Advokát

• USA The Lincoln Lawyer
Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2022–2024), 24 h 45 min (Minutáž: 43–56 min)

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

David Buckley

Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Christopher Gorham, Becki Newton, Angus Sampson, Kim Hawthorne, Chris Browning, Reggie Lee, Lamont Thompson (viac)

Idealistický právník úřaduje ze zadního sedadla svého Lincolnu a nabourává přitom zavedené pořádky. (Netflix)

Rian_witcher

Asi bych šel s hodnocením výš, kdyby seriál zkrátili na max 6 dílů. Takhle se jednotlivé díly natahovaly vatou vedlejších nevykreslených postav, které neměly žádný vliv na celkový příběh a ani jejich naznačené linky neměly žádný konec. Prostě tam jen byly... ()

Kozlowski8

Právník Mick se po vážné nehodě a následné odvykačce závislosti na lécích vrací do práce a přebírá veškeré případy po zavražděném kolegovi... Zajímavý a netuctový seriál o netuctovém advokátovi v podání výborného, charismatického a sympatického Manuela Garcii-Rulfa. Stopáž se asi dala trochu zredukovat, ale užil jsem si to a těším se na druhou sérii. 75 %. ()

Heywood

Už původní samostatný film Obhájce z 2011 byl výborný se skvělou zápletkou i rozuzlením, tady se na tom postavil seriál a je také výborný. Od výběru herců, po scénář samá chvála, hudba mě poněkud minula, ale zase mi to vyrovnaly mé oblíbené soudní scény. Oceňuji, že uvedení  lhaní a manipulace je součástí právnické práce a spravedlnost je realativní pojem. Advokát chce vyhrát a bývá na hraně zákona. Americký advokát, tolikrát uvedený v knihách (E.S. Gardner ap.) a filmech či seriálech jako zde je ale jen knižní a filmovou iluzí, a jde jen o to, nakolik této pohádce uvěříme. Advokáti jsou ziskoví podnikatelé a jejich kachna, kterou musejí oškubat, je jejich klient, a právo a spravedlnost nejsou cílem, ale jen nástrojem k tomuto oškubání. I tato pohádka byla dobře vystavěna s ambiciózní prokurátorkou, která ztratila nadhled, s policajty, co také milují nejprve kariéru, potom službu, s advokáty, který manipulují porotami (systém v USA opouští to 100% rozhodování ve prospěch většinového, protože stačí podplatit jednoho..) a máme tu i rozuzlení zápletky mimořádně překvapivé. Pohádka o hodném advokátovi tak má zlatou tečku, když vnímáme, že on sám zůstává opuštěn a nikoliv příliš šťastný.. Ocenil jsem vysvětlení vraždy i nápaditost jejího provedení (pro mě originální), ocenil jsem lokace a i atmosféru, ocenil jsem opětné předvedení tupých policajtů, co hledají rychlá snadná a blbá řešení, neocenil jsem domácí příběh s přerostlou dceruškou. Vše souhrnně na 80% a doporučuji tento seriál si vychutnat se sklenkou dobrého vína.. Pak má pohádka o hodném advokátovi ještě větší kouzlo.. ()

Dusty56

Seriál jsem zhlédl na jeden zátah, takže je jasné, že mě to bavilo. S filmem Obhájce nakonec toho nemá tolik společného, jak jsem se obával (například, že bych mohl znát konec), snad jen podobné prostředí, podobné uvedení příběhu, který se s filmem postupně rozchází. Hlavní rozdíl je ale ten (který dělá film lepším), že tady dostávají více prostoru vedlejší postavy, které, abych byl upřímný, mě zas tak nezajímají. A druhý rozdíl je o něco horší herecké obsazení. Manuel Garcia-Rulfo je sice sympaťák, ale na McConaugheyho neměl a stejně tak z hlavních obžalovaných byl lepší ten z filmu. Také mě trochu štvala Neve Campbell (její postava a postava Garcii se k sobě rozhodně nehodí). Naopak potěšila Becki Newton. Ve výsledku je to seriál, který stojí za zhlédnutí a vyplatí se vydržet i úvodní trochu slabší dvě epizody. 80% ()

Annaroz

Hlavní linie příběhu dobrá, vadily mi vedlejší větve, ve kterých ambiciozní exmanželka, jde za svým případem přes mrtvoly a závěr, kdy advokát napravuje to, co kdysi podělal mi přišel už zcela zbytečný. ()

kotrlak

Je to slabší pětka, ale tohle definitivně můžu. Sice když si mám představit že tenhle Haller je nevlastní brácha detektiva Bosche z dalšího seriálu kde vládne Titus Welliver, tak mi trochu zkratujou závity a mozek odpírá poslušnost...ale FUCK IT! Zezačátku člověk neví co si má o něm myslet, páč se jeví trochu naměklej, ale to se poddá a vyklube se z něj sympatickej charakter a překvapivě to zvládá i v soudní síni. Jak se zmiňuje Verbal, Cisco vypadá jak troglodyt a ta bejvalka Hallera má sklon k zoofilii, to je jasný. Děj se zajímavě proplejtá a zastánci BLM se můžou spokojeně usmívat, páč tahle sérka je víc než rasově vyrovnaná. Příběh dospěje k hapyendu, tak hezkýmu že nebejt toho vykalkulovanýho vyústění (ne)návratu Hallera k jeho family, by tomu člověk musel tu jednu hvězdu ubrat. ()

Sopholojong

V momente zistenia mena David E. Kelley, ako tvorcu a producenta, "jsem nabyl" obavy zo serialu tvaru jeho minulostnych kuskov Ally McBeal, alebo Chicago Hope a ich repetitivnosti, ci klisoidnosti. Chyba lavky! Akademia scenaristiky az "sorkinovskych" rozmerov (akurat tie rodinne meetingy mierne rusili), "peclive" budovane charaktery (to uz ked vam aj Neve Campbell zahra prijemne, tak je sviatok), sustredena rezia v rozpalenom LA a gradacia par excellence. Piatu epizodu s vyberom poroty si zaramujem ako jednu z najlepsich veci, videnych v danom zanri. Nic tu nechyba... od svojskeho hlavneho, "fair-play" hrdinu az po charizmatickeho cierneho vysetrovatela, ci dlhobradateho snipera v sanatoriu. Vsetci su perfektne na svojom mieste. Na tom najspravnejsom su ale prave figurky, od ktorych by som to vobec necakal - byvaly motorkar Cisco "medvedovskeho" Angusa Sampsona a najma moje nove blondate zlaticko Becki Newton (ked sa da do sportoveho, najma do legin, je na co pozerat), od ktorej by si Witherspoonka mala brat lekcie ako sa to ma s tou "legally blonde". Twist strieda twist, Mickeyho prednesy o fungovani "defense" na sude svojej soferke su vysoko navykove, do toho kriminalne delikatesy "kto ma sleduje", vedlajsie linky Soto, alebo pro bono pripady (tie su excelentnejsie ako samotny hlavny pripad). Toto sa hrubo podarilo... Kurevsky sa tesim na druhu seriu! ()

LoArmistead

První série za velmi slušné 4*. Chytil jsem to po poslední sérii temné, špinavé a kruté Gomorry a tak mi maličko odlehčený výlet do prosluněného L. A. udělal dobře. Dostal jsem to, co jsem chtěl - zajímavou zápletku, hodně vyšetřování, trochu soudu, trochu soukromých patálií hlavních hrdinů, sympatické postavy, dobré herce (Manuel Garcia-Rulfo v hlavní roli výborný, Sampson boží vedlejší postava, Becki Newton krásně sladká, Gorham povedený slizák), atmosférickou Kalifornii, povedenou hudbu a vyznění, které je tak akorát na pomezí mezi vážnou a nevážnou notou. Těším se, až bude venku 2. série, kterou si zase s chutí dám jako sice nikterak objevné nebo převratné, ale za to velmi poctivé a atmosférické soudní drama. ()

BIG.NINE.CF

Takže! Manuel zdaleka není takovej frajer jako Matthew. Ale i přesto je to hodně slušnej seriál. Škoda, že změnili pár postav, ale na druhou stranu to úplně nezprasili buzíkama, negrama a podobným svinstvem (buzny ani afroameričané, mi samozřejmě nevadí, ale všeho moc škodí a Netflix se v tom v poslední době vyžívá)... Teda né že by tam nebyli, ale necpou nám je za každou cenu pořád před ksicht a hlavně nejsou v hlavních rolích. ()

jmennno

Seriál jsem zhltla na jeden zátah. Seriály a filmy z prostředí soudní síně mám ráda. Hodně mi to připomínalo film Obhájce. Ten mám hrozně moc ráda. I když, ten byl samozřejmně lepší. Ale i tak, bavila jsem se. Bylo to opravdu dost napínavé. Nelze se podívat pouze na jeden díl. Ale popravdě, byla jsem trošku zklamaná z posledního dílu. Čekala jsem větší či stylovější zakončení. ()

Updated_Cake

Když to porovnám s filmem, tak tam bylo více detailů a bylo to uhlazenější, bylo tam více emocí, ale prakticky se to táhlo. Mít ten seriál o 2 epizody méně, jedině by mu to prospělo. Obecně je to ale hodně dobrý seriál, jehož atmosférou docela nasáknete. Ono obecně konkurovat filmu, kde hrál Matthew McConaughey, je docela tvrdý oříšek sám o sobě a seriál se vážně snaží. Bylo to fajn právní krimi drama, které nezklame a člověk si to rád pustí za čas znovu. ()

M.Fish

Mickey Haller je občas velice nevtipný a nesympatický král humoru v soudní síni, dějové linky s dcerou a Izzy jsou víc než zbytečné, ale jinak je to fajn, těšim se na dašlí řadu. Rozjelo se to dobře. ()

Saxicola

Vcelku typické americké soudní drama se zajímavým rozuzlením na úplný závěr. Zkrátila bych to klidně o 2-3 díly, protože ty ubrečené family issues jsou TAK otravné... 75% ()

aznaho

Skvěle natočený! Výborný casting. Napětí, sociální drama, komedie. Manželka jedna i manželka dvě upe nejvíc ☝️😂 ()

Filumena

Dobře natočeno podle knižní předlohy. Manuel v hlavní roli byla trefa do černého. Mělo to spád, nenudící dialogy. Když neočekávám akční honičky tak jsem s tímto žánrem velmi spokojena. Ďáblův advokát roli zahrál velmi přesvědčivě. Těším se na další sérii a doufám že udrží svou vysokou laťku. Asi budu chtít od Netflixu omluvu za probděné noci :), nešlo vypnout, dokoukáno jedním dechem. ()

FawayitanaXX

První díl je takový neslaný nemastný a veze se na vlnách průměrna. Díl je také zdlouhavý a moc nevtahne do děje. A depresivní pravnik se vrací zpět do práce? No pojďte mne přesvědčit. ()

Stranger Things znovu trhají rekordy

Stranger Things znovu trhají rekordy

01.06.2022

Po dlouhé pauze, zapříčiněné mimo jiné také pandemií covidu, se seriálový hit Stranger Things vrátil na Netflix. A to rovnou ve velkém stylu. Čtvrtá série, která byla rozdělena na dvě části, přičemž… (viac)