Problém tří těles

• USA 3 Body Problem (viac)

IAMAD

Závěrečné hodnocení seriálu “Problém tří těles”: Díl od dílu lepší a lepší, opravdu jsem nadšený. Kromě skvělé vizuální stránky a efektů celého zpracování jsem již dlouho v žádném seriálu neviděl tak super a sympaticky zahrané všechny důležité postavy a tak pěkně podané jejich vzájemné vztahy a přátelství. Začátek seriálu je pozvolný a ti, kdo nečetli předlohu, můžou být možná zprvu trochu zmatení (je to fakt celkem složitější zápletka i v knize a klobouk dolů, že ji vůbec byli schopni natočit), tak od 4. dílu do sebe ale vše začne krásně zapadat. ()

SmileSun

První polovina seriálu mě celkem bavila, bylo to napínavé a plné záhad. Bohužel zde nebylo mnoho věcí vysvětleno a v druhé polovině seriálu mi přišlo, že už se to jen točí okolo toho, jak vymyslet obranu vůči něčemu, co přijde až za spoustu generací. Chápu, že v dalším pokračování se dozvíme třeba něco více, ale nepřijde mi, že by se to podařilo natočit tak, aby to nalákalo diváka se podívat na další sérii. ()

Berserkr1111

Hardcore scifi podle knihy, u kterého Netflix fakt mile překvapil. Knihu jsem nečetl a za mě super. Na rozdíl od hardcore scifi typu Intelstelar tam postavy zmateně histericky nepobíhají vstříc smrti, ale jsou realistické. Má to epický děj. Je to celkově výborně zpracované. Zhltnul jsem 1. sérii za jeden den. Prosím víc takové tvorby. ()

Sirak

Woke hovna, opět. Změnily jména, pohlaví, národnosti. Věci spojené s dějem, důležité, zásadní, jsou podány vágně a krátce, ale hodinu sledujete jak typek čumi na moře protože je zamilovaný. Kdo to nečetl tomu utečou důležité věci. Určitě dobrý pro toho kdo to nečetl, čist nechce, ale chce si tím projít. Proč se jen nemůžou prostě držet předlohy, zase to prosrali. ()

ReproBoy

Upe dobrej nápad. Upe dobrá kamera, efekty lepší než celý dýsý a márvl, ale... dost fakapů a některý pohledy zbytečný, přesto se mi to líbíilo a pokud bude druhá sérka, tak se na ní těším. ()

Folio

Luxusní vizualizace románové předlohy. Plus optimalizace toho, co mi u ní činilo problémy: příliš mnoho čínských reálií a postav a jejich jmen. Přiznávám, že se se začínám ztrácet i v případě postav s anglo-evropskými jmény, takže zde po třetím "čaj-mej-čanovi" bylo vymalováno a měl jsem s tím obrovské problémy. Netflixovská produkce čula už od začátku podobný průšvih a tak jsme se dočkali určité "desinofikace", kterou jedni chválí, druzí haní, protože pak logicky celý příběh posunula někam jinam. Libová podívaná, těším se na další série. Kladné body za (pro mne) dojímavý herecký výkon Alexe Sharpa v roli umírajícího Willa Downinga. ()

kubikjuice

Nejdem riešiť vernosť predlohe do detailu, poviem len toľko, že vďaka odstráneniu väčšiny čínskych reálií stratil príbeh čaro. tento seriál je ale slabý najmä preto, lebo Benioff a Weiss sa opäť raz po vzore GoT veľmi uponáhľali. Séria má len 8 dielov a pokrýva nielen prvú knihu, ale aj časť druhej knihy. V dôsledku toho dostávame extrémne unáhlený príbeh bez akéhokoľvek napätia, komplexnosti a možnosti rozvoja postáv. Bola to obrovská šanca nádherne adaptovať asi najlepšie sci-fi posledných rokov a skončilo to žiaľ takto. A ani z vizuálneho hľadiska to nie je nič extra, snáď s výnimkou Panamského prieplavu. ()

Frankie86

První sérii jsem dosledoval s pocitem, že chci vědět, jak ten příběh bude pokračovat a jak to celé skončí, ale moc se mi nechce sledovat další řada. Místy je to příliš utahané, trochu hloupé a naivní. Škoda, že epizody nemají všechny takový drive, jako pátý díl, který byl kvalitním sci-fi počinem. ()

GlaDOS

Od autorů Hry o trůny jsem čekal více. Na rozdíl od mnoha jiných recenzentů mi nevadila "rozmanitost" herců a to asi proto, že nemůžu zpracování porovnat vůči knižní předloze, kterou jsem nečetl. Je to prostě klasická Netflix produkce snažící se zalíbit všem, což na jednu stranu dělá seriál přístupnějším, na druhé straně ale smazává silnou identitu knihy. Prvních pár dílů jsem byl nadšený, ale pak nadšení opadlo na vlažný průměr. Nejvíce mi vadily nedomyšlené a nelogické koncepty [následují SPOILERY] - když mimozemská rasa dokáže konat dokonalé iluze (v podstatě zázraky) na počkání, mohla by tím v mžiku rozvrátit svět a velice pomalá příprava na invazi s pomocí VR hry by byla úplně zbytečná. Jak se na zemi dostaly zmíněné VR hry? Když dokáží na sítnici vyrobit obraz, proč nedokáží z mozku vyčíst myšlenky? Rozřezání lodi pomocí nanovláken je opravdu to nejlepší řešení, jak bezpečně získat malý disk? To jako vážně? Jak může zmrazený mozek fungovat jako sonda, když nemá informace čím zaznamenat a odeslat zpět k zemi? Není mozek, který přenáší informaci pomocí signálů v neuronech, v principu úplně stejný, jako elektronický počítač, který by mohl být lehčí? Celkově mi vadí, že všechny prezentované koncepty jsou zajímavé, ale když se nad nimi člověk zamyslí, tak postrádají hlubší logiku. Opravdu by mě zajímalo, zda je to i problém knihy. ()

DrTimmy

Nevidel jsem asijskou verzi, necetl knihu, ale stejne me tahle miniserie chytla a nepustila. Neni to roztahane, jak hracky v detskem pokoji, kazdy dil zaujme a dava scifi porci deje, ktery by se klidne mohl odehrat ve skutečnosti. Trochu mi vadi, ze svet zachranuje partička kamaradu z vejšky a jinak jsou vsichni ostatní asi uplne blbi, ale asi by serial musel mnohem vic klickovat mezi spojnicemi postav. Za me super scifi seros! ()

Migiiiii

Zkouknuto, ale jsem takovej rozporuplnéj, začátek trochu pomalejsi rozjezd, to se dalo prezit, pak to me to bavilo, ale ten konec zase wtf? Chapu, ze to nemůžou všechno vysvětlit v jedne serii, ale čekal jsem trochu odhalení větší... no třeba bude další serie 👽👾🛸 ()

JohnDark

3 Body Problem, Sci-fi, USA 2024, 1. séria 8 častí, H: Liam Cunningham, Jovan Adepo, Jess Hong, Eiza González, Benedict Wong, Marlo Kelly, Alex Sharp, Rosalind Chao, Zine Tseng, Sea Shimooka, John Bradley, Saamer Usmani, Jonathan Pryce, CCH Pounder, 80% ()

Utnapishtim

Při hodnocení se samozřejmě nelze vyhnout srovnání s čínskou verzí od Tencentu (Three Body) z loňska. Oba seriály se v podstatě doplňují - tam, kde byli Čínani literárně doslovní, odchyluje se Netflix od předlohy opravdu dost výrazně, předloze věrné (a stejně pojmenované) postavy v Three Body představují jen hrubou inspiraci pro aktéry v západní verzi a k televizně levným efektům z Číny stojí v protikladu nákladná americká výprava . Hlavním rozdílem je však tempo vyprávění - tam, kde čínská verze vše do nejmenších detailů převyprávěla (a zároveň poskytla prostor pro lepší vysvětlení motivací a vývoje postav), je v netflixovské adaptaci celý děj brutálním způsobem urychlen, takže se celá první kniha vejde do nějakých 3 - 4 dílů. Pochopitelně je to na úkor gradace a vlastně i celkové atmosféry příběhu. Když tedy pominu nižší rozpočet, toporné výkony některých herců a občasné cenzurní zásahy (ticho o kulturní revoluci), musím říct, že mě více oslovila právě čínská verze. Varianta od Netflixu se začíná skutečně rozjíždět až v posledních dvou epizodách (kéž by byl celý seriál jako poslední 8. díl!) a jedinou oblastí, ve které čínský Tencent trumfne, jsou detailněji rozpracované emoce postav (např. scéna v nemocnici před eutanázií Yun Tianminga / Willa), na které se víceméně kašlalo už i v knižní předloze. Tak jako tak doufám, že Netflix Problém tří těles neutne po první sezóně a dočkáme se pokračování. Až se děj posune o pár staletí do budoucnosti, sliboval bych si právě od Američanů, že ho budou umět vykreslit lépe (tj. nákladněji) než Tencent. ()

Shiroko

Knížku jsem nečetl a nevěděl jsem tedy, do čeho jdu, každopádně seriál jsem hned po prvním díle opustil. Postavy, které zjevně mají být světové špičky ve světě fyziky, ale které se chovají reálně jako puberťáci (ještě ke všemu jako z nějaké šablony seriálu pro teenagery), dramatická, ale nemající nějaké hlubšího poselství, zápletka a čínská kulturní revoluce, která (minimálně v prvním díle) nebyla ničím jiným než věšákem na melodramatické osudy jedné Číňanky. Z recenzí ostatních shledávám, že knížka je ovšem úplně jiný kalibr, tak snad dám raději šanci jí. ()

Geon

Červené eNko vsadilo na jedinečnou precizní sci fi předlohu a povolalo schopné tvůrce. 3 body problem působí jako sonda do lidských životů (a nitra) na jejichž pozadí se odehrává jedno z největších sci fi současnosti. Zjišťujeme osobní problémy všech zúčastněných, kteří (až na výjimku) se rozhodli, že díky velkému odhalení San Tchi mohou být omluvitelně v depresi a nic nedělat. Když už se teda rozhodnou, pociťují morální vinu, aby v zápětí ze scény zmizeli. Do tohohle všeho objevujeme San Tchi díky jejich videohře, kdy sci fi na chvíli dominuje, aby se poté sociální drama rozvinulo ještě více.  Nelze si odpustit: Když se tvůrčí duo drží předlohy je to kvalitní pokoukání, když začnou dle vlastního improvizovat jde to z kopce (viz GoT) a tady si tvůrci stanovili jen ty stěžejní body a jinak kniha ( Problém tří těles) byla pro mě k nepoznání. Emoce hlavního knižního hrdiny byly rozprostřeny mezi 3 filmové, takže každá z nich působí velmi individuálně a chybí zde výraznější vývoj. Další působí jako nevychovaný buran, či člověk se silným komplexem (ani jedno příběhu výrazně neprospívá). Nad prázdnotou to drží Jin Cheng, ale hlavně “detektiv” Clarence Da Shi, jehož potenciál byl využit na maximum, díky němu za *** Tvůrci nás nás chtěli ohromit komplexností a to neměli dělat… ()

vsechovsky

Dokud se záhadné jevy a věci neobjasní, příběh je strhující. Po objasnění atmosféra i děj trošku ztrácí dech. První díly jsou za mě pětihvězdičkové, poslední se blíží k hvězdám třem. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)