Jak se dá využít volný čas při prodávání v bistru? Tahle parta vám to rozhodně ukáže. Jsme v Americe 80. let, kluci experimentují s drogami, a co připomíná holku, to se snaží přimět k sexu. Navíc se vždycky v dohledu najde nějaký šašek, který se snaží být vtipný… (oficiálny text distribútora)

Mashak

Musím říct, že nejsem z tohoto snímku tak rozjuchaný jako někteří tady. Fakt je, že určité kouzlo tam je, taky je dost zajímavé pozorovat budoucí hvězdy v jejich "ranném" období, ale to je asi tak vše. Bude to znít hodně neurčitě, ale přesto je můj verdikt: Zajímavé, ale ne dost. ()

Pekisan

Sean Penn bol uz v mladosti trieda, takze kto ho chce vidiet vecne zhuleneho alebo vraj najlepsiu bazenovu sexy scenu tak nech sa paci:)) ()

Jeand´Boa

Filmů na toto téma a s těmito zápletkami je mnoho, nicméně původ v 80. letech je jistě překvapením...zábava umocněná mladými budoucími hvězdami filmového plátna... ()

Lucas87

Musím se podělit o fajn prožitek u tohoto filmu, kde je zajímavě vykreslena Amerika v 80. tých letech, sex, hulení, milostné románky a k tomu skvělá zábava během studia. Sean Penn jako výhul se svým wolkswagenem byl naprosto úžasný, stejně i jeho konfrontace s učitelem. Také mě potěšila účast dalších herců např. Judge Reinhold (známý ze série Policajt z Beverly Hils) a nebo Forest Whitaker Picture (který ve filmu Poslední skotský král ztvárnil diktátora v Ugandě). Dostal jsem více než jsem očekával. Je těžké si všimnout Nicolase Cage to tak na závěr. ()

bolf!k

Pohodovej film, ale opravdu jsem se zasmál jen když tam byl Penn. Ona ta role mu hodně hraje do karet, takže to má celkem jednoduchý. 70% ()

Jablek

Prej Nicolas Cage, dyť tam byl tak 2 vteřiny a ten obrázek s ním za pultem, co tu je, to snad museli i vystřihnout. :) Jinak ale docela slušná komedie. Na svojí dobu určitě.. ()

neo93

Skvělá bezstarostná jízda. Pokud chcete na chvíli vypnout a na nic nemyslet, tak tento film je pro vás jako stvořen. Nechte se unášet na vlně 80.let v jedné americké střední, která vám obstará tu pravou teennage podívanou. Vůbec se netrapte zápletkou, která tu vlastně vůbec neexistuje, a užívejte si všech těch mladých nespoutaných postav. Nejvíce zaujme Sean Penn v roli věčně zhuleného mladíka, nevinně krásná Jennifer Jason Leigh, její uvolněný a pracovitý bratr v podání Judge Reinhold nebo ostýchavý student Brian Backer. Výborná oddechovka, která mě velmi dobře bavila. ()

boni

Pramáti všech teen komedií. Krásná nostalgie začátku let osmdesátých, perfektní hudba a výborné herecké obsazení. Děj je sice jen takovou mozaikou různých příběhů, mezi kterými se přechází dosti zmatečně, ale to zde nikterak nevadí, a i když to v podstatě není ani nijak vtipné, tak je to strašně příjemná komedie, u které se nenudíte, a po skončení si říkáte, že byste ještě pár minut snesli. ()

GTS_PUNK

Stredná škola Ridgemont High, začiatok osemdesiatych rokov 20. storočia a tínedžerské "problémy", ktoré pretrvávajú v každej generácii mladých ľudí. Láska, sex, sloboda. Filmový počin režisérky Amy Heckerling je komediálne-dramatickým nahliadnutím do života viacerých mladých ľudí, ktorých spája skutočnosť, že sú žiakmi tej istej strednej školy. Popri brigádach vo fast-foodoch či kinách vznikajú prvé lásky a mladí ľudia pomaly vstupujú do dospelého života. Príbehovo jednoduchá, možno povedať až oddychová snímka je v podstate skôr akousi časovou schránkou, ktorá snáď s miernym zveličením zobrazuje stereotypné postavy a situácie z prostredia amerických stredných škôl v čase svojho vzniku. Film je jasne rozdelený na dve polovice - komediálnu a viac dramatickú, zosobňujúce akési protipóly najprv všednej voľnosti, postupne sa meniace v serióznosť, ktorej sa každý musí naučiť, aby dokázal fungovať vo svete dospelých. Niekomu sa to podarí viac, niekomu menej. A hoci takýto pohľad na film môže znieť až príliš seriózne, pravdou je, že v skutočnosti sa snímok až tak vážne neberie. Zakladá si najmä na humore, sexuálnych vtipoch a narážkach a atraktivite mladých hereckých protagonistiek. Obzvlášť na Phoebe Cates môže divák oči nechať. Čo sa týka hereckého obsadenia ako celku, film je v podstate nabitý menšími či väčšími hviezdami (Sean Penn, Forest Whitaker a ďalší), vrátane Nicolasa Cagea, ktorý sa tu v jednej z jeho prvých hereckých rolí objavuje na možno dovedna desať sekúnd. Fast Times at Ridgemont High je ľahkou tínedžerskou komédiou, ktorá do bodky spĺňa všetko, čo divák od podobného kúsku očakáva. Mierne infantilný humor, bláznivé postavy a vysoký sexuálny náboj sú takpovediac samozrejmosťou. Príbeh tu nezohráva podstatnú úlohu, silu deja ukrýva film v jednotlivých scénach. Nemožno však očakávať žiadne zázraky, dokonca ani v rámci žánru to nie je snímok nijako prelomový. Miestami však dokáže pobaviť, čím spĺňa všetko, čo spĺňať má. A za zmienku určite stojí aj podarený soundtrack. ()

Psycho.R

Nevidím tam nic, co by film dělalo vyjimečným. Jediný, co mě zaujalo bylo, že Judge Reinhold byl asi lamač dívčích srdcí a možná mu byla předvídána v budoucnosti první liga. ()

crjules

Skvela teenagerska komedie ze "stare skoly" , dustojne predci i po letech, nynejsi podobne filmy. Muzeme zde videt radu pozdejsich znamych i dobrych hercu, pricemz pro mnohe z nich byl prave tento film startovni metou. // :) Jeff Spicoli, Mr.Hand a hudba *****// ()

HanSolo

Teenagerská komedie natočená podle knihy se stala tím nejlepším, co v žánru doposud vzniklo a může za to především Sean Penn, který zde předvádí coby neustále zhulený surfař Spiccoli svou stoprocentně životní roli. ()