Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (Cinemart SK)

Grimaldi

Vánoční , akcí a brutalitou hojně naplněný snímek , který má sice zcela předvídatelný děj, ale to provedení je vskutku kouzelné. Je pro mě velké překvapení, jak moc spolu díky talentu před a hlavně za kamerou funguje spojení vánoční pohody, černého humoru a leckdy morbidní akce. To vše doplněné o nejen narážky na Sám doma a Die Hard. I kvůli natahované prostřední části a chudšímu rozpočtu se ale z toho každoroční vánoční klasika asi nestane. Když na to ale při přepínání programu či hledání na SVOD nějaké budoucí Vánoce narazím, dám si to znova s velkou chutí. ()

david141474

Dnes 21.12. jsem zřejmě viděl poslední film v kině a tím filmem je samozřejmě Šílená noc. Je to něco na způsob Smrtonosné pasti a Sám doma. Ale je to 1000× brutálnější než předtím zmíněné filmy. Je to hodně brutální film, ale ne zas tak moc, jsou i brutálnější filmy než je tenhle. Soundtrack skvělej. Postavy skvělý, akorát ta rodinka je plná snobů, namyšlenců a práskačů, že by je každý člověk nejradši prostřelil brokovnicí. Brutalitou se v tomhle filmu nešetřilo a to je na filmu to nejlepší. Herci skvělý, hlavně David Harbour jako Santa byl perfektní. Vtipama se ve filmu taky nešetřilo, stačí si vzpomenout na scény s kladivem či lízátkem a záchvat smíchu je na světě. Akční scény skvělý. Potyčky ještě lepší. A finále bylo dechberoucí, hlavně nejbrutálnější scéna filmu a ta byla právě na konci. Borec za mnou dokonce začal tleskat, když Santa profrčel komínem, ale hodilo se to tam skvěle. A finální scéna s osobou která vstala z mrtvých byla taky skvělá, ale už to byla taková slabá chvilka skvělýho konce. Film z celého srdce doporučuju úplně všem, jestli máte rádi brutalitu nebo ne, na tenhle film by se měli podívat všichni. Tenhle film si pustím každý další Vánoce, pokud budu moct. Tenhle film je jeden z nejlepších co jsem letos v kině viděl, bohužel jsou i dva lepší, ale tak bronz pořád dobrej. Akorát na můj vkus to bylo hrozně krátký. 10/10 Skvělá vánoční komedie, kterou si nejednou ještě pustím! (Olympia - 21.12.2022) ()

Jemes

šel jsem do toho s tím, že to bude typická americká akční blbost a dá se říct, že jsem přesně to dostal. Kupodivu Harbour se do té role hodil a taky bylo fajn, že Santa nebyl zbytečně moc OP oproti těm padouchům. Bohužel mi připadalo, že je tam někdy zbytečně moc akce ( víc scéna ve stodole, kam vstoupí plácnu 8 padouchů a on tam zabije 20 ). Jinak to nebylo špatné a asi bych se ani nezlobil za pokračování a ukázaní paní Clausové a třeba i víc vysvětlit, jak vůbec vznikl něco jako cesta za poznáním s tím, že by ukázali třeba i další postavu z nějakých svátků nebo jinou :) ()

Tomko87

Tommy Wirkola zase raz natočil šialenosť. Tento raz si zobral na paškál Smrtonostnú pascu a Santa Clausa v jednom. A funguje to perfektne. David Harbour ako životom( a detmi) nasratý Santa Claus ide bomby. Proste je to perfekná eRková vianočná šialenosť. ()

kockodan odpad!

Proč je Santa bývalý vikingský hrdlořez ála Thor a depresivní, zvracející alkoholik k tomu? Kde je za tím nějaká logika či vysvětlení, aby to dávalo smysl? Proč nás příběhem, kde se střídá brutální krevchvístající rubačka a řezničina se syrupově sladkým patetickým, pseudo-vztahovým melodramatem zdlouhavých citových výlevů a civění si zamilovaně do očí, provádí mladá černošská dívka, ke které nemáme šanci vytvořit si v prvních 20 minutách absolutně žádný vztah a ani špetku sympatie. Je tam jen proto, že je roztomilá a nevinná a vytváří rádoby zajímavý protikladový kontrast k buranskému řezníkovi Santovi, a to má být jako ta řachanda??? Hrubiánský zabiják z Vallhaly s citlivým srdcem a láskou k dětem? Její rodiče jsou nemastní, neslaní a mají oproti zbytku psychopatické zbohatlické rodinky totálně nevtipných narcisistických kašparů asi působit "normálně", abychom si je oblíbili jako klaďase a fandili jim, ale to se v této slátanině jaksi vůbec nedaří, jelikož jejich trapnými filmařskými klišé chabě nastíněný rozpadající se vztah může být divákovi naprosto ukradený. Navíc jej zde ztvárňují ochotnickým způsobem pomocí stereotypních scén vánočního rozjímání a hlubokých pohledů do očí za významného mlčení. U těchto scének jsem asi trpěl nejvíc a zděšeně sahal po fast forward knoflíku na ovladači. Jen ať už to mám za sebou! A kde je jako ten horror? On se někdo z vás při sledování této nebetyčné píčovny snad bál? A čeho jako? Dyť tam nebyla ani jedna lekačka!!! Uveďte jeden moment či scénu, která by odpovídala definici horroru! A thriller? Z čeho jsem měl být jako v napětí? Z přijíždějící skvadry zabijáků na sněžných skútrech co spíš vypadali jako banda zbohatlíků na vyjížďce ve Špindlu??? A co ta trapná honička na skútrech lesem co vedla k tomu nefinále bez jakékoliv katarze, zvratu, či uspokojivého rozuzlení, ta měla být místo reklamy, abysme si mohli jít uvařit kafe či si dojít na malou? Zív!!! A ještě jedna věc, to neměli v rozpočtu na nějakou zralou ženskou hvězdu zvučnějšího jména na ztvárnění staré matriarchy rodu??? Od chvíle kdy ta 70 letá nabotoxovaná příšerka s nulovým charisma v cheap blond paruce a s tlamou jak kufr na zmije napochodovala do obýváku, bylo utrpení ji sledovat jak s rolí zápasí a jak této jediné postavě rodinné matriarchy, kterou mohl kdokoliv jiný pojmout jakkoliv zajímavěji a hlavně charismaticky, nedala vůbec nic. Celou dobu při svém otřesně nezáživném výkonu navíc vypadala jakoby své repliky ředčítala z cue cards které pro ní drží nějaký asistent režie za kamerou! Nebylo prostě komu fandit ani s kým se ztotožnit, či někoho nenávidět. Přeceňovaný Leguizamo jako vůdce teroristů byl uvěřitelný či zábavný asi jako ta stará nudná příšera s hereckám výrazem dřevěné fošny! Někdo si asi myslel, že pravidelné střídání citově uslintaného, špatně castingově obsazeného a trapného vánočního romcomu s průměrně chroegrafovanou krvavou řezničinou a gorem typu "napíchneme někoho na rampouch", diváky na vánoce dozajista pobaví! Já byl ale naopak nesourodým paskvilem bez hlavy a paty a s ochotnickým a nesympatickým obsazením dokonale zhnusen. Naprosto ohavný a nezábavný ODPAD!!! 👎 () (menej) (viac)

moriero

Když vezmete trochu Sám doma, přidáte špetku Smrtonosné pasti a tak kilo Na nože, vyjde vám tato luxusní nekompromisní vánoční záležitost. Patos rozpadlé a znovu pospolité americké rodinky nijak obzvlášť nevadil a démonická D´Angelo byla jako arktická mrcha geniální. A Harbour samozřejmě taky. ()

Grázl83

Vánoční jednohubka. Mix Smrtonosne pasti a Sam doma s hromadou klišé. Spousta hluchých míst, spousta "one second to death", což mě vždy vytáčí. Občas i nějaký humor a skvělý Harbour, kterého má od Stranger Things rád. ()

SpicyNugget

Vánoční rodinnou idylku přeruší ozbrojený gang, který jde po penězích nechutně bohaté panímámy. V tu dobu ale Santa doručuje do baráků dárky pro děti a shodou okolností se ocitne zrovna v domě této rodiny. Zaujme ho masážní křeslo a schrupne si. Probudí ho až střelba v domě. Protože je válečný veterán, nasraně jim všem rozbije držky. Nemůže totiž odolat malé vnučce rodiny, která na něj pořád věří… Skvělý film, já se bavila. Je to zajímavá šílenost, malinko rejža odkoukal ze Sám doma, ale i tak mě to bavilo. Herci skvělí, vtipní a sympatičtí. Pro děti i dospělé to určitě bude fajn film. ()

Ijanek

Ujeté a zároveň zvrhlé svátky vánoční. Zároveň úsměvné, morbidní santa Claus, tak nějak alkoholik s kladivem od fiskarsu🤣😂 mě  pobavil.David Harbour má  u mě  veliké + ()

hony23

Jsou Vánoce a ozbrojená skupina si dělá zálusk na balík peněz. Jenomže John McClane chybí a tak se musí o záchranu rukojmích postarat samotný Santa Claus, ožralý cynik, který byl ale v minulém životě udatným středověkým válečníkem, což se mu teď hodí. Pomáhá mu malé děvče, velká fanynka filmu Sám doma, která v domě na vetřelce rozmístí pasti. Chvílemi je to velká zábava, chvílemi velká nuda, celkově je to velká ptákovina. Na druhou stranu buďme rádi za každý vánoční film, který se vysmívá obvyklým klišé i jiným vánočním filmům. ()

veverysiak

Treba si to pozrieť po desiatich dňoch všetkých tých romantických vianočných povinných jázd našich televíznych staníc, a tým vôbec nespochybňujem Popolušky, Kevinov, Perinbaby a ostatných každokoncoročných hrdinov našich pokojných sviatočných chvíľ, akurátže čoho je veľa, toho je príliš a takýto kúsok zapôsobí bezpečne ako balzam na presladenú dušu, teda aspoň na moju, a preto ho treba brať ako totálny výdych a uvoľnenie po milých koledách, netreba sa mu venovať v období február až november, v tomto intervale by pôsobil úplne zbytočne a nenápadito, lebo v podstate nič nové chlapi nevymysleli, ale po Novom roku to má neopakovateľnú silu, takže 80%. ()

Tomas_PO

Názov filmu v tomto prípade presne zodpovedá aj jeho obsahu. Netradičný akčák s množstvom nečakaných explicitných scén, ktoré však pri rôznych Vianočných slaďárňach náladu hodne ozvláštnia. Príbeh je inak simplicitný, bez štipky nápadu, herecké obsadenie tiež nezaujme. S výnimkou postava a správania Santu, na ktorom to celé stojí. ()

Pafouk

"Mix Smrtonosné pasti a Sám doma" víceméně přesně vystihuje na co se můžete těšit. Má to sváteční atmosféru - tzn. když někdo někoho škrtí/svazuje, dělá to vánočním řetězem. Santa je fajn, padouši jsou sympatičtí, ohrožovaná rodina (až na holčičku) zase poměrně nesympatická. Pokud by se osekala troška toho násilí, byl by to normální vánoční film pro děti o tom, jak je důležité věřit. Takhle je to vánoční film o tom, jak je důležité věřit, který se prokladivuje až k závěrečné čvachtavé fatalitě. Santa ať se klidně vrátí v pokračování! ()

Kushina

Tohle je film, který má neskutečný abstrakt. Na jednu stranu je to pohádka pro děti, kde se píší dopisy Santovi a ten si léta na sobích a prostě chill pohoda a na druhou stranu totální krvavá akční řezničina, kde se zabíjí, střílí a stříká krev na všechny strany. Why not. 65% ()

TesterX

Vzdycky jsem nesnasel Santu, ale musim rict, ze tohle je sra*sky a zaroven nechutny hovado. Uz v uvodu po jeho proslovu se mi zacal libit a v momente, kdy doslo naprvni dve bitky jedna na jednoho, tak to dostalo spravny grady. Ale! Bohuzel vsechno to okolo je vyplneno sablonovitou nudou. Cela ta vydementnela rodina - pral jsem jim rychlou zkazu uz v prvnich minutach - naprosto nevtipne, nevkusne, snobske prehravajici postavicky, co mne fakt neskutecne srali. Na druhou stranu sice porce napadite akce, byt je vyplnena naprosto dementnimi situacemi, ktere zachranuji tem hodnym umele zivoty (vojaci s namirenymi zbranemi nestrili na cil, ale cekaji, az je nekdo sejme, apd. tech situaci je tu fakt naoko az moc). Bohuzel, byt se jedna o celkem svezi zavan vanocni opakovacky, tak suma sumarum, tohle podruhy uz bohuzel videt nechci. Ta posledni tretina uz to totalne potopila tou typicky americkou nadivkou, z ktere se cloveku akorat zvedne zaludek. ()

Kalda69

Tak tohle je presne ten vanocni film jakej jsem hledal. Hodnej Santa proti zlobivym ulicnikum :o) A mozna bych kvuli nemu i presedlal z Jeziska na Santu. 316/2925 ()