Ace Ventura 2: Volanie divočiny

• Slovensko Ace Ventura: Volanie prírody (viac)

Ace Ventura (Jim Carrey) utrpel ťažkú traumu, keď pri záchrannej akcii zahynul jeho pomocník, medvedík čistotný. Z meditácií v budhistickom kláštore, kam sa uchýlil, ho vytrhne Fulton Greenwald, ktorý mu ponúkne novú prácu – nájsť v africkej provincii Bonai ukradnuté posvätné zviera černošského kmeňa Wačatov, ktorý mala ako svadobný dar dostať náčelníkova dcéra. V opačnom prípade hrozí vojna s kmeňom Wačutov, odkiaľ pochádza ženích. Na konzuláte prijme výstredného detektíva konzervatívny konzul Vincent Cadby a predstaví mu majiteľa safari Burtona Quinna, ktorý je Venturovi okamžite nesympatický. V osade Wačatov sa zoznámi s náčelníkom a pozrie si jaskyňu, odkiaľ uniesli posvätného bieleho netopiera Šikaku. Hoci netopiere nemá rád, ujme sa pátrania. V jaskyni nájde pero z havrana, ktorá patrí Quinnovi. Ace má však aj nový problém – mimoriadne sa mu páči zvodná náčelníkova dcéra... (TV Markíza)

Nix

Dvojka už tak trochu i paroduje ostatní filmy. Ale to vůbec nevadí, zase je tu Jim puštěný ze řetězů a za ten čas to prostě stojí. Jednička je trochu lepší, ale tohle je taky prostě na svoji dobu jedna z nej. komedií co mám fakt rád. ()

Ceberus

Staré čtyřhvězdičkové hodnocení z doby založení mého účtu na ČSFD před 16 lety tady po opětovném zhlédnutí nechám. Klasického Carreyho v nejlepších letech jsem dlouho neviděl, takže prvních pár minut jsem si musel na to jeho pitvoření zvykat. Tentokrát jsem viděl netradičně dvojku před jedničkou a v tomhle pořadí mi dvojka připadala lepší. ()

pavlosalex

Smích léčí? Radši, aby zas tak moc ne. Dožil bych se totiž věku pana Burnse a už by mě to tu asi nebavilo. Ve scéně s nosorožcem jsem v křeči ležel na podlaze nemohouc popadnout dech. Pak následovalo krátké okno, protože přes slzy jsem nic neviděl a mohlo se pokračovat. 90% ...jasně, nemá to hloubku a tak, ale účel filmu je jiný ;-) ()

Knor

jim Carrey je neskutečný hovado - v dobrém slova smyslu - několikrát jsem musel film zastavit a jít dosmát do jiné místnosti, protože jsem chytal křeče do břicha ()

Jacccob

na Carreym jsem vyrůstal, a tenhle film nemůžu hodnotit jinak. Dnes bych na tom samozřejmě našel pár neduhů, ale jednoduše je hledat nechci. Scéna s házením kopí mluví sama za sebe. ()

Juwe

Většina píše, že pokračování Ventury je o něco slabší než první díl, ale u mě jsou oba díly naprosto ve stejné rovině. Někomu však nemusí sedět Carreyho humor a proto se moc nedivím rozporoplnému hodnocení. U mě si však sympatie získal na plné čáře a proto 4*. ()

kyLuke

Je to sice horší a tupější než jednička,ale tím všechny "nekladné věci" vcelku končí.Jedná se totiž o celkem kvalitní pokračování solidního prvního dílu.Pokud však čekáte větší nářez než jednička,budete zklamaní a pošlete film možná do odpadu.Jinak první polovina 4 hvězdičky a druhá polovina 2.Ale posledních asi pět minut je opět na 4. ()

Kozy9

Zdĺhavé, príbeho prázdne, ACE sa mi nehodil do tohto prostredia. Čo je najsmutnejšie aj Carrey sa mi zdal miestami trápnejší než vtipný a to ho mám naozaj rád. 15% ()

haffen

To parodovanie iných filmov bolo úspešné v Hot shots, tu to moc nevyšlo. Je to pozerateľné, dá sa na tom zasmiať, ale oproti prvému dielu to zaostáva o jednu triedu. Niečo medzi 2 - 3* ()

misar3

Když z blázna zkoušíte udělat ještě většího blázna za účelem větší komediálnosti, jste stejný blázen jako ten, jehož jste stvořili. Sakra, Jim Carrey byl i v jedničce extrémní extrovert, co řval a mlel, co mu hubu stačila, ale v jádru byl velmi inteligentní a nedělal úplné píčoviny. Proč třeba rozsekal to auto, to jsem vůbec nepochopil... ()

Duke90

Ještě ztřeštěnější a ulítlejší než legendární předchůdce a to sebou samozřejmě nese i znatelný pokles kvality. Carrey prakticky předvádí, co se od něj očekává - pitvoří se, hláškuje jako kulomet a každou situaci řeší svým neodolatelným zběsilým tempem. Tvůrci bohužel často příliš tlačí na pilu s cílem být za každou cenu vtipný a někdy je to zbytečně přehnané (parkování před konzulátem, úvodní scéna s ptačím mládětem, zkoušky kmene Wačutů, rvačka s krokodýlem atd.). I přes to všechno mám Ace Venturu pořád rád, protože jsem na obou filmech vyrůstal a vždy se k němu jednou za čas úmyslně vracím. ()

Jaromír

Jim Carrey tady válí jako mistr improvizace Burian. Jeho filmy jsou naprosto úžasné. Je vidět, že ze sebe dává vše :). Věřím, že tohle rozesměje naprosto každého. ()

rhcp44

Okamžitě se nabízí srovnání s prvním dílem. Musím ale podotknout, že v tomto srovnání vychází "dvojka" více než obstojně. Člověk od toho dostal přesně to, co od toho čekal. Smršť neskutečných grimas a neuvěřitelných příhod či náhod je zde opravdu vydatná. Speciální a zvláštní hvězdička za scénu, ve které génius Jim Carrey předvádí útěk ze špionážního nosorožce :-) ()

Tuniak DF odpad!

Ja by som film osobne nazval Ace Ventura 2: Ace Ventura... všetko čo bolo v prvom diely vtipné a originálne, tuto bolo len zopakované. Dokonca o triedu slabšie. ()