Hrůza pod zemí

• Česko Hrůzy pod zemí (viac)

V tomto hororovém příběhu, inspirovaném povídkou H.P. Lovecrafta, jsou lidé z osamělého městečka terorizováni a vražděni zrůdnými monstry, která obývají podzemí místního hřbitova. Posledních pět vyděšených obyvatel sebere odvahu a rozhodne se s těmito parazity rázně skoncovat. Jejich zoufalý plán je však překažen bandou nebezpečných zabijáků, kteří se v honbě za tajemstvím, ukrytým v jednom z hrobů, nezastaví před ničím... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

socket7 odpad!

Mám rád bečka, mám rád ŠPATNÁ béčka, ale tohle na mě bylo moc..... Chudák Lovecraft, ten musí v hrobě přímo rotovat... ()

m.xFuck

Ano! Tohle je dokonalý CAMP, tak hrozné až je to dobré :D Naštěstí to má krátkou stopáž takže to skončí dřív než to začne být nesnesitelné. ()

JerryMalfoy97

No popravdě jsem čekal něco ve stylu Creepshow, ale bohužel. Jedná se o velmi slabý, až céčkový horor. Na to, že je film poměrně dost krátký tak vůbec neutíkal, za to extrémně nudil. Víc jak třičtvrtinu filmu se kecá absolutně o ničem spíš než o tom o čem by film měl být. Bohužel to tady nezachrání ani herecké duo Ashley Laurence a Jeffrey Combs, kterým byl předložen nudný a hloupý scénář. Hudební doprovod mě také extra neuchvátil, taková ta hororová devadesátková klasika. Snad největší plus tohoto filmu jsou poměrně dobře vypadající masky, které jsou dostatečně creepy. Za mě 40% ()

Nikolas__

Nehorázně průměrná žánrovka která na mě zafungovala ve formě oddychovky, ale jinak mě celkově moc nebrala. Postavy byly jakž takž fajn, nicméně scénář s nimi moc nápaditě nepracoval - to mě mrzelo, jinak je ten film tak neemocionální že mě ani nestihl zklamat. Je to prostě film o nestvůrách ukrytých v zemi (jen Neil Marshall skóroval), někdy mi to ale přišlo výborně vizuálně zpracované (prostředí, temnota, interiéry a obzvláště pak masky), že to nemá nějak kvalitní příběh nebo herce, je ve výsledku jedno. Určitě by to chtělo remake, nicméně s tím jak tahle adaptace Lovecrafta dopadla co se týče hodnocení / obecného přijetí, myslím že na to už čekat nemusíme. Co se týče krátké stopáže, to určitě beru více jak plus nežli mínus, hlavně kvůli už tak delšímu rozjezdu. 5/10 ()

Scaevola

I řekli si zase jednou tvůrci: pojďme vzít všechny cool postavy a momenty ze všech našich oblíbených filmů končících 80. let a sesypme je do jednoho hrnce a přihodíme jako koření jméno H. P. Lovecrafta. Pak směs povaříme... počkat, není potřeba ji povařit, předhodíme ingredience divákovi pěkně za studena, ono se to samo nějak spojí omáčkou a divák si zbytek domyslí. A podle toho to vypadá. Zmatený scénář ani netuší, cože se to děje, směšné stvůry vylézají bez jakéhokoli vzorce a příšerně zahrané postavy pouze přešlapují na místě čekajíce, až na ně dojde řada, přičemž důvod, proč všichni zůstávají v onom rozpadlém kostele, aby člověk pohledal. Mimochodem dodám, že skvělá Lovecraftova povídka, jež je v tomto snímku parodována, stojí za přečtení, protože vypráví o něčem úplně jiném, a především úplně jinak. ()

Pan.Antonin

Jedna z delších a dražších adaptací Lovecrafta, zároveň jedna z delších autorových povídek, na téma degenerování starých rodů příbuzenskými sňatky. Očekávání bylo vysoké. Bohužel výsledek byl daleko za ním. Film si z předlohy vzal pouze onen Číhající děs v podobě humanoidních příšer a vůbec mu nepomáhá ta thrillerová linka se zakopanými penězi. Problémem je i scénář a postavy a nezachrání jej ani prostředí kostelního hřbitova. Dokoukat se to v pohodě dá, je to o lepší i než jiné filmy na podobné téma (Hemoglobin, Dark Heritage). Dalo se z toho ale vytěžit mnohem víc. ()

morbido

Otrasné výkony, dialógy, dej ...Ale tak nic sem neočekával nic sem nedostal nezostávam sklamaný.Hodinu a štvrt sem zabil takže prakticky vzato film splnil svoju úlohu.Ale vážne horror to neni.Potažmo asi ani film.Bod za duo Ashley Laurence - Jeffrey Combs. ()

Duffson

Kdyz se tako koukam na hodnoceni tak fakt nechapu. Byt to film z 80tych let tak nereknu asi pul slova, ale je to rok 94' coz je celkem dlouho po vetrelcich, EVIL DEAD apod. coz evokuje otazku - WTF ??!...Lidi vzdyt tento film je naprosta brecka, nejhorsi snad co jsem kdy videl. Jedinou hvezdu dam za masky, jinak je to od scenare pres trapny herecky vykony a stupidni dialogy az po celej zaver naprosta, ale naprosta HRUZA, ktera mela zustat hluboko POD ZEMI ! Jako jeste ted se musim smat tomu co jsem videl... NEDOPORUCUJI ()