Strašidelný dom

• Česko Strašidelný dům (viac)

Film Strašidelný dom je inšpirovaný klasickou atrakciou v zábavnom parku Disneyland a rozpráva o príbeh mame a jej synovi, ktorí sa prihlásia do skupiny takzvaných duchovných expertov, aby sa naučili ako sa zbaviť nadprirodzených nájomníkov v ich dome. (CinemArt SK)

fuxoft

Je záhadou, proč to Disney vůbec natáčel, protože je to po všech stránkách horší a nudnější než 20 let stará verze s Eddiem Murphym. Prakticky jediným pozitivem pro mě byly různé odkazy na stejnojmennou atrakci, které asi většinu českých diváků nechají zcela chladnými. ()

*CARNIFEX*

Rozprávka pre deti, ktorá nijak neurazí. Nič viac - nič menej, alebo ako rozjebať milióny na remake, ktorý je rovnako bezzubý, ako originál. TO SA OPLATÍ .. ()

Claw

Neočekával jsem, že "Strašidelný dům" od Disneyho bude mistrovské dílo, ale doufal jsem, že to bude dobrá zábava, protože podle trailerů to vypadalo o něco zábavněji a autentičtěji než některé jiné remaky od Disneyho. Má také talentované herecké obsazení včetně LaKeitha Stanfielda, Owena Wilsona a Dannyho DeVita. Přesto film nesplnil má očekávání, jednoduše proto, že je natolik generický a odvozený, že nedokáže divákovi nabídnout vůbec nic nového. Největším plusem filmu je asi Lakeith Stanfield v hlavní roli. Podává skvělý výkon s několika skutečně silnými emocionálními momenty z jeho strany. Je to díky tomu, jak je jeho postava napsaná. Je to introvertní postava s problémy s úzkostí, což se u takových blockbusterů moc nevidí. Prostě sympatický týpek, který tomu alespoň dodal srdíčko. Film sleduje osamělou matku a jejího syna, kteří se nastěhují do strašidelného zámku, který se nachází v New Orleans. Prostředí zámku je zajímavé a je dobře, že toho film využívá, protože děj a vývoj postav je natolik generický, že nedokáže diváka více vtáhnout do příběhu. Ani nevím, pro koho je to vlastně určeno... Na jednu stranu je premisa hrozně jednoduchá a strukturálně přímočará (je tu strašidelný zámek, pojďme vyřešit záhadu). Takže to působí, jako by to chtělo být zábavný halloweenský film pro děti, a přitom není ani trošku strašidelný. Pokusy o děsivější momenty nedokážou vyvolat žádný strach ani napětí a jsou poměrně repetitivní a příliš se spoléhají na CGI. Na film, který údajně stál 160 milionů dolarů, vypadají vizuální efekty také velmi lacině a uměle. A na druhou stranu selhává i humor, protože vtipy jsou šablonovité, otřepané a trapné. Mám pocit, že by to mohlo být lepší i jako animák, kdyby vše zůstalo stejné, jinak pokud chtěli zachovat realitu, tak možná udělat trochu děsivější hraný film. Ne, že by tam museli cpát krev a gore, ale určitě to chtělo hustou atmosféru, a hlavně praktické efekty. 2hodinová stopáž mi přijde zbytečně dlouhá, na to, že zápletka nemá příliš zvratů nebo vyústění, které by diváky přímo uspokojilo. Zatímco někteří herci (Stanfield, Wilson a DeVito) se snaží, co nejlépe pracovat s materiálem, který dostali, a občas podávají charismatické a zábavné výkony, zbytek filmu nijak zvlášť dobře nefunguje a já jsem se dost nudil. /40%/ ()

Larrysbride

Některé scény a detaily zřejmě někdo, kdo nikdy v Haunted Mansion, případně Phantom Manor, nebyl, asi úplně neocení. Pokud jsou pro vás však tyto atrakce, stejně jako pro mě, srdcovou záležitostí, stane se jí brzo i tenhle film. ()

Arsenal83

Za 20 rokov posun len k lepším hercom. Nebolo to celkom márne, ale vizuálne prekvapivo slabé, na druhej strane cítiť z toho tú mladistvosť a humor sem tam zafunguje. Avšak verzia s Eddie Murphym sa tomu v pohode vyrovná a je určite na zamyslenie, prečo Disney išiel prerábať projekt, ktorý už pred dvomi desaťročia nezarobil peniaze. Disneymu to je ale asi jedno, veď aj rozprávky o dvoch princoch mu priniesli finančné straty a napriek tomu si ďalej ide svoje. Z kopca sa asi dobre letí.. ()

BMW12

Před tímto filmem jsem zkouknul verzi s Eddiem Murphym, abych oba filmy mohl objektivně srovnat. Musím říci, že zde se mi u tvůrců líbilo, že i když se jedná o remake, tak se snažili jít svojí vlastní cestou, to oceňuji. Film, stejně jako jeho předchůdce, zaujme, ale je to takový rodinný strašidelný snímek na jedno zhlédnutí. Oběma filmům tedy dávám 3* a konstatuji, že kvalitou jsou na tom srovnatelně. ()

TheEvilTwin

Jednoduché, naivní, hloupé, šablonovité a plné klasických postaviček? Ano! Ale i přesto fajn oddechová rodinná podívaná? Ano! Nový Strašidelný dům nemá nic společného se starým filmem s Eddiem Murphym (který je rozhodně nepřekonaný a který byl na svou dobu naprosto výborný), ale i sám o sobě dokáže stát jako vlastní film, a to poměrně dobře. Jedná se totiž o čistou rodinnou komediální zábavu, která není a ani se nesnaží být ničím převratná, ale jde jí o to prostě jen zabavit typickou rodinku na večer, a to se povedlo slušně. Občas se podaří decentní vtípek, jindy je to sušší, občas je to klasická šablonovitá vykrádačka a jindy se objeví fajn detail, no zkrátka takový neurážející průměr nahoru-dolů. Co mě ale na filmu překvapilo nejvíc je věkově neomezená přístupnost, protože ačkoliv jde stále o "family-friendly pohádku", je zde na ni až nečekaně dost "hororových" scén, jump scares (haha) a jestli v přístupném filmu je vpořádku, aby strašidla naháněla hlavní postavu se sekerou v ruce snažící se mu useknout hlavu (!!! :D:D), tak pak si asi nemůžu na nic stěžovat. Pro děti fajn "vstupní film" do hororového žánru, pro dospělé oukej strávený čas v kině s malými. Akorát škoda, že v českém dabingu se mnoho hlášek a humoru úplně ztratí, tady bude asi originál o level jinde. ()

Vyhy

Už původní s Murphym není žádný hit, ale patří k mému dětství a rád na něj vzpomínám. Měl dynamiku, humor, fajn postavy a hlavně samotného Murphyo... zde postrádám toto vše. Moc dlouhé, mdlé, nezajímavé a nudné. ()

M.i.k.e

do kina bych na Strašidelný dům nešel a úplně nechápu co na něm stálo plus mínus 200 milionů, ale jako oddechovka na zachmuřené nedělení odpoledne je tahle nová verze celkem fajn. Duchové jsou ok, humor překvapivě celkem funguje a stejně tak i herecké obsazení, které je víc než sympatické. Úplně si sice nemyslím, že bylo jakkoliv potřeba aby tenhle remake dvacet let starého filmu vznikl, ale Disney má v poslední době na kontě mnohem větší zvěrstva...60% ()

Streeper

Já jsem docela nadšená. Líbí se mi, že to tvůrci pojali originálně a šli vlastní cestou. Nijak to nekopíruje film z Eddie Murphym, který mám nesčetněkrát nakoukaný, tudíž mě už nebaví, ale tohle je krásným osvěžením. V atrakci v Disneylandu jsem byla dvakrát a líbí se mi, že některé prvky tam nechali, na druhou stranu mi tam strašně chyběli zpívající hlavy, ze kterých jsem byla nadšená jak na atrakci, tak ve filmu z Murphym. Jinak je to ale herecky skvěle zahrané, je to napínavé, lehounce strašidelné, ale dokáže to bavit a to je nejdůležitější. ()

Sany33

Príbeh: Nová rodinka sa nasťahuje do domu v ktorom strašia tajuplné bytosti aby odhalili aktuálnym nájomníkom pravdu o minulých majiteľoch domu. Herecké obsadenie: Diseny v tomto smere zainvestoval a okrem známych tvárí mňa osobne prekvapil herecky Stanfield, ktorý to hrá dokonalo a dobre sa na neho pozerá v humorných aj dramatických rovinách. Prevedenie: Recyklácia 20 rokov starého priemerného filmu aby na jeho miesto prišiel3x tak drahý tiež priemerný film. Pozerá sa to síce dobre ale nemá to žiadnu emočnú ani výpovednú hodnotu. Pocity: Humor, akcia, napätie to všetko funguje ale divák sa jednoducho nezbaví pocitu mierneho dejavu a to je pri filmoch veľmi zlá vizitka. Chýba inovácia a tak film vníma ako reklamu na atrakciu v Disneylande a nie ako plnohodnotný kinematografický počin. Pridaná hodnota: Rodinná lakačka so sympatickými hercami, ktorej chýba štipka inovatívneho ducha. 65% ()

sedm.1

Já tedy na jednu stranu musím přiznat, že jsem se u této podívané až nečekaně dobře bavil a směle si jí dokonce dovolím označit za příjemný rodinný snímek, na druhou stranu se ale zároveň musím upřímně zeptat, to si jako hlavouni od Disneyho mysleli, že z tohoto filmu bude komerční hit? To snad ne, a jestli ano, tak by měly dotyčné osoby dostat okamžitého padáka. Strašidelný dům totiž skutečně vykazuje jemné známky zábavnosti a milé nenáročnosti, ale aby dokázal dosáhnout globálního úspěchu, tak to ani náhodou, k tomu mu totiž chybí prakticky vážně všechno. Především mě tedy celý film velmi negativně překvapil svou opravdu velice nízkou úrovní efektů. Kdyby se ještě tak jednalo třeba o nějaký laciný televizní pořad, tak asi ok, ale tohle měl být předpokládaný hit a tvůrci se v tomto ohledu vytasí s tímto? Blázni a sebevrazi v jednom. Dále casting. Ano, sice se zde vyskytují vesměs známá a ověřená jména a v podstatě všichni tu svými výkony filmu jen přispěli, ve svých postavách působili sympaticky, přesvědčivě a rozhodně nenudili, ale nikdo z nich zároveň není natolik výrazná osobnost, aby dokázali ten film skutečně povýšit a přilákat tím nějakou tu diváckou dušičku navíc. Příběhově pak též nemám příliš co vytýkat, má to spád, pár dobrých nápadů, chvílemi působivé emoce, chvílemi vtipné situace, nicméně opět, pokud by se jednalo o nějaký video film, člověk by to asi až tak moc neřešil, ale za těchto podmínek přece nemohl nikdo ze studia očekávat, že by na něco tak dějově průměrného a rutině zpracovaného mohli přilákat davy. Atmosféru a vizuální pojetí jinak také nepovažuji vůbec za marné, tudíž jen mohu zopakovat, mě se to líbilo, bavil jsem se, ale že bych to měl komukoliv doporučovat, natož za to dát peníze za kino, tak to ani náhodou, to bych z toho bijáku odcházel tak akorát pořádně rozčarovaný. Takže ve výsledku pro domácí TV sice naprosto pohodová podívaná, komerční neúspěch ovšem též naprosto zasloužený. ()

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku