Na Zemi se objevil virus, který vyhladil všechny lidi starší 13 let. Během této události se objeví rasa upírů, kteří zbytek lidí zotročí. Hyakuya Yuuichirou žije s dalšími dětmi v sirotčinci, kde jsou vychováváni jako krmivo pro upíry. Jednoho dne se rozhodnou utéct, ale plán je odhalen všichni kromě Haykuyi jsou zabiti. Venku je zachráněn lidským odbojem a Hyakuya přísahá, že zabije všechny upíry. (Harroc)

novoten

Na první i druhý pohled nejprůhlednější vyprávěnka pro malé děti o klukovi, který měl v životě nehoráznou smůlu a o svoje místo na slunci musel každý den zas a znova bojovat. A na třetí pohled není nijak těžké rozpoznat šablonovité postavy a pochopit, že děj postupuje dopředu pomocí skoků, ve kterých se pro provařené klišé nejde daleko. Já ale při každém z těch tří pohledů jihnu, protože bezhlavě jednající Yuu je pro mě přesně tím typem hrdiny, kterému musím i přes hromadu jeho chyb bezhlavě fandit a přát mu každého (nedobrovolně) získaného spojence či dokonce přítele. A že jich je díky jeho upřímné nabručenosti nakonec docela dost. Moje osobní anime kniha odvahy a dobrodružství. ()

Jeoffrey

"Takové o dost slabší Shingeki no Kyojin..." Tak pokud zvolíme zrovna toto srovnání - no jak v čem. Určitě to nemá tak silnou a emotivní hudební stránku a možná to celkově nemá takový náboj, ale zdejší postavy jsou podle mě mnohem snesitelnější. Zkrátka SnK je parádní na poli akce, no a tohle je pro mě spíš nadprůměrné akční drama s trochou hororových prvků. Co se mi u OnS obzvlášť líbí je zdejší prostředí, upíři co si chovají lidi jako ovce a lidé, kteří přestože byli zdecimováni si vštěpili jasný cíl, spojit se třeba s démony i ďáblem aby nepřítele porazili, no a když tohle nevyjde, pořád je tu plán B - přemnožit se a znovu získat početní výhodu o kterou díky smrtící epidemii přišli... A všude kolem trosky a rozvaliny měst, kde se vede válka, takhle nějak si představuji post-apokalyptickou budoucnost, která slibuje spoustu konfrontace... Co se postav týká asi nejvíc mě baví ústřední dvojice Yuichiro a Shinoa. Yuichiro má správné odhodlání, ale se svými citovými výlevy to nijak nepřehání a Shinoa je naprosto úžasně sarkastická... Také jsem byl hodně zvědavý na druhého chlapce, co se jmenuje Mikaela (rodiče asi chtěli holčičku...) a SPOILER jaká bude jeho role, když "změnil tým". KONEC SPOILERU No a musím zmínit i Krul, protože tahle lolitka má neskutečnou jiskru a i když jsem z ní v této sezóně moc neviděl, tak už teď si říkám, že bych se od ní klidně nechal pokousat... Zkrátka očekávání byla z mé strany opravdu velká a výsledek je podle mého chvalitebný, ale na tu poslední pátou * se to ani po posledním dílu nedostalo. Možná mohli být ti upíři mnohem děsivější, atmosféra tíživější, animace méně roztomilá a víc temná, nebo kdyby třeba jen těm pořádkovým silám dali nějaké lepší uniformy... Zkrátka něco tomu pořád chybělo a i když jsem i zde dokázal najít momenty u kterých mé srdce lehce zaplesalo (třeba když se objevil "seraph") na zadek mě to neusadilo a takový ten pocit, jakože sleduji něco opravdu úžasného (který jsem měl třeba právě u SnK, i když tam mě zase neskutečně štvaly hlavní postavy...) se nedostavil. Takže jenom 8/10, ale druhou sérii co se bude vysílat na podzim si ujít nenechám. ()

Hromino

Kdybych měl nějakým způsobem zkoumat míru originality Owari no Seraph oproti jiným šónenům (nejen vůči Šingeki no kjodžin, s nímž bývá asi nejčastěji srovnáván), jsem přesvědčen, že bych se dostal nejen k číslu nula, ale snad i do záporných hodnot; dalo by se říct, že v tom, jak moc seriál v ničem nevyniká, vlastně ve výsledku jako jediným vyniká. Metrosexuální upíři, lidstvo v prdeli, odboj malých smradů za záchranu světa, hlavní hrdina impulzivní idiot, k němu ufňukané zavazadlo, nějaká samičí domina, charismatický vůdce, nečekaný power-up, zbraně v podobě démonů, náhodně osudová setkání… to vše tu už bylo stokrát, a proto těžko seriál vyloženě doporučit někomu jinému než zapálenému sledovači šónenů, jemuž nevadí vidět totéž postoprvé, a samozřejmě nějakému nenáročnému otaku, kterému ke spokojenosti stačí třeba jen hezky nakreslené postavy. Pokud však do žádné z těchto kategorií nespadáte a nějakým způsobem jste se u sledování Owari no Seraph ocitli, vězte, že utrpení to určitě nebude, spíš jen s největší pravděpodobností poněkud zapomenutelný zážitek. I přes výše zmiňovaná negativa mi totiž hlavní hrdinové rozhodně nepřišli otravní, jako mi přišli například hrdinové právě v Šingeki, ba skoro bych až řekl, že si získali trochu mých sympatií; atmosféru a napětí seriál i přes silně hmatatelnou recyklovanost úplně nepostrádá a lapsů v ději spolu s těmi nejotravnějšími klišé v rámci šónenu se tvůrci relativně vyvarovali. Kresba i návrhy postav jsou povedené, úroveň animace s občasnou statičností obrazu místy pokulhává, hudba včetně úvodní a závěrečné znělky je na poměry Hirojuki Sawana velmi zdařilá. Celkově jde tedy o snadno zaměnitelný seriál, na který si s velkou pravděpodobností za pár let vzpomene jen málokdo, ale jde o seriál bez sebevětšího traumatu sledovatelný. Na druhou sezónu se podívám z principu, abych zvěděl, zda náhodou se tam konečně trocha originality nevyskytla. Solidní 2*. ()

Scalpelexis

"Misery, misery, misery, that's what you have chosen". Jako kdyby mi po shlédnutí rezonovala v hlavě tato památná slovíčka Zeleného goblina ve Spidermanovi. Je to výrazně slabší Attack on Titan se všemi negativy, který AoT měl: Hrdina uřvaný, pomstychtivý. Kámoš ubrečený a rádoby chytřejší. Lidé mají své utlačovatele. Jenže tady nic nepasuje, máloco dává smysl (Co z toho vše mají démoni? Chování Miky a jeho akceptace? Wtf virus?) a prázdnotu najdeme na každém kroku. Když už se tlachá, tak o úplných blbostech;, když už se řeže, tak bitky stojí za prd; když se má něco dít, tak se nic nestane. Nejhorší na tom je, že tahle celá šablonovitost už se objevila v x seriálech a nenajdeme zde vůbec žádnou inovaci! Takže čau, nazdar, už stačilo. Rozumná animace to nezachrání. Slabý 2*. ()

Starletka

Svým způsobem takové o dost slabší Shingeki no Kyojin v roztomilejší animaci, akorát místo obrů jsou upíři, démoni a jiná havěť. I hlavní hrdina je prakticky Eren - věčně naštvaný a toužící po pomstě za smrt své rodiny. A nenávidím ho úplně stejně, dokonce možná i víc. Ale ani ostatní postavy nejsou zrovna dvakrát valné, pokud vám teda nestačí pouhý jeden charakterový rys na osobu, nebo především u slečen radši rovnou žádný, jen hlavně ať jsou co nejroztomilejší. A vůbec, co se designu postav týče, pro příběh i atmosféru by rozhodně bylo daleko lepší kdyby byly trochu realističtější a propracovanější, ale když dneska musí být všechno moe, nedá se nic dělat. Děj po první epizodě vypadal nadějně, ale potom jde naráz všechno do kopru a kromě emocionálních výlevů hlavního hrdiny se neděje naprosto nic. Ve výsledku opravdu pochválit můžu leda tak docela pěkný opening a super ending. Pro mě jasný drop po 5. epizodě a slabých 4,5/10 ()

Hees

Owari no Seraph má veľa plusov a bohužiaľ aj mínusov. Plusom je určite kvalita animácie a hudobne ma toto anime tiež potešilo. Prvé diely fakt potešia je tam výborne vytvorený nový svet s novými úžasnými postavami, ktoré zažívajú určité traumy a musia sa všetkému čo sa deje postaviť. Čiže veľkým plusom je vytvorenie nového sveta, kde je čo objavovať a charaktery na začiatku sú svieže pripravené byť zaujímavé, ale bohužiaľ postupom času charaktery a hlavný hrdinovia, alebo všetky postavy trocha blednú a postavy už nie sú také "super a cool" ako boli na začiatku a to je veľká škoda. Začiatok anime je naozaj dobrý a postupne to trocha upadá, ale nie je to až také hrozné, aby som sa veľmi sťažoval. Mínus je samozrejme neschopnosť nastoliť atmosféru zo začiatku, do ďalších dielov a spadnutie do klasického trošku nudnejšieho sypania minút počas sledovania tohto anime. Anime je teda trocha slabším nadpriemernom v svojej konkurencii. ()

adamulefa

Pre mňa slabotka... Generický protagonista a jeho nesympatická banda generických kamošov bojujú proti vampírom. Keby aspoň akcia stála za to, ale i po tejto stránke ma Seraph of the End sklamal (príliš statické + kopec stillframov + strih preč od súbojov). Taktiež pozadia stáli za houby, a jednotlivé postavy vyzerali akoby často do obrazu ani nepatrili. Chcelo by to celé nejako lepšie integrovať... Štúdio WIT má rozhodne na viac. Hudba ovšem slušná. ()

Elerrina

Zábavně eklektická postapo-military-fantasy upířina, která neuvěřitelným způsobem mixuje všemožné motivy, které tvůrcům připadaly cool. Tedy meče a bílé rytířské pláště (na straně upírů), dokonale padnoucí vojenské uniformy (na straně lidí), kouzelné démonické zbraně, moderní vojenskou techniku, lolitky v minisukních, podivná monstra v sutinách měst, nechutně dekadentní šlechtu, fanatickou klanovou vojenskou elitu a v neposlední řadě elitní bojovou jednotku složenou z teenagerů, odhodlaných vyhrát válku proti upírům a přitom zachránit kdekoho na potkání. V první polovině se tahle partička dává dohromady a podstupuje zkoušky, v druhé poněkud chaoticky bloudí troskami města a sem tam absolvuje nějaký ten souboj. Hlavní hrdina je pochopitelně obdařený děsivým traumatem a z něj plynoucí umanutostí, daří se mu ale působit docela sympaticky. K tomu máme ještě atraktivní dějovou linku s přítelem z dětství, kterého pokládal za mrtvého a kvůli kterému musí ve finále čelit docela hororově pojaté krizi loajality. Pro všechny příznivce ujetého military fetišismu skoro povinnost, pro ostatní jen na vlastní nebezpečí. ()

kitsuchan97

*5/10* Zřejmě jsem měla zbytečně velká očekávání. Je to takové nemastné, neslané. Zajímavý začátek, lidé vs upíři jsou vždy poutavým tématem, ale ne nikterak originálním. Většina postav naprosto nezajímavá, až přímo nesympatická. Trochu se podivuji nad tím, jak to někteří srovnávají se SnK - ano, má to podobný artstyle či OST, ale tím podobnosti končí (SnK se ještě ke všemu stává v momentální době až kultovní záležitostí, kdežto o Owari no Seraph to bohužel konstatovat nemůžu). Taktéž mi přijde, že hodně témat bylo prozkoumáno jen povrchově, díky čemuž pro mě tento svět a jeho fungování nemělo dostatečnou hloubku. Za mě je tohle naprosto průměrná záležitost, a to ve všech směrech. ()

kubka4

Owari no Seraph je fantasy, post-apokalyptické anime, kde si hlavní hrdina prošel peklem, které ovlivnilo celý jeho život a nyní se s tím musí srovnat, aby zachránil poslední zbytky lidstva... Že už jste tohle někde slyšeli? No ono se není čemu divit. Originality tohle anime příliš nepobralo... I jenže pokud bych měl hodnotit kladně pouze naprosto originální díla, tak bych za chvíli neměl co hodnotit. Proto je pro mě hlavní prvek hodnocení zábava a pocity, které z daného seriálu / filmu mám. A proto taky musím Owari no Seraph jedině pochválit, že se jim podařilo udržet moji pozornost po celou dobu. Ano, není to nic světoborného, ale pokud se u toho "luxusně" bavíte, tak vůbec nehraje nějaká originalita roli. A já se tedy rozhodně bavil, a jak... - 95% ()

DaweForeman

Srovnávat tohle a Shingeki no Kyojin mi přijde trochu nepřiměřené. Ano, má to trochu podobné prvky, ale srovnávat to nejde, protože každé se odehrává v jiné časové linii SnK v něčem mezi středověkem a novověkem a OnS v budoucnosti. Dejme tomu, když si člověk odmyslí pár prvků, tak by se skoro dalo říct, že je to i sci-fi. Navíc každý má své unikátní prostředí a atmosféru. Pokud by člověk chtěl počítat další podobnou atmosféru, tak by mohl přidat i další přirovnání a to Aldnoah Zero (samozřejmě to dělat nebudu, protože každé anime má opět odlišné prvky a unikátní prostředí). Když nebudu počítat Fate-Stay Night - Unlimited Blade Works, které začalo trochu dříve, tak vedle Shokugeki no Soma a Yahari Ore No Seishun Love Come Wa Machigatteiru Zoku, jedno z nejlepších anime jarní sezóny 2015. Jak už je to řečeno, boj mezi lidma a upíry je vždy zajímavým tématem - zde k tomu ještě navíc můžeme připočítat démony, apokalyptické prostředí a s tím spojené bytosti. Dále je tu prostředí plné tajemství na všech stranách, nějaká ta akce (i když bych jí očekával více, ale toho se spíše dočkáme v druhé části) a samozřejmě všelijaké mezilidské vztahy unikátní povahy. Animace i hudba jsou obě super. I když je tu spousta věcí, která by potřebovala rozpracovat, tak to beru jako apetizér (úvod), který nás správně naladí na pokračování a hlavní události. ()

Kimkong

1. série: Začátek vypadal slibně, ale celkově to bylo příliš nudné. Neskutečně pomalé tempo a polovinu seriálu zabrali keci o přátelství. Ze soubojů toho moc k vidění taky nebylo. Co se týče openingu a endingu a jsou celkem poslouchatelné. Každopádně druhá řada by mohla být lepší. Z lidí se asi stanou padouši a z elfo-upírů, kdo ví. ()

Teelus

Velké zklamání. Ačkoli vizuálně anime nevypadá úplně zle a námět též působil slušně, ve finále je to v podstatě naprosto šablonovitý seriál, který však nedokáže naplnit ani základní požadavky na akčňák zacílený na chlapečky. Hlavní hrdina je naprostá osina v zadku a disponuje všemi potřebnými rysy pro typického shonen hrdinu - je to rebel (a na tom si dává tak záležet, že si chvílemi chci vypíchat při sledování oči i uši), co si svou touhu po pomstě ochotně vyřve proti všem. Seriál připomíná spíš než zmiňované titány slabšího křížence Blue exorcist (školní prostředí, rebelský hrdina s katanou, motiv pomsty, bratrský vztah) a Black Bullet (lidé na pokraji vyhynutí, ochranné zdi a za nimi příšery, vyvolená skupina bojovníků se zvláštními zbraněmi), ale pochopitelně by se na to dalo napasovat i více seriálů. Oproti zmiňovaným však seraph postrádá jakoukoli zapamatovatelnou hodnotu navíc, jeho hrdinové jsou naprosto prázdní a nudní, antidémonská přípravka fádní, upíři až příliš elfsky teplí a tak nějak bych k nakopnutí na začátku možná čekala i víc té ukázkové akce. Po pátém dílu se silně nudím a zřejmě to dropnu. ()

Uccueta

Pre mňa osobne sklamanie. Začiatok sa mi celkom pozdával, no čakal som lepšie prepracovanie charakterov, lepšie načrtnutie motivácie jednotlivých postáv a hlavne viacej dynamiky a potom, zrazu, keď dynamika nastupuje, ide o akési uponáhľanie, či neustriehnutie tempa alebo len nelogické roztriedenie priorít pre príbeh, pre postavy, pre gradáciu. Námet síce neoriginálny, ale mohol príjemne prekvapiť. ()

jenHonza

Každý to srovnává se Shingekim a já vůbec netuším proč... Jediné, co to má společné, je svět, ve kterém je lidstvo potravou a to tím to končí. Podle mého se jedná o naprosto tradiční shonen se vším, co k tomu patří a právě těm, kterým Shingeki nesedl, se může toto anime zalíbit. Hlavní hrdina je celkem povedený, ostatní postavy také ujdou a příběh, ač je lehce tuctový, tak je přeci jen zajímavý. Vidím zde potenciál a těším se na další řadu. 4* ()

arctican

Toľko som už počul o otm, že je to len "nové" SnK .. no omyl ... každé z nich má niečo do seba a tak ako som fanboyoval u SnK keď som to prvýkrát videl tak odteraz (tým myslím epizóda 11) oprávnene fanboyujem aj owari no seraph .. je to proste pecka a celkovo mne sa páči anime na štýl "PvP" alebo skôr v tomto prípade "charakter v charakter" ? .... PS: veľká výhoda Owari no Seraph je v tom že to má v sebe aj prvky trebárz Bleachu (zbrane spojené so sílou démonov) + na rozdiel od SnK tu bojujú proti sebe postavy (tak ako aj v bleachi) a nie iba postavy proti "mindless" titánom ... . ()