Problém tří těles

• USA 3 Body Problem (viac)

bobstock

Hodně vláčný a rozvleklý úvod k velké epické bitvě, která má započnout za 400let. Nevim jak se s tím tvůrci vypořádaj (čínskou předlohu neznám), doufám, že nám v druhé sérii nenamluví něco na způsob, že si to ufoni rozmysleli, takže se stalo, že se nic nestalo. Zpracováním se to tváří jako nové intergalaktické setkání ve stylu Příchozích, tak snad z toho nějak šikovně nevyklouznou.. A ještě taková moje přiblblá poznámka. Nemůžu tam vystát Eizu González, pokaždé když ji kamera nabere ona se začne nechutně nastavovat a culit svým sošně vytesaným nosánkem a plnými rty. Je dokonalá na obálky módních časopisů, ale mezi ortodoxním zbytkem herců v tomhle scifi nehezky svítí až mě to ruší. Jo a pokud na vás zamrká vesmír, už ste si toho prda neměli dávat. :) ()

tlamiczka odpad!

Recept na Netflixí verziVezměte originální román a udělejte mu brutální lobotomii. Skrz konečník, aby to bylo pomalejší a bolestivejší.Poté vezměte čínský seriál, udělejte mu lobotomii a desetkrát ho zrychlete.Obě lobotomizovaná díla smíchejte se všemi variantami genderů a etnik.Upřete oči na výslednou směs - pokud jste ještě lobotomií neprošli, bude vám skrz zrakový nerv provedea. Úspěch u moderního lobotomizovaného publika zaručen. ()

Jaro_slav

Problém tří těles je spíš problém netflixového „scífka“ – pár wow scén, pár známých herců si přivydělalo, ale převažuje zapomenutelnost zmatečného celku. ()

Addam

Začátek vypadal, že to bude slušná jizda a k tomu pěkně mysteriózní. Bohužel to postupně hodně ztrácí dech a posledních pár dílů jsem se dodival jenom abych si mohl odškrnout, že jsem to viděl. ()

Illy

Musím se přiznat že první dva díly jsem si nebyl jistý jestli to dokoukám, moc mě to nechytlo..  Po třetím díle už jsem rychle spěchal na 4 a pak šup šup a sjel celou sérii. Ve finále - spokojenost. Vím že knížka je náročnější čtení a potřebuje asi trošku času soustředění, tudíž pokud jsem se k ní nedostal zamlada... Teď už je soustředění jedna z věcí které se mi příliš nedostává. O čase nemluvím. Ale neztrácel jsem se, bavilo mě to a pevně doufám (ale optimista úplně nejsem) že algoritmy netflixu schválí i následující série. Palec hore, more! ()

Batahst8

8.5/10. Lidi, kteří nechápou Dunu nebo Westworld tady u tohohle budou trpět, budou hodně trpět. 3 Body Problem není rozhodně pro každého, ale pokud nejste dement nebo čurák a naladíte se na to, tak vás to totálně uhrane. Ano, kniha je daleko, daleko, daleko lepší, propracovanější, komplexnější, promyšlenější a oproti seriálu ne tak zrychlená. Ten seriál je vlastně jenom zjednodušené kompendium z toho nejlepšího z knížky, jenž mnoho věcí adaptuje po svém a mnoho věcí vynechává, ale tu hlavní myšlenku má stejnou. Filmařsky, produkčně a herecky je to zvládnuto na výbornou. Minimálně kamera a sound-design jsou na seriál naprosto bravurní a snaží se trošičku napodobit práci Villeneuva s Fraserem. A za to finále tvůrcům smekám, protože udělat, tak nedivácký a pro dost lidí nudný finále chtělo fakt velký koule, ale já skutečně před nimi smekám. Kniha je mnohem lepší, ale pokud milujete, stejně jako já seriály jako např. Dark, 1899, Leftovers nebo Lost, tak tohle je pro vás povinnost. ()

Untentrauer

Netflix se mi projednou trefil do vkusu. Problém tří těles je výjimečný seriál, který se vymyká běžné produkci Netflixu. Nabízí napínavý příběh týkající se naší civilizace a to jak naší historie, tak i budoucnosti. Jak si asi lidstvo poradí s případnou invazí za předpokladu, že se o ní dozví s dostatečným předstihem? A co když se nejedná o invazi ale o zachování druhů? Je sobecké "nepodělit se" o svou planetu. Bude lidstvo toto dilema vnímat s postupujícím časem jinak? Sjednotí se, nebo se rozdrobí na frakce? Seriál navíc obsahuje opravdu velmi široké spektrum zajímavých otázek a aktivit (pokročilá VR, náboženství, lidská mentalita, lidský pokrok, jednota, soudržnost, politické systémy a jejich přizpůsobení se situaci a aplikace na případný mimozemský život...) které perfektně doplňují hlavní příběh a zápletku. Líbí se mi, že nad všemi těmito otázkami můžeme přemýšlet, aniž by byli zbytečně složité či nepochopitelné. Autoři vše naznačí či popíší jednoduše a nekomplikovaně tak, aby nic nebránilo klidnému sledování a navíc, aby šlo z příběhu ledacos selským rozumem vyvodit. Byl jsem nadšený z toho, jak příběh i děj konečně odsejpaj. Každý díl nabízí něco zajímavého. Mé nadšení trošku zakalilo zjištění, že se jedná o první sezónu a že toto je pouze jakási předehra. Nicméně pokud si autoři zachovají styl a tempo, pak asi není čeho se bát! Pokud máte rádi Sci-Fi, čtete Kotletu a hrajete hry na PC bez rozdílu neváhejte! ()

Saur.us

Ač to v první polovině vypadalo jako velice slušné mysteriózní scifi, po akci v Panamě jakoby tvůrcům a seriálu došel dech a celý propad pak vrcholí v naprosto nevyvrcholeném finále. Od tvůrců Hry o trůny, kteří dostali možnost adaptovat takový kalibr bych čekal mnohem lepší výsledek. ()

barteca

Noooo..... četla jsem knihy, viděla čínskou verzi, a po třech dílech zmatení v postavách, změnách v ději, vypuštění podstatného kulturně historického kontextu,  vědecko-filosofického rámce, jsem sezřela, že koukám na úplně jiný seriál, vlastně takový masox z původního díla, které bylo kvalitním dlouze taženým vývarem. Bohužel takovou intelektuální nálož by asi průměrný západní divák nezpracoval, moc náročné. Souhlas Sharlay. Těším se na další čínskou verzi. ()

Dlaha

Tvůrci obětovali logiku rychlosti vyprávění. Dopustili se spousty kompromisů a zkratek. Kdyby si na první sérii vzali 1-2 epizody navíc, mohlo to být o dost lepší. Ale kašlat na to, tenhle počin je pro mě víc než důstojné zfilmování mé nejoblíbenější knižní série. Znalost předlohy u mě zafungovala jako štít proti všem pitomostem, díky kterému jsem si naplno užil oblíbené ikonické momenty. Možná ze mě mluví čistá nostalgie, ale tohle prostě žeru. ()

Ydrosten

Asi spoilery (i když je už z ukázek jasný o co tam asi půjde) ... Problém 3 těles má ten problém kterým trpí drtivá většina knižních adaptací do filmů a seriálů. Půlka děje chybí a ta co tu je je přepsaná pro potřeby ideologie, diverzity, rasy a pohlaví. Výhodou u tohoto zpracování je délka serie kdy trpíte jen 8 dílů a ne 30 jako u čínské verze. Mě se líbí ta myšlenka "záchrany" jiného druhu který ví že pokud nenajdou vhodný prostor, tak končí, a určitě je hezká myšlenka toto jemně představit skrze VR kde se snaží pomocí "jiné" inteligence vyřešit problém(tady je potřeba se vážně zeptat jak je to možné když sem i nějaká informace letí 4 roky, tak kde vzaly celé to VR a všechny ty věci k tomu aby to mohlo fungovat. Jak se sem dostaly ty VR brejle ?), jenže pak se to celé podělá tím že to ukáže realitu která hrozí nám samotným v realitě, kdy s otevřenou náručí příjmáme uprchlíky a různé etnikum s cizích zemí a oni místo vděku vraždí, znásilňují a obsazují naše území aniž by padly výstřely. Srovnáním této situace se situací v seriálu mě napadá jediné. Lidstvo opravdu nemá šanci na záchranu a byly by tu potřeba nějací ti Čhug ši ťuli (nebo jak je pojmenovali) Pokud jsem u čínské verze umíral nudou kvůli nekonečnému ději, který se táhl jak telenovela, tak tady jsem ani nestihl pochytit co jsem vlastně sledoval, protože půlka informací chybí. Dal bych 2 hvězdy kvůli tomu celkem originálnímu příběhu ale nedám nic (čili bez hodnocení) protože to DOPRDELE ZASE NEMÁ KONEC !!!!! Vzhledem k nepochopení děje a dost houpačkovému hodnocení, bych s druhou serií moc nepočítal. Mohly by už vydat nějaký zákon ve kterém by byly milionové pokuty za podobný styl točení seriálů. Neukončeno ? Pokuta. Neobjasněny příběhové linie ? Pokuta. Nevysvětleny záhady ? Pokuta ....... Jestli chtějí točit takový věci a neuzavřou 5 nastolených otázek, tak ať se na to raději vykašlou (platí i pro čínskou verzi, kdy nic nenasvědčuje tomu že to bude pokračovat) Dodatek "spoiler" : když už sem ta parta blbců letí aby nás teda vyhladili a zaujali naše místo, což bude trvat tedy 400 let, tak se musím nutně zeptat. To jsme jak my tak i oni tak neskutečně tupí, nesvéprávní a mentálně negramotní, že bychom za těch cca 400 let nedokázaly pro jejich potřeby upravit podmínky na Marsu ? Vážně zase Země ? Pro mimozemský druh, který se nám ani okrajově nepodobá a těžko tak budou dýchat vzduch a pít vodu atd ? A až sem přiletí tak budou dalších xy let přetvářet naši planetu pro svoje potřeby - vždyť to nedává žádný smysl, jako většina "invaznách" filmů a seriálů. A pak ještě budou žít na planetě plné mrtvol, takže super prostředí pro život (a nemoci z těch mrtvých těl je asi netrápí) ()

P.J.2

Fenomenální knižní trilogie se dočkala svého Netflix zpracování. Po dočtení jsem se nemohl dočkat až tohle epochální dílo uvidím v převedené televizní podobě a je to konečně tu! Tvůrčí duo zcela evidentně u přepisu do scenáristické podoby přemýšlelo a pochopilo, že to co funguje v knižní podobě, nemůže fungovat v té filmové. Chápu že některé prvky je třeba osekat ale zároveň jsem nadšený, že myšlenku a stěžejní věci z knih jsou zachovány. Ano, píšu z knih zcela záměrně jelikož jsem možná jako jeden z mála tady pochopil, že tvůrci na to jdou pěkně chronologicky, oproti předloze, která v celé trilogii přeskakuje v čase a byť mě to ze začátku mátlo, v pozdějších dílech jsem pochopil, že pro celistvý příběh je toto správná cesta. Zároveň jako čtenář předlohy vím, že první série funguje jako úvod do děje a pokud budou tvůrci pokračovat v této koleji, máme se k*rva na co těšit!! Proto dávám "jen" 4*, protože vím, co bude nasledovat a co se stane. To bude ještě hodně epická jízda! A teprve pak to bude na plnou palbu. Ps: Zdejší komentáře ukazují, že ať se předloha může jakkoliv zjednodušit pro konzumní publikum, stejně je to málo. Ale jak řekl klasik, na blbce a německé turisty narazíte všude. ()

Hapretor

Místy překvapivý moment. Občas sem se i lekl. Velmi povedené. A dost originální - řekl bych - vlastně jako předloha - však na vyražení dechu a uchvácení vizuálem to není ... uvidíme, co bude dál ... ()

Sorry

Nektere sceny byly provedeny skvele, napriklad VR momenty. Hlavni problem serialu ale je, ze ma pouze osm dilu a spousta veci neni vysvetlena uspokojive, tim padem mame vice nelogicnosti nez v knize. Dalsi mou vytkou je osazenstvo - v knize se postavy neznaly, zatimco v serialu jsou vsechny hlavni postavy vlastne jedna skupina pratel. To je nejen nerealisticke, ale nektere postavy jsou vylozene do poctu prvni radu, protoze budou dulezite az pozdeji. Sceny s temi postavami jsou vylozene bolestive nudne. Od druhe rady ocekavam mnohem propracovanejsi Wallfacery, coz je pro me highlight serie. ()

loki5

Za mě hrozně rozporuplné od začátku do konce. I když je zde spousta myšlenek není ani jediná pořádně rozvinutá a hrozně to skáče od jedné dějové linky k jiné. Neustále se objevují nejrůznější lapsy v logice (sice se občas některé zalepí ale spousta zůstane). Druhá věc co je podivná, je že celý svět se v tomto seriálu zná a všichni lidé okolo kterých se děj točí je banda kámošů což úplně zabíjí měřítko jakéhokoliv dění. Navíc má seriál sklon k dlouhým nudným a prázdným dialogům a nezajímavým příšerně dlouhým scénám kde se nic podstatného neděje. Až paradoxní je, že je zde tolik témat a přesto má člověk pocit že je to o ničem. Plus některé postavy mi lezly krkem. Druhou serii vidět nechci a jak se to dál bude vyvíjet mě nezajímá (spíš si přečtu předlohu) 50% ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)