Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách

• Česko Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (viac)

Začínajú desiate Hry o život. Pre osemnásťročného Coriolana Snowa znamenajú jedinečnú príležitosť ako zažiariť v úlohe mentora jedného z vyvolených. Tvrdo drel, aby dokázal naplno využiť svoj šarm, znalosti a zručnosti, ktoré môžu doviesť vyvoleného k víťazstvu. Bohužiaľ, šťastena mu nie je naklonená. Dostane ponižujúcu úlohu - viesť najväčšieho outsidera z chudobného Dvanásteho obvodu. Dievčina menom Lucy Gray však publikum uchváti a Coriolanus vycíti svoju šancu. Aj v ňom začínajú prebúdzať city a on sa bude musieť rozhodnúť, či bude dodržiavať pravidlá alebo sa bude riadiť pudom sebazáchovy, ktorý mu radí niečo iné. V aréne bude prebiehať boj na život a na smrť a už čoskoro sa ukáže, kto je nevinné vtáča a kto had, čakajúci na svoju príležitosť zaútočiť. (Forum Film SK)

Petak3

No, v porovnání s původníma hunger games je tohle strop. Vizuál super a hlavní dvojka má drive co mě baví. Jako bonus je uz jen Tyrion jako vynalezce her, tohle je trefa do černého! První dva party v pohodě, 3. část je skvělá, fakt obří překvapení tohle! ()

ilegal1983

Doslova som sa musel donutit vidiet tento snimok lebo mi nebolo po chuti,ochutnat dalsie hladove hry bez Jennifer Lawrence.Nastastie to dopadlo dobre a ustredna dvojica a jej chemia vsetko zatienuje.Okrem malych nedostatkov ako dym z kominov ktory sa nijako nepohybuje a tak som si pripadal celu dobu akoby v studiu.Sesternica Snowa na vybornu za nu hviezdicku prihadzujem,inak by sme koncili v priemernych vodach. ()

Dannyss

Nejnovější filmový kousek Hladových her je mírným zklamáním. Oproti starším filmům se zde výrazně více vsází na sledování postavy než na budování akčního přežívání v aréně. Snímku nejvíce sráží kolena hrnoucí se tempo, ve kterém se často zapomíná na některé scény, jenž by dotvářely danou příběhovou linii do více smysl dávajícího rámce. Holt se stalo, že tvůrcům občas vypadl pomyslný provaz, který měl udržovat logiku v rovnováze. Každopádně příběhově se jedná o příjemnou a na hravé hudební složce postavenou podívanou, která sice převážně ve třetí části nepřekvapuje a nepřínáší kýžený efekt uspokojení, ale rozhodně nečiní ostudu a snaží se držet hrdě jakožto nadějný předskokan pro své chronologicky o řád lepší čtyři počiny nabízející více napětí. 7/10. ()

to08.net

Ok, propojení s Game of trones obsazením milovaného Dinklage je cool. Jinak nuda, protože každý jen trošku osvícený velmi rychle pochopí, co se bude dít dále. ()

betyvlckova

S předchozími hladovými hrami nemám zrovna dvakrát dobré mínění. První dva díly byli sice fajn, ale nejedná se o filmy, které bych si chtěl pouštět opakovaně. Na straně druhé ty zbývající dva filmy ani za to jedno kouknutí nestojí. Tudíž jsem neměl zrovna dvakrát velké očekávání a velice rád jsem se tentokrát zmýlil. Kdo by řekl, že z prequelu se dá roztahat tolik zajímavých témat námětů a zvratů a jelikož jsem knížky nečetl jsem byl ještě o poznání víc šokován. Do role Snowa se snad každý dokáže vžít a film jeho postavu krásně dokresluje neboli už z něj není pouze ten zlý děda od vedle, který mi nepřišel v původních filmech nijak zajímavý. No na závěr mě mrzí, že zde bude asi na nějakou dobu mrtvo dokuď autorka nenapíše další knihu(jestli někdy vůbec). 9/10 ()

JohnDark

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes, Akčný Sci-fi, USA 2023,R Francis Lawrence, H: Tom Blyth, Rachel Zegler, Josh Andrés Rivera, Jason Schwartzman,Peter Dinklage, Hunter Schafer, Viola Davis, Fionnula Flanagan, Burn Gorman, 60% ()

hanzikk

Moc ploché. Snímek za mě střídá sekvence, které vtáhnou a jsou zajímavé s velice nelogickými dafuq momenty. Moc zpěvu, soundtrack nic moc. Nezajímavé postavy na kterých mi vlastně celý film nezáleží, většina z nich se chová na facku. Plus za mě bylo, že film nebyl jen o hrách ale i o další cestě hlavních hrdinů, jenže tvůrci nedokázali vybalancovat celkový smysl snímku. ()

hodnaduse odpad!

Hlavni herecka si zaslouzi dostat pres picu za ten hereckej vykon. Humus prehnany ksichty, go back to your theater class kid protoze do filmu se nehodis, max tak do divadla poradanyho zuškou kde ti zatleskaji rodice a jejich znami. Twl tak moc jsem se u filmu uz dlouho nenastvala ()

stret

18 minut utrpenia. Vydrzal som to po 18 minutu. Jediny, kto tam dovtedy nieco zahral bol Peter Dinklage, ale to bola asi tak minuta. Vytiahli tam nejakeho prefarbeneho blondaveho trtka ktory tam hadzal nejake ksichty, a prezil som "spev" nejakej teen "krasavice", ktora tam predstierala spev a vzdor, o ktorom nic nevie. Ako som sa dozvedel z diskusie, to skriekanie tam asi nebolo ojedinele. Tretotriedni herci. Som tak rad, ze som to vypol.... A ist na toto do kina, tak z toho urobim poistnu udalost. Jedna hviezda asi kvoli vyprave a vlastne nedavam odpad len preto, ze nechcem vyzerat nastvane. ()

vsechovsky

Poměrně velké překvapení. Hunger Games: Balada o ptácích a hadech není jen o bojích v aréně, ale vypráví příběh. A to mě nejvíce bavilo. Příběh vypraví o tenké hranici mezi dobrým a špatným člověkem. Pro fanoušky Hunger Games je shlédnutí povinností. ()

ZuzuB9

Panem, Sídlo a 13 obvodov. v Sídle sa majú ľudia ako prasce v žite. v obvodoch, ktoré živia hlavné mesto, žijú ľudia, ktorí sú niečim obmedzovaní a tak sa vzbúria, aby vyriešili problém. nasleduje  trojročná vojna, počas ktorej ľudí zo Sídla vyhladujú až k možnému kanibalizmu. Vojna sa skončí, Sídlo vyhrá a to, čo mala vzbura pomôcť vyriešiť (ľudské práva, či dôstojnosť) sú ešte viac utlačené na hranicu ľudskosti. Ako ich viac ešte ponížiť ak nie tým, že si vyberú malé detí, ledva teenegerov, aby sa tam navzájom pozabíjali, skúsili hlad, zverolekárku namiesto lekára, ubytovanie vo výbehu pre opice v ZOO? v čase vojny mnohí z nich ešte ani na svete neboli. v slovenčine hry o život,. resp. hladové hry. 10 rokov po skončení vojny, resp. 10 te hry o život vyformujú Snowa. Samozrejme Lucy sa nemôže obsahovo rovnať Kattnis, ktorú Panem spozná až o 64 rokov a ktorá e symbolom novej revolúcie na ukončenie nadvlády Snowa a Sídla. avšak Lucy vyformovala Snowa. Prečítala som knihu skôr ako som videla film. bol to úmysel. v knihe prebehol v závere fakt, že Lucy sa zahrávala so Snowom, využívala ho? ale nebolo to jasne zdôraznené a očakávala som, že film to objasní. no neobjasnil.  ešte viac ma priviedol do zmätku. knižný Snow chce ujsť na sever, jeho zbraňou mierotvorcu a vlastne ním, bola zabitá starostova dcéra. bojí sa, že ak sa objaví, odvisne ako jeho kamarát, ktorý ho celý čas ťahal ku dnu. po nájdení zbrane má Snow šancu sa vrátiť k svojim ambíciám. knižná Lucy to chápe tiež a chápe, že mu stojí v ceste. preto zmizne z domčeka s vysvetlením, že ide hľadať "zemiaky" sorry, tomu záveru nejako nerozumiem.. a film mi to nejako nevysvetlil. on ju vyhľadal, on sa prihlásil do 12 obvodu, on za ňou chodil. bol viac do nej zamilovaný ako ona do neho?  hodnotím to však ako slabší odvar. príbehu Kattnis sa nemôže rovnať, Lucy ostáva v jej tieni. autorka hier o život by mohla okrem Snowa vyrozprávať rôzne príbehy počas predošlých 74 rokov aréne, ale to by mohlo byť vzhľadom na to, že to nebude velkolepé, už iba zbytočné. ()

Warneři už zvažují odsuny premiér

Warneři už zvažují odsuny premiér

21.07.2023

Čeká nás nová vlna odkladových novinek tak jako za časů pandemie covidu? Soudě dle reakcí stávkujících herců a scenáristů zřejmě ano, k dohodě se studii se totiž údajně v dohledné době nikterak… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)