Neobyčajný svet

• Česko Divnosvět (viac)

Vydajte sa na cestu hlboko do Neobyčajného sveta, ktorý sa odohráva v obrovskom, skrytom, podzemnom svete, kde na vás čakajú bizarné stvorenia, hroziace nebezpečenstvá a úžasné dobrodružstvá. Cesta nás zavedie do sveta, o ktorom nikto netušil, že existuje, kde sa stretneme s množstvom neznámych tvorov - niektorých zvláštnych, niektorých podivuhodných a niektorých vyslovene nebezpečných. Najväčší objav, ktorý na hlavných hrdinov-rodinu Cladeov čaká, je však kľúčom k ich vzájomnému vzťahu a k tomu, čo ich čaká v budúcnosti. (CinemArt SK)

666Carnage

Pěkná animace, tuctový příběh ale to nic nemění na tom, že Pixar prostě umí. Mě to nějak sedlo a jelikož to běželo jako nedělní pohádka, tak jsem se i dobře bavil. 70% ()

Mleako

Vizuálně zajímavá, ale jinak veskrze tuctová a předvídatelná disneyovka, kde se sice furt něco děje, ale nemá to žádný přesah. Pixar to bohužel není. ()

KosiR_ksr

Z hlavní myšlenky filmu (kterou se dozvíme až v závěru) jsem byl nadšený. Bohužel v ostatních ohledech mi film přišel jako průměrný nebo jen lehce nadprůměrný animák - 60%, který nad ostatními vyčnívá pouze na dnešní dobu a pro české publikum odvážného až přehnaného prosazování rovnosti. Žiji pár let v Kanadě, dělám pro americkou společnost a zvykl jsem si respektovat všudypřítomnou "equality". Respektuji různé názory, sexualitu či etnikum, přesto se zcela neztotožňuji s jejich prosazováním za každou cenu. Začlenit 16letého gaye do pohádky a na tuto skutečnost poukazovat při kdejaké příležitosti považuji za zbytečné a pro mnohé české rodiny to zatím bude nepřekonatelné tabu. ()

Velemír

Pro diváky, jejichž fantazie nekončí u podivuhodných tvorečků těch nejroztodivnějších tvarů a forem, ale dokáží pojmout i barvitost lásky mezi docela obyčejnými lidmi. Srdíčko tu nechybělo, jen to hmatatelné mi ve vší náhlé doslovnosti přinejmenším bodík ze vší té magie spíš ubralo. ()

BOURQUE

Dobre začínajúca disneyovka, ktorá sa stratí vo svojom svete niekde uprostred príbehu. Charaktery postáv nie sú zlé, ale ich potenciály nie vždy sú dobre využité. Škoda taktiež za momenty, kde zábavné scény by mohli byť zábavnejším. „Divný svet“ je farebný a pestrý, bolo by dobré ukázať z neho ešte viac. P.S.1.: Viem, že je to rozprávka, ale aj tak by ma zaujímalo, že ako presne sa podarilo Jaeger Cladeovi prežiť tých 25 rokov v „Strange World“. P.S.2.: U Disney začínajú venovať väčšiu pozornosť pre rôzne medziľudské vzťahy... Osobné hodnotenie: 68% (**)  ()

Olík

Teď si nejsem úplně jist, jestli to hlavní bylo, že ten pes měl jenom tři nohy, rodiče byli black and white, a ten míšenec před holkami preferoval vdolky a kluky, protože jinak to bylo úplně tuctové dobrodružství. Vlastně šlo ještě o to, že si podřezáváme větev, na které sedíme. To my ale všichni víme. Mulatský gay? Nemám problém! Naše planeta jde do kopru! Samozřejmě, že mi to vadí. Rodina je základ státu. Ano, je to v každém druhé animáku. Ale já si přišel odskočit do světa dětské fantazie a v tomto ohledu mi Divnosvět úplně neposloužil, protože tam kam mne on zavedl, jsem již mockrát byl. ()

gumbo

Genetické, ploché, klišovité. Celý ten svět nedává moc logický smysl. Postavy se (asi aby se něco dělo) komicky pitvoří a často někam padají nebo o něco zakopávají. Většinou je ve filmu pro děti takový ňouma jen jeden, ale tady se takhle chovají skoro všichni. Pseudokonflinkty a rychlé otočky v chování postav jen proto, aby vznikl aspoň nějaký děj jsou už jen třešnička na dortu. Celkově podprůměr, který se nejspíš nebude moc líbit ani dětem. 50 % ()

misa_laska

Je to hezky barevné. Líbil se mi nápad ohledně ekosystému a rozpoznání, co je parazit. Ale jako opravdu nutné do animáku dávat gender dender charaktery a ještě gaye a ještě 3nohého psa. Víc už toho tam být snad nemohlo. Tohle bylo už víc neokaté a snesitelné. Děti to ještě nechápali, ale upřímně nemám vůbec chuť si to pouštět znovu. Jakože proč to všem neustále cpát a všude a v takovém množství. Mě je orientace jiných jedno, neřeším kdo je jaké národnosti, handikapovaný. ALE proč to vnucovat v každém filmu a už i animácích? Achjo, kam ten svět spěje. Bez toho by to byl fajn animák. ()

kukkik odpad!

Tenhle snímek je zcela jasně Disneyho zkoušení teploty vody. Malý rozpočet, minimum herců, vykradené animace i postavy z předchozích děl a nezvyklá tvůrčí volnost pro scenáristu. Jde tady čistě o pokus, co se stane, když splní všechny kvóty naráz a pustí to do západního světa a výsledkem je, přirozeně, blivajz. Samo poselství o glorifikaci sexuálních menšin je v případě snímku určeném pro sexuálně nedospělé publikum diskutabilní, já jsem v tomto případě rozhodně proti. Tyhle věci, pokud musí být, patří do snímků pro starší publikum, ideálně pro teenagery. Nejhorší na tom je ta naprostá nezodpovědnost tvůrců, kteří dobře vědí jak velký má jejich propaganda dosah a jaké případné škody mohou jejím neuváženým šířením páchat v hlavách dětí nejen v Americe ale dnes už téměř po celém světě. Nakonec je ovšem zcela mylné dělat si jakékoli iluze o úmyslech Disneyho molochu, toto je kasovní propadák a tím pádem skončí v propadlišti, jde jako vždy čistě o peníze. Společnost, která neváhá investovat miliony do natáčení alternativních verzí většiny svých děl jen proto aby čínský teenager náhodou nezaslechl něco o homosexualitě, židech nebo černoších se na západě utrhla ze řetězu a dělá propagandu stejně silně jen o 180° otočenou. Moc rád bych viděl reakce čínské vlády, pokud by nějaký aktivista pracující v Disney+ úmyslně pustil tenhle film bez cenzury pro jejich lokaci, nedivil bych se další obchodní válce.. Opět zcela opačně, Západ a Evropa jsou slabí a nechají si vše líbit, včetně nekontrolované propagandy několika procent pomatenců za velkou louží, směřující už i na ty nejmenší. odpad! ()

Shizle

Animák o rodinných vztazích a vztahu člověka k přírodě, který představí nový, krásně barevný svět se zajímavou faunou i florou a odevzdá nejmenším divákům důležitou zprávu o sebelásce a ochraně přírody. Krásná animace a poselství, ale bohužel horší provedení. Vůbec mi nevadí, že je hlavní hrdina zástupce LGBT komunity, ani to, že se v Divnosvětu objevují Afroameričani a Asiati vedle bělochů, a už vůbec ne, jak jsem se dočetl z jiné recenze tady na ČSFD, že pes naší hlavní postavy Ethana má jen tři nohy. Všechno tohle jsou důležitá témata, a je jenom dobře, že se řeší i v animácích od takové značky, jako je Disney. A pokud jste dospělý člověk, který se dívá hodinu a čtyřicet minut na animák, a následně mu hodíte odpad jenom kvůli tomu, že je hlavní postava gay, tak pro mě automaticky není žádné vaše hodnocení relevantní. Jedinou větší výtku, kterou k Divnosvětu mám já, je scénáristická neoriginalita. Několik konverzací, pasáží nebo vtipů jsem už viděl tolikrát v jiných animacích, že jsem u nich jenom zvedal oči, a říkal jsem si, jestli to mají tvůrci zapotřebí. Za mě fajn animák s příjemnou animací. Silný tři hvězdy. ()

rublik05

Studio Disney už delší dobu trochu stagnuje, málokdy dokáže přijít s fakt dobrým animákem, poslední dobou většinou točí spíše průměrnější počiny, vhodné především na platformu Disney+. Divnosvět se sice promítal v kinech, já si ho však prozíravě pustil až o měsíc později na již zmíněné streamovací platformě, a dobře jsem udělal. Vizuál je tradičně povedený, prostředí se mi vcelku líbilo, postavy taktéž ujdou. Horší je to už s příběhem. Tomu chybí tolik potřebný humor, v určitých chvílích se zbytečně moc tlačí na pilu, nepřinese prakticky nic nového, korektnost z něj stříká na všechny strany. Není mi moc jasné, pro koho Disney tyhle animáky točí. Kdo je vlastně ta cílovka. 4/10. ()

Trixinka

Nevadila mi smíšená rodinka (bílý muž a čoko paní), ani jejich gay synáček, ani jejich třínohý pes. Vadil mi stále stejný klišé příběh - kolikrát už jsme tu měli podobnou zápletku o rodince, kde není potomstvo ochotno jít ve šlépějích svých rodičů a myslí si, že ví všechno lépe a že dospěláci jsou blbci. Mnohokrát, žádná originalita se tedy nekoná. Animace skvělá, dialogy ucházející, celkové závěrečné poselství pochopeno a oceněno. Zjištění, co je vlastně ten divnosvět zač, mě upřímně docela překvapilo, takže proto dám o jednu hvězdu víc. ()

R.A.D.E.K

Pokud se odprostím od toho, že žena hlavní postavy je tmavé pleti, syn je gay a pes má tři nohy, tak mě tahle záležitost bavila. Divnosvět byl plný nápadů a barev. Nenudil jsem se od začátku do konce. Jsme od Pixaru zvyklý na propracovanější děj, ale i v jednoduchosti může být krása. Je to příjemná oddechovka na nedělní odpoledne. Také jsem se na to v neděli odpoledne díval... ()

Pepe_cz123

Disney tentokrát trochu zklamal. I když už z trailerů na Divnosvět jsem měl obavy jak to celý dopadne. No a dopadlo to průměrem. Ono opět platí že animace je hodně povedená to samé platí o paletě barev okolního světa která je prostě přenádherná. Bohužel tak jenom tady tyto 2 věci tahají celý tento animovaný celovečerák kupředu. Jinak je to nudný, chemie mezi postavami vůbec nefunguje tak jak má, a třeba i potvůrky z ,,divnosvěta" tak si myslím že si zasloužili větší prokreslenost jak v příběhu, tak vizualně, a film je vůbec neumô dávkovat prostě všechny je tam hodí hned a to je celý. A na konci je jedna celá pasáž která se odehrává v budoucnosti a ta mi přišla jako uplně zbytečná. Do toho tu ani nekomentuju radši tu nelogiku v každé druhé scéně, nefunkční příběh tisíckrát použitý, a další věci. A co je jako poslední věc tak to že film nemá žádnou zápornou postavu. Film jsem viděl v originálním znění a i v Českém dabingu. Bohužel pouhých 4/10. Mělo to na víc. Škoda. ()

Bezda22 odpad!

Viděno cca 15 minut. Odpornej humus, nic víc. Pokud vás první čtvrthodina nijak neodradí, tak si to dokoukejte. Věřím, že žádný další zhnusený překvapení tam nebude. 10% za animaci... ()