Vtáci sťahováci

• Česko Ptáci stěhováci (viac)

Pokiaľ nevystrčíte päty z domu, nič sa vám nestane. To je v skratke životná filozofia kačacieho otca Mallarda, ktorý svoju manželku Pam a ich dve deti neustále presviedča o prednostiach ich domáceho rybníka, za ktorým sa nachádza len divočina a nebezpečenstvo. Pam je však unavená z jednotvárneho života a želá si, aby jej dospievajúci syn Dax a dcéra Gwen zažili, to po čom ona sama túži. Pozrieť sa do sveta a zažiť neobyčajné putovanie po nádherných miestach. Po tom, čo na ich rybníku pristane sťahovavá kačacia rodinka s napínavým príbehom o ďalekých miestach, padne rozhodnutie. Napriek otcovým protestom sa celá rodina vydá z idylického amerického vidieka na exotickú Jamajku! Znie to skvelo, pokiaľ by však hneď na začiatku cesty neurobili kačací hrdinovia zásadnú chybu. Vybrali sa opačným smerom. A tak ich krídla zanesú do džungle mesta, ktoré nikdy nespí, New Yorku. Tu ich samozrejme čakajú dobrodružstvá na každom kroku, vrátane tých, ktoré by si najradšej odopreli (napríklad nedobrovoľná návšteva kuchyne reštaurácie, kde je vyhláseným jedlom kačica na pomarančoch). Keď ste zohratá rodina, ktorá za každých okolností ťahá za jeden povraz, máte šancu zvládnuť nástrahy najväčšieho mesta. (CinemArt SK)

T2

║Rozpočet $70miliónov║ Tržby USA $127,191,000║ Tržby Celosvetovo $292,219,000▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Fajn animácia, uletený príbeh, pobavilo. /70%/ ()

EvilPhoEniX

Velmi milé překvapení, které mi vyrazilo dech. Animáky se zvířatky mám nejradši a od tohodle jsem upřímně nečekal moc, o to více jsem překvapený jaká pecka se z Migration vyklubala. Upřímně Universal s Netflixem to za mě natírají i Disneymu a Pixaru, kteří oba stojí za houby v poslední době. Migration nemá revoluční vizuál, takový zkrátka hezký standard a dějově nepřináší vůbec nic nového, ale je tu moc sympatická kachní rodinka, která se rozhodne poprvé v životě opustit hnízdo a emigrovat konkrétně na Jamajku a cestou zažijou divoké a nevídané dobrodružství. Takže ano ikdyž je to jen o tom dostat se z bodu A do bodu B a taky je to o výchově rodičů k dětem, ale vůbec mi to nevadilo, protože tu funguje parádní humor ( jakože některé gagy a situační humorné scény jsou vyloženě boží), opravdu nepamatuji se kdy jsem se u animáku tak dobře zasmál jak zde a k mému překvapení je to i docela dost napínavé ( scéna s Volávky je vlastně i celkem creepy. kde by se děti mohly bát) a heist kličů v kuchyni je vygradovaný bombasticky. Po příchodu Papagáje ( Keegan Michael Key) se mé nadšení ještě zvýšilo a takový kachní ráj s meditací, tobogány a masážemi byl fajný úlet. Velmi zábavné, příjemné, hezké a dojemné.  8/10. ()

fuxoft

Šel jsem na to, protože jsem "někde" slyšel, že to je docela originální a nápadité. Ale to byla lež. Je to další naprosto nezajímavá blbůstka výhradně pro děti, zaměnitelná s jakýmkoliv CGI seriálem na Netflixu nebo YouTube. Tedy, tenhle film má lepší animaci a hudbu, ale to je asi dětem úplně jedno a dospělí nemají žádný důvod to vidět. ()

*CARNIFEX*

Tak toto bola jeba 😅❤️ neskutočne pekné ráno mi spravila táto nesmierne milá rozprávočka, pričom do plného hodnotenia chýbal naozaj len kúsoček ❤️ ()

Xmilden

Slabý a krátký animák, který nebude moct v žádném případě konkurovat v oblíbenosti Mimoňům, se kterými studio kdysi trefilo jackpot. Přišlo mě, že se studio za každou cenu potřebovalo natočit i něco jiného než Padouchovský film, s Ptáky to ale neklaplo. Postavy nejsou ničím zajímavé a kačeny se nebudou ani dobře prodávat. Navíc nedávno vznikl dost podobný Slepičí úlet 2. 50% ()

Shakers

Po dlhšom čase konečne animák, ktorý ma bavil. Bavilo ma to svojím príbehom, svojou animaciou, postavami, či vtipom. Korunku vtákom sťahovákom nasádza John Powell (Ako vycvičiť draka, Doba Ľadová 4, Kung-Fu Panda) a jeho skvelá hudba, animáky mu skratka sedia. Obľúbený soundtrack: Migration End Titles. 80% - 4* ()

filmfanouch

Benjamin Renner umí. Studio Illumination má jistě pořád daleko do první animační ligy, Ptáci stěhováci je ovšem další sympatická jednohubka s několika zábavnými momenty, nosnými postavami a také ukázkou pomalých kroků k tomu, aby se studio Illumination pomalu zdokonalovalo. Fotorealisticky působící pomeranč to jistí, tyhle kachny ovšem nemá divák ihned potřeba upéct do zlatova. Především proto, že jejich dobrodružství vlastně sympatické a nikdo se nebude muset extra věšet z toho, že půjde o vánoční megahit… ()

boshke

Vidíte a já si myslel, že takovéhle generické animáky už se v záplavě těch moderních, které mají co říci i dospělým, netočí... a vono jo... Pokud je vám víc než deset (?), je to pro vás ztráta času... 40% ()

Stanislaus

Ptáci stěhováci ve své podstatě nevypráví nijak originální příběh - v centru jsou témata jako důležitost rodiny a poučné putování - a sází na veskrze prototypické postavy. Přesto jsem si projekci snímku fakt užil - a to hlavně díky humoru, který měl potenciál oslovit mladší i starší publikum. Vedle ústřední linie s kachní rodinkou mě oslovilo zakomponování menších epizodek v podobě setkání s jinými členy ptačí říše - při scénce s gerontosauřími volavkami jsem se královsky bavil. Postava hlavního záporáka byla, ehm, zvláštní, ale rozhodně jsem ocenil, že nemluvila. Nenápadné, milé a humorné překvapení! ()

Lacike

Hlavná premisa je kopírkou toho, čo sme videli vo filme Croodsovi, len tentoraz to je s vtákmi.  Zase príliš ochranársky otec drží rodinku na uzde, kým ho konečne neprehovoria, aby leteli do teplých krajín. A po ceste zažijú kopec dobrodružstiev. Dočkáme sa aj nejakých mravných ponaučení. Humor funguje na jednotku. Ústredná rodinka je extrémne sympatická a hneď si ma získala. Máme tu aj väčšiu líniu so zlým kuchárom. Chudák rodičia. Po tomto filme im deti asi nejaký čas nebudú chcieť jesť kačku. Má to svižné tempo a krátku stopáž. Animácia je tiež pekná. Celkovo po dlhšej dobe vydarený animák. 8/10. ()

Blackhand47

Stokrát převařená zápletka o starostlivém otci, který nechce, aby se jeho rodině něco stalo, byla zpracována tentokrát studiem Illumination. Když se tato klasická témata udělají dobře, vyznění může být parádní, ale Ptáci stěhováci nepřináší vlastně nic moc zajímavého a divákům servírují celkem ploché postavy, které se však pohybují v nádherném prostředí. Rodinka je vlastně taková klasická - starostlivý otec, schopná matka, zvídavé dítě, malé dítě a potrhlý příbuzný... který je v případě tohohle filmu ale bohužel opravdu navíc. K tomu připočítejte tunu vedlejších postav, s nimiž se hrdinové setkávají, ale tyto epizody jsou o něco slabší ve srovnání třeba s Hledá se Nemo nebo Croodsovi, což jsou animáky razící podobnou zápletku. Vedlejší postavy jsou o něco zajímavější než ty hlavní, ale hrdiny nijak moc neposouvají a nepřišlo mi, že by si z epizod odnášeli nějaké extra ponaučení. Takový animák, která nenadchne ani neurazí, ale pokud jste neviděli zmíněné snímky od konkurentů, radši sáhněte po nich. Hodnocení: 60 % ()

kajas

Ačkoli mám animované pohádky moc ráda, chodím na ně do kina čím dál méně. Mám totiž dlouhodobě pocit, že už ani tahouni jako studia Disney a Pixar neprodukují tak zajímavé snímky jako v minulých desetiletích. Nově produkované animáky menších studií už téměř nesleduji, Ptáci stěhováci ale vypadali jako docela zábavná podívaná. Jak už to ale někdy bývá, nejlepší gagy byly ukázány právě v traileru a jinak se jedná o veskrze průměrnou záležitost, která možná pobaví ty nejmenší děti, je hezky kreslená, ale vyspělejší diváci se budou nudit. Takže si asi zase pustím nějakou disneyovku z devadesátek. Zklamání a 3* s přivřenýma očima. ()

vydumnica

Milá rozprávočka nielen pre najmenších. Animácia je krásna a vyniká aj vďaka rozmanitosti a nápaditosti, s akou šikovne obmieňa jedno prostredie za iné. Raz sme v horách, potom vo veľkomeste, nie len tak hocijakom, ale rovno v NYC a tak sa letí ďalej až na Jamajku. Tie výlety a prelety a svet z vtáčej perspektívy sú na celom filme najlepšie. Kino s detičkami. 70%. [Kino Worms]. ()

Aljak

Podľa popisu to síce neznelo nejako oslnivo, ale napokon to bolo veľmi milé prekvapenie. Rodinná animovaná kačacia komédia má síce relatívne priamočiary dej s očakávaným koncom, ale tie dobrodružstvá, ktoré nápaditá kačacia rodinka zažije, to stálo za to. Najviac ma potešil samozrejme kvalitný a milý vizuál, ale aj skvelé hlášky so svojským dôvtipom, na ktorom sa dalo určite aj zasmiať. Okrem toho tu bolo aj viacero pekných etických a morálnych posolstiev, čo určite podprahovo zaváži aj u mladých divákov. Trochu mi prekážala tá postava premotivovaného kuchára, ale beriem, však aké by to bolo bez nejakej dominantnej negatívnej postavy? Inak celkovo vydarené, vhodné pre deti aj dospelých :) 4* ()

campix

Nic extra zajímavého. Taková fajn animáková výplň filmového kalendáře, aby mohli rodiče se svými špunty stále na co chodit. Nevidím tu nic výjimečného, ale na druhou stranu všechny boxy, které autoři animovaných filmů potřebují odkliknout jsou zde splněny vrchovatě. Nicméně nevidím nic, čím by Migration vyčuhovala z davu. ()

c.tucker

V českém znění: Filip Jančík - Kumail Nanjiani (Mack), Jitka Ježková - Elizabeth Banks (Pam), Kristýna Hotová - Tresi Gazal (Gwen), Daniel Gabriel - Caspar Jennings (Dax), Natálie Topinková - Awkwafina (Chump), Ondřej Brousek - Keegan-Michael Key (Delroy), Tomáš Juřička - Danny DeVito(Dan), Ludmila Molínová - Carol Kane (Erin), Libor Bouček- David Mitchell (GooGoo), Kateřina Kolárová - Isabela Merced (Kim), Sabina Laurinová - Tara Sands (Ellie), Jan Battěk - David Errigo Jr. (Bob), Josef Pejchal - Matthew Wood (Joe), Radovan Vaculík - Bill Farmer (Harry), Ludvík Král - Rodger Bumpass (Devon), Zdeněk Hruška - Steve Blum (Winston), Jana Stryková - Kimberly Brooks(Salsa), Lucie Kožinová - Erin Fitzgerald (Deedee), Petr Buchta - Jimmy Donaldson (Holub), Klára Kubištová, Eliška Nezvalová, Rudolf Kubík, Daniel Krejčík, Jakub Skála, Ivo Novák, Lucie Svobodová, Nikola Votočková, Vanda Hybnerová, Vítězslava Karolová +++ Šel jsem na to s dcerou a nevěděl jsem o tom nic. S úvodním předfilmem mi došlo, že to bude od Illumination Entertainment, tak jsem si říkal, že to bude paráda. A taky byla, jen je mi trochu líto, že jsem neslyšel originál hlasy, ale to se dá napravit, až to bude někde na streamu. ()

oveckaoa

Illumination dělá chybu v tom, že do trailerů dává takřka celé své filmy dělaly to už ve Zpívej 2, Tajný život mazlíčků 2 a Já Padouch 3 takhle potom člověk nemá žádný moment překvapení jelikož to už viděl v trailerech.  Kachní rodinka co nechce migrovat jelikož  se otec bojí se rozhodne migrovat. Po cestě narazí na volavky co jim otec líčí jako predátory, ale tyhle jsou hodné a pak doletí až někam do města tak jim pomáhá holubice a  ara pak ještě přiberou holuby a naopak po nich jde kuchař co mu pokazily kšeft  . Konec vypadá jako něco z animáku Ria tak je to pěkné pro připomenutí.  Je to rodinný film co si na nic nehraje a  účel plní zhruba jednou dvakrát se můžou i dospělí zasmát děti asi vícekrát. Je to mezi 3 a 4 hvězdami , ale nevidím tam žádnou přidanou hodnotu , abych tu 4 hvězdu dal. 60 procent ()