M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

TOPmoovie

za postprodukciu, triky a za namet davam 4*. polovica filmu bola uzasna, potom zacala americka action zvratenost, ci miestami som mal pocit ,ze sa to obrati v komédiu.  malo to potencial na 2 diely, v atmosfere ako bola prva polovica. ale anyway, doporucujem, je to elita medzi horrormi. ()

jeany23

Málo krve, žádné lekačky, protivný vzteklý fakan (myšleno Cady), otravná Gemma, hodně kecání a sterilní finále...Tolik ve zkratce. Není to úplně blbé, ale horor si představuju asi trochu jinak. Samotná panna má hezký design a její běh po čtyřech je to asi nejvíc creepy z celého filmu, ale není to málo ? ()

Miroslav.Zac

Pohlednější verze panenky Chucky (s tisícem aplikací navíc) v internetovém světě jednadvacátého století. Bohužel nic nového nebo zajímavého nenabízí. Na jedno podívání dobré. ()

Little_Sawy

Příbeh se zamĕřuje na to že dítě bylo zvěřeno do pečovatelské péče tetě, protože její rodiče chcípli. A tak si pečovatelka musí zvyknout že má doma děcko, které mi čím dál víc dřalo nervy, takže bych jí vykoupala v kyselině. Tá tedy těžkou rolu ve filmu mít nemusela, jenom řvát, ječet, a kopať do sedadla řidiče. Když se sestřojí M3GAN, vyzerá a působí divně, nějvytipnější bylo, když se s ní ten čokl seznámil hezky po svím. I když i já bych chtěla takovou psycho panenku která by zabíjela lidi na které bych ukázala. Film, Zas tak strašný nebyl. ()

CheeseFigure

Hororom by som to nenazval. Nie sú tu takmer žiadne desivé prvky a i vraždy sú, aké sú. Teda buď sa stanú mimo záber, alebo im chýba krv tečúca prúdom, ako sa na správny horor patrí. Ale som spokojný. Príbeh celkom ujde, pripomenulo mi to filmy z detstva s podobnou tematikou. A teda, že dieťa príde o rodičov a dostane sa do starostlivosti rodinného príbuzného, ktorý na neho nemá čas a stane sa niečo, vďaka čomu dané dieťa prežije dobrodružstvo. SPOILER: Čakal som, že v napínavom závere sa bude musieť Cady rozhodnúť, či si vyberie tetu, alebo Megan, ale nakoniec si vybrala celkom rýchlo a ľahko, bez nejakých problémov. KONIEC SPOILERu. A body pre herečku, ktorá hrala Megan. ()

flyer.nick

Tady se nový Chucky rozhodně nekoná, pořád to má v sobě ale něco víc než Dětská hra. Nemastné, neslané, neděsivé, nevtipné, nekrvavé a nezajímavé. Prostě se zbláznil robot, zabil pár lidí, pak ho v garáži umlátila desetiletá holka a konec. Hlavně vše v děsivém střihu a zmatené kameře, aby nebylo vidět jak je ten robot špatný a aby nebylo moc krve a mohlo to mít nižší rating. Nějaké budování atmosféry se tam vůbec nekoná, dokonce ani jediná lekačka nebo dokonce zvrat. Celé to působí filmařsky hrozně nepromyšleně. Jako má to pár momentů, a jako celek se to úplně nerozpadá, někoho to může i bavit minimálně svou hloupostí a dodívat se to dá. Ale nebude z toho nic kultovního ani opěvovaného a velmi rychle to zapadne do propadliště dějin. ()

babuška

no co na říct, UI nás jednou vyhladí, ty holky hrajou dobře, teta místo frndy používá mozek a místo projevu citů, sestrojí malou terminátorku, její neteř je rozmazlenej fracek, šéf je vymrdanej rejžožrout, a to celý dohromady, dává celkem slušnou sci-fi, 3/60% ()

Recenze

Blumhouse studio má asi potrebu párkrát do roka vyprodukovať nejaký horor na B úrovni, čo potvrdzuje aj tento snímok. Postavy sú síce dobre napísané a vy chápete o čo sa jedná, ale stále to nemá na to zachrániť tento film. Na nejakú dobrú horor scénu tu musíte čakať aj jednu hodinu. Naopak ak ste fanúšikom filmov ako sú Chucky a pod., tento film vás iste zaujme . Konečné hodnotenie: 3/5 ()

SirRedmond

Další slabota od Blumhouse. Child's Play 2019 z RoboLolitkou. Vše zajímavé se dá videt už v traileru, zbytek je tisíckrát omletá zapletka z vadnou/narušenou AI. ()

Martin0392

Megan chybí dost elementů, dost podstatných. Opravdu jsem čekal našlapaně jedoucí hororový zážitek, spíše jsem dostal film připomínající prodlouženou serii v black mirroru. Ano zde už je to spíše takové Sci-Fi, ale v základu vůbec nejde o horor. Popravdě ani tak mi nevadí celková myšlenka, ovšem co mi přišlo až trapné je hrozně sepsaný příběh. Nehledě na "strašidelně" vypadající panenku. Celkově se režisér ani nepokoušel vložit do celého filmu nějaké jumpscary. Ano dá se říct, že pár jich tam bylo, ale natolik očekávané a natolik slabé, že se jedná spíše o thriller.  Stejně tak atmosféra nedisponuje prvky typické pro horor. Celkově se příběh nesmírně táhnul a když jsem film dokoukal, prakticky jsem si řekl, že se příběh nijak neposunul. Hudebně to bylo dost nepřesné, místo toho aby film vzbuzoval v určitý moment pocit strachu, tak dá divákovi naopak pocit úlevy, opravdu nechápu jak to pan Gerard zamýšlel, ale opravdu se do toho nestrefil. Kamerově je to ale pestré, oproti tomu kompozičně slabší. Herecky to není až tak špatné, ovšem nebyl jsem nikým tak okouzlen na to abych tu někoho vychválil. 2-/5 ()

ciapok

Osobne si myslím, že od T-tisícky, ktorá bola prelomovou postavou v modernom sci-fi, postava Megan je druhým ozajstným prelomom vo vizualizácii robotickej figúry. No na rozdiel od Cameronovho Terminátora, film Megan je utopený v trestuhodnom a devastujúco nepochopiteľnom dejovom, príbehovom a postavovom balaste. Je tu silný kontrast medzi dych berúcou robotickou beštijkou a nezmyselnou, až sprostou filmovou zložkou. Neskromne si myslím, že nie je potrebné rozvádzať čo konkrétne to je, lebo to musel vidieť každý súdny divák. Toto sá stáva pomerne často pri filmoch, kde je silný hlavný teaser a producent, či režisér je až príliš nadšený zo základnej esencie, témy, že zanedbá filmovú výplň, ale toto by som prirovnal asi k tomu, keď ktosi v novom Lamborghini, priamo z predajne ide do rozbahnenej oráčiny....všetci okoloidúci sa musia pýtať iba „preboha, prečo?“ ()

sun.eagle

Roztomilý sci-fi horůrek co si bere něco z Chuckyho, něco z těch zdařilejších dílů Krajních mezí. Promarněný potenciál, který cílí na malé usmrkance školou povinné, přitom víc brutality a byl by to hororový zásek minimálně začátku roku. Takhle je to pohádková light verze, kde neuvidíte ani kapku krve, a vlastně ani žádnou vraždu, a tuctový konec podtrhuje jak malé koule tvůrci měli. Alespoň budou mít puboši nový taneček na tiktaktok. ()

Mrliš

Nebylo to dobré. Čekal jsem fajn horor a nedostal jsem ho. Bylo to utahané, když došlo na akci a nějakou tu vraždu, tak jsme jako diváci vlastně nic neviděli. Hodně slabý film a řekl bych, že to mělo hodně velký potenciál, který se tvůrcům nepovedlo využít. A na to že to je přístupné od 15 let jsem čekal alespoň trochu větší krvák. Vlastně tady ten film ani krvák není. Třeba když vezmu, že Lesní duch (silná řezničina) je také přístupný od 15 let, tak zde by mohli jít snad i mnohem mladší. Za mě špatné a nedoporučuji. ()

dolik25

Dobře natočený film pro dnešní puboše. Já už puboš dlouho nejsem, přesto jsem si film vychutnal a užil. Ne vždy musí být ve filmu spousta umělé krve, spousta upadlých částí těl, protože všichni víme, že krev a ony části těl jsou prostě jen umělé. Lidská představivost je o dost lepší než jakýkoliv umělý/digitální trik. A nejvíce nám nahání strach to, co nevidíme nebo to co si myslíme, že nám ublížit nemůže. A s tím film pracuje a to velmi dobře. ()

Andoria

Tak, toto tu ešte nebolo. M3GAN, robotická bábika s dušou Chuckyho a prvkami Terminátora, ktorá je viac ako len dielo umelej inteligencie. Je nositeľka emócii, ktoré postupne vygradujú do nemilosrdného vraždenia. Film mal pomerne dlhý dramatický úvod, čo však nepovažujem za negatívum, nakoľko to podporilo budovanie atmosféry a vykresľovanie charakterov postáv. Plnokrvný horor tu ale nečakajte. Film sa mne osobne páčil, nenudila som sa pri sledovaní. Soundrack to skvelo doplňal. Scéna, kde M3GAN spieva Titanium od Sie na dobrú noc je nezabudnuteľná. Očakávam pokračovanie, M3GAN ešte nepovedala posledné slovo... ()

JenTR

Je to mezi 3 a 4 hvězdičkami. Bohužel M3gan začne vraždit až na konci a tam se chová už příliš lidsky, aniž bychom věděli proč, co se s ní stalo. Asi se holt učila a vzdělávala...no dejme tomu. Jsou tu ale nějaké nedostatky. Zaprvé, kde se sakra v korporátu na kopírce vzal jen tak položený samurajský meč? A kde se na konci vzal další robot? O tom nikdo nikdy nemluvil a on tam byl zbalený (to je náhoda, že v kůlně) a holčička si ho spontánně připravila, vše fungovalo...kdo ho sestrojil? Jinak filmy o chladnokrevně zabíjecích panenkách nejsou špatné, narozdíl od Chuckyho a Annabelle, tahle je chytrá. Bude druhé pokračování, tak uvidíme jak se z toho holka vylíže. Byla zcela na kaši. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly