Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Acrobat

Azda nebudem vystaveny konfrontacii zo strany tajnych sluzieb, ale co je "zaječí packa" mi nepride na um. Ha-ha. Stat ako kôl v plote a postavit do komparacie predchadzajuce diely mi pride ako poskytnut si alibi na nejednoznacny postoj voci Trojke. Zivot Hunta ide dalej, posuva sa na pomyslenej osi, vsetky tri Misie nie su o tom istom, o tej istej misii, ale ukazuje Hunta v 3 rozdielnych, samozrejme nemoznych, misiach. Kvalitu-nekvalitu nemozno merat v pozicii "nezavislych troch" ale ako trojjedinnost. Subjektivne mi je srdcu najblizsia a pre mna najlepsia Dvojka, ale neposkytnem si este raz povedane alibi, aby vysloveny ortiel nad Trojkou bol - Zly. Nie. Ked som si znova pozeral DVDcko, je nutne z mojej strany vyslovit, ze ide o perfekcionisticky zvladnuty akcny film tak na akademicko-filmovej urovni, ako aj naplnenie sablon, skriptov a zarucenych postupov, ktore Vas film vynesu na pomyselny piedestal. Tempo je uchvatne, pre chipsy, ci slnecnicove semienka sa neda odist bez sucinnosti tlacidla PAUSE. Postavy rozohrane bravurnym jemnocitom, pricom Hunt to zarucene aj tentokrat taha. Potesia, ba priam nadchnu akcne sceny uvodu, mosta, s citom ich doplnaju dalsie lokalne konfilkty. Ak sa ma Misia odlisovat od tucta inych akcnych filmov MUSI PONUKNUT vzdy, bez ospravedlnenia, nieco buracajuce, nove, doteraz nevyuzite, s nadupanym scenarom od zaciatku po koniec. Ten ma priklincoval vcelku solidne, preto radost z meniacich sa postav bola priam detska. Patri sa podakovat reziserovi ze Misiu nepotopil, a dal dalsiu kocku do striebornej "nemoznej" mozaiky. Napada mi ze ako divak sa s Huntom spajam. Skakal som s nim, strielal, bojoval....Postava, ktora robi fenomen. Je vsak opatovne dolezite poukazat na fakt, ze nejde o stupienok vyssie, a nie je realnym poslom akcie a sveta. V ziadnom pripade to ale od neho nechcem (bolo by nespravne ziadat jeho premenu). Lenze nesmrtelnosti sa nevyhne ani tu, nahody mu praju, technika nikdy nezlyha. Nastastie tu to nie je na negativnu kritiku, len nemozno chciet, aby sme film posunuli do urovni kultu, ci drzitela 4 cien akademie. Ak ti zli su u Boha alebo Lucifera, a dobri v zavere odchadzaju s usmevami a americkym humorom na perach od nas divakov, skrsne pobavenie, zazitok, nie uzavretie sa, pocit vynimocnosti (ako v MIAMI VICE). Ale kedze o to v konecnom dosledku nejde, je jednym z tych vynimocnych solidnych tipov na sobotny ci nedelny vecer ako akcny film (z ktorych pri ich kvalitach dnes treba velmi dlho vyberat). S istotou ruskeho Komersantu a chladom placucej eskimackej zeny pokojne konstatujem, ze dostal som od filmu porciu dobre pripraveneho vychuteneho jedla, ktore urcite nebolo z denneho menu UnHollywoodu. Dakujem, bakšiš je Váš. ()

BDMarty007

Pěkné akční scény atd. ale mě prostě vadí, že se tady nikdo moc nemaže s věrohodným a logickým příběhem. Tom Cruise vyrazí hledat něco, někam, kde nikdy nebyl, neví ani co to je a za pár hodin to má… Jakýsi hrubě nastíněný příběh, u něhož je celkem jasné, jak se to asi bude vyvíjet, slouží tedy jenom jako hřiště, na němž Tom Cruise a spol předvádějí své gymnastické kousky. Ano, je to skutečně Mission Impossible; doslova. Já tedy od filmu vyžaduji přece jenom o něco více. A nebylo by to bývalo zas tak těžké k tomu udělat o něco kvalitnější příběh a scénář. ()

Kroup4

Po skvělé jedničce a otřesné dvojce, dodal J.J. Abrams myšlenku, akci a nápadidost zpět Ethanu Huntovi a jeho přátelům. Vrácený lesk slávy a skvělá akce, kamera, scénář i režie oživila jednoho z nejoblíbenějších agentů filmového plátna. Philip Seymour Hoffman v roli záporáka si celý film krade pro sebe, ale nejde se na něj nedívat, prostě úžasně ztvárněná role arogantního až nechutného oponenta Ethna Hunta. J.J. svou práci odvádí skvěle, škoda, že se neujal režie i u zatím posledního dílu a pouze produkoval. Tento díl je pro mne asi nejlepší z celé série. 85% ()

danny_21

Prozatím nejlepší díl o Ethanu Huntovi v režii seriálového mága Abramse, který nabídnul čistokrevnou akci bez zbytečných plků kolem. Typická režie, rychlé střihy, dobrý Tom i se záporákem Phillipem má to spád a tak to má být. Na Bourna to nemá, pokud si chcete užít špionážní podívanou, ale M:I není k zahození. Uvidíme jak dopadne další pokračování, pomalu se na něj chystám - 75 %. ()

mvukotic

Podobne ako pri JJovom Star Treku, ani tu sa asi s nadšenou väčšinou nezhodnem. Kým De Palmova jednotka si vystačila so zaujímavou zápletkou a akciou šetrila na úkor napínavých a štýlových scén, kde rozhodoval viac rozum a dôvtip ako zbrane a Crusiove päste, tam JJ striela, vyhadzuje do luftu vrtulníky, autá a všetko, čo Huntovi príde do cesty. Tajným agentom nesvedčí, keď namiesto bezpečnosti krajiny riešia osobné záležitosti a nesvedčí to ani tretej 'Nulovej šanci'. Hviezda za chémiu medzi Cruisom a Rhamesom, za dobrý kasting a charizmatického záporáka. Druhá hviezda je za to, že som sa nenudil tak veľmi, aby som si všimol ešte viac blbín v príbehu a nechytal sa za hlavu pri niektorých patetických a hlúpych scénach. ()

Pathrose

Tak takovýhle nářez jsem nečekal. Samozřejmě, když jsem věděl, že to bude mít pod palcem J.J.Abrams tak moje očekávání stoupla tak o 75%, ale tohle mě úplně nadchlo. Tom jako Agent Hunt se vrací po třetí a vrací se ve velkém stylu. Po přehnané dvojce přichází velmi vyvážený Akčňák až Thriller, který přináší výborné napětí a akci. Philip Hoffman je záporňák jak má být, místy až slizký a svou roli pojal velkolepě. Celkově to obsazení (Michelle Monaghan, Philip Hoffman) se povedlo. ()

bono22vox

Nejlepšíí díl série, Tom Cruise dokazuje,že hraje nejlíp s bombou v hlavě a P.S.Hoffman v roli zlotřilého Daviana je ve filmu úplně tím nejlepším... Když jsem na tomto filmu byl v kině, ještě dlouho po tom jsem si ho respektive scénky, které mi uvízli v paměti, pamatoval... Skvělej biják, ve kterém si J.J. Abrams teprve brousil svůj um do budoucna, aby nám mohl nabídnout Star Trek a Star Wars... ()

Luckyman

Skvelé pokračovanie jednotky a dvojky. Rovnako ako pri prvých dvoch, tak aj pri treťom pokračovaní som sa výborne bavil. Neskutočné zvraty, akcia a napätie od začiatku až do konca. Tom Cruise je neskutočný a podáva obdivuhodný herecký výkon rovnako ako aj ostatní herci. ()

Demonic189

Prvá polhodinka akosi nemastná/neslaná, ale to zakomponovanie osobnej roviny tomu velmi pomohlo. Film je neuveritelne rýchly, akčný, vzdy sa v nom niečo deje. Super je taktiez záporák v podaní Philipa Hoffmana. 4* ako vyšité! ()

Likan7

Abrams restartoval Mission Impossible způsobem, jakým jsme nedoufali ani ve snu. Dodal mu krev, najednou není nesmrtelný, nepostřílí půlku gaunerů jedním zásobníkem a nedělá u toho blbý, ale efektní psí kusy, přemety a kotouly a to vše v cool brýlích. Namísto toho mu dal rodinu, přátelé, věk a skvělou akci. Ta je v celé téhle jízdě to nejlepší. Je komornější, ucelenější, prostě skvělá, stejně jako nekompromisní nepřítel. Strašně mi to sedlo. ()

pulDag

Po letech viděno znovu a musím říct, že první 2/3 filmu mají stále grády. Ale po přesunu do Číny jako po mávnutí kouzelným proutkem celý film ztratí tempo a sklouzne do béčkové poloakce s hodně nepřesvědčivým vyústěním... Škoda. ()

gemi

No tak sice jsem se nedozvěděl, co je to ta zaječí packa, ale zato od Terrence a Phillipa vím, co je to opičí pracka. Takže by to mohlo být něco podobného. V každém případě konečně solidní, nedementní Mission Imbecile, u jehož sledování se člověk nemusí za filmaře stydět. ()

rublik05

Jsem moc rád, že na třetí pokračování Mission: Impossible krásně sedí naše lidové rčení do třetice všeho dobrého. Konečně se povedlo najít ten správný směr , jakým by se celá série mohla ubírat, a sice vhodně zkombinovat zajímavý příběh s perfektní akcí tak, aby film nenudil a měl divákovi co nabídnout. Překvapilo mě, že i z tak relativně jednoduchého příběhu se podařilo vymáčknout výbornou akční podívanou s fungujícími zvraty a působivou akcí, snímek nenudí, děj je smysluplný, tempo je více než solidní, atmosféra taktéž. Pochválit musím i herce, všichni podávají vynikající výkony, nejvíc se mi líbil hlavní záporák Philip Seymour Hoffman, tomu jeho role fakt sedla. Díky dobře napsaným dialogům se divák občas i pobaví, nějaké ta hláška se taktéž urodí, takže za mě velká spokojenost. Konečně žádný zbytečně překombinovaný děj, prostě jen výtečně natočená čistokrevná akční zábava, přesně tak, jak to mám rád. 8/10. ()

Nix

Tento díl po dvojce je balzám na duši. Nejen, že Abrams napravil reputaci když se Woo snažil udělat z toho něco, co není. Vypněte mozek a nechte se unášet skvělými kousky Toma. Hlavní záporák Hoffman je naprosto bezcitný a geniální. Tenhle díl opravdu zbožňuju a takhle si představuji jak to má vypadat. Opravdu tuhle sérii považuji za srdcovku. ()

Baron Noktur

Neviem, či som to len ja, ale tento film mi vždy prišiel trocha skratkovitý (napríklad infiltrácia do Vatikánu je až smiešne naivná, hoci efektná). Každopádne skvelý film plný napätia a originálnych situácii. Je to jediný M:I, v ktorom Ethan Hunt zomrie. ()

Hellknight12

Z pôvodnej trilógie najlepšia časť. Hudba, herci, scenár. Pekne premyslené a spracované. Dej, ktorý v podstate začína v strede filmu sa snaží vám zamotať poriadne hlavu a darí sa mu to. Skvelé akčné časti. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)