Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

RAFT

Čekal jsem od filmu víc. Snyder nám natočil koukatelný film. Možná jeho verze až časem vyjde bude lepší. Kde je ten Snyder co nám natočil takové pecky 300,Úsvit mrtvých,Watchmen.Za mě 60% ()

zipacna

Jsem obrovský fanoušek space-opery. Absolutně nemůžu tomuhle filmu dát míň, než tři hvězdy. Z mnoha důvodů, který asi člověk, co nemiluje sci-fi, nemůže pochopit. Například splněný sen. Co by za to kdejaký fanda dal, kdyby si mohl splnit svůj sen. Zhmotnit si svoje představy. Přivést k životu svoje planety, mimozemšťany, vesmírné lodě a bitvy. Zack Snyder dostal tu šanci, natočit si svůj sci-fi sen. - Zpracování je věc druhá. Je to temné, občas s podivnými efekty a kamerou a dost často mi to připomínalo filmy s Riddickem, občas taky ale mnoho béčkových bijáků. Film má hrozně rychlý spád, zprvu se zdá, že všechno jde až neuvěřitelně ideálně. Na to, jaké zkušenosti hlavní hrdinka z bitev má, rychle každému důvěřuje. Přes všechny negativa jsem film zkouknul na jeden dech a nebudu se na Snydera zlobit kvůli tomu, že obohatil subžánr space-opery tímto filmem. Možná se trochu z chyb, které zde udělal poučí a dvojka bude lepší. ()

Cooller odpad!

Snydrovina smrdí od hlavy a tak tady platí doslova trojnásob, protože borec se opět nebal sedět na vicero židlích za oponou, ne-li všech židlích, divim se že v tom rovnou nehrál i hlavní roli. Jenže to by byl zřejmě problém, ne protože by na to Zack neměl dost velkou prdel, ale protože by pak hlavní postava byl muž. Neskutečně mi vadí, jak se jede na té vlně feminismu, kterou neumi ti lidé vyjadřit jinak než, že vezmou kompletně ikonickou mužskou HERO postavu (HERkules - muskulativni, silná, odolná, godlike) a změní jen pohlavý, to je vše, hotovo. Čili, kdybych vzal kapitana Ameriku, přemaloval mu štit na vlajku Niggeru, udělal z něj černou ženskou, lesbu idealně hluchoněmou a nazval ji kapitan Negr, tak sem to asi ultimatně vyhral. Tohle je přece strašná kravina, ženský prostě nemají stejnou silu jako muži, tyhle koncepty na Wonder Woman jsou všechny neskutečně trapný, dobrý příklad vyborně napsané ženské hlavni postavy je např. Carol z The Walking Dead. Musim se přiznat že jsem to nedokoukal a nemam to v plánu, voda s přichuti hotdogu. ()

Maniik88

V tomto filme je hrozné všetko, od hercov, cez scenár a najmä hroznú akciu. Milión o ničom spomalených záberov. Nuž malo to peknú reklamu ale je to inak pekný shit. ()

misar3

Krásně se na to dívá. Ale proč musí být 90% akčních scén zpomalených? Opulentní vizuál, spousta kreatur mimozemského původu, pár dobrých technologických nápadů (třeba štír, co zajme člověka), ale občas i solidní akční sekvence (souboj s pavoukem), to všechno pohřbené rádoby cool zpomalenou akcí a blur efektem pozadí. PS: konec vypadá jak Matrix. ()

Wlastik

Pokud nemáte žádné očekávání, tak je to taková popkornovka. Pokud očekáváte něco epického od Zacka, tak si to radši ani nepouštějte. Sedm vesmírných statečných, nečekaná zápletka, nasírací zpomalovací efekty každých 5 minut, vikinská dědina v nesnázích. Prostě průměr. ()

papadoce

“No vieš, tie dve žatvy, ktoré som tu strávila mi priniesli šťastie. Ale to si nezaslúžim. Tak už pochop, že som dieťa vojny. Milovať a byť milovaná, to netuším, či som toho vôbec schopná. Naučili ma, že láska je slabosť. Tak neviem, či sa to dá niekedy zmeniť.” A mne napríklad neprekáža, že Zacky vykradol viacero filmov, aby poskladal nový. Išiel aj s producentmi do rizika, keďže už názov napovedá, že minimálne druhý diel bude a síce neviem, ako bol prijatý vo svete tento prvý, ale ak podobne ako tu na csfd, potom majú zarobené na slušne veľký problém. Mne sa v roli páčila Sofia Boutella, sedelo jej to a navyše mám veľmi rád Charlieho Hunnama. Čo sa akcie týka, Snyder väčšinou vie čo robí, navyše akčné scény boli aj mega dobre ozvučené, to sa cení. Nerozumiem vašej potrebe hejtovať za každú cenu dobré, či priemerné filmy, ale keďže nerozumiem v živote ďaleko dôležitejším konaniam ľudí, tak vás mám na saláme. Ja som si to celkom vychutnal a musím povedať, že sa teším na dvojku. A teraz vás úplne vyhecujem, páčilo sa mi to omnoho viac ako prvá Duna 😁. Palec hore chcem dať aj českému dabingu resp. výberu hlasov pre jednotlivé postavy. Výborný kasting. Lenže aj ja mám jednu výtku. Prvá a druhá polovica mi prišli mierne nevyrovnané. Zatiaľ čo v prvej som sa bavil hercami, užíval si akciu, v druhej som zaspal a musel som si to pretáčať. Za to hviezdička dole. Tak si to zhrňme. Kasting herecký aj dabingový, kvalita akcie, výprava a triky, všetko za päť. Nevyrovnanosť prvej a druhej polovice, predvídateľnosť príbehu, málo akcie, chýbajúci eRkový rating, všetko za dve až tri. Dám celkovo tri a pol, vidím to v pohode nad 65%, kľudne aj 70. Sofiu evidujem po druhýkrát v zapamätateľnej úlohe a teším sa na ďalšie role. Krásna žena. ()

Shredder

Frankensteinovo monstrum. Film pozliepany z rozlicnych inych filmov a klise. Nielenze vsak vsetko buduje z horsich materialov, ale cele to ledva drzi pokope. Nezaujimavy zaporak a ostatne postavy, ziadna chemia medzi hercami. Posobi to draho, ale ako niekto poznamel v komentoch, akoby to vytvorilo sucasne AI a nevedelo tomu celemu spektaklu pridat osobnost. ()

DADOVAN odpad!

Sofia Boutella ide z jednej škaredej planéty na ďaľšiu aby mohla prehovoriť nudné postavy k tomu aby sa k nej pridali v boji proti imperialistickej armáde ktorú sme v scifi filmoch videli už tisíc krát. ()

Kebabkony

Hodně průměrné scifi s ne moc dobrým vizuálem. Mělo to potenciál a i nápad, ale špatného režiséra. Aspoň tu je víc cestovaní na planety než ve Starfieldu, takže aspoň něco. Docela se bojím toho, co přinese druhý díl. 4/10 ()

O.D.

Ten co dává plný počet, nepoznal, že je to blbost. Ten co dává odpad nebo jednu, nepochopil, že je to možná blbost trošku schválně. Nebo ne? 🙂 Já fakt nevím, takže zůstanu někde uprostřed.... ()

RoninNiro

Snáď by šlo prepáčiť tie odfláknuté mimozemské kone s pňami miesto hláv, použitie uniforiem wermachtu pre záporákov, či absurdného kliešťa, ktorý komunikuje skrz hostiteľa. V sumáre je to však kombinácia "Ako išlo vajce na vandrovku" s "300 bitka pri Termopilách". Dobré sci-fi sa pozná podľa vesmírnych lodí. Tie v Rebel Moon vypadajú ako balenie plienok pre dospelých. A tým je povedané všetko. ()

DoubleJack

Trash moon je jako bulharské auto - oboje je složené z hromady cizích částí a stejně to nefunguje. Začátek na random měsíci má diváka seznámit s hlavní představitelkou, která má background vykradený z Infinity War.  Laciná napodobenina hlavního záporáka z Hanebných parchantů zde používá k vraždění hůl jako z Walking Dead a když se vše dá do pohybu, rychle si uvědomíte že koukáte na příběhový oblouk ze Sedmi Statečných. Nemám filmu za zlé, že myšlenky vykradl, ale že to dělá tak neschopně, že i běžné vyprávění mojí tří leté neteře dává větší smysl. Nic z toho nefunguje, akce je tak zábavná jako návod na televizi a postavy jsou tak šablonovité a kýčovité, že bych se radši udusil párátkem. Bonusový postřeh: kdo všechno si všiml, že od půlky filmu se o mateřském světě začalo mluvit jako o Imperiu. Chápu, že to měl být původně scénář pro Star Wars, ale očekával bych, že bude alespoň konzistentní. ()

kiros179

Ano, v naprosté většině je to pitomá Kurosawova vykrádačka, která mě připadala spíše jako dlouhé into nějaké nové hry. Na druhou stranu poslední půlhodina ve mě přeci jen zanechala pocit, že to není úplně ztracené a že z toho (možná malým zázrakem) půjde vybudovat něco aspoň trochu solidního. Úplné začátky nejsou nikdy jednoduché a jsou Vánoce a já mám pozitivní naladění.  50% ()

mikhail

To je kvalita hodná max TV filmu, nie veľkorozpočtového trháku. Strašne nudné a zbytočne natiahnuté.  Radšej si po x-tý krát znovu pozriem prvých 6 dielov SW ako tento paškvil inšpirovaný podobnými komiksovými sračkami od DC a Marvelu z posledných rokov. ()

Mykhaluu

Čekat méně je někdy lepší. Jako v tomto případě. Film na úrovni Star Treku. Některé momenty jsou vtahující, ale jinak si tak nějak film plyne. Kdyby to bylo celé formou jako vyprávění hlavní hrdinky o její minulosti, tak by to byla dynamická pecka. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze