Neobyčajný svet

• Česko Divnosvět (viac)

Vydajte sa na cestu hlboko do Neobyčajného sveta, ktorý sa odohráva v obrovskom, skrytom, podzemnom svete, kde na vás čakajú bizarné stvorenia, hroziace nebezpečenstvá a úžasné dobrodružstvá. Cesta nás zavedie do sveta, o ktorom nikto netušil, že existuje, kde sa stretneme s množstvom neznámych tvorov - niektorých zvláštnych, niektorých podivuhodných a niektorých vyslovene nebezpečných. Najväčší objav, ktorý na hlavných hrdinov-rodinu Cladeov čaká, je však kľúčom k ich vzájomnému vzťahu a k tomu, čo ich čaká v budúcnosti. (CinemArt SK)

finy_cz odpad!

Svět se v superkorektní p*del obrací. Abych byl tedy také korektní a nedostal náhodou ban, tak se to budu snažit napsat tak, jak si to dnešní mládež (tedy ne neschopní nemakačenkové) představuje. Muž europoidní rasy (takže ne běloch) si najde negroidní ženu (tedy ne černošku) a zplodí mulata (tedy ne čmouda), který je homosexuál (tedy ne buzík) a najde si opět europoidního homosexuála (tedyne bílýho homouše) a jejich vztah je v rodinné pohádce (přístupné dětem 6+) omýlán pořád a pořád dokola. Je zde početné zastoupení i mesticů (tedy ne mongolobílých), zambů (určitě ne mongoločerných) a různé LGBT míšeniny včetně hendikepovaného psa (tedy ne kriplopsa). Příběh je opět parodií na globální oteplování a ničení přírody a nabádá nás, abychom se vrátili do doby kamenné, chodili pěšky a jedli červy, abychom zachránili naší planetu. Námět mi nevadí, pokud to není ekoterorismem přeplněné, což zde není, ale ta protkanost superkorektností už je tak do očí bijící, že si půjdu dát steak z dalšího poraženýho kusu dobytka, hodím trochu uhlí do kotle a zítra se projedu dieslem jen tak pro srandu okolo města. Je to smutný odpad!, jinak už to nejde. ()

vydumnica

Pocit strateného času!!! Jedna veľká nuda!!! Nevedela som sa dočkať konca filmu. Veľmi chabý scenár, nudné dialógy, nesympatické postavy - ešte najsympatickejší tu je pes! Dobrý animovaný film má diváka pobaviť, zahriať pri srdiečku, pohladiť po duši - z hľadiska animácie to má byť výlet do sveta fantázie, pastva pre oči, u disneyoviek som zvyknutá na krásne pesničky a celkovo kvalitný soundtrack, no hlavne (!!!) tam nesmie chýbať zaujímavý príbeh!!! Toto ani vlastne neviem o čom bolo. Asi nejaká inšpirácia Avatarom alebo čo. Zdalo sa mi to nekonečne dlhé. Humor na bode mrazu. Animácia zaujala chvíľu, keď to bolo celé také pekné farebné, no po chvíľke to už pôsobilo jednotvárne. Naposledy ma z disneyoviek takto sklamali Pinocchio s Tomom Hanksom a Turning Red. Čo sa týka splnených kvót, už mi fakt začína vadiť zoženšťovanie mužov a zmužšťovanie žien - what a strange world (!!!) we live in - už Encanto malo ženskú postavu, čo dvíhala budovy, Raya sa nebila len s drakom ale aj s inou princeznou a teraz tu máme ženskú, čo dviha chlapa a tlačí dopravný prostriedok, kým mužskí hrdinovia sedia vo vnútri. Mne sa to zdá divné a až príliš feministické. Vo filme pre deti od 6 rokov sexuálna orientácia tiež nemusela byť nevyhnutná, malé deti vrátane tých mojich tomu aj tak ešte nerozumejú. Z filmu som si ale jednu a podotykám len jednu vec odniesla a to nápad a recept na chutné raňajky 🍞🥑🍳. Kedysi boli Disney filmy zážitkom! Smutné. ()

Phetronius odpad!

Pohádky beru jako pohádky. Chcci na ně kouknout s dětma a nemuset vysvětlovat proč hlavní postava je na kluky (případně proč byly dvě babičky jak v minulé Disneyovce). Tenhle Netflix mor prorostl i do disney - tedy základ je aby každá grupa byla multikulti, aby tam byli minimálně dva teplouši a zde dokonce i tří nohý pes. Aby náhodou kriplové se necítili méněceně.... tvl, jděte s takovýma pohádkama do pitchi! ()

oveckaoa

Vykastrované Disney postavy vypadají jak z Moany a Encanta námět je obšlehnutý z Vzhůru do oblak (tam byl lépe zpracovaný) nápad z umírajícím světem taky z Moany  a to je asi tak vše. Místo, aby se to zabývalo tím světem tak se to shrne do věty  všechno tě chce zabít jen tenhle flek a tento tvor co pouští malé tvory ne a tím představení světa končí.  Film má jen jeden song akorát Disneymu se nechtělo platit tak je bez zpěvu a jediné co stojí za pochvalu je 3 nohý pes naopak nemyslím si, že je dobrý nápad dát do animáku homosexuální postavu  pochopím to ještě v marvelovkách a hraných pohádkách, ale u animáku kde je vysoká šance, že na to půjdou malé děti ne. 40 procent P.s. za 25 roků nebyl schopný dospělý zkušený chlap zjistit jak se dostat přes jezero kde se umírá ačkoliv nejspíše viděl, že nad ním létají okřídlení tvorové. ()

Trixinka

Nevadila mi smíšená rodinka (bílý muž a čoko paní), ani jejich gay synáček, ani jejich třínohý pes. Vadil mi stále stejný klišé příběh - kolikrát už jsme tu měli podobnou zápletku o rodince, kde není potomstvo ochotno jít ve šlépějích svých rodičů a myslí si, že ví všechno lépe a že dospěláci jsou blbci. Mnohokrát, žádná originalita se tedy nekoná. Animace skvělá, dialogy ucházející, celkové závěrečné poselství pochopeno a oceněno. Zjištění, co je vlastně ten divnosvět zač, mě upřímně docela překvapilo, takže proto dám o jednu hvězdu víc. ()

• Prvý animovaný film od spoločnosti Disney, ktorý získal od divákov známku „B“ v hodnotení CinemaScore, najnižšiu zo všetkých celovečerných animákov Disney. (dwdb)