M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (Cinemart SK)

krusty2

Pre mňa veľmi milé prekvapenie ktoré som nečakal. Dokonca vo mne nechal tento film odkaz že nie je všetko technologicky nove dobre pre našu spoločnosť a v konečnom dôsledku my ako ľudia vytvárame nove technológie ktoré nám slúžia ale tiež nás môžu priviesť aj k záhube. O svetelne roky lepšie ako všetky Chucky filmy. Tu to ma logiku a Chucky bol len priblblí vrah v tele bábiky so sprostým scenárom. ()

Flopik

Horor ani v najmenšom, skôr taký neškodný Chucky. Chcel som napísať, že hrozne dlhý začiatok ale v tom filme sa nič nedeje 90% času. Keby to bolo aspoň krvavé, ale ani toho sa tu vôbec nedočkáme. No a finále je tak bez nápadu a ani troška napínavé. No za mňa celé zle. Slabé 2*. ()

Darren98

Stejně jako Chucky před 20 lety mě M3GAN přitáhla ke svému filmu zdaleka nejvíc pro svůj vzhled a design obličeje, přičemž její příběh po celou dobu paradoxně navracel vzpomínky k remaku Dětské Hry. Během nenáročného, přívětivého děje s poměrně častými i funkčními humornými vsuvkami se mi však titulní postava zalíbila ještě o tolik více, že jsem prakticky celý závěr pochyboval, komu přeji přežít více. Jako fanoušek charismatické a zároveň nebezpečné umělé inteligence ve sci-fi thrilleru jsem tedy lehce nad míru spokojen, pokud mám však doporučit hororový zážitek kvůli kterémuž nedostatku může být kdokoli zklamán, vidím ohromné příležitosti v potenciálních budoucích dílech. 73% ()

Aurus

7,5/10. Tento rok začal velmi dobře. M3GAN je film který sem si moc užili. Byl sem na tom s kámošem a oba sme si to užili. Těším se na druhý díl. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

molcan2

ME3AN odvádza skvelú prácu so "vzhľadom" a estetikou bábiky, ktorá je ústredným prvkom filmu. Premisa filmu je tiež pomerne logická, ale oveľa viac pritiahnutá za vlasy... osirelé dievča žije s " odborníčkou" na umelú inteligenciu a robotiku v hračkárskej firme. Ktorý je zhodou okolností jej tetou. Čo by tento film skutočne urobilo skvelým, je, keby bola hrozba zo strany M3GAN rafinovanejšia a zákernejšia. Namiesto toho tento film natočili hlúpi ľudia pre hlúpych ľudí. V modernej robotike sú vývoj softvéru s umelou inteligenciou a pokročilé strojárstvo samostatné disciplíny. Sú to dve odlišné inžinierske špecializácie, ktoré si vyžadujú, aby bol človek najlepší na svete, dokonca ďaleko prevyšujú to, čo nedokáže dosiahnuť americká armáda a jej nekonečný rozpočet (aspoň o tom nevieme). Na Zemi neexistuje človek, ktorý by bol rovnako zručný vo vývoji kódu umelej inteligencie a v strojárstve androidov. Okrem toho, prečo má detská hračka silu terminátora na vojenskej úrovni? Viem, že je to prototyp modelu, ale A prečo by spoločnosť vyrábajúca hračky mala mať túto technológiu? Páči sa mi, ako zamlčujú nemožnosť, aby mal tento android vnútorný zdroj energie na prevádzku všetkej tej techniky. Umelá inteligencia IBM, ktorá vyhrala Jeopardy, potrebovala miestnosť plnú výpočtového výkonu. Niektoré z nich sa podarilo miniaturizovať, ale aj tak... výpočtový výkon je obrovský na to, aby dokázal zreplikovať čo i len hŕstku ľudského mozgu. A to nepočítam ešte väčšie požiadavky na výkon všetkých tých kĺbov, servopohonov a motorov, aby sa android mohol pohybovať a poháňať. Najmä na úroveň terminátorskej sily a rýchlosti, ktorá bola ukázaná vo filme. Je to jednoducho hlúpe. Napíšte to lepšie. Píšte pre inteligentných ľudí. Urobte premisu uveriteľnou. Zasaďte film aspoň do vzdialenej budúcnosti. Záverečný súboj je hrozný a idiotský. Žiadna postava nepoužíva stratégiu, aby porazila M3GAN. Ani android nerobí nič chytré. Len neúnavne útočí. Akosi dokáže bezdrôtovo ovládať športové auto McLaren... odtiene veľmi otrasného androida z Terminátora 3. Herecké výkony sú dosť zlé. David, 35-ročný generálny riaditeľ technologickej spoločnosti, sa nesprával ako generálny riaditeľ. Je taký, ako si 23-ročný scenárista myslí, že sa správa generálny riaditeľ. Je komicky hlúpy a nepríjemný spôsobom, ktorý preháňa a vytrháva vás zo sveta filmu. Ak ste schopní vypnúť mozog, tak sa do toho pustite. Ja som sa len pristihol pri tom, že si hovorím "prečo je tento film tak zle napísaný a zrežírovaný?". ()

warrenur

Hlupucka blbinka s tancekom, tak ako v nedavnej Wednesday pre Tik-Tokovu tvorbu....tak ako bude mat odteraz kazda "trendy" zalezitost. :) Uz od prvej chvilky, ked si rodinka v aute na snehu zastavi, kde zastavi je vam jasne, ze sa nedockame inteligentneho scenara. Potesil vsak i prototyp uspesnej zeny, ktora sa moze venovat svojej kariere, a toto je smerovanie "chape" i jej vytvor. :D To sa mi pacilo asi najviac. Inak, chlapec mal riadne elasticku usnicu, co? :) Popcornova zabava pre nastrocnych, ostatnym neodporucam. 40% ()

Kler34

Už dlouho jsem se tak nenasmála. Hororová komedie s ponaučením o nebezpečí ulehčování si práce či povinností a svěřovat je do rukou umělé inteligence. ()

Saur.us

Z M3gan od první chvíle opravdu mrazí, o tom není pochyb. Je to vlastně ale to jediné, co se nejvíc blíží hororu. Jinak je to vskutku obyčejná žánrová záležitost a nadsázka pro výchovu dětí telefonem. ()

Bozvav

Za mne naprostá bomba, které uškodila dosti nezáživná první polovina filmu, kdy se nejen nic moc nedělo, ale chyběly i nějaké ty důležité emoce. M3GAN je luxusní panenka, kterou by ovšem asi více něž děti ocenili pedofilové všeho druhu. Lehce hororový háv snímku sedl,  Violet McGraw v roli Cady dobrá, Allison maličko méně. Poselství, jenž film posílá do světa j více než evidentní. Vše se nahradit umělou inteligencí nedá, neb ta sice může dokonale nasimulovat všechny emoce, ale v reálu je nikdy nepochopí. Závěrečná řežba fakt hustá. Za mne spokojených 85%. ()

KosiR_ksr

Sci-fi thriller s hororovými prvky. Hororový žánr je u snímku spíš okrajový, ačkoliv jeho tématika, snadno evokuje notoricky známého Chuckyho. Film by mohl být jedním z dílů Black Mirror, ačkoliv většina jej kvalitou předčí a tohle je více jednohubka, co tak hluboce nezneklidní. 65% ()

phamphi

Od začátku bylo jasné, že půjde o trochu prvoplánový koncept a ne zcela originální téma. Film ale příjemně překvapil. Vytknul bych snad jen trochu simplifikované zobrazení stvoření geniálního robota jednou ženou vědkyní jaksi na okrajích pracovní doby (ve skutečnosti by to asi byla práce velkých týmů lidí na plné úvazky). Jinak ale vše ostatní bylo zpracováno velmi dobře, poutavě a trefně, zejm. psychologie postav, např. život single kariéristky a její problém přepnout se na péči o neteř, chování progresivní matky k nezvladatelnému dítěti, truchlení sirotka ... ale i chování samotné androidky M3gan. Oceňuji, že mnoho věcí je jen tiše naznačeno či zobrazeno bez dodatečného tupého komentáře (např. když M3egan zaznamená, že pravidlo dávání podtácku pod skleničku se nutně nemusí dodržovat), přičemž bystrý divák si rozklíčuje sám, jaké tyto maličkosti mohly mít konsekvence, což film právě posouvá z kategorie otravné prvoplánovky do v podstatě pěkně zpracovaného celovečerního příběhu à la Black Mirror. AI vymknuté kontrole v podobě M3gan také v průběhu filmu efektivně morduje všechny poměrně dost nesympatické postavy, což ji tedy vlastně činí sympatickým padouchem, kterého se sice bojíte, ale zároveň mu skrytě fandíte - když pominu nelegálnost a zjevnou neproporcionalitu vražd, tak ona vlastně M3egan celou dobu jedná jakoby oprávněně v souladu se svým primárním účelem (ochrana neteře + likvidace protivných hajzlíků jako bonus) a nezvrhne se v očekávatelné "uvědomila jsem si nadřazenost své existence a teď vyhladím lidstvo", což vás jako diváka nutí se hodně snažit, abyste skutečně obhájili, že lidskost v jedné určité výseči života (péče o dítě) je pořád lepší a nenahraditelná, i když proti pokročilé AI zjevně nedokonalá. Horor je to jen s odřenýma ušima; pár nelekavých lekaček je postaveno na tom, že M3gean najednou stojí vedle vás, když to nečekáte... ale vlastně čekáte. Jinak je to spíše drama s trochou akce. ()

panvasik

Vlastně nevím co říct, jestli jste patnácti letý parchant, tak od života vlastně víc nepotřebujete. Film si pohrává s myšlenkou a takovou blízkou budoucí realitou, co se týče technologie a umělé inteligence. Je to taková hororová jednohubka, která mě sice bavila, ale pro lidi to bude, takové, že to neurazí, ale ani nenadchne a to já úplně chápu. Možná to je z toho důvodu, že jsem Dětskou hru neviděl a tak to nemám moc s čím srovnat. Celý život beru panenku Chucky jako kravinu, protože si řeknu, že jí vezmu a rozflákám o zeď, ale zrovna tady to bylo víc realistické, co se M3gan týče. Přesně takhle si představuji moderní sci-fi horor, který se zabývá tím co se v dnešní době hodně řeší a to je TA technologie, M3gan vypadá hodně slušně a v nějakém tom momentu, jsem se přeci jenom musel podívat někam jinam :D Film docela hodně vsází na jednoduché jumpscary a co se týče vražd, tak tady to taky trochu zaostává, protože jediná krev, kterou jsme ve filmu viděli byla ve výtahu. Vraždy jsou často mimo záběr a někdy vlastně ani nevím co se tam děje. Za to filmu nechybí velmi pěkná atmosféra nějaké ty zajímavé hlavní postavy a charaktery, které mi ve filmu nevadili (teda až na Gemmu, kterou jsem fakt někdy nezvládal). Asi na rozdíl od ostatních nemám problém s tím, že se tam moc nevraždilo a počet vražd, tak vyšel asi jenom na 4. U filmu jsem se, třeba ani nenudil a nebyly  moc momenty, že by jsem se nudil a na závěr je potřeba zmínit i hudba, která je hravá a nápaditá a do filmu krásně zapadá. Ale kdybych měl mluvit za sebe, tak já jsem s tím dost v pohodě a já jsem se bavil a chápu, že většinu lidí to bavit nebude, ale šanci by si to podle mě zasloužilo :)  7,5/10 ()

BOURQUE

Druhý celovečerný film G. Johnstone otvorene čerpá z klasického či novodobého Chuckyho. Ukazuje však, že s malou variáciou na scenári, s veľmi autentickou „bábikou“, ktorá na sebe ukazuje všetky výhody a zároveň nebezpečnosti AI, je možné natočiť solídny „sci-fi“ thriller s hororovými prvkami. Allison Williams podáva v danom žánru taký výkon, ktorý od nej očakávame (malá Violet McGraw ešte má rezervy). Na štvrtú hviezdu to však nie je z viacerých dôvodov, napríklad si stačí spomenúť záverečné rozuzlenie, prípadne absencii hlbšieho rozopru postáv a prekvapivejších pasáži v príbehu. Každopádne jedná sa o silnejší snímok, ako to bolo v prípade nedávneho Child's Play. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Hapretor

nic co by překvapilo - natož šokovalo ... taková trikově vypiplaná "Dětská Hra" ... však na zabití času ok ... P.S. fakt hodně upgrade(dlá) verze "Dětské Hry" ... Windows 15 ... !!! ()

Rockerman

Hodně vylepšený Chucky samozřejmě v dívčí podobě. Aby to bylo trendy tak žena to vše vymyslela a vytvořila. Muži jen do počtu nebo jako Gemmin šéf, cholerický blb. Horor téměř bez krve pro teenagery. ()

figliar

Veľmi kvalitný psychologický thriller, ktorý až desivo poukazuje na problémy a výstrahy súčasnej doby. Nečakajte hororovú bábiku na štýl Annabelle alebo Chuckyho, tu je skôr dôležitá myšlienka antisociálnej výchovy a pokroku s umelou inteligenciou. Aj keď tento námet nie je žiadnou novinkou a film je určený skorej pre teenagerovské publikum, náročnejší divák si tu tiež príde na svoje a elegantný koniec na štýl Trávnikára ho pekne navnadí na sľubné pokračovanie. ()

helloween93

Souhlasím s názorem, že film je opravdu kopií remaku Child’s play z roku 2019. Ten však narozdíl od tohohle nezaznamenal velký kasovní úspěch. Mně přišlo, že M3GAN selhává hlavně v logice, kdy lidští představitelé dělají hloupá rozhodnutí. Chybí vysvětlení, proč je panenka tak agresivní, proč je tak advanced v self-learningu a hlavně v závěru přepne do hitman módu, kdy likviduje, koho potká, což jde proti logice, že M3GAN jen chrání tu malou holku, jakožto svého primary usera. Když zabije někoho, kdo jejímu primary userovi něco udělá, pes, sousedka, bully na táboře, budiž, ale v závěru tam zlikviduje i pracovníky její mateřské firmy, kteří neprovedli nic ani té holce ani M3GAN. Panenka mi creepy nepřišla, hororových prvků je minimum a největší strach mám z toho, o čem bude chystaná dvojka. 2* ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly