Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Indiana

Oh Yes. Po spíše průměrné jedničce a debilní dvojce přichází geniální trojka. Filmu hodně prospělo, že Ethan Hunt už tu není taková ta jednička jako předtím, ale je to normální chlap, co má manželku a problémy. Divák se dokáže s jeho postavou ztotožnit a díky Cruseovi, který zahrál fakt dobře, jsem vždycky věděl, jak se jeho postava cítí. Také bych chtěl vyzdvihnout kameru, která je pekelně dynamická. Akční scény stojí za to a prostě je to nářez. Co se týče Philipa Seymoura Hoffmana, tak ten je sice tlustej a občas jsem se při pohledu na něj musel gebit, ale má charizma a je to vidět, jen škoda těch kil navíc. Sečteno potrženo - Mission: Imposible III je pro mě nejlepším akčním filmem posledních let. ()

sheen

Akční meganálož, kdybych si měl vybrat jaký agent být, jestli Ethan nebo Jason, tak Ethan, co ten tam provádí za nehorázné akční scény (ano jsou ujeté a totálně přehnané, ale prostě boží) s jeho supr týmem (asi jsem se zamiloval do Maggie Q). Abrams ukázal co se v něm skrývá. ()

petaspur

Tak se nám hrdina (specialista na zácpy na dálnicích) zamiloval. Kromě toho, že již tradičně musí zachránit svět, tak by si rád taky někdy užil svatební cestu se svou novomanželkou. Jenže akce volá, tým opět nadšeně tleská jeho neuvěřitelným kouskům, hádka v italštině je nezapomenutelná a padouch je to nejlepší, co mohlo tenhle film potkat. Davien totiž není žádná přetechnizovaná zákeřná krysa, ale přímočarý ďáblík, který řeší obchodní spory nejlépe použitím raketometu. Hoffman tady Cruise přehrál o třídu lepším výkonem, ale to asi dalo čekat. ()

salahadin

Jak je to drahý tak je to blbý, nenudil jsem se jen tehdy, když byl na plátně skvělý, opravdu výborný Philip Seymour Hoffman. Jinak je to klasickej blockbuster, vše, co k žánru patří, záchrana ženy, triviální příběh, takových filmů na toto téma bylo, je a bude jak lidí čekajících na sociální dávky. Navíc Cruise je mi jako scientologický magor od srdce protivný a jelikož se od tohoto faktu nemůžu nějak pořádně odpoutat, tak tenhle film nezachrání pravděpodobně nic. Já bych od filmu chtěl i víc, proto dát 4* a víc je hloupost, na to film nesplňuje má kritéria. ()

Disk

Je to hodně fajn. Pár wtf míst by se našlo (masky a la Fantomas a česky mluvící Pavel Sobotka), ale jinak si nemůžu stěžovat. Casting brilantní, chemie mezi herci skvělá (hlavně Tom Cruise a Phillip Seymour Hoffman, kteří se spolu sešli sedm let po Magnólii) a Giacchinova hudba taky dobrá. Zpočátku jsem měl problém naladit se na příliš dynamické akční scény, které na začátku byly nepřehledné, ale nakonec jsem si na ně zvykl. 7/10 ()

Deimos

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +nejlepší z trilogie, Tom Cruise, akční sekvence, realističtější, MI:III hudební theme, -slabší zápletka, trošku prekombinovaný děj./// V roce 2006 velký kinohit, který jsem si k druhému zhlédnutí půjčil na DVD. A ač jsem zatím pochopitelně neviděl všechny filmy za minulí rok, již nyní mohu tvrdit, že se jedná o film minimálně do TOP 10. Teď jinak. Tom Cruise, ač u kritiků velice často zmiňovaný herec, patří mezi mé nejoblíbenější. Nejen proto jsem si nenechal ujít tento snímek. Snímek, který bezezbytku spoňujě všechny mantineli velkolepé podívané. Stručně: výborní herci (především záporák), celkově slušné obsazení...vhodná hudba, efekty, akce, jak říkám, nejlepší z trilogie.../// Celkem 91%/// ()

Cappuccino

J.J. Abrams tretej časti priniesol moderné, inovatívne poňatie, ktoré MI mimoriadne svedčí. Po nie úplne úspešnom druhom diely prichádza poriadna dávka akcie, emócií a výbuchov. Hell yeah! ()

GilEstel

Pic pic bum bum paff paff budliky budliky...... „Ethane co tu tak visíš? Jede sem ochranka z budovy. Jsou naštvaní, žes jim ukradl králičí pacičku.“ „Dobře. Musíš mi vyndat tu bombu z hlavy. Nejdřív mě zab a pak mě zase oživ. Na to oživení nezapomeň. Víš, že jsem se nedávno oženil.“ Pic pic pic bumm ratatata. 40% ()

Ruut

Co dodat. Velmi hezky udělaná žánrovka. Myslím že z kombinace Cruise - holywoodský blockbuster asi nic víc dostat nejde. ()

Allien.9

Třetí mise aneb neohrožený Ethan Hunt se nám opět vrací! Nevím čím to je, ale každý díl je úplně jiný... První díl je skvělým a originálním špionážním thrillerem, druhý díl je akčně-katastrofický film s obrovskou nadsázkou a třetí díl je typický akčňák s příchutí dramatu. Napoprvé se mi tenhle film velmi líbil - možná ještě více než první "Mission Impossible". Ale teď, když jsem si to po několika letech zhlédla podruhé, jsem si uvědomila, že to perfektní jedničce nesahá ani po kotníky... ()

HAL

Trochu hloupě přeceňovaný díl, při zpětném pohledu v sérii ta nejhorší část, ničím nevyniká a baví z ní nejméně (včetně odsuzovaného druhého dílu) - ale Abrams je, a vždy byl, výborný řemeslník, takže ani nikde nic nezkazí. A vidět Philip Seymour Hoffman jak si užívá roli záporáka je prostě krása. 7/10 ()

ChewieDC

Veskrze nadšení a pocit, že takhle dobrý žánrový akční film jsem neviděl dost dlouho. Velice nabušené - až se skoro zdá, že je to jedna velká akce od začátku do konce. Akční scény si nehrají na efekt (jako Woo ve dvojce), ale snaží se být autentické. Čímž mě docela dobře vtáhly do děje a měl jsem skoro pocit, jako bych na tom rozmláceném mostě stál s Cruisem. Tom Cruise ujde (je hezké, že je vidět, že veškeré kaskadérské kousky dělal sám), Philip Seymour Hoffman standardně boží. Malými vadami na kráse je možná o něco víc překombinovaný konec, dva flashbacky a jedna hodně patetická klišé záchrana (s hodně patetickou klišé hudbou). Děj vzhledem k žánru ujde, ale s trochou klíčových změn to mohlo být ještě mnohem lepší (tj. kdyby to celé dopadlo tak, jak si máme myslet v prvních minutách, konec by byl asi tak o 75% lepší). ()

Satan

Pro mě určitě nejlepší díl celé série. Jednička byla spíše temnou detektivkou a dvojka byla nevhodnou fúzí Asie a špionážního thrilleru. Trojka disponuje velice vyrovnaným scénářem, skvělými akčními sekvencemi (Berlín, most), grandiózními napínavými situacemi (záchod, vrtulník) a nejlepším záporákem v celé trilogii P.S. Hoffmanem. Hunt pak dostal do vínku více lidskosti a přirozenosti a i když to není Jason Bourne, je na tom obdobně jako James Bond v Casinu Royale. Svěží podívaná sice bez žádných větších nápadů, ale také bez nudy. Šlape to na plyn a na emoce naprosto ukázkově. [Přesná stopáž: 120 min] ()

mzss1

Více akční než první a druhý film. Dokonce i příběh je lepší. K dokonalosti přeci něco chybí. Občas film nudí - nějaké scény atd. Tom Cruise opět exceluje, s ostatními herci též nemám problém. Líbilo se mi, že akční scény byly perfektně natočeny, dalo se na ně krásně dívat. Závěr byl divný trošku, ale přesto pro mě solidní zábava. Hodnotím na 84% = **** ()

k212

Světe div se --- ve trojce před námi stojí Ethan Hunt z masa a kostí, a to i přes všechny ty precizně sehrané špiónské scénky z jedničky a navzdory supermanským letům z dvojky. Ano, jsem nadšena. Jsem však hlavně nadšena, že se této látky chopil někdo jako J.J. Abrams. Pominu-li veškerou tu televizní podobnost s Aliasem a Ztracenými, je MI-III hodně originální akční film, který ovšem chvílemi selhává na výše uvedeném. Paradox, jistě. Nicméně tuto rychlostřižnou a syrovou palbu, která vás nenechá chvíli v klidu, ale zárověn působí svěže realisticky, zažijete jen málokdy. A ač je chvílemi chaoticky lacinná, je vám to jedno. Není to ladný balet a-lá John Woo, není to akademicky chladná preciznost Briana de Palmy. Jen vás možná trošku zamrzí prkenný Tom uprostřed dění, i přestože s těmi nepěstěnými fousky mu to skutečně sluší. Nicméně má kolem sebe mnohem zajímavější suitu a hlavně skutečně odporného protivníka. Jsem překvapena a vlastně i spokojena. ()

kingik

Speciální agent Ethan Hunt, jenž se věnuje výcviku nováčků, se vrací do aktivní služby. S pomocí tříčlenného týmu má zachránit unesenou agentku, kterou sám kdysi vycvičil, a jež padla do rukou nebezpečného obchodníka se zbraněmi. V riskantní akci ji sice osvobodí, dívka nakonec zemře v odlétající helikoptéře poté, co exploduje mikronálož implantovaná do jejího mozku. Jediným výsledkem celé akce je tak poškozený disk, z něhož experti zjistí, že obchodník hodlá ve Vatikánu prodat neznámému kupci ničivou zbraň. Pro mě průměr. Akčních scén mohlo být víc, realizace zabila pár dobrých scenáristických nápadů a Phillip Seymour Hoffman, jako záporák, moc prostoru nedostal. Cruise to vytáhl na poctivý průměr, příště prosím zvolit zkušenějšího režiséra, než je televizní J.J.Abrams. 60% ()

Aknah

Velmi, ale velmi napínavé... Tom Cruise mě opravdu přesvědčil a dokonce potěšil. A třetí díl, od kterého sem nic nečekala, se stal nejlepším a nejakčnějším dílem celé série. Pro mě to bylo velké překvapení ! :) ()

dr.horrible

Dosť ma mrzí, že som MI3 nevidel v dobe vzniku, ale až niekedy o päť rokov neskôr a ešte v televízii. A absolútne, absolútne nechápem (možno to bolo tou Tv), prečo mi tu ešte donedávna svietilo štvorhviezdičkové hodnotenie. Táto časť je strop. Už od výbornej úvodnej scény tu funguje všetko; humor (taliani), romantika (Michelle ❤️), dramatická línia (Keri Russell), fenomenálna akcia (u mňa vedie asi skok na mrakodrap) a jeden z najlepších záporákov vôbec. Navyše je to rovnako silné vo vzťahovej rovine (!) ako v tímovej. Až na pár viditeľne digitálnych trikov pri helikoptérovej scéne a niekoľko evidentne impossible detailov, v podstate dokonalý akčný film, a keď náhodou príde okamih, že budete chcieť namietať, Abrams vám vždy znovu zacpe ústa. 100% ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)