Hrůza pod zemí

• Česko Hrůzy pod zemí (viac)

V tomto hororovém příběhu, inspirovaném povídkou H.P. Lovecrafta, jsou lidé z osamělého městečka terorizováni a vražděni zrůdnými monstry, která obývají podzemí místního hřbitova. Posledních pět vyděšených obyvatel sebere odvahu a rozhodne se s těmito parazity rázně skoncovat. Jejich zoufalý plán je však překažen bandou nebezpečných zabijáků, kteří se v honbě za tajemstvím, ukrytým v jednom z hrobů, nezastaví před ničím... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

cariada

Slušný masakr, na béčko hodně solidní. Zvlášt za vyhození kostela do vduchu, to mě velice pobavilo. Postavy se docela snažili a spousta gore efektů. ()

kosta73

No, není to sice žádné veledílo, ale rozhodně nemůžu říct, že bych byl zklamán. Mám velmi rád Lovecraftovu tvorbu, béčkové zpracování mi k jeho stylu velmi lahodí a LURKING FEAR řadím do lepšího průměru mezi dílka, která jsem měl možnost vidět. Pravda, film obsahuje místy vskutku otřesné dialogy a hlavní hrdina by se hodil díky svému hereckému "umu" spíš do reklamy na Old Spice, ale to spolehlivě vyrovnává skvěle vybrané prostředí hřbitova a kostela, vizuální podoba monster a atmosféra místy připomínající geniální ( a můj velmi oblíbený ) THE RESURRECTED. V podstatě se mi to dost líbilo. Tři a půl *. ()

A.L.E.S.

Ještě nikdy jsem neviděl tak omšelý film. Připadal mi, že má rok výroby aspoň 1970. A taky jsem nikdy neviděl tak zmršené zfilmování H. P. Lovecrafta. A vůbec se divím, že jsem u toho vydržel do konce, protože mi pořád připadalo, že jsem na začátku, že se ještě nic nezačalo dít. Nechutný to je, to se musí nechat, ale celkově je to hodně slabé. ()

demented

Ďalšie dietko spoločnosti Full Moon. Snáď sa niekedy dočkám a natrafím na nejký spektákl, ktorý nebude stáť za úplne h... Tento krát som sa nechal zlákať na Ashley Laurence a Jeffryho Combsa. Moja chyba. Rutinná, nudná, nelogická, ale na druhej strane miestami vtipná (aj keď poväčšinou nechcene) voľná adaptácia Lovecraftovej poviedky. Ruky preč. ()

Corpsegrinder

Tak to se nepovedlo, s povídkou skoro nic společnýho a selhává to skoro na všech frontách, hlavní hrdina nevýraznej a kazí to hlavně trojice zloduchů co tam třičtvrtě filmu plácaj cosi o penězích který nezajímaj ani diváka ani ostatní postavy. Nelogický chování postav mi ve starejch hororech nevadí, je to prostě klišé, ale tady to již hraničí s debilitou kdy např. monstra zlikvidujou jednu z postav tak že rozbijou okno a vytáhnou ho ven a nikoho nenapadne to okno něčim zabarikádovat, naopak si tam choděj jakoby nic :)) Dvě hvězdy hlavně za Ashley a jako vždy parádního Combse, a taky za povedený masky. ()

TERRORDROME

V podzemí cintorína žijú zombie mutanti s vypúlenými očami čo žerú ľudí. Niekoľko posledných "živých" sa rozhodne vyriešiť to celé tak, že na náhrobky priviažu dynamit aby bol konečne pokoj. Aby to nemali také ľahké, do hry sa zamiešajú aj nejaký gangsteri čo túžia po prachoch zašitých v jednej mŕtvole. Povedané slovami klasika - "je to prosté ako bulharská striptérka". Znie to ako potenciálne zábavné béčko, ale u filmov od Full Moon býva zvykom že pri sľuboch aj ostane. Mutanti síce vyzerajú veľmi pekne odporne, ale moc si ich neužijeme a napokon zistíme že sú to vlastne len taký chudáci plesnivý šušomeťáci čučiaci pod kostolom a strety s nimi pripomínajú márnu snahu feťáka dotackať sa na záchod. Pekné masky, pár vykopaných zhnitých mŕtvol, nejaké výbuchy, odseknutý úd ako pochodeň a prítomnosť Jeffrey Combsa sú klady pre ktoré si tento kúsok zaslúži nejaké tie hviezdičky aj keď je to len amatérsky natočený, nezmyselný prdlajz. ()

arcticsky

Je zde Schiavelli, Combs, fatálka Allison Mackie, sympatičtí mrtvoláci - ghoulové, souboj dvou koček v blátě. Celé je to ovšem špatně natočené bez nějaké pořádné gradace, švihu a s neuvěřitelně pitomým scénářem a s ještě pitoměji napsanými postavami. A to mám hororová béčka hodně rád. ()

Johny M.

Snaha zfilmovat Lovecrafta se sice cení, ale H.P.L.'s Číhající děs je zde jen naznačen, dodaná omáčka je vesměs trapná, stejně jako herci a ani klasik lovecraftovek Combs se moc nepředvedl. Scény v podzemí a masky slušný: 2,5* ()

vlado90

Jeden z prvých hororov čo som videl a možno aj preto také vysoké hodnotenie no určite stojí za pozretie.Sú tu ozaj skvelé masky a aj prostredie cintorína, kde sa odohráva dej. ()

Psycho.R

Full moon se na béčka a céčka zaměřuje a celkem jim to jde. Hrůza pod zemi neni vyjimkou, velmi ji pomáhá i kratka stopáž. Pro večer bez přemýšlení akorát. ()

Knor

Tak tohle byla opravdu hrůza. Dávám jednu hvězdu za dobrý masky těch příšeráků podzemních. Nic víc na tom ocenit nejde. Je to hloupý a hlavně nudný. ()

concoxtion

Jako Lovecraftův fanoušek jsem se na film velmi těšil. Bohužel, s mistrem to má společného možná tak nápisy Arkham a Miskatonic, toť vše. Snímkům z produkce HPLHS to nesahá ani po kotníky. Slabota, takové akčnější Příběhy ze záhrobí :/ ()

Dickator

Jsme bez jakéhokoli záchytného bodu vrženi do děje, který se nám postupně odhaluje, tedy na originalitě se nešetřilo, leč provedení dosti nešťastné, mnohdy působí dialogy a scény dosti nepřirozeně, bohužel, hodnotím dostatečně. ()

djbarrel odpad!

Tenhle film měl nejplošší dějovou linku jakou jsem snad kdy viděl. Děj neexistoval, herci kteří absolutně nehráli a ani se o nic nepokoušeli. Příběh byl mimo, respektive chyběl zcela. Efekty neskutečně otřesný a když přidám pekelný dabing, nulové napětí a hromadu logických chyb, tak se v hodnocení musím uchýlit k Odpadu! Mnohé monstr horory béčkového typu se stali ikonami pro svou zábavnost, ale tohle byla jen nuda. 5 % ()