M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

Filmmaniak

Rutinní kopírka nedávného remaku Dětské hry, nenápaditá, nenapínavá, nestrašidelná. Lekl jsem se jednou, když v nečekanou chvíli zaštěkal pes. Fajn herci a místy ok emocionální momenty, jinak ale velmi béčkový a dost hloupý horor na již klasické téma šíření iracionálního strachu z moderních technologií u lidí, kteří nemají tušení, jak funguje umělá inteligence. Ty nadšené zahraniční ohlasy nechápu. ()

silentname

Napriek tomu, že niektorí moji kolegovia sú k "M3gan" celkom tvrdí, myslím si, že v jadre je tu dobre spracovaný film. Natočené je to solídne, je tu niekoľko skutočne dobrých a atmosférických scénok a ku koncu to vie dvíhať v dôležitých bodoch napätie a celkom necháva divákov hádať, ako to vlastne celé dopadne. Lebo aj keď sa chvíľu darí, karta sa tu skutočne celkom často otáča. Čo robí film skutočne zaujímavým. Dokonca oceňujem, že Megan nájde spôsob, ako so všetkými solídne vybabrávať. Zase však analyzovať scénky až moc do hĺbky, lebo by si človek začal dávať zbytočne veľa otázok. A to pri takýchto filmoch nechcem nevyhnutne. Problémy sú pre mňa akurát to, že film sa zbytočne snaží byť moc safe, aby prilákal aj mladších divákov. Pretože sú scénky, ktoré mohli byť trošku silnejšie. Plus mám pocit, že požiadavky Cady a jej vystupy boli niekedy trošku moc. Ale celkovo poviem, že viac než s filmom samotným som mal problém s ľuďmi, ktorí sedeli v kine za mnou a robili mi počas celého filmu audiokomentár s ich vlastnými dojmami. Prosím vás, všetci čo toto čítate, buďte k ostatným v kine ohľaduplní. Ak sa chcete rozprávať, pustite si film na gauči a otvorte si k tomu kľudne aj dve pivá. Ale nerušte ľudí, ktorí si prišli pozrieť film a nezaujímajú ich vaše poznámky. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

No nebudu lhát, film se mi mně získal hned v úvodu a to tím satiristickým Mogawi-tamagoči-furry cosi. co furt buzeruje dokuď nedosáhne svého, škoda že už později ve filmu nejsou. Ale jinak je film, přesně tak akorát hloupý a děsivý, aby to hezky utíkalo a nikde to nezdržovalo. Jediný problém, tak tkví v hlavní hrdince a v její neteři, nejsou to žádné výrazné postavy a nemají čím zaujmout. Na druhou stranu, je tady Amie Donald aka M3GAN která si krade, celý film pro sebe a je sní fakt zábava. Ty bláho a Bruce to ke konci, solidně zandal. ()

Arsenal83

Producenti sami nechali pretočiť scény a niektoré násilnejšie aj vynechali, pretože trailer sa stal virálnym na TikToku medzi mládežou a tak chceli, aby film bol prístupný aj pre teenagerov. Tým pádom sa z toho stal kinder horor bez odvážnych záberov. Smutné, že už aj kinemtografiu ovplyvňujú nejaké pochybné sociálne siete, na ktorých dievčatá zháňajú lajky otŕčaním rite a ceciek. ()

Marze

Pokud nehledate neco skutecne desiveho, muze se vam to libit. Je to jen zabava, nic prekvapiveho. Zda se to hloupe, ale o to je to zabavnejsi. Zabijacke vtipy, predvidatelny konec. Film cili na teenagerske publikum. Jedinou metaforu jsem videl v dnesnim hysterickem rodicovstvi. ()

korbitch22

Hi-Tech moderní horor se kterými se aktuálně roztrhl pytel. Megan má svoje úžasný hororový pasáže, při kterých umí ta malá děfka kurevsky vyděsit, naneštěstí Johnstone nechápe, že točí horor v eRkovým ratingu a zase zabíjí neskutečný potenciál idiotskou korektností. Příšerně málo vražd a když už jsou, jsou prostě jen lehce brutální a spíše mimo záběr kamery. Já tomu kurva nerozumím. Buď točím horor pro ty dnešní mladý sračky, nebo točím horor pro pořádný hororový nadšence co chtějí maso, Tahle volba točení něco mezi, je mi bytostně proti srsti, protože když vidíte, jak je ta svině neskutečným způsobem děsivá, co režisér dokáže s atmosférou a pak na svůj talent a možnosti sere kvůli nějaké korektnosti tak byste mu nejraději dali tečku do xichtu, protože sám sobě doslova kurví neskutečný potenciál. Něco jako Landon se svým Happy Dead Day. Akorát, že ten rovnou jel v PG-13 kvůli penězům. Tohle mohlo být doslova epické, ale zabíjí to málo naporcovaných lidí, málo krve, málo všeho prostě. Jen ultra děsivá mrtka nestačí. BTW Livingdeade my víme že jí chceš, chceš, chceš, chceš...konečně bys v životě strčil ptáka jinam než do svoji ruky, sestry nebo matky. Rozumím, Sex Doll je Sex Doll. 65%. ()

Chrustyn

Klasický horor pro teen holky u kterého jsem po celou dobu myslel na díl Simpsonových, kde se figurka Krustyho snaží zabít Houmera, protože má chybně přepnuto na zlý místo hodný. A přesně takhle na mě působila Megan. Napětí i strach zcela chybělo a zbyl jen slušný, technicky propracovaný vizuál. ()

rollman1

My měli Chuckyho, dnešní generace dostala M3GAN. Už podle příběhu je jasné, že tady se na nějaké zvraty a dramata hrát nebude. Jede se čistě podle zajeté šablony, které tyto filmy se zabijáckými panenkami opakují pořád dokola a vlastně už na začátku víte, jak to celé skončí. Takže čekáte spíše na to, jak a kdo umře pod rukama robotí kamarádky. To mě přivádí k prvnímu velkému mínusu a tím je brutalita a bodycount. Krve je tady asi jako v pekárně v Holešovicích a jestli za film umřou 4 lidi (Z toho 2 mimo záběr), je asi něco špatně. Pokud už nenabízím kvalitní příběh nebo minimálně zábavný, tak musím divákům dodat aspoň špetku té krve a to tady fakt nenajdete. Ve výsledku i samotné mordy jsou úplně obyčejné. Dalším velkým au je to, že trailer propálil snad vše dobré z filmu, takže v kině nebo TV nenajdete opravdu nic navíc. Hodně věcí se zde děje jen tak bez nějakého většího smyslu. Takový tanec panenky je zde jen proto, aby to lidi na Tiktoku mohli opakovat. Ve výsledku se tak jedná o opravdu průměrný kousek, který nenabízí nic nového pod sluncem a ještě selhává v tom, v čem chtěl být inovativní. Samotná M3GAN není špatná a její potenciál do budoucna je obrovský. Vyložený průser to není a vlastně doma u TV film funguje, celkem rychle uteče a dokáže člověka na ty dvě hodinky zabavit. Finále je celkem povedené a konečně nastupuje ten horor, na který jsem čekal celý film. To ale trvá 10 minut, takže pokud celý film jede v thrillerové sféře, poslední hororová desetiminutovka to fakt nezachrání. Doufám, že druhý díl (který je už vlastně potvrzen na 2025), nabídne konečně brutální masakr, kdy se M3GAN utrhne ze řetězu, stejně jako její tvůrci. První film vydělal dost, aby si to mohli dovolit, takže potenciál tam je. Jen už prosím ne Pg-13 ()

TheEvilTwin

Co tohle zase bylo. Chtěl jsem říct, že jde o Ex Machinu z aliexpressu, ale ona M3GAN ani na tuhle úroveň nedosáhla. Další extrémní béčkový nesmysl, který se snaží být strašně cool a naoko kombinovat hi-tech doll „horor“ s podtextem ovládnutí světa umělou inteligencí, jenže je to brak jak hovado a ve filmu není doslova NIC, co by stálo za chválu. Herecky bídné, scénaristicky ubohé, gore 0, první akce či náznak napětí je až po hodině filmu (ne, nekecám) a je to strašně sterilní a šablonovitě nudné. Nečekal jsem zázrak, nečekal jsem intelektuální film, ale i ta céčková Margaux (2022) byla lepší než je toto. V tomhle případě i 90 minut filmu je na mě dost a doslova jsem se třepal nedočkavostí, až film konečně skončí. TRAGICKÉ. ()

hansel97

Bizarní, ale funkční. Dostatečně to updatuje vše, co v tomhle žánru bylo doposud k vidění a dobře balancuje humorné x creepy. Allison Williams je zároveň po tomto fakt novou královnou hororů. ()

SOLOM.

Film, do kterého jsem šel trošku s obavami. Slyšel jsem o něm ledaco a dost mě odrazoval finální rating PG-13. Jsem si říkal, že zase půjde o rádoby horor pro malé děcka. Kousky o vraždících panenkách či robotech mi nevadí, ale většinou jde jen o laciné napodobeniny Chuckyho. Tady jsem však byl docela mile překvapený. Sice bych uvítal více brutality a většina mordů (kterých tu už tak bylo málo) se odehrálo mimo záběr kamery, ale mělo to i dramatickou vložku, nechyběly emoce, obě hlavní ženské herečky podaly slušný výkon a samotná M3GAN taky nebyla úplně k zahození. Takoví Japonci jak je znám, by určitě vymysleli spoustu prasečinek, co by se s ní dalo dělat.    Oficiální premiéru měl tento film už v prosinci roku 2022, i z toho důvodu je tento rok výroby nejčastěji uváděn. Do většiny kin v USA a po světě šel však až v roce 2023. Nejčastěji jeho tvůrcům vytýkáno, že začátek se nese v dosti pomalém tempu a po úvodní autonehodě docela dlouho trvá, než se v něm začne dít něco opravdu zajímavého. Nebudu-li počítat dramatické chvíle mezi Gemmou a její neteř Cady, pro kterou byla malá holka spíše přítěží. Jakmile je však M3GAN uvedena do provozu a začne svou svěřenkyni vychovávat a chránit, výrazněji se zlepšila i samotná atmosféra.    Žádné hororové orgie, přemíru brutality, litry krve či gore nečekejme. James Wan se podílel jen na scénáři a produkci, ale jinak do filmu zřejmě moc nezasahoval. Z čehož byla část diváků i trochu zklamána. Film si však na sebe dokázal viditelně vydělat a již se připravuje jeho pokračování. Zdejší panenka sice nebyla tak brutální a nenaháněla hrůzu jako Chucky, ale i tak si dokázala získat mé sympatie. Nevinná tvářička, postupná míra agrese – přesto měla své osobité kouzlo. Její taneček před naháněním šéfa firmy a následná pasáž u výtahu, jo to se mi líbilo docela dost, stejně jako výchovná lekce mladého kluka v lese.    Jasně že se mohlo daleko více přitvrdit, nějaká ta lekací scéna by taky nebyla od věci, ale i tak nakonec odcházím docela spokojený. Čekal jsem to totiž daleko horší. Žádná pecka M3GAN není, ale lehce nadprůměrná záležitost v mých očích přece jenom ano. 60% ()

ARI50

Nečekaně jsme byl spokojený s touhle šílenou panenkou, šel bych víš kdyby došlo ještě k většímu masakru, ale i tak příběh skvělý. Napětí bomba, a hodně jsme si to užil a toje nejhlavnější. ()

JASON_X

Po tom všem humbuku okolo jsem tedy čekal větší odvaz. Inu že je něco hitem v US není moc vypovídající informace. Na můj vkus málo odvážné, málo morbidní, málo krvavé, málo "úchylné", příliš středoproudové, to třeba takový Chucky je trochu jiná liga. Trikově je ovšem Megan zmáknutá perfektně. A je to moc pěkná panenka, mít podobu o pár let starší, mohla by se vyrábět i jako "hračka" pro dospělé pány. ()

luka4615

Zoufale předvídatelná a rádoby hororová jednohubka, na níž zaujme pouze jen několik málo scén (les) a neočekávané reference na snímky "Aliens" či "The Terminator". Zbytek snímku je bohužel jen prozívanou šedou změtí ohraných klišé a hluchých scén. Tohle se zkrátka vážně moc nepovedlo. Škoda. ()

Morholt

Upřímně řečeno ten humbuk kolem M3GAN jsem moc nechápal, protože jsem v ní viděl jen další splašenou mašinu a to se nakonec i potvrdilo. Tím neříkám, že je film špatný. Panenka byla dost dobře vyvedená a skrývala velký potenciál. Jenže ho nenaplnila. Za slušné scény lze vlastně označit jen tu v lese, kdy se přerostlá barbína částečně proměnila v bojového androida a pak samotný závěr, který tak trošku zaváněl či spíše voněl Terminátorem. Jinak se Johnstone snažil hrát na jistou míru znepokojení, ale to nemohlo fungovat i z toho důvodu, že už předem bylo jasné, že hračce prdne v kouli. A chyběl i erkový rating, nebo alespoň něco, co se k němu blíží. Prakticky celé se to obešlo bez kapky krve, což je chyba. Herecky to vyšlo tak napůl. Alison Williams je v pohodě, ale  dětská představitelka je na pěst téměř od první scény. Celkově se jedná o film pro děti z druhého stupně ZŠ a to je pro mě zklamání. 50% ()

ScarPoul

Ten film nemá čím uraziť, ale ani čím nadchnúť. M3GAN vyzerá dobre a ku koncu sa z nej stáva pekne šibnutá bábika, ale skutočné napätie, strach alebo niečo pamätné sa tam nenachádza. Len to rutinne spĺňa všetky povinne zástavky od úvodu až po finále. Vizuálne pekné a s presvedčivou Williams ( ktorá sa na tieto úlohy hodí), ale to je všetko. Občas je fajn zatlačiť na pílu a trochu zariskovať. Hoci chápem, že v dnešnej dobe je zrovna takáto rutinná záležitosť stávka na istotu. Ten nevyužitý potenciál tam ale cítiť. ()

Hismael

Panenka Megan je asi metr vysoký robot pro děti na hraní, který jde lehce zvednout a někam odnést. To ovšem nebrání tomu, aby z něj tvůrci udělali dětského terminátora na zabíjení. Najednou zvládá mnoho činností, ke kterým původně nebyl vyrobený. Přímým záběrům u drsnějších scén se režisér Johnstone snaží vyhýbat, což asi nijak neovlivňuje fakt, že jako horor je to poměrně slabé. Může to vypadat jako nějaká nová epizoda ze seriálu Černé zrcadlo, ale na mnohem nižším levelu. V některých případech na sebe postavy reagují docela zvláštně a příliš nevylepšují neoriginální námět. Na papíru mohl scénář vypadat docela dobře, ale provedení nakonec žádné nadšení nevyvolává. ()

corpsy

PG-13 horor, či thriller, je pre mňa vždy lákavá výzva. Ten ktorý snímok, má u mňa vždy iba dve možnosti. Stredná cesta, akosi neexistuje ( skôr raritne ). M3GAN ako postava, je síce technologickým zázrakom, film samotný však nie. Jeho prehypevanosť mu síce podarila nastrádať dolárikov, ako maku, ale aj značne ublížilo jeho kvalite. A tu práve nastáva ten môj ´´problém´´. M3GAN, mi ako mládeži prístupný žánrový snímok, sadol. Ani mi veľmi nevadilo, že sa v násilných scénach netlačilo na pílu ( náznaky sú ale natočené dobre ) a že ľakačky nie sú škodlivé kardiakom. Je to proste produkt, ktorý trefne vystihuje dobu, uspokojil dnešné obecenstvo, mňa neznechutil, dokonca potešil a u pokračovania sa možno dočkáme niečoho, čo osloví aj Rkárov. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly