Reg je mimoriadne roztomilý pes, bohužiaľ, jeho majiteľ Doug si to nemyslí, a tak sa ho snaží zbaviť. Veľakrát už posadil Rega do dodávky, odviezol ho za mesto, hodil mu tenisovú loptičku, a kým sa havko stihol vrátiť späť, utiekol mu. Reg sa však zakaždým vráti, šťastný, že túto "hru" vyhral. Bohužiaľ, to platí len do dňa, keď ho Doug odvezie naozaj ďaleko. Stratený vo veľkomeste Reg narazí na svorku túlavých psov, ktorí na ulici získali oveľa viac životných skúseností ako on. Spoločne sa im podarí naivnému havkovi konečne otvoriť oči. Pochopí, že Doug sa s ním vôbec nehral, ale celý čas sa ho snažil zbaviť. Reg, ktorému sa práve prevrátil život hore nohami, sa rozhodne vrátiť domov a vykonať tú najhroznejšiu možnú pomstu - odhryznúť Dougovi najvzácnejší prívesok. Spolu so svojimi novými psími kamarátmi sa vydáva na neuveriteľnú cestu naprieč Amerikou, kde na odhodlaných štvornohých priateľov čakajú najrôznejšie prekvapenia vrátane sexu-chtivých sadrových trpaslíkov, hladných orlov, halucinogénnych húb, nekompromisných policajných vlčiakov nosiacich sušienky a zábavnej pyrotechniky. Žiadna z prekážok však nie je taká veľká, aby sa nedala obísť alebo preliezť. Koniec koncov, aj jednoduchá kólia Lassie sa dokázala vrátiť a preto by sa mal Doug začať báť. (Cinemart SK)

Necrotongue

Pokud jde u umocnění humoru vulgaritami, jsem jednoznačně fanouškem takzvaného Cimrmanova šrapnelu. To, co jsem zažil tady, mi připomínalo spíš kobercové bombardování (když už to z diváka neudělalo trhané vepřové na první dobrou, střepinám už neunikl). Na druhou stranu uznávám, že i když se jinak snímkům s různými zvířátky raději vyhýbám (bo citová ždímačka = pruda), tady jsem se po celou dobu v rámci možností bavil. A abych řekl pravdu, ani ten slovník nepředstavoval nepřekonatelnou překážku, tu si vystavěl scénárista, který evidentně vsadil na to, že osloví hlavně diváky Prciček a podobných filmů, takže se postaral především o dostatečné množství čokoládových lanýžů, zatímco se mu z příběhu tu a tam vytratila logika. Ale jo, jako jednoduchá zábava na jedno zhlédnutí to vcelku fungovalo. / Poučení: Co si počůráš, je tvoje. ()

luka4615

Nekompromisně vulgární jízda, která polomrtvý komediální žánr resuscituje tím nejlepším možným způsobem. Tak zhruba nějak takto lze v jedné krátké větě popsat snímek režiséra Joshe Greenbauma honosící se názvem Strays, který má sice poněkud jednoduše přímočarou premisu, nicméně prim zde hrají převážně ony přisprostlé gagy, u nichž tvůrcům zjevně (Díkybohu!) nebylo opravdu nic svaté. Se čtyřnohými hrdiny tedy zažíváme epický road trip vyplněný neuvěřitelně absurdními situacemi, které dozajista spolehlivě potrápí Vaši bránici. Pokud tedy hledáte ujetou a nekorektní zábavnou jednohubku na volný večer, Strays jsou prostě a jednoduše tím pravým. Skvělá práce! „You can learn how beautiful it can be when you're off the leash.“ ()

Morholt

Psi byli vyvedení parádně, nadabovaní byli skvěle a dovedu si představit, jak si to Foxx, Ferrell a spol. užívali a nakonec je tu řada povedených fórků, přičemž některé mají potenciál stát se kultovními. Nicméně na mě tu bylo moc hoven, pér a prdelí. Jasně, u čoklů se podle všeho jedná o podstatnou část jejich zájmů, ale já prostě podobný typ humoru úplně nemusím, byť uznávám, že v některých chvílích to sedělo. A taky mi trochu chyběla interakce s ostatními zvířaty.  Zejména nějaká hádka cholerického Buga s kočkou mohla mít něco do sebe. No ale bavil jsem se výborně, to zase jo. Klidně bych si nějakou podobnou zvířecí taškařici střihnul i v budoucnu. 80% ()

ScarPoul

Sympatické hlavne v tom, že sa to nespolieha len na CGI ( pohybujúce ústa do toho nepočítam). Je za tým cítiť dosť práce. Samozrejme, že dejové zvraty sú vyriešené veľmi rýchlo a niektoré veci pôsobia svojou funkčnosťou nereálne ( útek z útulku, orol). Iné sú zase odbité až príliš rýchlo ( stratené dievčatko, rozhádanie medzi psími priateľmi). Ale v konečnom dôsledku je to zábavné a má to niekoľko fajn momentov ( Dennis Quaid, masaker zajacov). A už veľmi dlho som nevidel také uspokojivé a dobre zvládnuté finále. Takže aj napriek zbierke klišé to funguje. Viac * tomu ale dať nemôžem. Prísť to tak o 10-15 rokov skôr, bola by to srdcová záležitosť. ()

BoPo

Ak budem brať do úvahy len čistokrvné komédie, tak Vocasy na tripu sú tou najvtipnejšou za posledných 10 rokov. Tam kde kedysi Méďa (2012) zostával na pol plynu, tak tu sa šlape od začiatku do konca. Vulgárne, fekálne, mrdajúce, skvelo pracujúce s reálnymi psími návykmi a reakciami, a hlavne k*rva nekorektne kreatívne. Kde inde vidieť pokope mohutnú psiu erekciu, pissing, silvestrovský vojnový film, stretnutie so strateným synom, úpravu pubického ochlupenia, pacičkové jatka a motivačný príhovor o sraní? Kto by to bol povedal, že film o čokloch sa stane jednou z top udalostí roku 2023. ()

Praxis

Extrémní množství explicitních výrazů v jemném filmu a roztomilých psíčcích, co jdou zpátky domů, podobně jako kdysi v Neuvěřitelné cestě. Akorát že vůbec. Vy k.ndy chlupatý, za..baný srač.oidi. Je to správně úchylně ujetý a pokud nejste naladěni na tento styl, asi s klidem dáte odpad. Já se náramně bavil, a i když to na pětihvězdu fakt neni, na příjemný večer strávený s vaším mazlíčkem to stačí. Český dabing je tady výjimečně nutností, protože Amíci mají jen fuck stokrát jinak přeskloňovaný. Zato ty naše peprné české výrazy to vážně dobře oživují. Jo a teď si vážně řikám, jak by vypadal podobný film pro "kočkaře". 75% ()

Ellmariachi

Víte jak někdy vidíte ukázku a řeknete si. Pičo, co to je? Odpad vole. No a pak se k tomu náhodou zatouláte a jste na 4 ech, jen to hvízdne a přiběhne.  Být mi o 10 let méně, dám asi i tu pátou. Kadence sprostých slov a vtipů, často té nejnižší kategorie, je asi odkoukaná od bafana Johna Wicka. Je jich cca podobně jako nábojnic vystřelených jeho páníčkem. Jenže to vše funguje a do sebe zapadá. Čekáte určitý vtip? Přijde. Přesně tam kde ho čekáte. Jenže na něj se nabalí další tři hlášky a za 15 vteřin znovu. Pak se podíváte na to schoulený klubíčko vedle sebe a musíte říct: Hodnej kluk. :-) 75 procent ()

kajas

Jako velký milovník zvířat a psů obzvlášť se samozřejmě ráda dívám na filmy s pejsky jako hlavními hrdiny. Ty většinou můžeme rozdělit do dvou kategorií - komedie pro celou rodinu a uslzená dramata, po kterých jste zralí na návštěvu terapeuta. O téhle komedii jsem se dozvěděla nedlouho před její premiérou a rozhodně ji nemůžu doporučit těm z vás, kteří nemáte rádi sprostá slova a sexistický humor. Ze stejného důvodu ji nemůžu doporučit ani rodičům s dětmi, její přístupnost je totiž 15+. Hlavními hrdiny jsou sice roztomilí pejsci, ti ale místo štěkání mluví hůř než dlaždiči. Jednoduchou zápletku o psovi, kterého jeho zlý páníček odveze desítky kilometrů daleko, aby se ho zbavil, tvůrci filmu prozíravě zabalili do devadesáti minut plných drsných a hodně sprostých vtipů. Nebáli se ale ani dojemných chvilek jako vystřižených z psích dramat, ze kterých si často zároveň dělají legraci a přímo na ně odkazují (například jedním hodně vtipným hereckým cameem). Musím pochválit také vynalézavý a kvalitní český dabing (v kině jinou verzi neuvidíte), ráda se ale podívám také na originální znění. Jeden z nejlepších filmů roku, no fakt! Jenom musíte být trochu odolní :). Skoro 5*. ()

ilemas

Trapnější komedie o psovi, který jde svému páničkovi ukousnout ptáka za to , že ho vyhodil. Moc jsem se fekálním vtipům nezasmál, snad jen šukajícím veverkám, hodně ukecané o hovně a akce žádná. Na toto téma se mě více líbil dětský film Neuvěřitelná cesta. ()

William_

9.5/10. Svérázný humor a mluva jak za starých dobrých časů South Parku. I tak by se dal v jedné větě shrnout nejkomediálnější film roku 2023. Pokud Vám nesedne přisprostlý humor, filmu se vyhněte jak čert kříži. Pro ty ostatní film nabízí nekontrolovatelnou smršť vtípků ze světa psů i lidí. Hláška "prosereme se ke svobodě" patří k tomu nejlepšímu z tohoto filmu. Bohužel těch hlášek tam bylo tolik, že si z jedné projekce nestihnete zapamatovat všechny ty klenoty, co tam zazněly. Pomrknutí na ostatní psí filmy jako Psí poslání či Marley a já bylo taky vtipné, koneckonců přítomnost Dennise Quaida zde není jen tak náhodou. Závěrečný souboj smečky proti Dougovi, měl snad všechno, kvůli čemu Vám nedoporučuji jít na tento film s jídlem a pitím. Nekorektní dobrodružství psích hrdinů si pro mě získalo titul nejlepšího filmu roku 2023 v kategorii komedie. Za zmínku stojí i kvalitní český dabing, díky kterému může vyniknout naše krásná čeština a její peprnější slovíčka. Tak jak si mé srdce získalo Psí poslání za dramatický příběh co drásá srdce, tak naopak Vocasy si získaly mé sympatie za 90 minutový záchvat smíchu. ()

M.i.k.e

zábavná blbina, která si nehraje na nic víc než je. Humor postavený na vulgaritách (jakkoliv nijak přehnaných) tu funguje a psí hlášky napojené na jejich vnímáni světa také. Nutno podotknout, že jsem viděl v originálním znění a tam ty hlášky svojí vulgaritou nijak nevyčnívají. Kdo viděl alespoň jeden film se Samuelem L. Jacksonem, tak tohle je takový jeho standard. V budoucnu bych se celkem rád (výjimečně) podíval i na dabovanou verzi, která tomu asi dá jinší grády...70% ()

Aljak

Ľutujem toho rodiča, ktorý v dobrej viere, že pustí svojmu dieťaťu "milý film so psíkmi", vyberie práve Strays. Každopádne, komu sa páčil Ted, tak zrejme bude u neho bodovať aj táto sarkasticko-ironická vulgárna nálož v podobe Reggieho a jeho kamošov. Inak, vo svojej podstate je to celkom vydarené, je tu množstvo trefných hlášok z pohľadu psov - rôzne mylné predstavy a kopa dvojzmyslov. Najväčším problémom celého filmu je prílišná vulgárnosť a úplne zbytočné extrémy sexuálno-fekálneho "humoru". Kľudne by to išlo aj bez toho, a aspoň u mňa by to bodovalo o kus viac. Takto je to akurát tak na 3* (ale reálne to malo určite na viac) ()

Lenka.Vilka

Brutálně povedená vocasovina! Vážně jsem se smála skoro celou dobu. Byť je ve filmu i spousta  vážných momentů, taky těch, které dojmou a jelikož to není zbytečně dlouhé, tak si udrželo všechno dobrý od začátku do konce. Fajn film :) ()

C0r0ner

Člověk by mohl očekávat rodinný film o pejscích a místo toho dostane brutální píčovinu (myšleno pozitivně), která je sprostější a vtipnější než naprostá většina současné produkce. Velmi poctivé čtyři hvězdičky a poprosím, aby se točilo víc podobných filmů! 90% ()

Juto

,,Psia jazda" je v podstate roadtrip film, ale so psami namiesto ľudí. Príbeh je veľmi jednoduchý psíček Reggie sa spojí s tromi ďalšími psami, aby našli majiteľa, ktorý ho opustil, a vykonali na neho pomstu. Je to extrémne drsná komédia, ktorá preberá detský koncept hovoriacich psov a napĺňa ho sexuálnymi vtipmi, drogami a neustálymi nadávkami. 7/10 ()

Flynn

Solidni ulet. Ackoli to bylo sprostejsi nez tlupa dlazdicu u flasky tuzemaku, tak jsem se parkrat docela zasmal. Bylo to proste sproste, ale originalni. ()