Reacher

USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Nick Santora

Predloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (viac)

DeDanu

Z produkce pokrokových televizí asi to lepší, co lze shlédnout, nicméně nic naprůměrného. Ale mezi slepými jednooký králem:-))) ()

jayman

Základnosť (z ang. basic) tohto reacherovského spracovania sa naplno prejaví vo finále série, ktoré naplno využije všetky naratívne klišé, ktoré nám príbehológia ponúka: doteraz stopercentný hrdina zrazu prehráva, záporáci s obľubou vysvetľujú svoje plány a každý z hrdinov sa v závere stretne so svojim náprotivkom. Basic je takisto zápletka, retrospektívna rovina, hlášky aj vtipy, slza na konci, herecké výkony (och, don't get me started) a záverečný twist je uhádnuteľný pekných pár dielov dopredu. Brutalita a nahota sú úplne samoúčelné a ich využitie nepridáva deju či atmosfére absolútne nič; naopak - pôsobí veľmi kvótovito. Čo seriál drží nad vodou je filmárčina (alebo skôr seriálčina), formát, efektívne umožňujúci nasledujúce série a postava Reachera, hoci je v tomto stvárnení viac bondovský (kill the villain, get the girl), než si ho pamätám z filmov. Pozerá sa to ľahko, takže na dlhé cesty vlakmi ideálne, inde neodporúčam. ()

Olafsson

Natřískanej Sigma Male Gigachad v hlavní roli. Absence neomarxistických sraček. Dobrá akce, zajímavý příběh a zápletka. Jistota k doporučení. ()

DJ Kritik

Je to akčné a dobové. Aspoň, že prvá séria je uzavretím jednej epizódy života a ucelenej vyšetrovanej udalosti. Oproti Cruiseovi dosť odlišný typ predstaviteľa. ()

cernakus

Všechno tady fungovalo. Zdánlivě dvoumetrová, 130 kilo těžká gorila s analytickým mozkem je mnohem uvěřitelnější, nežli když Reachera hrál scientologický zakrslík. I když je znát, Alanovi do proklamovaných rozměrů cca 10 cm chybí a tak jsou všudypřítomné vtipy na jeho výšku trochu divné. Nicméně choreografii soubojů se naučil velmi dobře a díky vhodné volbě "nížek" hereckých partnerů jeho fyzická převaha vyznívá z každého střetnutí. Doprovodný ensábl je vynikající. Speciálně Goodwin si to dává a jejich škádlení s hlavní postavou má uvěřitelnou, v podstatě přirozenou chemii. Fitzgeraldovic šťabajzna se snaží co to jde a překvapivě svou vícerozměrnou roli uhraje, i přes menší zkušenosti. Slizáci jsou správní slizáci, je dobře, že mezinárodní přesah nezabrousil do dnes moderních vod Kartelů, ale o nějakých 1000 km jižněji do aktuálně nejnenáviděnější země Jižní Ameriky a zároveň se v tom nepitvalo natolik, aby z toho šla cítit jakákoliv propaganda. Brutalita mordů je příslovečná a to nejen na straně těch zlých. Ovšem stále se to drží v hranicích uvěřitelnosti. Jinak příběh je samozřejmě plný kliše, ale, ty nejenže nenudí, ale jsou podány tak, že je považuji za velkou devizu série. Exceletní jsou pak malé cliffhangery na koncích dílů, i když série byla vydána jako celek. Další prvky, tedy hudba, vizuál (vidlákov jihu), i efekty jsou velmi kvalitní. Po dlouhé době jsem byl spokojen u požáru s jeho digitální reprezentací.  Happyend na konci pak možná zamrzí nihilisty, ale já osobně jsem optimistický závěr bez žádných ale už potřeboval. Celkově tak za plný počet bodů a máme zde adepta na akční seroš roku. ()

j.sorensen

Oproti knize těžký zklamání, evidentně mám lepší představivost, než autoři scénáře. Postava Roscoe měla být vysoká kozatá bruneta, ne odbarvenej plochej skřet :/ ()

Drozdo57

Pilot bol skvelý. Zábavný, vtipný, svižný s týmto Gary Sue chlapom. Ano, Reacher je taký veselý kulturista-intelektuál. Postupne ale seriál zapadol do priemeru a ja som to dopozeral iba preto, aby som vedel, ako to skončí. Knihy som nečítal. Willa je sympatická. Problém filmov ako je tento je, že odhalenia ako "jeden z policajtov, ktorý s nami spolupracoval je vlastne skorumpovaný" sú tak prefláknuté. Je úplne jasné, že sa to udeje, otázka je iba, kto to nakoniec bude. A to zasa také zábavné nie je. Niektoré bojové scény boli fajn. Ale prišlo mi, že Reacherovu schopnosť zneškodniť protivníkov upravovali podľa toho, ako dramatická scéna mala byť. Kľudne si to ale pozrite, ak nemáte nič lepšie, prípadne nemáte veľké nároky. ()

Kebabkony

Alan Ritchson je ten největší sympaťák v celém seroši. Měří 2 metry a prohodí kohokoliv zdí. První série funguje skvěle. Krimi blbina se solidní akcí a humorem. Druhá je o poznání horší a i béčkovější, ale furt je to prdel sledovat. Když je to zábavný, tak není pořádně na co si stěžovat. Pak jsem přidám i hodnocení třetí série, která se už natáčí. 8/10 ()

VLADEK

1. sezóna - Až na ten poslední díl je to ke koukání, žádný zázrak, ale pobaví. /2. sezóna - v podstatě stejné hodnocení jako u první. ()

Rian_witcher

Jack Reacher konečně takový jaký by měl být. Žádný trpasličí Tom Cruise, ale mlčenlivá gorila. Scénáristicky je série vcelku jednoduchá a od počátku víme kdo je na straně zla a kdo dobra. Žádná překvapivá zápletka se nekoná. Ale casting se vyvedl nejen s Alanem Ritchsonem, ale i zbytek ústředního tria byl perfektní. Chvílemi jsem si připadal jak na Divokém západě, chvílemi scénky jak vystřižené z filmu Kráčející skála a závěrečná akční scéna vystřižená jako z Komanda s Arnoldem :-) ()

Heywood

Poprvé detektivní zápletka je výborně vystavená a odhalení hlavních padouchů až tak předvídatelné nebylo. Podruhé boj s padouchy vyžaduje odvahu. Potřetí prachy jsou mocné a hrabivost nekonečná. Počtvrté love story byla přijatelná a uvěřitelná a Willa Fitzzgerald byla přesně tou policajtkou, která vás hned neeébere, ale nakonec je půvabná.. Popáté Hromotluk měl všechny atributy vypadat jako blbec ale nebyl to Win Diesel. Pošesté Malcom Goodwin byl tak protivný až odporný až ho nakonec jeden začal mít rád. Úžasně zvládnutá role. Posedmé to blues bylo naprosto skvělé. Po osmé mělo to spád, kamera se neloudala a flashbacky se daly vydržet ( s tím poučováním). Podeváté nikdo netahal diváka za nohu a nedělal z něj blbce (což u kriminálek bývá). Podesáté 90%. ()

hony23

Ve chvíli, kdy Reacher dorazí do amerického zapadákova, začne tam být živo a najednou mají spoustu práce policisté, chirurgové i patologové. Sledujeme dobře natočené akční béčko, bez zbytečných dějových zápletek a s přímým tahem na branku. Casting považuji za vydařený a je jen škoda, že ta hora masa nedostala více příležitostí k akci a k mrzačení padouchů. Zde vidím trochu nevyužitý potenciál a budu doufat v nápravu ve 2.sérii. ()

meda2016

Jasnovidně geniální nesmrtelný chodící sval. ..... Detektívka po americku s nakládačkama. ..... Cruiseovy příběhy jsou příběhová skládanka, tyhle jsou opakovací zbraň. ...Jedna šňůrka s korálky nechutných vražd. ()

zodiak217

Skvele, skvelé, skvelé!!! Som nadšený. Viac takýchto seriálov prosím. Prišli sme o Punishera kvôli nehodám medzi distribučnými spoločnosťami, tak nám Amazon Prime prináša aspoň čiastočnú náhradu. Chlapec vyzerá ako John Cena, ale má svoj vlastný chladný, neotesaný štýl a pritom je to vo vnútri dobrák s vlastnými traumami a problémami s ktorým sa život nemaznal. Je to trochu taký svalnatý Hulk s Monkom v hlave. Z každého si zobral niečo a prináša niečo svoje. Dúfam, že sa dočkáme aj druhej série, lebo je úprimný priamočiary štýl ma veľmi oslovil a chcem vidieť ďalšie série a viac takýchto seriálov. Dobrá práca. ()

Jemes

za mě seriál na pohodu, kdy se člověk nenudí a je to v celku i promyšlený. kdyby té hlavní postavě po tolika ranách ( hlavně u toho páčidla ) a soubojích udělali víc modřin a ukázal, že ho to i bolí, tak bych dal 5 hvězd :) ale bohužel díky tomu jsem měl pocit, že koukám na terminátora a ne člověka. Mrtvol taky mohli udělat méně, vždyť po tolika vraždách by po nich šla celá Amerika a u nich nic :D ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD