Jo Hardingová (Helen Huntová), rovnako ako jej kolegovia, je doslova posadnutá predstavou, že sa jej podarí „skrotiť“ tornáda, respektíve vyvinúť spoľahlivý varovný systém. Nie je to nemožné. Stačí uviesť do prevádzky a v praxi vyskúšať prístroj, ktorý navrhol jej muž Bill (Bill Paxton), niekdajší člen tímu meteorológov, za ktorými prichádza do terénu, aby Jo pripomenul, že mu ešte stále dlhuje súhlas na rozvod. So svojou novou partnerkou, psychologičkou Melissou (Jami Gertzová), s ktorou chce začať nový život, sa spočiatku proti svojej vôli, pripojí k šialenej naháňačke za ničivým prírodným živlom... (TV JOJ)

Ydrosten

Živelná pohroma ve stylu tornáda je úchvatná.. Efekty se vážně povedly... možná by tam mohlo být trochu více ničení, aby se nad tím lidé zamysleli a měli větší radost ze života, že někteří lidé to, co oni mají, vůbec namají kvůli živelné pohromě.. a hlavně si toho co mají vážili... Mě to nějak moc nezaujalo, bo to není film mého gusta.. Ale i tak je to skvělý film.. ()

Freeky06

Už odjakživa ma fascinujú tornáda a preto som rada, že som mala tú česť vidieť ako prvý snímok s touto tematikou práve Twister. Tento film odštartoval moj detský sen stať sa lovcom tornád :) Technické spracovanie bolo na svoju dobu takmer dokonalé,,akurát škoda tých blbučkých dialógov.. no ale aj tak hodnotím pozitívne.. pre mňa výborná oddychovka plná akcie o najnádnernejšom živle prírody.. mňam! ()

helloween93

Od začátku do konce jsem se nudil, závěrečná dvaceminutovka byla asi nejlepší z celého filmu. Jinak hrozně nezáživný děj a scénář. 2* ()

MickeyStuma

Někteří vědci v zájmu své branže mají v životě co do činění s ohromnou šíleností a odvahou zároveň. Zvláště ti, co se snaží něco dozvědět o hurikánech. Děj je vystavěn velice skromně, takže svojí jednoduchostí nenutí nikterak u toho přemýšlet. Skupinka vědců nahání vzdušné výry a čím silnější, tím lepší. Důvodem je do takového výru dostat elektronické senzory, aby se na základě získaných údajů mohl vytvořit dokonalejší varovný systém. A to je vše. A tak tu jsou vidět neustálé honičky za takovými výry, nadšení a zklamání zároveň. Ale aby příběh přeci jen nebyl jen o tom, přidal scénárista osobní vazbu dvou takových vědců, kteří jsou manželé a mají před rozvodem. Film je po technické stránce v rámci možností 90. let a tak vizuální efekty podle toho vypadají. I po tolika letech stále lepší, než jaké předvádí studio Asylum. V jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob. Ryze popkornová devadesátková zábava, která divácký zážitek přinese i dnes. ()

Rathalos

Twister je katastroficky film,ktory ked som videl po prvykrat,tak som bol v nemom uzase a uz len kvoli tomu davam plny pocet hviezdiciek,teraz je to uz klasika,ktora asi mladsiu generaciu neohuri,no v tej dobe to bola pecka...:-) ()

Besyn

Velmi dobrá oddechová zábava.Tornáda jsou vyvedena skvěle a nesmírně realisticky.Na pět to ale není (nebýt těch tornád,nezůstalo by skoro nic). ()

Filmárik

Tento film som videl prvýkrát na videokazete s nemeckým dabingom a už vtedy sa mi strašne páčil hoci som po nemecky nevedel (a dodnes neviem) ani slovo.O čo viac som bol očarený keď som si to pozrel s dabingom a vedel o čom to je.Tak či tak na svoju dobu a v podstate aj dnes úžasný vizuálny zážitok o šaňtení prírody ktorý nikdy nemal mať pokračovanie. ()

avril4234

Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie predovšetkým kvôli tomu, že strašne milujem tornáda. V tomto filme ma nadchla každá scénka s tornádom, snáď až na tú poslednú s F5. Tá už bola fakt blbá a nelogická a ako som sa na ňu najviac tešila, tak som sa pri nej aj sklamala. Ale inak ma samotný film veľmi očaril, dokonale som sa vžila do všetkých postáv, takže síce som to sledovala hlavne pre tornáda, nakoniec ma do seba úplne vtiahol celý príbeh. Emočné romantické scény, ktoré sa dopĺňajú s katastrofickými (tornádovými) sú proste moja šálka kávy :-) Takže aj napriek tej nevydarenej scénke s tornádom F5 dávam 5*. ()

Eki

Zábavná limonáda. Hlavní dvojice je sympatická a hlavně imunní vůči tornádům. Tornádo totiž bere s sebou úplně vše od zvířat přes nemovitosti, ale Helen Hunt s Billem Paxtonem ne. To je svým způsobem i výhoda, že se o ně člověk vůbec nemusí obávat a jen se baví tím velkým dobrodružstvím. ()

Jajar

Neoriginální a předvídatelný katastrofický film s Helen Hunt v hlavní roli, ve kterém nesmí umřít žádný pejsek. Oproti Nebezpečné rychlosti méně poutavý, méně zajímavý, méně zábavný, o dvě třídy horší snímek. Jan de Bont každopádně vytáhl z rukávu skvělé triky, povedlo se mu dobře vystavět děj a odvedl velmi kvalitní řemeslnou práci. Nakonec se tak Twister stal docela povedeným hollywoodským počinem. ()

Stíba

Výbornej katastrofák a ani k tomu nebylo zapotřebí téma zkázy světa. Scény na dotek tornáda, kdy všechno lítá vzduchem mají super drive. ()

darkreider

Keď sa vás spýtajú na film o stroskotaní lode, odpoviete titanik, ak o tornáde, twister. Zďaleka nie dokonalý film, ale klasika, ktorá baví. ()

Cheeker

Nebudu hodnotit, protože jsem neviděl zdaleka celý film, ale těch posledních deset minut, co jsem viděl na mě neudělalo dobrý dojem. Přišlo mi to jako klasická americká katastrofická blbost. ()

Kingjiri

Katastrofický filmy jsou vděčnym námětem těch největších béčkáren (stačí se podivat na černou barvu ve sloupečku "Podobné"). Takže pokud se objeví dílko jako Twister, který má slušný efekty, pár herců (nikoliv amatérský ochotníky) a aspoň průměrnej příběh, má v rámci žánru napůl vyhráno. Příběh však v tomhle případě trpí (minimálně v první polovině) nevyrovnanym tempem vyprávění a občas nudí. Proto by bylo fajn, kdyby se Jan de Bont scénám s milostnym trojúhelnikem Melissa-Bill-Jo uplně vyhnul a nejničivější tornádo přived na plátno o něco dřív. Kdybych viděl Twister v kině jako ve svý době novinku, možná bych byl nadšenej, ale z dnešního pohledu se nad lepší průměr prostě nedostane, tři silnější hvězdy. ()

KafuR

Američtí meteorologové měli prý po uvedení tohoto filmu v kinech hodně práce s přesvědčováním a odháněním zástupu novodobých lovců bouří, kteří jako kompletní studijní materiál shltali tento filmík, doma ve stodole oprášili starého cadillaca, vyměnili baterky ve foťáku a jali se po místních okrskách pronásledovat ta strašně zábavná tornáda a pak se naráz nestačili divit, když zjistili, že přivazovat se k vodovodním trubkám s tornádem za zadkem je kapku neefektivní. Tornáda jsou v Americe zkrátka populární a i když měla tato novinka s podtitulem "Národ sobě" již zmíněné vedlejší účinky, u Amíků celkem zabodoval, stejně tak jako u nás za oceánem. Také nutno říct, že celkem oprávněně, skvělé efekty, herci, kteří nejsou na zabití po první dialogu a k tomu výtečná Marečkova hudba, to vše není zrovna kombinace typická pro daný žánr. ()

Torgal

Neveril by som, že film, v ktorom sa dve hodiny naháňajú tornáda (v ktorých navyše nie sú žiadne žraloky!) mohol byť vo svojej dobe taký hit. Dnes Twister pôsobí ako učebnicový príklad filmu, ktorý zostarol do podoby kde nemá šancu takmer nikoho zaujať. Na toto očividne všetci chodili kvôli vizuálnym efektom, ale tie dnes už vyzerajú skôr tragikomicky. Ale to je osud všetkých počinov, ktoré stoja na trikoch ale príbehovo sú prostinký výplach. Napriek všetkému má tento film ale aj pár pozitív. Tým najväčším je množstvo energie, ktorou je film nabitý - hrdinovia sú nonstop v pohybe a naháňajú vzdušné víry, a režisérovi sa to ich nadšenie celkom darí preniesť aj na diváka. Ďalšie plusové body pre film získala Helen Hunt, ktorej to tu náramne sekne (na rozdiel od tej fádnej puťky ťahajúcej sa s Billom Paxtonom). 6-/10 ()

Hpatrik

Jeden z průkopníků CGI efektů, které pochopitelně už velice zestárly, a ze kterých ve své době z velké miry i těžil. Z dnešního pohledu to ale bohužel není dobrý film. Neoslnil ani režií ani hereckými výkony, a už vůbec ne nepříliš funkční romantickou linkou, naopak mě štval řadou nesmyslů a nelogických rozhodnutí hlavních postav, a průměrným příběhem, protkaným spoustou klišé typických filmům své doby. Z nostalgie slabší tři. ()

Odpadlik

Mám tento film moc rád, hlavně kvůli trikům, zajímavému tématu, scéně setkaní skupinky u tety hlavní hrdinky a především kvůli perfektní skladbě Respect the Wind od bratrů van Halenových během závěrečných titulků. Myslím že tento film opět posunul počítačové triky o něco dále - scéna s letící krávou, cisternou nebo samotná tornáda. ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022