Strašiak

• Česko Kostlivec (viac)

Stredoškoláčka Sadie Harperová a jej mladšia sestra Sawyer sa spamätávajú z nedávnej smrti matky a ich otec Will, terapeut, ktorý sa vyrovnáva s vlastnou bolesťou, im nie je veľkou oporou. Keď sa u nich doma nečakane objaví zúfalý pacient, ktorý hľadá pomoc, zanechá po sebe desivú nadprirodzenú bytosť, ktorá sa priživuje na rodinách a živí sa utrpením svojich obetí. (Cinemart SK)

Harpy

Nechápem prečo tomuto dávajú ľudia vysoké hodnotenia. Film asi taký, že v sekunde, ako som vyšla z kina som zabudla o čom to bolo. Ešte že to bolo v rámci firemnej akcie, inak by mi bolo sakramensky ľúto vstupného. Strašiak bol úplne odveci, príbeh nič moc, ničím originálne, nuda. ()

Flopik

Na toto som sa riadne tešil a celková spokojnosť je na mieste. Je to výborne atmosferické, so sympatickou  príšerkou, ktorá sa trikovo podarila a dokáže nahnať strach. Lakačky fungujú tak pol na pol, ale niekedy slušne trhnú. Je to svieže, rýchle a po celý čas to presne vie, čím to chce byť. Finále sa podarilo a aj keď by niekto mohol ( a určite aj bude) kritizovať neoreginálnosť, tak okrem toho sa tu dá vytknúť len málo. Za mňa rozhodne podarený kúsok, ktorý rozhodne doporučujem. Na 5* mi tam chýbalo viac desivosti. ()

Warhorr

Já nevím, těch strašidlech v domech už bylo natočeno tolik, že pokud se chcete opravdu blýsknout, musíte přijít s něčím více netradičním, zajímavějším a překvapivějším. A tohle je tady právě celý problém, kterým netrpí jenom Boogeyman ale i spousta dalších, novějších hororů. Tady bohužel není ani moc děsivý hlavní bubák, který mi vzhledem připomínal nedávný horor Carnifex nebo The Tank. Jako by to na jedno brdo vymýšlel tentýž člověk. Index strachu tady ale docela funguje a nejlepší momenty v celým filmu jsou tak při hrátkách s tmou a světlem. Chtělo to posílit i příběh o boogeymanovi celkově, třeba nějakou legendou o jeho vzniku, jak ho zabít apod. Spíše těžší průměr. ()

majec4

Celkom obstojna zabava, avsak nevidim tam ziadnu snahu o novatorstvo. Horor je nevdacny zaner a ked tvorcovia neinovuju, tak ma to nezvykne bavit. Preto posledne roky sledujem horory len sem tam. Vsetko je to na jedno kopyto. Remeselne v poriadku, zena sa par krat slusne bala, ale z mojho pohladu to bola taka klisoidna blbost. Bolo tam dost nelogickych veci, avsak to monstrum bolo super spravene, takze pri hodnoteni som zvolil zlatu strednu cestu. ()

warrenur

Nemal som ziadne ocakavania, ale vidiac v kine trailer pre inym predstavenim, napadlo mi, ze by to nemuselo byt marne. A ani nie je. Detske charaktery nie su otravne a ani vyslovene hlupe. Zamrzel fakt, ze spoluziacky na navsteve nepouzili na nejake drobny haunting  Obcas to dokonca malo atmosferu a par lakaciek nebolo uplne ocakavanych. Stale mam vsak rozhodne vacsie naroky na tento zaner. Je to predvidatelne, obcas dokonca genericke a kopec "zvratov" ste videli inde. Nie je to vsak ziaden prepadak. Divacku/-ka, co ma napozerane vsak moze i nudit. V noci sam a na sluchadlach sa to da. 45% ()

Meteorista

Herecký výkony dobrý. Hlavně starší dcerka dostává docela prostoru a využívá toho jak to jen jde. Bohužel scénář, ačkoliv nevim, jak moc se drželi kingovský předlohy, je docela marnej. Jako jednotlivý scény nejsou marný. Někdy se to i povede fakt hezky, hlavně ze začátku, kde je bubákovec spíš jen ve stínech naznačovanej – to jako horor funguje fakt hezky. Ale jako celek je to špatný, ač to nerad řikám. Zase ta samá hororová klišé jako už známe tisíckrát – zbytečný vystavování se nebezpečnejch situacím, nelogický pohnůtky postav, rozhodnutí v jednání, která donutí chytat se za hlavu (a ne v tom bojim bojim smyslu). Celkově čistej průměr, byť bejt to chytřejší, moh to bejt fakt skvělej horor. Koncepčně to totiž šlapalo. ()

BOURQUE

Prostredie ako aj zvolený štýl sedí, ale možnosti, ktoré ponúkajú, nie sú využité naplno. Za posledné obdobie jeden z tých trochu ucelenejších filmových spracovaní nejakej poviedky od Stephana Kinga. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Rockerman

Vidíte, dá se to! Stokrát omleté a stokrát viděné a přesto když se to správně natočí, ušetří zbytečných keců ( no i když nějaký maras tam byl), tak se u toho dá přičurnout a slabší povahy i přikaknout. Pro mne zatím bezpochyby horor roku (spíš několika let). ()

helloween93

Další unylý a předvídatelný horror, o to víc, že pod tímto je podepsán King jakožto předloha. Lacině vypadající CGI bubák a stokrát otřepaný příběh, kde nechybí to, co mi na těhle filmech dokola sere. Divák se totiž opět nic nedozví o tom monstru, co to je, jakou to má motivaci, jenom prvoplánové lekačka a v závěru i nesmyslná akce. Monstrum nejen že přežije výstřely z brokovnice do hlavy, ale umí se i teleportovat. Unlucky, že není fireproof. Když to porovnám s Cobweb, tam byl lepší nápad, ale za hovno stály oba dva filmy. 2* ()

figliar

Adaptácie Stephena Kinga vedia niekedy prekvapiť, žiaľ niekedy aj poriadne sklamať. Boogeyman neponúka nič nové, iba sa snaží ťažiť s mnohokrát použitej a videnej témy. Vyzdvihnúť sa dá snáď len tempo, pretože film od začiatku nasadil doslova hororovú rýchlosť. No po 20 minútach mu došiel dych a do konca sa vlečie na samom klišé a priehľadných scénach. Nevyužitý potenciál jednej z najznámejších Kingových poviedok. ()

kkarx

Příběh: po domě běhá příšerka a požírá děti. To je celé. Totální průměr, kterej mě kvůli přílišné jednoduchosti spíš nudil než bavil. ()

pumpkinqueen

Za mě určitě jeden z těch lepších hororů poslední doby. Nejvíc mě potěšilo postupné navozování atmosféry, na které se u spousty novějších filmů hororového žánru zkrátka neustále zapomíná a přitom mi to připadá jako jeden z nejdůležitějších úkolů podařeného strašidelného příběhu. Strašení začalo pomaličku, nevinně, postupně sílilo a nám se hlavní bubák odhaloval víc a víc a když už toho bylo dost,  konečně se nám ukázal v plné parádě. Přiznám se, v tomhle momentě moje pozornost trochu upadla a cítila jsem mírné zklamání, jelikož jeho vyobrazení mi úplně nesedlo a považovala jsem ho děsivějším, dokud nebyl vidět celý - ale to je už otázka vkusu, mívám s tím problém poměrně často a ne vždy to ubírá kvalitě příběhu. Většinu filmu jsem si neuvěřitelně užívala a některé strašidelné scény na mě skutečně zafungovaly, za což jsem pokaždé hrozně ráda, protože čím víc toho vidíte, tím více jste odolní, ale přistihla jsem se, že z některých scén bych zkrátka byla trochu nervózní, sledovat je sama. :-) Postavy byly navíc hrozně hezky napsané a to je další věc, na které mi záleží. Protože když k hlavním hrdinům v hororovém filmu nezačnu chovat jisté sympatie, ale spíš naopak, je mi pak jejich osud úplně jedno a tím pádem mě ani nebaví ho sledovat. Tady jsem byla příjemně napnutá a zároveň jim i skutečně fandila. Možná by se mi líbilo trochu větší zaměření na onoho kostlivce - abychom se s ním trochu víc seznámili. Tohle mi prostě u dnešních hororů vždycky chybí, ale pořád jsme tu dostali víc, než v jiných. Za mě spokojenost a dávám čtyři hvězdičky, které jsou sice slabší, ale tři mi zase přijdou málo. :-) ()

helraiser

No vzhledem k tomu, že se mělo jednat o událost roku tak docela zklamání, ale při tom se jedná o docela dobrou podívanou, ale čekal jsem prostě mnohem víc. Psychologická část filmu je naprosto super, ale ve chvíli kdy se objeví bubák a najedou lekačky, které zrovna moc nefungují to jde dolů. Závěrečná rodinná akce to už je završí.Celkem se v podstatě jedná o průměrnou podívanou, která moc nepostraší, ale děcka by mohli být spokojeni. ()

NitroXcz

Tenhle film je fakt nářez. Akce a napětí trvá po celou dobu stopáže. Nejsem fanoušek horrorů, a proto mě vyděsí každá prkotina. Skvělá zvukařská práce a hrátky s osvětlením, a i když někdy bylo předvídatelné co se stane, tak tam bylo i spousta momentů co jsem fakt nečekal a málem jsem vyletěl z kůže. ještě, že Halloween za chvíli končí a budou vánoce :D. ()

Daiker

No už ten název (český překlad) byl stupidní.... Na bubákovinu celkem nuda, atmosféra nulová. Asi dvě dobré scény. Žádný strach z toho nejde. Hudba podprůměrná. Žádné vysvětlení nebo mytologii monstra nečekejte. Je to stejný případ jako LAST VOYAGE OF THE DEMETER.... Monstrum je skvělé a nic z toho. ()

Hellknight12

Včera som bol v kine. Film, ktorý sa snaží hrať na atmosféru a aj na príbeh, ktorý je fajn a celkom zaujímavý ale je to videné niekoľko krát ale čo je najväčším problémom je fakt, že to mohol dostať schopnejší režisér. Koniec je tiež slušný. Herecké výkony sú priemer až mierny nadpriemer. Oplatí sa na to ísť do kina? No ak ste fanúšikom Kinga a hororu, tak možno ale skôr nie. Film môžem odporučiť len v prípade, že si chcete pozrieť film ak vám neprekáža, že to má naviac ako sa to spravilo. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)