Jak se dá využít volný čas při prodávání v bistru? Tahle parta vám to rozhodně ukáže. Jsme v Americe 80. let, kluci experimentují s drogami, a co připomíná holku, to se snaží přimět k sexu. Navíc se vždycky v dohledu najde nějaký šašek, který se snaží být vtipný… (oficiálny text distribútora)

Streeper

Taková odlehčená verze Prciček. Osmdesátky z toho přímo září a je mi jasné, že v americe na tu dobu, to musel být hodně oblíbený film, hlavně u teenagerů. Řeší se tam sex, nahota, holky, kluci - takže cílovka je jasná. Za mě je to ale podprůměrná typická americká komedie. Sean Penn je naprosto skvělý. ()

Juto

Je to dobrá teenagerská komédia. V ktorej sa nachádza legendárna scéna s Phoebe Cates s červenými plávkami. Už len kvôli tejto scéne by ste si film mali pozrieť. 7/10 ()

zette

Film me zajimal hlavne kvuli Seanu Pennovi a cekal jsem, ze dostane vice prostoru... Jinak je zajimave sledovat, jak moc se za tech 40 let zmenila americka mladez, minimalne ta filmova. Dnes uz me krome prijemneho retra a par vtipku nema cim zaujmout, ale treba k zehleni muzu doporucit.-). ()

dr.fish

Film nabitý budoucími hvězdami. Spousta vedlejších rolí podivných bytostí. Je vidět, že Cameron chtěl s tímhle filmem uspět, je tam nápadů na tři snímky. Možná proto to až tak nedrží pohromadě, ale i tak je film vtipný a zajímavý. ()

LeoH

V polovině sešupu od graffiti ke koláči. Symptomatické je, jak se za devět let od Lucasova majstrštyku vytratila víra v budoucnost a vlastní perspektivy – chybí aspoň jediná postava, která by vůbec uvažovala o úniku z kruhů podřadné práce a hormonálních eskapád někam „ke hvězdám“ – i když to není problém filmu, ale spíš odraz doby, jde z toho na mě větší depka než z českých pozdně normalizačních Básníků, kterými Klein ve stejné době mířil na stejnou cílovku, i když daleko méně explicitně (a neobjevil přitom šest nebo sedm budoucích světových hvězd, ale jen Kříže s Matáskem). **1/2 ()

Motinski

Prcičky staršej generácie. Pohodová a zábavná blbotina ktorá vytvorila precedens ako má vyzerať teenegerská komédia. A ťaží sa z toho doteraz. Je to uletené, má to vtipné postavy ktoré hrajú známy herci vo svojích začiatkoch a keď vám sadne tento typ humoru, budete spokojní. ()

DivX

Starší kus, který dokáže pobavit snad všechny bez ohledu na věk. Komedie o sexu, prochlastaných nocích a hlavně o tom jak vyjebat se školou. Dost mě tady potěšil i ještě mladý Sean Penn. 70% (děj: **** vtip: **** herci: ***) IMDb.com: 7,2/10 ()

Dado

Čiastočne má na tom svoj podiel možno i môj postoj k 80. rokom, ktoré mám vďaka ich popkultúre a asi aj tomu, že som ich na vlastnej koži nikdy nezažil, dokonale zidealizované, no Fast Times at Ridgemont High v mojich očiach ešte aj dnes funguje skvele. Ba čo viac, pôsobí na mňa tak vtipným a neviazaným dojmom, že väčšina súčasných tínedžerských komédií v porovnaní s ním pripomína mladšieho brata, predvádzajúceho všelijaké neohrabané pokusy, ktorými sa neúspešne snaží podobať na svojho staršieho súrodenca. Navyše, vidieť Whitakera či Penna (najmä jeho) ešte ako herecké uchá v úlohách karikatúr na špecifické skupiny stredoškolských študentov je na nezaplatenie. (80%) ()

Mrkvič

Třicet let starý film a nebýt mladých herců, ze kterých se později staly hvězdy, nebo klasického amerického osmdesátkového prostředí, dalo by se říct, že je film jak ze současnosti. Vtipné situace a některé dost povedené vyústění scén. No a za sebe rozhodně hvězdičku navíc za poznávání herců. Takový Forest Whitaker jako děsný drsňák, to se už jen tak nevidí. ()

lennyd

Ridgemontská střední škola. Jako obvykle celá škola ustupuje do pozadí (kromě rozporů Jeffa Spicoliho (Sean Penn), věčně zkouřeného mladíka a učitele Mr. Handa (Ray Walstona)) a věnuje se vztahům mezi studenty (a studentkami). Jde vlastně o takového předchůdce všem dnešním Prcičkám, Normálním holkám, atd, atd... Ve filmu vyniká nade všechny Sean Penn, i když jeho role je taková vedlejší, mimo hlavní linii - ale vždycky čekáte kdy se zase objeví na scéně. Hlavní dějová linie je v dnešní době taková ... divná (Stacy miluje Marka, ale ten se není schopný vymáčknout. Tak se jednoho dne vyspí s Mikem, a jako na potvoru otěhotní. Potrat, návrat zpátky k Markovi, atd, atd)... ()

Bobik9

Nebylo to nejhorší. Takové Prcičky z roku 1982. Nejedná se o nic originálního ani důmyslného. Je to tuctovka bez jakéhokoli příběhu. Málokterá postava vám je sympatická, ale záporná není snad už vůbec žádná. Film z průměrnosti vytrhává jen naprosto geniálně zahraný zhulenec v podání Seana Penna. ()

Tomesh

Místama skutečně nevídaná prdel, kterou obstarával svejma zhuleneckejma frázema imrvére vyškvařenej Penn se svým přiblblým úsměvem od ucha k uchu.. ()

Brain-D

Podle mě jedna z nejlepší teenegerovských komedii, která mě celkem dost pobavila. Sean Penn byl naprosto parádní zhulenec, kdykoliv přišel na scénu, ani vteřinu ste se nenudily :) ()

Compadre

Teenagerský komedie doznaly za těch třicet let vskutku velkých změn. I když musim s radostí uznat, že na rok 82 je to docela nářez :) V podstatě je tam jako všechno, na co jsme v těchhle komediích zvyklí dnes, akorát tenkrát to nešlo na obrazovku tak nahusto. Nejsrandovnější je zhulenej Sean Penn. Ten chlap zahraje perfektně cokoliv. ()

Yoda sama

Skvelá komédia v ktorej sa každý nájde (mnoho z tých situácií som zažil alebo o nich počul z druhej ruky). A Sean Penn je neskutočne škaredý človek. ()

liuk

Tak k z téhle neskutečné slátaniny jsem si utvořil napojení na Schulhoffovy socialistické komedie. Na ty se sice v dnešní době tak nějak (ne)dá koukat, ale kdybych je viděl až teď poprvé, tak je hodím do koše jakbysmet. A s Ridgemontovskou střední to bude pro zámořské diváky asi stejné, kdy si rádi zavzpomínají na Reaganovskou dobu. Jinak si nedokážu představit, jak někdo může mít rád film s tak příšernými herci. Nejsem na herectví nějak vysazen, v podstatě sežeru všechno s tím, že takhle by někdo reagoval mohl, ale tady je to fakt extrém. Je i klidné možné, že scénář Camerona Crowea není nijak hrozný, jenže komedie je žánr, který potřebuje herecké vypichování vtipných situacích ze všech nejvíc. Fakt nevím, co je lepší: jestli neskutečné přehrávání jak často vídáme nebo zcela nezáživné čtení vět ze stromu naproti. Vždyť ty některé rozhovory jsou jak z minutového rozhovoru před akcí v pornu. Občas tedy nejsou jen jak, ale v podstatě by klidně v pornu mohly být, kdyby se trochu sjelo s úhlem kamery. A nakonec jsem si ještě všiml, že i když takovýto děj by se mohl odehrát během ubohého týdne, tak je jen tak mimochodem roztažený na celý rok! Crowe musel tehdy hodně hulit. Fakt zlaté Beverly Hills proti téhle matlanině. Ještě že Penn je fakt perfektní, hlavně když si člověk asociouje s jeho dnešními vážnými rolemi, soundtrack je taky celkem povedený a Brian Becker, hrající balícího guru a zpívající refrény hitovek od Cheap Trick, taky ujde. Ale jinak fakt hnus, aspoň kdyby ve stále se opakující písničce neustále neopakovalo "lalala, all-American boy". Jestli si někdo dělá srandu z BH rozhovorem Stevea a Brandona o rozvázané tkaničce, tak tady by musel vyletět z kůže. ()

šerminator

Pro mě osobně klasická americká teenagerovská taškařice. Jednotlivé postavy jsou karikaturně vyobrazeny, snad aby byl vidět větší rozdíl mezi jednotlivými charaktery. Ale jinak ucházející zábava, která nám ukazuje americkou školní kulturu. Dost mě překvapil Sean Penn, kdy jsem si uvědomil, že byl kdysi také mladý :-) (hlavně když ho člověk zná z pozdějších dramatických rolí a mafiánů). Dále se mi líbila pěkná Jennifer Jason Leigh a její filmový bratr Judge Reinhold. ()