Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (Cinemart SK)

Likan7

Přiznám se, že po těch reakcích jsem čekal větší pecku. První třetina nebo polovina, kde se řeší jen otravná rodina, který bych přál kulku mezi oči, je nudná a dlouhá. Potom to David Harbour sice rozjede, ale nestalo se, že bych z toho byl nějakým způsobem nadšený. Velká škoda, že se Wirkola víc nezaměřil na Santovu minulost (ten záběr vypadal cool). Opravdu brutální tu je pak jen závěrečná fatalita na chudáka Leguizama. ()

Nix

Wirkola je fakt šílenec. Zkombinovat vánoční film s černým humorem plným krve, mrtvol a Santou co se rve jak John Wick. No už jen tenhle popis je prostě šílenej a to je celej film. Nejen, že se člověk zasměje i u samotný akce, trochu inspirace od Jackieho Chana mi přišlo, ale zároveň se neskutečně pobaví gegům a vtipům. Mne to krásně sedlo do noty a dospělá verze Sám doma? To by chtělo i víc. Tohle je prostě správná ujeťárna po dlouhý době a David Harbour mne zase přesvědčil, že dokáže zahrát i ožralého santu. Jen tak dál. Jdu si půjčit převlek a trochu potrénovat gung-fu. ()

Franc1s

Wirkola je prostě šikovnej klučina a já miluji jeho filmy! Spojit Santu, trošku nějaké té severské tématiky, potrhlou rodinku, jeden barák, Vánoce, krapet Sám Doma a líbivé fatalitky, to chce fištróna!! A já se setsakramensky dlouho takhle nebavil jak dnes. Jak já se chlámal až mi slzy tekly :D Pěkná práce a na tohle kouknu hned další Vánoce :) 9/10 ()

gemi

Super námět, ale až na pár scén to nemá ten správný spád a šmrnc. Chce to být drsné a vtipné zároveň, jenže se to těmi pokusy o vtipnost shazuje, místy až sebeparoduje. Takže to dopadlo tak, jak to obvykle dopadá, když chce mít člověk úplně všechno najednou: nemá pořádně nic. ()

tlesk

Hororoví experti, strčte si svou absenci smyslu pro humor a okázale samozvanou rádoby erudici do vánoční punčochy! V základu vánočnímu filmu vytýkat neoriginalitu je docela kumšt... Terry Pratchett ve svém Otci prasátek (fantasy příběh ve kterém se obdobou Santy Klause stane Smrt) píše: „Ale ještě předtím, než se stalo tohle, většina lidí zapomněla, že ty nejstarší příběhy vždycky vyprávěly více či méně o krvi.“ (citace z překladu Jan Kantůrka) A tento snímek se svým pohledem na Santu Clause je toho důkazem. A co víc – Šílená noc se prostě povedla. Pokud máte rádi krvavou akci, černý humor a oddychovou zábavu, která rovněž doručuje ono obligátní vánoční poselství a vyzdvihuje význam rodiny, je tohle film pro vás. David Harbour coby unavený, cynický a překvapivě lidský Santa doručuje jedno z nejzábavnějších pojetí postavy a dokazuje, že dobrý žánrový film se dá vykřesat opravdu z čehokoliv. Snímek norského režiséra Tommyho Wirkoly se stává jedním z nejpříjemnějších překvapení závěru roku, vánoční jednohubkou a nesmírně zábavným, chytře uchopeným akčním béčkem, ze kterého v záplavě vánoční dobrosrdečnosti a sladkobolné kýčovitosti rozhodně nechytnete cukrovku. ()

Terka_127

Šílená noc je opravdu šílená. Hledat v tom nadpřirozeno by mě zpočátku vůbec nenapadlo a jak Harbour film sám popsal: Je to mix Smrtonosné pasti a Zázraku v New Yorku. Nemá k tomu daleko. Santa Klaus v depresích a znechucen dnešním konzumním světem. Prozře až když narazí na holčičku, která stále věří a přeje si opravdová přání. Je to hodně drsné, i když se místy snaží neukázat to nejhorší, ale stříkancům krve se prostě nevyhnete. Ale chyběly tomu originální nápady bitek. Většinu už jsme viděli. Ale pořád se to blíží k akčním komediím z devadesátek nejvíc za poslední roky. A Harbour si roli opravdu užívá a sluší mu to v ní. ()

MFloyd

Kdybych mohl udělit půl bod, tak tady dám čistých 3,5*. Ve filmu je totiž spousta věcí, které mě velmi bavili a zároveň spousta věcí, které byli průměrné, místy i trapné. Například David Harbour si podle mě musel roli užít a byl opravdu vynikající, což se nedá říct o ostatních. I já, který většinou nenávidím dětské hrdiny, musím uznat, že malá holčička mi přišla snad jediná padnoucí. Jinak to byl laciný casting a třeba postava tatínka, ta mi přišla tak hrozně přepálená, že jsem se občas zastyděl. Pobavil snad jen jeden ze záporáků, kdy jsem si na první dobrou myslel, že Richard Krajčo přestal prdět do hrnce a začal hrát i v dobrých filmech.  Co musím pochválit, je akce. V těchto pasážích si to Wirkola opravdu užíval a opět bylo vidět spoustu nápadů v kombinaci s odkazy na past a sám doma. Film ale nabízí i klasické scény z rodinných vánočních filmů, které fungují ve chvíli, kdy jsou shozeny jednoduchým, ale přesto skvělým vtipem. Někdy ale nic takového nepřišlo a vlastně jsem si říkal: "Tvl Tommy, pochči je ještě víc!" Film mohl být mnohem ostřejší, temnější, či parodičtější na téma Vánoc. Ještě k odkazům. Past super, ale u Sám doma, přesněji scéna s půdou, jsem měl spíš pocit, že film více než na jedničku, odkazuje na nepovedené pozdější napodobeniny – tedy bylo mi trochu trapně.  V součtu jde pořád o skvělé osvěžení oproti běžným vánočním filmům. Takže určitě je fajn film vidět, ale například The Trip byl mnohem říznější a možná nebyl tak překombinovaný a šel za jasným cílem. ()

RAFT

Žeby se režisérovi blízkalo na lepší časy ve filmech které ,natáčí.Posledně dobrý film Cesta za mřížemy.Harbur  hraje santu a pomáhá malé holčičce.Parta zabijáků se sejdou v domě a vraždící santa chce vzřížit cestu .Taková vraždící vánoční smrtonosná past .Pěkné krvavé vánoce .Za mě 70% ()

pushover

To přepínání mezi akčním gore thrillerem, černou komedií a rodinným filmem bylo hrozně násilný až necitlivý. Pár fórů se povedlo, ale jinak žádná sláva. ()

Sinusiridum odpad!

Sračka, na kterou se dívat bylo utrpení. Čekala jsem brutal zábavu a ne vánoční klišé plus 100 mrtvol s rozmlácenou hlavou. Nula vtipu, bez nápadu, jedna velká nuda. ()

Brooks

Roztomilo poňatá, sympaticky nekorektná variácia na Die Hard s odtieňom Home Alone, ktorej alfou a omegou je štýlový Santa McClane Harbour. Jeho scény sú highlightom filmu. Ostatné postavy slabé (či už záporáci alebo rodinka), ich vzťahy a motivácie nerozpracované. Leguizamov boss mohol mať viac priestoru a viac scén so Santom. Akcie je dostatok, pôsobí prehľadne a správne krvavo, ale je zrežírovaná viac mechanicky, než zaujímavo. Záverečný fight slušný, ale predchádza mu nevýrazná naháňačka na skútroch. 3* ()

noizcore

Pokud se vám již zajídají klasické vánoční filmy a pohádky je Šílená noc správná alternativa. Nechybí vánoční atmosféra ani poselství, ale prim hraje zábavná akce a nápadité násilí. A Harbour je zatím nejlepší Santa, jaký se na plátně objevil. ()

Ex_Machina

Táto paródia na Smrtonosnú pascu, Sám doma, Thora a možno aj 12 trpaslíkov sa absolútne minula účinku, pretože aj keď som sa pár krát zľahka zasmial, tak je to len ďalší z filmov s premrhaným potenciálom. Nie je to ani vtipné, ani vianočné, ani napínavé. Zato je to krvavo surové, predvídateľné a pomerne nudné. PS: Ale palec hore za zaujímavý plagát, láka to na pozretie. ()

ŠpetaMarek

Violent night 9/10 Vanocni filmy to maji tezke, stejne jako vanocni songy. Kazdy rok se jich vyroji spousta ruznych kvalit a intenci autoru (vetsinou prachy). Pak tu hraje velkou roli subjektivni vjem, jelikoz Vanoce kazdy vnima jinak. Tady se to seslo nejen objektivne, ale i subjektivne. Nikdy bych neveril, ze Wirkola, sikovny reziser sracek, bude 2 roky po sobe na mem top10 listu (Cesta za smirenim). Nejlepsi vanocni film od Zahulime uvidime 3D a tak ho i hodnotim, jinak lepsi 3.. ()

Shitonit

No potěš prdel, to je žánr. Strejda Santa se překonává, a ve svý nekonečně zoufale marný nasranosti na sebe, nasranosti na svět, a v alkoholu utápějící nasranosti na světabol... se stává něčím mezi robokopem a Termikem. Tento náš  povedenej a Opravdickej Satan Klaus hořce trpí nad srátou paní Klausový a též v neposlední řadě trpí  zmizením sovů se sáněma... Sobů samozřejmě vy kokordi..sem se přeťuk... No tedy: Nejvíc mě pobavilo, jak bandu po zubiska vozbrojenejch zmrdů Sanťák vyvraždil vocucaným lízátkem :-) Jak tam lítaly ty z těla cucky, páteře tuny krve a sraček.. a tak.. no ty krávo!... teď fakt - K věci: Nutno trochu protrpět fakt příšernou počáteční seznamovačku, a je třeba si uvědomit, že se jedná o: Vánoční komediji z produkce USA, líznutou hororem a fakt krimi prvky. Jak je to již v podstatě výše uvedeno. Páč pokud si to ňákej tupan neuvědomí a jde do tohoto skvostu s pocitem že právě tady a teď nakoupí trochu tý vánoční romantiky, tak by moh zaplakat a nedopatřením to srazit na kolena poníženým hodnocením, za což by pak tupan zasloužil vymradt prdel, páč, a už fak končím, ten film je snad na první pocit poněkud divnej ale celkově je Boží ! ()

Clark_Kent

No přiznám se, že na Vánoce jsem se vždycky těšil. Jenže tahleta svařená srajda. Mě přesvědčila o tom, že další akční Santa, stál za zlámanou grešli. Kromě toho, že je to brutální a serou do toho i černej humor to na mě ve finále vůbec nějak nezafungovalo. Prostě nefunkční. ()