Advokát

• USA The Lincoln Lawyer
Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2022–2024), 24 h 45 min (Minutáž: 43–56 min)

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

David Buckley

Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Christopher Gorham, Becki Newton, Angus Sampson, Kim Hawthorne, Chris Browning, Reggie Lee, Lamont Thompson (viac)

Idealistický právník úřaduje ze zadního sedadla svého Lincolnu a nabourává přitom zavedené pořádky. (Netflix)

Recenzie používateľa Dusty56 k tomuto seriálu (7)

Advokát (2022)

Seriál jsem zhlédl na jeden zátah, takže je jasné, že mě to bavilo. S filmem Obhájce nakonec toho nemá tolik společného, jak jsem se obával (například, že bych mohl znát konec), snad jen podobné prostředí, podobné uvedení příběhu, který se s filmem postupně rozchází. Hlavní rozdíl je ale ten (který dělá film lepším), že tady dostávají více prostoru vedlejší postavy, které, abych byl upřímný, mě zas tak nezajímají. A druhý rozdíl je o něco horší herecké obsazení. Manuel Garcia-Rulfo je sice sympaťák, ale na McConaugheyho neměl a stejně tak z hlavních obžalovaných byl lepší ten z filmu. Také mě trochu štvala Neve Campbell (její postava a postava Garcii se k sobě rozhodně nehodí). Naopak potěšila Becki Newton. Ve výsledku je to seriál, který stojí za zhlédnutí a vyplatí se vydržet i úvodní trochu slabší dvě epizody. 80% ()

Zpátky v sedle (2022) (S01E01)

První díl seriálu se zvolna rozjíždí, až ke konci mě docela začal bavil. Líbí se mi obsazení - Maria Garcia-Rulfo je sympaťák, Becki Newton mám rád už od HIMYM, trochu mi nesedla jen Neve Campbell, která byla bezva v Tři do tanga. Díl záměr pilotu splnil - dokázal mě navnadit na další díl. 65% ()

Kouzelná kulka (2022) (S01E02)

O trochu lepší než pilot, ale furt tomu chybí něco, co by vtáhlo víc do děje. 70% ()

Nepodcenit přípravu (2022) (S01E03)

Konečně se to rozjíždí. Tím myslím hlavně druhou polovinu, která byla zatím nejlepší částí seriálu. 80% ()

Podivná tíseň (2022) (S01E09)

Nejlepší díl, který šlape od začátku až do úplného konce. 90% ()

Rozsudek ráže 9 (2022) (S01E10)

Závěr série sice nabídl více ukončení jednotlivých linií než předchozí díl, ale mu paradoxně uškodilo. Stále mě to bavilo, ale přece jen když to skákalo od jednoho ke druhému, k ne tak záživným linkám, které úplně zbytečně znovu otevřeli (Sato), tak mi to trochu ubralo na pozornosti směrem k epizodě. Ale i tak jedna z lepších epizod. Hláška epizody: "Co byste řekl lidem, kteří si myslí, že jste vrah?" "Jsem rád, že nebyli v porotě." 80% ()

Kodex profesního chování (2023) (S02E01)

Co si pamatuju, tak z první série jsem byl docela nadšený, o to víc mě zahajovací epizoda druhé zklamala. Vůbec mě to nebavilo a vlastně se v epizodě s výjimkou závěrečné scény nic nestalo. Herecky taky nic moc. 55% ()

Stranger Things znovu trhají rekordy

Stranger Things znovu trhají rekordy

01.06.2022

Po dlouhé pauze, zapříčiněné mimo jiné také pandemií covidu, se seriálový hit Stranger Things vrátil na Netflix. A to rovnou ve velkém stylu. Čtvrtá série, která byla rozdělena na dvě části, přičemž… (viac)