Reacher

USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Nick Santora

Predloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (viac)

Franki69

Pár knížek Lee Childa s Reacherem jsem četl kdysi. A když do kin vlítl Tom Cruise, moc jsem si to neužíval. Ale spravedlnost existuje a nejnovější zpracování bezmála kultovní béčkové kriminálky do několikadílné série podání příběhu rozhodně prospěla. A stejně tak věrnost tvůrců „tohoto Reachera“ předloze. A i přesto, že i když je knižní Reacher vysokej a atleticky vytrénovanej bejvalej vojenskej super polda, rozhodně to není dvoumetrovej kulturista, na kterýho se nedá sehnat tričko. Nicméně, obříkovitý Alan Ritchson nebyl v castingu až tak špatná volba a ostatní figury byly taky dobré. Knižní příběh o továrně na fake stodolarovky v jižanském Margrave je opravdu dost spletitý a komplikovaně vrstevnatý a co jsem si vybavil, seriál se ho dost držel. Takže jsem si ho opravdu užil, bitek pro mne bylo tak akorát (Lee Childův Reacher se rve jen když musí, rozhodně to nevyhledává. Akorát, když už se do toho dá, tak je v tom prostě dobrej). Vysoce hodnotím zfilmování opravdu dobrých epizod „vězení“ a „bankéřův dům“ (tam byly v souladu s předlohou i vhodně vybrané lokace) a running gag s broskvovým koláčem. Prostě, Reacher 2022 je pro mne veliké a milé překvapení a opatrně se budu těšit na další sérii podle jiné knihy. Přimlouval bych se za Nemáš co ztratit. No…uvidíme. Zatím, za 8 dílů podle knihy „Jatka“, letí 85%. ()

Střelec17

Doufám že jsou ostatní pokojení, že tento Reacher je více podle knižní předlohy, já knihu nečetl, jen jsem viděl filmy s Cruisem a ty mi sedli víc. Asi to není úplně dějem, ale spíše zpracováním a hlavními postavami, které mě moc nepřesvědčili a když k tomu přidám hluché, nudné pasáže s místy nelogičnostmi. Tak tu za mě, není moc o co stát. Pozitiva: Za to že se zastal psa, mám u mě malé plus. Negativa: Závěrečná akční scéna. ()

Tomko87

Síce ja tam dosť vecí čo som si povedal že.. čože.. ale pocitovo je to plná pálka. Reacher, zmes Sherlocka, Bournea, a tanka v podaní Alana Ritchona je castingova trefa do čierneho. Akcie tam nie je veľa, ale za to je intenzívna a brutálna. Už aj chcem druhú sériu. ()

sydney

První sezóna seriálu se mi líbila. Hlavně, že  Jack Reacher vypadá přesně tak, jak ho popisuje ve svých knihách Lee Child. Střízlík ve filmech v podání Toma Cruise Jacka Reache nepřipomínal v ničem. ()

TesterX

Hrozne moc bych tomu chtel dat vic nebo absolutku, protoze z prvni necele pulky ve mne vystreloval adrenalin az do nebes, ale pri potacecnim nadseni z postavy hromotluka, ale dobrosrdcare, ktery rozmlati drzku tlupe smejdu behem par vterin bez mrknuti oka se postupne stava detektivni serie typu NCIS, v coz se v globalu tak bohuzel vyprofiluje. Neni tu moc momentu prekvapeni a jede to po sablone jednoho dilu detektivniho serialu, kdy od zacatku tusite, kdo je ten zly a kdo je spatny. A vzhledem k tomu, ze ve vysledku je tomu venovana vetsina stopaze, tak to zamrzi vuci prvni tretine, ktera se pres byt standardni vyjevy pravidelna korenila netradicni a poutavou az drsnou podivanou. Ve vysledku to tak zel neni a mame tu slusnou serii, ktera vsak nenabidne v prumeru nic vic nez prave prumer, krome par zablesku a samozrejme hlavni postavy, ktera je moc sympaticka a co by Toma Cruise samozrejme s chladnym klidem zaslapla behem desetiny sekundy jako svaba. ()

warha

Někdo by měl Alanovi říct, že by měl vysadit ty steroidy, protože už je pěkně nateklej, hlavně v druhé řadě to je špatné. Jinak kvalitní seriál a od dob BMS velká proměna Alana. ()

sirjohn

Luxusní rozjezd, který závěrečným dvoudílem přešel do čistý B až C roviny scénáře. Druhá série navazuje a drží toto tempo.. Zde to je již pouze o Reacherovi a i přes zklamání, jak skvělý seriál to mohl být, kdyby počáteční tempo vydrželo - čisté 3,6* si přesto vyslouží právoplatně. Tedy, Reachorovy komenty jsou za plný počet!! ;-)) ()

Dusty56

Seriál mě bavil, byť obsahuje slabší pasáže. Bavili mě hlavně akční části, kterých tam je naštěstí dost, protože když přišlo na mluvení, tak to byla vždycky nuda. Hlavní postava Jack Reacher na mě působil trochu jako namakaný Sherlock Holmes a co na něm nejvíce oceňuju - nikdy se nerozmýšlel dvakrát a hned střílel. Na druhou stranu výkon Alana Ritchsona byl občas trochu prkenný. Malcolm Goodwin byl fajn, jen mě už trochu štval, jak si furt hrál s tím prstenem. Willa Fitzgerald i když na začátku na mě působila sympaticky, tak v průběhu už jsem ji dvakrát nemusel (od toho dílu, jak přišla na stanici zmlátit starostu). Nemluvě o tom že její postavě nedošlo, že ten agent Pickard nemusí být čistý. Ve výsledku je to fajn seriál se skvělou akční stránkou. ()

PaulBarva

V posledním díle si střihl opět malý štěk sám Lee Child, bylo to v restauraci když Jack vešel. Tohle dílo potěší jen fanoušky Childa. A je škoda, že Reacher neměl jizvy. Jinak to byla jednohubka, stejně jako Leeho knihy. ()

babuška

No konečně, jakožto fandu knižní předlohy mně filmy s Tomem zklamali, tohle mně nadchlo, přesně takto jsem si to ve svojí fantazi vysnil, kdyby to bylo na konci 80 let, pak bych tam viděl Lundgrena, má ostřejší hrany, za mně ouplná spokojenost. ()

v0jt1s3k

Jako devadestáková nobrain řežba proč ne. Bohužel směrem ke konci se i ty bitky stávaly čím dál tím horší. Takže ty tři hvězdy tak tak. ()

Sopholojong

Najcharizmatickejsi a najbystrejsi "hromotlk" na mile daleko. Mucenie tehotnych zien, odrezane vajcia, unosy deti, vystrelene mozgy, polamane koncatiny, "vedra" krvi, tyranie zvierat - ziadna "cruiseovska" selanka. Len stara dobra old school kriminalka s buddy prvkami (sledovat tych dvoch kohutov - cierneho a bieleho - bola ohromna radost), vysperkovanymi "real-contact" bitkami (vazenske "ubikace" vladnu, ale schodiskove obesenie za tonov "Spirit in the Sky" je do Siene zanrovej slavy) a - to hlavne - "zahadne" vybornou scenaristickou pracou, ktora vas vcucne a drzi pod krkom az do satisfakcneho konca, plneho prestreliek, krvi, hlasok a jednej najcoolovejsie hodenej cigarety v historii pohybliveho obrazu. 10/10 na paradu. ()

cernymotyl

Jack Reacher jako klon Hercula Poirota a Ramba mi moc nesedl. Knihy jsem četl jedním dechem, ale u seriálového ztvárnění jsem se dost nudil a těšil se až Jack vyřídí všechny padouchy ve městě, abych mohl konečně říct: "Hurá konec". Slabota. ()

ouki81

Ve chvíli, kdy na začátku zazněl Smokestack Lightning od Howling Wolfa jsem dospěl k závěru, že by to mohlo být dobré. A ono je. Reacher konečně vypadá jako chlap co je schopen zklidnit bar plný ožralých mariňáků jen tím že vejde, navíc mu člověk i věří tu inteligenci kterou prokazuje. On totiž Reacher má vypadat jako přerostlý habán s jednoduchým myšlením (a rád toho vzhledu využíval). Dějově jsem taky nebyl zklamán. Žádný mišmaš dvou až tří knih jako u Cruise, ale až na pár odboček perfektně odvyprávěný příběh první knihy Lee Childa. A ty odbočky naštěstí nezmrvily děj ani zápletku. Amazon se tímto stylem adaptací Reacherových příběhů vydal správným směrem a vzhledem k tomu, kolik knih Child napsal mají materiálu do alelujá. Jednu hvězdičku ubírám za ony změny ve scénáři oproti knize, zvláště za opomenutí Blind Blakea. ()

AmunRa

Nečekaně milé překvapení hned z kraje roku. Po podivném ztvárnění Jacka Reachera Tomem Cruisem se konečně dostává na scénu Reacher v podobě 188 cm vysokého a řádně nabušeného Alana Ritchsona, kterému věříte každou ránu a v hlavě také nemá seno. V hlavních rolích spolu s ním hraje poměrně známý seriálový herec Malcolm Goodwin a ve své zatím nejlepší roli Willa Fitzgerald. Ritchson není žádný oskarový adept, ale svou postavu vystihuje věrně, má charisma a scénář mu vyloženě sednul. Prakticky totéž se dá říct i o jeho spoluhráčích v hlavních rolích a ani ve vedlejších rolích není žádný vyloženě špatný výkon v vidění. Seriál se nebojí zmasakrovaných mrtvol, polámaných kostí, krvavých scén a ani s nimi nešetří. Navíc se nezapře trocha jižanského koloritu pro zpestření. Pro fanoušky akce rozhodně dobrá volba. ()

faborka

Tak se nám objevil nový Jack Reacher. Po malém Cruisovi dorazil velký hromotluk Ritchson. Objevil se idol všech romantických žen, které si přejí obrovského a silného muže. S duší romantika, který ráno zmlátí největšího gaunera ve městě, potom opláchne své svalnaté tělo pod proudem ledové vody, ochrání týraného psa a večer bude plný něhy k dispozici své vyvolené. Dělá jenom ty správné a spravedlivé věci a rozhodně umí chápavě naslouchat ženám, kterým je nejlepším přítelem. Co na tom že Ritchson má po celou dobu pouze jeden výraz ve tváří : prostoduchost. Chybí vtip, lehkost a nadhled. Ale jinak ano, asi tak si vlastně autor knih přestavoval Jacka Reachera. Účel splněn a bude druhá série. ()

BullittSF

Jsem jako fanda Lee Childa nadšený z Alana Ritchsona, ale seriálu chybí trochu větší tah na branku, aby to bylo zábavné pokoukání a trochu jízda, pro mě to je trochu jak Walker Texas Ranger 21. století, ostatní postavy jsou dost schématické a jednoduché, Reacher je obdařen na těle i duchu, takže on najde semínko na tkaničce a má jasno... Tom Cruise neměl fyzické parametry, ale zase to byl jiný level zábavy. Seroš je trochu jako fast food. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD