Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (Cinemart SK)

BIG.NINE.CF

Konečně něco, co si budu pouštět o Vánocích, místo tě sračkoidních Popelek, Mrazíků a podobných 100 krát viděných sraček. Ho, ho, ho!!! ()

johankazarku

Santa, ktorého rozhodne nebaví rozdávať darčeky deťom sa ocitá v nepríjemnej situácii, keď pri prechádzaní komínom do domu bohatej rodiny začne boj o život. Vianočný film tak trošku z iného súdka ale prečo nie. ()

Sopholojong

"Bah, humbuk, motherfucker!" Smrtonosna pasca (vecne krvavy John "Harbour" McClane, zradcovske biele komando na skutroch, megalomaniacky zaporak v "kanadach" s poskokmi, nagelovana ruska "blondina", hudobny motiv!) mixnuta rozpravkovou magiou (lietajuce sane, prelety kominom, nosenie darcekov), hororovymi (ne)chutnostami (ozraty a grcajuci Santa, hracska miestnost - zapnutie vianocnej hviezdy vladne, upgradnuty "Home Alone" - bowlingove gule, klince, lepidlo...), ale i typickou "wirkolovskou" trapnostou (pateticke rozhovory otravnej "holcicky" so Santom, nabotoxovana mumia Beverly - urcite rejzov zamer!, Gigadnetov "Van Damme", otec "poseroutka", najkorektnejsia maminka - cernoska). K tomu ale "cinema excellence" scena v kolni po spusteni pesnicky s kladivom v ruke a "lizankou v hube" (hammer shoty, "lollipop" shoty, vypichovacky oci, fargovska drvicka) a vedomie, ze Wirkola je najlepsim "stredoprudovym" reziserom Hollywoodu, ktory ohuri ackovym remeslom, nabalenym na totalne beckovy (hlaskarsky) scenar. GP roka, ake potrebujem raz za dlhsi cas na zacinajucu krizu stredneho veku. 7 az 7.5/10 ()

mire.k

Tak jsem si spravil chuť v záplavě vánočních sračkoidních pohádek.  Prostě filmík, který potěší. Už ze začátku to slibovalo krásnou jízdu, zvracející Santa, co víc si přát. A pak to pomalu začalo nabírat grády. Samozřejmě sem tam to trochu skříplo, a na konci ten hepáč s oživením, no fuj. Proto jen 4*. Ale jinak perfektní jízda. No a ty hudební podkresy k akcím jak víno. A to jsem měl titulky i k písním, což zážitek z filmu umocnilo. Prostě film, ke kterému se budu pár let o vánocích vracet. A nebudu zvracet. ()

nudlis

O level vejš než jiná Santovská řežba, která byla sice taky fajn, ale přeci jen Wirkola to umí trochu líp. Chvílema masakr, chvílema patetickej, místy trochu "rodinnej", ale celkově dost zábavnej "vánoční film pro nekorektního diváka". (ale když tak nad tim přemejšlim, korektnosti bylo vlastně učiněno zadost - dvě černošky, pár Asiatů, jedna trans/lesba/nebocotobylo, několik idiotů a jeden Bjørn ... ;-) ()

Destoroyah

Už dávno sme tu nemali zabijackého Santu. Aspoň myslím. Ale konečne sa to ku koncu roka rozbehlo. Čím ďalej tým lepšie. A to je aj pri tomto filme. Začiatok trocha pomalší a vadilo mi tam až toľko komediálnych prvkov. Ale pomaly sa to rozbiehalo. Krv bola všade, vraždy boli super a pár pascí ktoré boli nastražené aj pobavili. V celku som si tento horor užil. Škoda len toho začiatku a nie úplne dobrého CGI. HODNOTENIE: 7/10 ()

Trageeed

Tommy Wirkola znesvětil všechny americké vánoční tradice a já jsem dostal svojí novou vánoční klasiku, která bude muset být na svátky, jinak to nebudou kvalitní saturnálie... ()

Miroslav.Zac

Když se Santa vyblil z letících saní, věřil jsem, že se budu dobře bavit. Film je ale tak zoufale schizofrenní (čti multižánrový) a to mu nedělá dobře. Režisér se do necelých dvou hodin snaží nacpat mix nejlepších vánočních filmů a  to působí nejen zmateně, ale i rušivě. Přesto jde ale o lehce nadprůměrnou akční komedii a některé scény opravdu pobaví. Jinak souhlasím s kolegou verbalem, aby se Tommy Wirkola zase vrátil do dob, kdy mu v kapse necinkaly stříbrné dolary, ale poctivé  norské koruny. ()

defith

Jako nebylo to špatné, ale... Nemůžu si ubránit pocitu, že to mohlo být mnohem lepší. Od takovéto sestavy  (Harbour, Wirkola, nasranej Santa) jsem prostě čekal víc... ()

matous20063

Fajn film na okořenění vánoc, je to svižné, vtipné, nechybý tomu akce. Příběh je jednoduchý. Nevím ani co víc k tomu říct je to prostě fajn film. Co se týče backstory hlavních postav, té naší main rodinky tak je to v pohodě, akorát některé postavy jsou nastavené aby vás fakt srali a bohužel to jde na sílu, je v tom vidět že to je umělé a nepůsobí to dobře.Jediná postva které za něco stojí je ta stará zmrda a Santa. Ale to není ve filmu nějak důležité. Film vás neurazí ale asi nějak moc emocí ve vás nevyvolá. 65% ()

Thalin

A mě to bavilo. Nečekala jsem nic převratného, spíš naopak, čekala jsem jen béčkovou hovadinu ve vánočním kabátku. A vlastně to tak víceméně bylo, ale i tak to mělo dost akce, kreativních vražd i humoru aby mě to bavilo. Nebylo to zkrátka tak laciné a mělo to vlastně docela dobrý nápad. David zahrál skvěl vyhořelého Santu, co se tu nuceně zhostil role likvidátora a evidentně si to místy dost užíval. Zloději sice nebyli kdo ví co a jejich hurá akce byla spíš vedlejší, ale zase tu nikdo nebál krve a zabíjení. Začátek byl trošku utahanější a bohatá rodinka plná sobeckých tupců (samozřejmě až na klišé v podobě rádoby pokorného syna) byla na facku a nijak by nevadilo, kdyby se tam vyskytovala méně, ale jinak to byla ucházející vyvražďovačka. ()

Matussk

Violent Night je veľmi dobrá komédia s úžasne drsnou R-kovou akciou, ktorá využíva santové magické schopnosti brutálnym spôsobom. No kvôli zle napísaným postavám sa film počas dialógov stáva nudným. Jediné dobré charaktery boli Santa a malá Trudy, ostatní sú len do počtu. Ale aj tak si to pravdepodobne pozriem znova, predsa to bola veľmi dobrá jazda. 7/10 ()

AmunRa

Když Sám doma potká Satana Clause, vznikne brutální krvavá komedie o malé holce, znechuceném Santa Clausovi s krvavou minulostí a bandě lupičů při přepadení miliardářského sídla. David Harbour vyloženě září v roli jako ušité přímo pro něho, zdatně pomáhá i John Leguizamo jako šéf zločinců. Ano, vánoční patos je přítomen v množství větším než malém, ale tak už to ve vánočních filmech chodí. Na druhé straně nebývá zvykem, aby Santa osobně sekal hlavy a házel lupiče do drtičky. Škoda, že si nikdo nepohrál i se Santovým spřežením. Jeden z nejlepších vánočních filmů vůbec. ()

Andy.222

Co na to říct. Taková Vánoční pohádka pro dospělé či trochu ostřejší puberťáky, kde se do typického vánočního příběhu přihodilo trochu krve a kladiv. Jestli to budu ještě chtít vidět znovu nevím a má to své slabší chvilky, ale jako zábavnou jednohubku mohu jen doporučit. Harbourovi tihle drsňáci prostě sedí jak ozdoba na stromek. ()

Knifeos

Tohle bylo za mě už bohužel přes čáru :) Já byl schopný přijmout všechno a na koncept drsnýho, nadsazenýho Santy jsem se ohromně těšil ještě s Davidem Harbourem v hlavní roli. Bohužel jsem ale považoval za samozřejmé, že děj a vůbec všechno okolo bude odpovídat téhle vytoužené jízdě a bude ji podporovat. No ale tak to nebylo. Celé to bylo hloupé, hrozně hloupé i s přivřenýma očima nad tím, že je to odlehčená vánoční komedie. Vše co nebylo Santa shazovalo právě Santu o třídu níž, protože právě tahle hlavní postava bylo to jediné co zatraceně fungovalo, včetně mytologie okolo něho. I vzhledem k potenciálním pokračování byl výborně uchopený, ale propána to by tam nesměli pobýhat a "hláškovat" ti ostatní. Topovkou tedy zůstávají akční scény plus ta s pastičkama, ta zaslouží upřímné uznání. Uzavřu to tedy tak, že jisté momenty to mělo, ale čistě v kategorii akce a choreografie plus pár dobrých fórů u vybraných postav, a  to především ale té santovské, ke které míří všechny mé čtyři body. 4/10  ()

soukyd33

Co tohle mělo jako být? Santa Claus Rambo? Akční Vánoční jízda o jednom Vánočním problému. Přijde Santa Claus, a má pro všechny dárky. A pro ty zlobivé, uhlí. Některé scény jsou brutální, a jiné ani nejsou vidět. Poznámka: Ta malá holka se tam vůbec nehodí, a je hodně naivní. To se tam nehodí už vůbec. Hvězdiček 3 ()