Neobyčajný svet

• Česko Divnosvět (viac)

Vydajte sa na cestu hlboko do Neobyčajného sveta, ktorý sa odohráva v obrovskom, skrytom, podzemnom svete, kde na vás čakajú bizarné stvorenia, hroziace nebezpečenstvá a úžasné dobrodružstvá. Cesta nás zavedie do sveta, o ktorom nikto netušil, že existuje, kde sa stretneme s množstvom neznámych tvorov - niektorých zvláštnych, niektorých podivuhodných a niektorých vyslovene nebezpečných. Najväčší objav, ktorý na hlavných hrdinov-rodinu Cladeov čaká, je však kľúčom k ich vzájomnému vzťahu a k tomu, čo ich čaká v budúcnosti. (Cinemart SK)

bonovox

Veľmi slabá Disneyovka. Mix Avatara a Indyho dosť nudí a to už nehovorím o detskej láske dvoch chlapcov...neuveriteľné že sa to dostalo do sveta Disney. ()

david141474

No musím říct, že to není vůbec, ale vůbec špatný. Řekl jsem si, že se chci podívat na nějakej animák, kterej je taky propadák no a vybral jsem si Strange World, česky Divnosvět. No a jsem celkem překvapen, protože nebylo vůbec špatný. Nic jsem nečekal a nakonec jsem byl solidně překvapen. Recenze na tento film jsem nečetl a udělal jsem dobře, protože jsem za prvé nevěděl do čeho jdu a za druhé jsem si to nevyspoileroval. Děj byl sice jednoduchej a přímočarej, ale mělo to svoje kouzlo. Hlavní trio, čili Searcher, Jaeger a Ethan Clade bylo zajímavý a celkem dobře napsaný. Dokonce i ten smrk nebo jak se jmenoval byl solidní. No a zvrat filmu taky nebyl úplně špatnej. Na film jsem koukal s dabingem, protože jsem byl línej číst titulky u animáku, no a musím říct, že film nadabovali solidně. Možná je zde pár horších scén, za mě je nehorší ta, když rodinka vaří jídlo a u toho tančí, tohle nebyla scéna nic pro mě. No a samozřejmě, že zde musí být i nějaká ta LGBT+ postava. 8/10 Na filmovýho fanouška, který moc animáky nemusí, tak je tahle známka solidní. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 3/10. Jeden z nejslabších filmů od společnosti Disney. Occeňuji ale myšlenku, že bychom měli ctít odkaz své rodiny. ()

Izmo123

Na to že se jedná o propadák očekával jsem že to bude horší na konec se jednalo o fajn animák, postavy jsou fajn, příběh je fajn, ponaučení ujde, animace je zase skvělá hlavně když postavy dojdou do světa ve kterým jsou zajímavý stvoření kterých je tady mraky ale nějak se o nich moc nedozvíte a nebo taky se pořádně nevyužijí při nějaké příležitosti, podle traileru šlo vidět že bude ve filmu hodně akce ale ono nic, postavy nepatří mezi nejlepší ale že by se jednalo o nejhorší postavy tak to bych taky neřekl spíš jde zase o další klišé postavy který jsme už tady viděli milionkrát a to je že rodič který nutí svého syna aby byl farmář ale syn chce být badatel a tak dojde k rozhádání atd, na druhou stranu postavy mě nevytáčeli ani nebyli ploché byli prostě fajn i příběh byl fajn až na ten samotný konec který byl hodně předvídatelný, v jednu chvíli jsem si myslel že ten film působí jako kdybych ho vymyslel moje mladší já na druhou stranu pořád to má lepší ponaučení než ''Raya a drak'' co jsem tak slyšel, Disney příště se víc snaž a dej si na tom víc záležet, Postavy 5/10 Příběh 5/10 Animace 9/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐ 5/10 ()

swenyx

Vcelku dost střelený animák, všechno je takový až moc barevný a snaží se cílit vyloženě na děti. Ale jinak to byla docela dobrá jízda, bavil jsem se, takže na to nebudu tak kritickej jako ostatní a 3/5 tomu dám. To že tu jsou gayové mě zas tak nevadí, není to tu cpaný až tak moc, takže to neberu jako něco špatnýho. ()

Majrek

Chce se říct: škoda, mohl to bejt vcelu pěknej animák.... Vzhledově ani příběhem neurazí, i když Disney  pracuje stále se stejnou municí, vykresluje příběhy v podobných barvách i odstínech a pointa je trochu průhledná. Film je ale určen pro děti, takže proč ne. No jo, ale tady to právě zaskřípe. Proč jim musí být podsouváno jako norma něco, co normální není? Proč musí bizár strašit i v dnešních pohádkách? V Rakeťákovi se kapitánka ožení s jinou lesbou a mají spolu potomka, v Divnosvětě se to LGBT+++ hyperkorektností jen hemží, jakoby už scénáristé, stižení barevným morem, jenž opanuje jejich mozky, nebyli schopni vyplodit nic jiného... Škoda. Jdu se vyléčit "nekorektním" humorem do parku Brickleberry... ()

Dragoon

Co je to s vámi lidi? Víte, že je 21. století, že? Je mi tu ze všech na blití! A co, že je jedna z hlavních postav na kluky. Co to má společného s dějem pohádky? A proč se hned na to navážíte i do Netflixu? Nebudu tu nikomu vysvětlovat, že jako je normalní, že se má ráda holka a kluk, tak je normální, že se má ráda holka a holka nebo kluk a kluk. Je mi líto, že kvůli takové věci, hned hodnotíte pohádku jako odpad. Styďte se! Jinak, velice krásný a originální příběh, přesně tak jak jsme od Disnyho zvyklí. Krásné barvy, velmi zábavné hlášky a ten mrňous Flek je absolutně boží. Za mě je tohle jeden z nejlepších animáků od Disnyho. ()

Sopholojong

Svetielkujuci disneyovsky maglajz s najneinovativnejsou animaciou za posledne roky (len indiano-jonesovske intro potesilo). Kolkokrat sme tu uz mali svety "beyond reality"? Milionkrat! Otec z "Krudovcov", syn z "Onwardu", vnuk z "Encanta"... Nah! Zasluzeny "box office bomb". Cela jedna hviezda ide vynikajucej, epickej hudobnej kompozicii. PS: Preco v tychto disneyovkach maju vzdy vsetci ludia take napuchnute "frnaky", ako po troch "sedmickach" denne. ()

Sashmen13

Nějak nechápu co tím chtěl básník říct, takže ta energo rostlina byl parazit? Asi jo řekl bych. Jinak co říct no, bylo to víceméně jako epizoda "Byl jednou jeden život", až na to, že správně Disney woke, chtěl bych vidět takovou různorodou společnost na tam uzavřeném a homogením místě: D. A to, že se týpci nakonec vrátili k pre-industriální společnosti je totál best, hlavně, že jsme všichni resilient. ()

naytsirk

Barevný, hodně hodně barevný….Už u Elcanta jsem s těma barvama měl problém a tady to bylo snad ještě horší…K tomu ta enviro a LGBT linka….nevim no…. asi sem starej… ()

66pepo66

Keď si odmyslím tie lgbti odporné sračky, tak celkom pekná rozprávka. No toto vymývanie mozgov detí a normalizovanie lgbti je nechutné, odporné, hnusné. Bojím sa ako bude naša spoločnosť vyzerať o takých 30-50 rokov. :( ()

Peabody

Zdá se, že nové woke trendy budou muset nějak vyměnit publikum. Přitom tady marketing skvělý, animace skvělá, jen jaksi ty postavy sice naplňují většinu trendů - pozor, bylo tu málo trans heroes. Akorát že jaksi většinové publikum nějak filmy o menšinách asi už .... prostě se nasytilo.   Takže klasika mix jedna barva druhá barva třetí barva jedno pohlaví druhé pohlaví třetí pohlaví, lesba, gay, nic nechybí, prostě - kde jsem to četl - když dáte dohromady samé dobré věci, vznikne ... Že by pejsek a kočička? Nepochybuji, že i štáby byly složeny podle požadované struktury LGBTITXYZ, akorát, že tím se kvalita nezaručuje. Jak tady jedena dobrá duše píše, film obsahuje  témata, která v současnosti rezonují společností. Prdlajz rezonují společností, to nám jen manipulátoři vnucují témata, cpou je všude možně a vypadá to jak že to zajímá hodně lidí. Nikoli prosím. Většinu lidé opravdu nebere, jestli je v Akademii věd třetí WC pro nebinární. To jen někdo demonstruje jak je to správnácké. Vždy pro někoho rozhoduje, koho nutno odsoudit, k závěrům kterého sjezdu se přihlásit, kterou značku bojkotovat, protože to někdo řekl. Ach jo. ()

Kikyo

Bohužel jeden z těch slabších animáků. Námět přitom nebyl špatný, ale zpracování bohužel pokulhává ve vícero rovinách. Místy mě to i nudilo... ()

ondyGAMESTV

Překrásný film o respektu k přírodě a smyslu našeho odkazu, který bohužel doplatil na hodnocení, kvůli dnes stále kontroverznímu tématu homosexuality u některých individuí, přestože ve filmu tohoto téma vůbec není tak "zbytečně moc" jak tito lidé tvrdí. Toto je snad první animovaný film, ve kterém je toto téma více rozvedeno, a to skvěle v jeden realisticky půvabný vztah, tak akorát aby to děti pochopili a aby toho na ně zároveň nebylo příliš. Za mě se jedná o hezký rodinný film, co vás přenese do jiného, graficky velmi pěkného zajímavého světa, a nechá vás přemýšlet o přírodě 🧭 70% (recenze z 07.06.2023) ()

Adams odpad!

proc?! proc jsou par cernoska s belochem a dite je gay? proc je tento film vysvetlovanim ze nenormalni veci jsou normalni? chci aby me deti vyrustali v normalnim svete kde je mama holka a tata kluk. gender skoleni po disneyovsku. ()

Reyer

Ach jo... dnešní doba je údajně o svobodě slova. Ale je to lež. Kdybych tak mohl napsat všechny moje pocity ohledně tohoto filmu (pohádky pro děti). Napíšu to opatrně, mám tři děti. A pohádka je celá politicko, eko, lgbt, feministicky podivne nucene tlačena, aby obhajovala všechno v jednom. Pohádka jako taková byla fajn. Ale bohužel podtext byl pro mě nechutný. Ale pokud budeme tvrdit, že takto má svět fungovat, tak si myslím, že prelidneni skončí... je to skoda, ze cely svět se pomalu, ale jistě nechává utlacovat menšinou (všeobecně). ()