Smrtící atrakce

• Česko Smrtící přitažlivost (festivalový názov) (viac)

Jak se první nesmělé milostné vzplanutí mění v poslední stisknutí spouště...  V tomto filmu vystupuje v hlavní roli nová mladá americká hvězda Winona Ryder, která ztvárnila několik významných rolí ve filmech Beetlejuice, Dracula, Mořské panny. Dále hrají Christian Slater, kterého známe z filmu Robin Hood - Král zbojníků a Shannen Doherty, proslulá rolí v TV seriálu Beverly Hills 90210.
Drsný příběh o dospívání navenek neproblematických mladých lidí. Spousta studentů amerických vysokých škol se uchyluje k vraždě pouze proto, aby vynikli mezi svými vrstevníky. Kam až mohou vést nebezpečné hrátky s ohněm, jak láska může změnit původní záměry - to vše uvidíte v tomto napínavém a rozporuplném snímku. (IMAGO Video)

TO

Na škole jsou nejoblíbenějšími studentkami tři Heleny a jedna Veronika (Winona) už má dost jejich nadvlády a rozhodne se jim vzepřít, jenomže si za parťáka vybere psychopatického pyromana, který to pojme dost vražedně a škola se otřese v základech. Vynikající černohumorná teen podívaná, svižná s výbornou Winonou a Slaterem, který jede stejně dobře jak v Pump Up the Volume .Takhle nějak má černá komedie asi vypadat. (na VHS jako Smrtící atrakce) ()

Marqta

Tohle mě zklamalo, protože to co by stálo na tomhle snímku za povšimnutí jsou snad jen herecké výkony hlavních dvou představitelů. Celé to na mě působilo jako jedna velká lehce kontroverzní černá komedie a to asi nebyl úplně účel. Christian Slater a Winona Ryder byli skvělí a nebýt nich pochybuji, že bych snímek vůbec dokoukala. Pokud chcete vidět nějakou "středoškolskou klasiku" tak bych doporučovala se obrátit jinam a to navzdory vysokému hodnocení zde. Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami. ()

Matty

"Fuck me gently with a chainsaw." Škola je peklo a kdo chce přežít, musí zabít. Heathers se občas nechtíc octnou za hranicí hodně černé komedie, což nám film dnes, po mnoha školních masakrech, na druhou stranu umožňuje vnímat jako mírně stylizované, jinak však pravdivé zachycení středoškolské mikro-společnosti. Sociologický výzkum, z něhož se nikdo nepoučil. Jeden z mnoha. 75% ()

VanTom

Cynická středoškolská komedie pochází z doby, kdy ještě bylo možné dělat si neironickou srandu ze sebevražd studentů, šikany či vybombení školy (a za střelbu slepými v jídelně následovalo týdenní vyloučení :-)). Jestliže mě nadsazený začátek s obletovanou partou premiantských "bitch" (tři Heather) svou sžíravostí bavil, dramatický závěr se naopak rozpliznul do psychotického paskvilu bez hmatatelné parodie a sebereflexe. ()

kiddo

Snad nikde jinde ta otřepaná metafora "střední = společenský mikrokosmos" nefungovala líp. Jednou ty politickospolečenské implikace snad rozeberu dopodrobna, ale proteď se spokojím s prohlášením, že tenhle středoškolský Klub rváčů je tím nejlepším kolotočářským hororem vůbec (Smrtící atrakce, dafuq?) ()

• Heather Chandler pronese ve filmu známou větu: "Tos měla k snídani mozkový nádor?" Smutnou ironií osudu je, že její představitelka Kim Walker ve věku 32 let zemřela na mozkový nádor. (Tom Riddle)
  • Shannen Doherty měla problémy s tím, že její postava má v scénáři hodně konzervativní přístup. Přitom během celého filmu se vyšklebuje. (newpage)