Proti ledu

• Island Against the Ice (viac)

V roce 1909 uvíznou dva průzkumníci z dánské expedice v Grónsku a čeká je boj o přežití v ledové pustině. (Netflix)

Saxos

Naše adrenalinová cestovní agentura Gróntour nabízí dvouletý pobyt pro dva. Ubytování v dřevěné boudě bez sociálního zařízení a centráního vytápění. Strava nezajištěna. Wi-Fi nedostupná. V ceně 2x Death Marsh po okolí s nezajištěným doprovodem. Na místě je možné pobyt dlouhodobě prodloužit. Závěr: nedoporučuji. ()

kolly13

Technicky zvládnutý film bez duše. Nejen, že se nudíte, ale ještě hledáte chyby a důvody, proč to není dobře strávený čas. Dokonce i zima na mne nepřišla a to už je zlé. ()

Thailon

K dispozici nadherna vyprava v drsnych podmienkach, z ktorej vsak v konecnom dosledku nemate pocit, ze je komplikovane ich prezit. Fuka, psiky vas tahaju, ubieha vam tyzden za tyzdnom, Dobre, sem tam vam ten pes umre. Ale inak ziadny problem. Raz vas nastrasi medved, ale cochvila idete dalej, lebo mate misiu predsa a inak sa neda. Potom vam dojde jedlo, skusite psika, nesadne vam a znova putujete, akoby sa nechumelilo. Velka skoda, mohla byt velmi drsna ukazka toho, ako zlozite to v tych casoch muselo byt. Nie je. A to sme v dvoch tretinach filmu. Zvysok filmu mohol ponuknut peknu psychologiu prerodu nadeje do beznadeje, dovery v seba sameho do pochybnosti, ci prijatia, neprijatia nevydhnutneho. Bohuzial neponukol. ()

fafejt001

Po  druhém  shlédnutí  jsem  musel  dát  plný  počet . NESKUTEČNÝ ,   až  neuvěřitelný  příběh . A  přesto  se  stal  . O  to  více  mají  oba dva  hlavní  hrdinové  ,  můj   obrovský  RESPEKT .  Sice  kino  je  kino  ,  ale  i  na  velké  obrazovce  to  má  své  kouzlo  . ()

Sopholojong

Nevyspytatelne, skvelou kamerou nasnimane panoramy Gronska a moja posadnutost scenami utokov medvedmi (specialne tymito ladovymi) to udrzali na silnom priemere. Inak ale ide o scenaristicky unavenu, televiznou reziou pretkanu a fadnymi charaktermi (i ked Nikolaj charizmu ma) previazanu survival jednohubku o dokazovani gronskych hranic medzi USA a Danskom. ()

Jaroslaw

6/10 Mám rád survivor filmy,tento film,mě zaujal pač Nikolaj Coster-Waldau není špatný herec a polární pustina,to by mohlo klapnout,jenže řekněme že jsem spokojen tak napůl.Jasně Nikolaj to odehrál v pohodě a jeho parťák taky,ale problémem je spíš to,že příběh je jednoduchý a místy předvídatelný a na to že jsme v polární pustině tak bych čekal trošku více a s tím souvisí i fakt,že se o hrdiny nebojíte,pač stejně je vám jasné,že ti dva to přežijí,velká škoda,na druhou stranu na dánsko-islandskou spolupráci to zas tak špatné není. ()

charles3

Coster-Waldau je do do typu, herectví i podoby takový mix R.de Nira, B.Pullmana, K.Russella a A.Eckharta. Jako true-story dobré, byť chvílemi těžko uvěřitelné, jen ten kapitánův přelud v cca poslední čtvrtině délky mi tam moc neseděl. Hodnotím 70 %, ale tentokrát zaokrouhluji dolů. ()

Bogrant

Zručne nakrútený chladný survival, ktorý v ničom nevybočuje, nie je ani extra vypätý, ale nemá ani výraznejšie nedostatky, snáď len okrem zbytočnej cesty späť k odkazu a halucinogénnej poslednej tretiny, ktorá sa mohla zrealizovať i inak. Ale ktovie, možno to tak naozaj bolo. Z úplnej šedivosti to vytrháva spoľahlivý Nikolaj a Cole a nečakané množstvo úmrtí psov a ich pojedanie. Digitálny medveď tu má totiž iba slabé cameo. ()

oxiddusny

Vezmu to rychle. V kostce to není vyloženě špatný, ale filmaři bohužel nedokázali vybudovat žádné větší drama, nic, co by vás donutilo si okusovat nehty, zatajit dech a být alespoň na chvíli nervózní jak tohle dopadne. Stalo se jim spousta věcí, ale ta atmosféra každé z nich chyběla. Celé to působilo hrozně povrchně, nepovedlo se ty neskutečný útrapy, jak fyzický, tak psychický přenést na plátno a vzbudit v divákovi ty správné pocity zmaru a beznaděje, smutku, zloby, čehokoli... Bylo to neskutečně nemastný a neslaný, takže 60%, víc fakt ne ;-) ()

Nellaron

Tento survival film mal obrovský potenciál, ale nebol zďaleka naplnený. Dej prakticky vôbec neeskaluje a je priamočiary. Expedícia dvoch ľudí naprieč Grónskom mala priniesť obraz nekonečnej ľadovej bezútešnej krajiny a zápas s ňou. Lenže to sa tvorcom nepodarilo. Samotná expedícia bola vyobrazená skokovo a narýchlo. Zvyšok filmu je skôr obrazom psycho ponorky a rozkladom ľudskej psychiky. Film obsahoval klasické chyby, ako napríklad chýbajúca para z úst ľudí a psov v chladnom počasí, čo znižuje dôveryhodnosť filmu. Škoda. ()

milan.opava

Jeden z nejkrasnejsich filmu o Gronsku co jsem videl.Pro nekoho to muze byt ponekud nudny film,pokud cekaji akci,bomby,strileni. Je to dost smutny pribeh v drsnem prostredi.Avsak v podani Nikolaje Costera byla podan opravdu super vykon.Jinak jak za 5 hvezd dat ani nemohu. ()

FearMan

Z obsazení mi to připadalo jako crossover na Peaky Blinders a Game of Thrones. Jinak asi nic co by extrémně nadchlo, ale ani to neurazí, takhle na neděli pohodovej filmek. ()

Marrakech86

Námět se mi líbil, ale zpracování lehce pokulhávalo, líbilo se mi to, ale když se vrátili zpět do "chaty" pak začala taková 40 minutová nuda s happy endem. ()

K1K0

Dobry cestopisny hystoricky a napínavý film v boji o prežitie niekde v blízkosti severneho pólu, kde dvaja priezkumnici okrem expedície na ktorej sa ocitli, taktiež rovno bojujú o prežitie. Obyčajný ničím príliš zaujímavý survival kontext z ktoré žiaľ nebeha mráz po chrbte. ()