Jo Hardingová (Helen Huntová), rovnako ako jej kolegovia, je doslova posadnutá predstavou, že sa jej podarí „skrotiť“ tornáda, respektíve vyvinúť spoľahlivý varovný systém. Nie je to nemožné. Stačí uviesť do prevádzky a v praxi vyskúšať prístroj, ktorý navrhol jej muž Bill (Bill Paxton), niekdajší člen tímu meteorológov, za ktorými prichádza do terénu, aby Jo pripomenul, že mu ešte stále dlhuje súhlas na rozvod. So svojou novou partnerkou, psychologičkou Melissou (Jami Gertzová), s ktorou chce začať nový život, sa spočiatku proti svojej vôli, pripojí k šialenej naháňačke za ničivým prírodným živlom... (TV JOJ)

CrashHP

Film, ktorý som mal niekoľkokrát možnosť vidieť v TV a nikdy som si ho nenechal ujsť vďaka vynikajúcim hercom a udalostiam, ktoré sa vo filme odohrávajú. Skvelý katastrofický film. ()

Muad

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film za víc jak tři hvězdy rozhodně nestojí. Jsou v něm obsaženy všechny sterotipy a klišé hollywoodu. Hlavní dvojici jsem jejich manželství vůbec nevěřil. Ostaní herci mi byli při nejlepším nesympatičtí. Tento film jsem si pustil s velkou nostalgií, protože jsem z něj ve třinácti letech v kině doslova šílel. Po dalších 14 letech už to taková pecka není. Jediné co nestárne jsou efekty, které jsou pořád výborné. Film má poměrně slušné tempo, což ale bohužel na nadprůměr nestačí. ()

IrmaVep

Hm, tak přiznávám, celý film jsem viděla dost dávno a to zrovna ve věku, kdy jsem hltala všechno bez rozdílu... ale teď když jsem v TV chytla těch pár minut s "twister-honičkou", tak si říkám, jestli to náhodou nebyl jiný film :D No, asi to vyjádřím takto (POZOR SPOILER): hlavní hrdinové po poli utíkají tornádu (haha), všimnou si stodoly a řeknou si, "Super, schováme se před tornádem do dřevěný boudy!", oběhnou snad půl pozemku oploceného plůtkem vysokým nějakých 1,2m, konečně se vřítí dovnitř a s děsem se na prahu zarazí při pohledu na zemědělská nářadí uskladněná v řečené stodole. Při detailním záběru na úplně normální kosy, hrábě a podobné nástroje následuje hrdinčina nevěřícná otázka, při které málem čekáte, že se hystericky kousne do hřbetu ruky: "Co to tu, proboha, žije za lidi...?" ... Nevím, asi by jí přišlo normálnější, kdyby tam na ni bafnul Leatherface s motorovkou nebo co. ()

belinda1

Další ze špiček žánru. Jak by také ne, když se na filmu podílela taková esa jako Helen Hunt, režii měl akční specialista Jan de Bont a hlavní představitel Bill Paxton. Triky nejen na svou dobu vskutku fenomenální a tady nemůže být ani na místě jiné hodnocení. ()

oliamiri

Nechápu proč tady má ten film tak nízký hodnocení. Herci jsou poměrně dobří a chemie mezi nimi funguje. Příběh výborně odsejpá a vůbec to není špatnej film. Hudba taky dobrá všechno poměrně funguje. O tricích ani nemluvím ty byly ve svej době stěžejní. Takže pro mě čtyři hvězdy. ()

JARDAHONDA

V tomto dobrodružném filmu vířícím napětí a speciálními efekty se Helen Huntová a Bill Paxton v rolích vědců pokoušejí zdolat přírodní živel, jaký Amerika nezažila za posledních 50 let. Doufají, že umístěním elektronického senzoru do epicentra získají potřebné informace, které je budou včas varovat před dalším tornádem. Chtějí-li uspět, musejí překonat smrtící sílu přírody !! Velmi podařený katastrofický snímek, který na svou dobu udělal hodně velkou parádu **** ()

fazefakie

ehm tenhle film je awesome,nejlepší film o tornádech,fakt že jo.,Doufám že se to překlopí alespoň na těch 70% ikdyž tenhle film by si zasloužil víc,dívam se na něj každý den,i s rodinou.Protože to je prostě skvělý film,nejde se u toho nudit.A soundtrack je úžasnej. "Co to bylo? ...Kráva" ()

Profík

Velmi slušný katastrofický film. Má tam sice pár klišovitých scén a působí trochu šablonovitě, ale je to slušná zábava se sympatickými herci a triky, které nijak výrazně nezestárly. 80%. ()

Verja

"Musím končit Judy, lítaj tu krávy".. Ten film mě prostě baví. Originál je jen jeden, další odnože a napodobeniny a pseudopokračování už se nechytaj. ()

andydufrsn

Kdyby tvůrci víc zapracovali na detailech jako třeba na tom, když Paxton s Hunt utíkají totálním deštěm prken a jiného nepořádku a nemají na konci ani škrábnutí, nebyla by to špatná podívaná na stokrát (a pokaždé jinak – sopka, zemětřesení, tajfun, povodeň atd) omleté téma ()

Dudros

teda videl som už hocijaké filmy s tornádami ale Twister je spravený úplne najprofesionálnejšie. Dobrí herci, skvelá hudba, kamera...proste čo sa týka filmov o tornádach tak toto je jasný kráľ, ktorý zostane neprekonateľný ()

Nepl

Tak vysoko v pořadí katastrofických filmů zde na ČSFD, a přitom taková blbost. Být to označeno jako scifi, bylo by mé hodnocení vyšší. Jelikož se ale film tváří jako seriozní katastrofický film, nezaslouží si více než dvě hvězdy. ()

BMWM3 odpad!

Prej,že nejlepší katastrofický film?Nudnější film o přírodním živlu jsem jaktěživ neviděl.Všechny postavy ve filmu byly nadmíru nezajímavé a milostný trojlístek tomu nasadil největší korunu.Ani jsem to nedodíval,ale z 80 minut co jsem viděl,byly zábavné,napínavé a zajímavé tak minuty čtyři.To už i většina katastrofických filmů v černém hodnocení je mnohem,mnohem zábavnějších. ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022