Bez východiska

• USA No Exit

V napínavém thrilleru Bez východiska uvízne mladá žena Darby Thorneová na cestě za nemocnou matkou ve vánici a je nucena zastavit na dálničním odpočívadle se skupinou neznámých lidí. Když v zaparkované dodávce narazí na unesenou dívku, musí bojovat o holý život, aby zjistila, kdo je únosce. (Disney+)

mzss1

[55%] Stokrát omleté téma v nízkorozpočtovém zpracování, takže nic, co by mohlo nadchnout, ale naopak to není ani nic pohoršujícího. 1/3 mě moc nebrala, poté se to začalo rozjíždět, ale takovým nezáživným způsobem, takže jsem ani nebyl napnut. No aspoň ke konci už to bylo víc napínavé a i se našlo pár zajímavých scén, jako je hřebíkem nastřelená ruka hlavní hrdinky, pár zabití atd. Takže jo, na to 1 vidění je to na zabití času vhodná volba. ()

Lima

Záporák se vyřeší hodně brzy, zbývá hodina do konce a vy si jenom říkáte, čím to na tak malém prostoru ještě chtějí vyplnit? Takže přicházejí na řadu nahodilé situace, které neviděly logiku ani z rychlíku, no a pak přijde vrchol. Další pointa, které to celé posílá do kopru. Dneska je v oblibě psát, že i AI by to napsala lépe. Tak obávám se, že i AI má svojí čest a takovouhle pitomost by ze sebe nevypustila. Ale jinak musím smeknout před tvůrci – celý film se odehrává ve sněhové bouři v nějakém autostopu a skoro vás ani nenapadne, že 99% stopáže bylo natočeno ve studiu (zatímco venku panovalo letní počasí se 30 stupni ve stínu), s umělým sněhem, s barákem postaveným jen pro účel natáčení a umělými stromy okolo. V tom jsou fakt chlapci z WETA nepřekonatelní. To vytváření falešné reality je na tom filmu jediné zajímavé, v tomhle ohledu kolikrát okolnosti natáčení trumfnou film samotný. ()

LIVINGDEAD

Netuším, proč vždy musejí dát hlavní hrdinku šerednou feťačku nebo lesbu. A nesnáším, když je v horrorech nějaký happy end. A z tohoto filmu si mám vzít jaké ponaučení? Že když jde feťačce o život, pak se teprve začne léčit? ()

ricci.s

Bývalá feťáčka utečie z liečebne, aby navštívila ťažko chorú matku, no po ceste ju zastihne snehová búrka a útočisko nájde v izolovanom odpočívadle. Narazí tam však na unesené dieťa v dodávke, avšak netuší, čie je to auto a kto je únosca. Kým to zistí, bude už neskoro a začína sa ďalší boj o život. Horor? Nemyslím. Ale ako thriller to celkom rýchlo odsýpa, obete pribúdajú a miestami je to celkom drsné a nekompromisné. Najviac ma ale pobavilo (pardón za malý spoiler), že jediný policajt, ktorý sa vo filme objaví, z toho opäť raz vyjde ako ten úplne najsprostejší. Za mňa mierny nadpriemer so slabou štvrtou hviezdou. ()

EvilPhoEniX

Thriller 90´s střihu, který neurazí ani nenadchne. Během zimní bouře je hlavní hrdinka nucená zastavit v izolovaném odpočívadle s dalšími 4 cizími lidmi. Na parkovišti taktéž narazí na unesené dítě a o problém je vystaráno. Mám docela rád thrillery na téma jedno místo, skupina cizinců, někdo něco tají, ale bohužel zde se to provalí až příliš brzy a filmu chybí pořádný zvrat či šokující odhalení, jak to bylo třeba v kultovní Identitě. Herecky mě film příliš nezaujmul, vizuálně je průměrný, k násilí zde dojde minimálně ( chtělo to jednak více postav a rozhodně větší divočinu), ale hřebíčkovačka víceméně potěšila, to se nevídá denně. Na jedno podívání v nudný večer je to relativně OK, ale v žádné žánrové rovině film není dostatečně uspokojivý, aby vyčníval před jemu žánrově podobnými. Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 5.5/10. ()

Marceloo

Počas snehovej búrky je Darby nútená stráviť noc v budove so štyrmi cudzími luďmi. Počas hladania signálu na parkovisku zistí, že v jednom z áut je spútané malé dievčatko. Jeho únoscom musí byť jeden z ludí vo vnútri, takže je len na nej, aby zistila, kto ním je. - Má to atmosféru, má to napätie, má to výborných hercov, len to nie je horor. To je jediné, čo by som No Exit vytkol. Tempo to má vynikajúce, je tam plno prekvapení, a na to, že som mal zo začiatku pocit, že som takýchto vecí videl už milión, ma dej a jeho spracovanie potešili. Fanúšikovia thrillerov pôjdu s hodnotením zrejme ešte vyššie. ()

Gilmour93

Začátek statě pojednávající o uzlení a rozuzlení děje: Když Kevin bere roha z odvykačky, vezme si z místnosti údržby nářadí. Bere ho proto, aby bylo v budoucnu použito. Kde je Kevin, musí být i Marv, co vypadá jak retardovaný Jarda Plesl. Kde je Marv, musí být i Harry a možná i ještě někdo další. Řidič De Nirova gangu z Heat slibuje nelítostný souboj, ten se ale nekoná. Řidič prvního policejního vozu to schytá jako obvykle, tak praví klišé. Sněží v obou významech toho slova. Možná se blíží čas Vánoc a Kev nemůže být bez bližních.. Konec statě pojednávající o uzlení a rozuzlení děje a taky iluze, že by Power po Killing Ground vytvořil další žánrovou atrakci.. ()

Eliott

Nepříliš náročný film typu někdo v místnosti je vrah s ochromující atmosférou! Proč nenáročný? Děj je spíše jednoduchý a hledání podezřelé osoby se vyřeší s překvapivou rychlostí. Dílo se tak náhle ubere úplně jiným směrem až je z toho vážně parádní psychologický thriller s velice výživným a místy dokonce až vtipným násilí. Snímek přímo srší originalitou a v několika situacích jsem byl výsledkem skutečně ohromen. Především závěr jsem si nepředstavitelně užíval a i když předešlé dění spíše nedosahovalo tak vysokých kvalit, já málem sáhl po pěti hvězdách. Pak mne však celkem zklamal náhlý happy end a s nim přišlo i emoční vystřízlivění. Nuž, konec alespoň vysvětluje ten na ČSFD uvedený mysteriózní žánr. Jinak by to nedávalo žádný smysl, neboť se tu nic nevysvětlitelného ani záhadného nestane (přičemž i to, na co narážím je teoreticky možné). 82% ()

castor

Darby je podrážděné a vznětlivé děvče. Aby také ne. Podstupuje odvykačku, poslouchá stále stejné příběhy závislých a navrch přijde telefonát, že její matka leží ve vážném stavu v nemocnici. Odvykací léčbu „přeruší“ a čmajzne auto, jenže její snahu přeruší sněhová vánice, což ji donutí ukrýt se v nedalekém horském odpočívadle. Jenže tam to teprve začne být zábavné. Uvízla tu totiž se čtyřmi cizinci: postarším párem, kdy on býval mariňák, nervózním podivínem a sebevědomým hezounem. Každý je svým způsobem zajímavý, ovšem kdo z nich něco tají? Mobilní signál pochopitelně chybí, drobná překvapení střídají „šokující“ odhalení. Tvůrci s tempem nijak nelení a předloží několik poměrně chytrých zvratů. Výsledek je intenzivní a s divákovou tolerancí to přehání jen někdy. Zatímco na tipování, kdo je bad guy, má divák jen první desítky minut, výkon neznámé Havany Rose Liu je vynikající po celou délku téhle solidní jednohubky. Čtyři hvězdy nebyly daleko. ()

*CARNIFEX*

Pár pekných twistow veľmi milo prekvapilo. Ako horor by som “No Exit” asi veľmi nevnímal, no ako pomerne vydarený thriller určite áno. Skutočne vydarená vecička totok i keď v závere akoby sa inteligencia trošku “potláčala” 🙃 ()

darkrobyk

Darby je v léčebně pro závislé, a když zjistí, že její matka je ve vážném stavu v nemocnici, uteče v noci z léčebny, sedne do auta a vydá se za ní. Jenže sněhová bouře ji zastaví a ona na doporučení policie zajede do nedalekého střediska, aby ji přečkala. Když zjistí, že v dodávce je svázané děvče, začne si tipovat, kdo ze čtyř přítomných je únosce. To ještě netuší, že se při tom dopouští první chyby. Solidní thriller uprostřed sněhu jako dělaný na sledování v únoru. Nechybí krev, střelba, hřebíkovačka, drogy a blbej polda. Že za blbost se platí pozná více postav, ale pak už jim to může být jedno....napínavé, rychlé a nekompromisní. Nic, co by už v nějaké podobě člověk neviděl, ale kdo má rád napětí, film si užije. Tedy ta krvavá stopa byla téměř nekonečná.... 3,5* ()

pornogrind

No rozhodně nejde o nic co by mě posadilo na prdel. První hodina mi přišla taková vlažná a přiznám se, že mě film moc nechytl. Poslední půl hodinka sice přináší určitý oživení a zvraty ale v mých očích to prostě na víc jak 3 slabší hvězdy není. ()

Trajektt

Už je to tak!! Začíná léto a mnoho rodin se chystá na své dovolené k móóři, kde budou vyvalovat své nechtěné tuky na místní obyvatelstvo a kdy vylězají z posiloven různé druhy metrosexuálů, kteří se chtějí na místním plavečáku pochlubit svými uměle vyprodukovanými svaly před velkým hejnem naivních slepiček. Jinak je to u nás, co se cítíme jako upíři a když vysvitne slunko, tak rychle zalejzáme do svých děr, nejlépe k televizním obrazovkám a pouštíme si na ochlazení nějakej ten popcornovej film se strašidelným podtextem. Ještě lepší je, když v tom bijáku vidíme nějakou tu sněhovou bouři ve které jsou místní hrdinové v bezvýchodných situacích ve kterých jsou donuceni použít násilí v té nejveselejší podobě. Nejprve nás tento filmový počin zavede do léčebny pro fetky a alkáče, kde se jedna mongoloidní děva dozví, že její maminka umírá a tak jí napadne z tohoto nedobrovolného vězení, které stejně na ní nemá žádné blahodárné účinky pláchnout. Šlohne auto a rozjede se za svou maminkou, která jí stejně nechce vidět do zasněženého a nebezpečného terénu, který se nachází kdesi v americké divočině a pro zajímavost píšu, že celý film byl natočen v létě v novozélanském Aucklandu, kde bylo použito velké množství uměle vytvořeného sněhu. Samozřejmě, jak už v to podobných thrillerech bývá, tak se něco pos... a naše splašená divoženka musí zastavit na odpočívadle kvůli všude rozpoutané sněhové bouři. Na místním odpočívadle jsou již nějaké zbloudilé ovce a na místním parkovišti je spoutaná, ubohá, nevinná dívka školního věku. A tam začíná ten problém, kdy se hlavní protagonisté začínají chovat jako retardovaná četa ze zvláštní školy a místo, aby hledali nějaké logické postupy, tak zvolí tu nejméně přirozenou variantu řešení na které jsem si bohužel už v podobných filmech musel zvyknout. Taktéž musím souhlasit s uživatelem Arsenal83, který podotknul, že pro lidi jako já a mně podobní byla jistá část tohoto extempore nekoukatelná a to z důvodu nepřiměřené viditelnosti v nočních záběrech neosvícené krajiny, kdy jsem viděl jen nějaké ty stíny a kdy všudepřítomná krev, která dělá tu pravou atmosféru těchto snímků vypadala jako nějaká tmavá skvrna na obrazech Jacksona Pollocka. Takže po těchto nepříjemných vjemech si pak připadáte jako Bulhar na diskotéce a i když pominu nelogické skeče hlavních hrdinů, tak určitě mi vadilo to špatné osvícení, které mohli tvůrci trošku osvítit alespoň tím měsíčním svitem i když by to asi byl taky nesmysl, když byla sněhová bouře a bylo zamračené nebe, ale já bych to zkousl a po velkém množství nelogických kravin by to asi byla jedna z těch menších a přehlédnutelných. Fakt lepší než si ničit oči a připadat si jako krtek, který kvůli takovýmto filmům bude muset navštíviti očaře. Za zpříjemnění sobotního odpoledne dávám zasloužených 60%. ()

silentname

"No Exit" je podľa mňa pohodový a funkčný thriller. Nemôžem povedať, že by priniesol niečo, čo by sme v minulosti nevideli, no minimálne zachoval slušnú dávku napätia, priniesol niekoľko celkom slušných zvratov a dokázal držať svojimi momentkami od začiatku až do konca. Ja by som asi osobne pre výsledný efekt ukončil film možno o pár minút skôr, no ten koniec mi úplne nevadil. Nechal by som to asi pri volaní Jay na Darby, ktorá jej neodpovedá. Dalo by to filmu asi ten finálny klinec, kde by sme mohli hádať ako to vlastne nakoniec dopadlo. Ale ako som povedal, výsledok je okey. Miesto má trošku atmosféru, postavy sú celkom okey a nemôžem povedať, že by ma sledovanie filmu nebavilo. Práve naopak. Ak máte radi jednoduché thrillery, ktoré ale vedia zo svojho konceptu vyťažiť, myslím si, že tento by mohol byť dobrou voľbou aj pre vás. Ja som sa minimálne dočkal pár dobrých momentov, ktoré stáli za to. Takže vo výsledku hodnotím film pozitívne. Jediná väčšia kritika pôjde k tomu, že tu atmosféru tej snežnej búrky tvorcovia najprv možno celkom zachytili, no potom už akoby k tomu ani nikdy nedošlo. Čo je podľa mňa chyba. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Mám rád takovéhle filmy, v jádru sou sice jednoduché, ale umí překvapit a byť tenhle má jednoduchou zápletku, tak co se děje ve filmu, je ve výsledku originální. Máme tady hned několik verzí, co film nabízí, odhal únosce, pak nějaké to nahánění, následuje zabarikádování a pak klasická vybíjená. Herci hrají velice dobře, film má pár solidních zvratů a vyndavání hřebíků......to bylo tedy něco. ()

PetrPan

Naprosto pohodová jednohubka, kterých je možná dvanáct do tuctu, ale natočená svižně a chytlavě. Sympaticky nic kromě nadnesené zápletky neřeší a tak jsem dostal čistokrevný zasněžený thriller s několika šťavnatými scénkami a jedním milým, nenápadným a úsměvným výjebem s divákem druhu "znalec všech žánrových klišé". Klasicky hloupé jednání toho či onoho, kdy máte chuť řvát Nebuď debil, samozřejmě nechybí, ale do celkové koncepce  tak trochu černé  thrillerové komedie v pohodě zapadá.  Krev a hřebíky kam se podíváš a je to právě scéna s "pinheadem", za kterou zatloukám čtyři hlavičky do pr.... a nebo ne, to si vyberte. ()

Arsenal83

Správne to vyhodnotil Carnifex, je to veľmi dobrý thriller. Dá človeku možnosť hádať, domnievať sa, tipovať. A ostane aj zmätený, pretože tých výkrutov je tu dosť. Čo mi vadilo boli príliš tmavé zábery. Tma určite môže urobiť atmosféru, ale niekedy keď je hovno vidieť, tak divák si to až tak neužije. Určite ignorovať trailer, lebo ten odhalí viac než je potrebné. Ale inak veľmi dobré dielo a ešte aj rasovo mimoriadne vyvážené, norma splnená. ()

SeBig odpad!

Šestcetdvacekrát vomletý téma zkombinovane s jiným šestcetdvacetčtyřikrát vohraným tématem. Vyschlej příběh, vyschlá bába, vyschlej film. ()