Pátý a poslední případ nekompromisního policisty Harryho Callahana, kterému nikdo neřekne jinak než Drsný Harry.  Harry Callahan vyšetřuje zvláštní sázecí hru: byl distribuován seznam místních osobností a teď se uzavírají sázky na to, kdo z nich první zemře. Události dostávají spád v okamžiku, když se na seznamu objeví jméno Harry Callahan... (oficiálny text distribútora)

Mikino00

Už hodně slabý Harry s horším příběhem a téměř bez vtipu, rozhodně nejslabší díl celé série, ale dívat se na to dá. Nezachrání to ani budoucí hvězdy v vedlejších rolích. ()

Garch

Drsný Harry, v nejlepší formě. Plus, do počtu, mladí Liam Neeson a Jim Carrey, v kriminálce o sázkách na smrt. Za množství záběrů, citací a odkazů vypůjčeno později v jiných filmech, pro které byla Sázka na smrt inspirací, hvězda navíc. Prakticky, etalon žánru. Eastwoodovi fandíte, i když střelí chlápka, co zahodil zbraň, do zad. PPS Nezapomenutelná autíčková honička Friscem. ()

ArthasKarfa

Zajímavý další případ inspektora Callahana. Děj je takový víc roztahaný, ale celkově to působí dobře. Pokusy ho zabít jsou na první pohled amatérské a spíše se snaží být filmově zajímavé. Co je velká "za mě" divnost je honička s autíčkem. To jsem si říkal, že už trvá nějak dlouho. :-D No a ta poslední scéna taky taková. Eh! ()

Thomm

Harry popáté. Moc novinek tu oproti dřívějším dílům nenajdeme, ale scéna se zpívajícím Carreym a honička, kdy se Harry řítí ulicemi San Franciska aby unikl autíčku na dálkové ovládání jsou dostatečné důvody k zhlédnutí tohoto filmu. Dočkáme se i klasické přestřelky na konci, kdy si Callahan vezme na vyšinutého psychopata ještě větší kalibr, než svojí oblíbenou čtyřiačtyřicítku :-) "Je prázdná... a ty víš, co to znamená. Žes prosral svý štěstí" ()

bolan

Toto je stejně smutný příběh jako třeba u Rockyho. Z filmu jenž měl v 70-tých letech svoji nezaměnitelnou hodnotu a důstojnost se stala přiblblá srágora. Eastwoodovo charakter jenž byl u Harryho Callahana tak typický, je zde potlačen na minimum a do popředí se derou trapná gesta a laciné vtípky. Přítomnost Guns´N´Roses potěší, ale to je tak všechno. ()

godycz

nazory jsou jako prdele. kazdy ma nejaky...wellcome to the jungle....uz skoro 90satky a jackie chan. v mladi jsem byl v gangu a ted jsem v xxPD. a to je rozdil ? hlasky a blizi se the rookie.... ()

Wolvie

Harry Callahan nikdy neměl opouštět 70. léta.Protože jeho dvoufilmový výlet do dalšího desetiletí nijak zvlášť úspěšný nebyl.Především Sázka na smrt je film zbytečný,předvídatelný a silně iritující.Škoda,Harry si zasloužil důstojnější odchod. ()

strikeman

Suverénně nejslabší článek a labutí píseň "drsného" Harryho spatřila světlo světa v roce 1988 - v době, kdy se Eastwoodovi celkově příliš nedařilo (což ale prolomil hned na počátku 90. let sérií vynikajících režisérských počinů). Zajímavostí je, že ve snímku hrají ve vedlejších rolích Liam Neeson nebo Jim Carrey, v té době prakticky ještě hollywoodští zelenáči - s vědomím diváka v roce 2012 rozhodně bizarní herecká kombinace:-) Každopádně pátý "Harry" se, jak se zdá, utopil v úporné snaze o komerční úspěch. Volba režiséra asi nebyl zrovna nejšťastnější tah (stačí mrknout do jeho filmografie), zápletka by se hodila spíš jako epizoda do seriálu typu "To je vražda, napsala", "Matlock", v lepším případě "Columbo". Pátý díl se zkrátka nevyvedl, ale na druhou stranu - kolik podobně dlouhých filmových sérií si udrželo v 80 procentech takto konstatntní kvalitu? ............... PS (spoiler): Ta honička s autem na dálkové ovládání je fakt úlet:-( ()

helloween93

Harry Callahan se vrací v pátem a závěrečném díle téhle série, tentokrát musí přijít na kloub seznamu s osobnostmi, které postupně umírají. Film má velmi svižné tempo a akci střídá vyšetřování. Scéna, kde byla honička s autem na dálkové ovládání neměla chybu. 4* ()

GOREGASM

Nejslabší Dirty Harry, to jistě. Může za to především neinvenční scénář a velmi slabá režie, kdy se v obou případech spoléhá na ústředního ostrostřelce Clinta. Stručně shrnuto, Harry vystřílí zásobník, dostane kapky od šéfa a tak pořád dokola. V rámci série sice funkční, ale tady už i fanouška série znásilňující klišé a hlavně nic víc Buddy Van Horn ze své režisérské sesle nevypotil. Logika a zdravý rozum mají prázdniny viz honička s autem na dálkové ovládání (kdo neviděl, schválně ať zapojí fantazii) a kromě Clinta drží The Dead Pool ve stravitelných mantinelech už jen Liam Neeson a Jim Carrey ve vedlejších rolích. 50% ()

MickeyStuma

Pátý a poslední příběh s neúprosným -poldou- Harrym Callahanem, který se ani za ta léta vůbec nezměnil. Tentokrát tu máme nějakou hru, na jehož základě vzniká seznam významných osobností, kteří jsou postupně zabíjeni a Harry na jednom takovém seznamu je. Snímek je natočen dle tradic akčního thrilleru 80. let díky čemuž má svou žánrovou kouzelnost. Určitými scénami dokonce i vzdává holt snímkům postarším, z nichž nejvíce utkví automobilová honička alá 'Bullittův případ' (1968). Ano, je to ta s modelem auta na dálkové ovládání napěchovaném výbušninou. Není sice stejně tak dlouhá, ale tak, jak tu je, zcela postačí. Dějově se scénář zaměřil i na práci novinářů tradičně ohánějící se svými právy v zájmu získání co nejobjektivnějších záznamů bez ohledu na vzniklé potíže policie a emocí postižených lidí. Pohled na ně je však zcela vyrovnaný, což znamená, že nejdříve tu máme nemalou kritiku, ale později vlastně i pochvalu, protože i média v lecčem mohou policii pomoci. Clint Eastwood pojal svého Harryho stále tak, jak a čím je od samého začátku výjimečný. Problémem ale je, že v osmdesátých letech po jeho vzoru vzniklo takovýchto snímků skutečně mnoho a tak se Harry v tomto již poněkud vytrácí. Což je poměrně škoda. Nakonec, dobová kritika vlivem toho udělala také své, takže není divu, že pro Harryho je tento pátý snímek snímkem posledním. I když, Nick Pulowski 'Zelenáč' (1990) je mu právě charakterově hodně podobný, takže můžeme jenom hádat, jestli v tom nebyl úmysl. Co dál dodat. Děj se nezaobírá zbytečnosti a stále jde k věci. Rychlejší tempo ve srovnání právě s prvním snímkem ze 70. let je na 80. léta přirozené a vlastně i nutné. Tím se sice vytrácí původní atmosféra a výjimečnost, ale celkově je na druhou stránku zase stále lepší, než předchozí čtvrtý film. Takže akční 80. léta jak vyšitá, která sérii posunula zase o něco dál, a která i dnes, v rámci tzv. staré dobré akční práce, má co říct. ()

Torgal

Harry odišiel vďaka tomuto snímku do filmového dôchodku so cťou a napravil tak trpkú pachuť, ktorú vo mne zanechal nezáživný Náhly úder. Vďaka kratšej stopáži má film solídne tempo a zápletka je konečne zaujímavá (i keď značne mimózna). Škoda slabšieho príbehu a logických dier, inak mohlo ísť hodnotenie ešte vyššie. Samotný Harry Callahan ale našťastie nezabudol hláškovať a strieľať, takže prevláda spokojnosť. Malá rolička Jima Carrieho je príjemný bonus. 6+/10 ()

Pacek

Pátý Harry už nepřišel s ničím novým. Spíše jen okoukal všechno možné od svých předchudců a tak nějak to slepil dohromady....bohužel naprosto nezajímavě. Harry už nehláškuje, a je z něj spíše hodnej klaďas než zarytej tvrďák. A je to škoda. Clint si měl možná tyhle filmy režírovat sám. ()

Pekisan

Bohuzial nam tymto seria o Dirtym Harrym konci. Bohuzial preto, lebo to malo skoncit tak pred troma filmami. Vrcholom zufalosti je 10 minutova nahanacka, kedy sa najdrsnejsi z najdrsnejsi Clint snazi uniknut autu na dialkove ovladanie. Ano, ano, citate dobre. Predstavte si nahanku ulicami San Francisca so vsetkym skokmi a smykmi a teraz jedno auto vymente za male cierne auticko s antenkou. No cumel som ako blazon. Hra tu okrem Eastwooda cela skvela banda zacinajucich hviezd od Carreyho cez Clarkson az po excelujuceho Neesona. Ten daleko predcil Clinta a jeho Callahana, ktory zostal zaseknuty v tych rokoch sedemdesiatych. Co som si naplno uvedomil az teraz. Staci sa pozriet na jeho dalsie veci (unforgiven, million dollar baby, gran torino) a zistim, ze varieta jeho charakterov je siroka ako celuloidovy film. Dovi, dopo. Vlastne, zbohom. ()

Biopler

Čo sa týka drsných hlášok z úst Harryho, jedná sa o najslabší diel. Hlavná línia príbehu síce znie zaujímavo, ale vôbec nie je poriadne rozvinutá a tak musel režisér strčiť do filmu aj sekundárne ako líniu s moderátorkou či týpka, ktorého si nik nevšíma. A tie sú prevarené ako voda z párkov. Eastwood herecky len prešľapuje na mieste, parťák to opäť raz schytá, no on nie... ani škrabanec keď mu pod zadkom buchne bomba :) Skrátka Dirty Harry forever. ()