Zábavný příběh plný dětských dobrodružství se odehrává na předměstí Chicaga na konci 80. let minulého století. Hlavním hrdinou je desetiletý Jake Doyle, který se snaží získat k Vánocům nejnovější a nejlepší videoherní systém. (HBO Europe)

JohnCZ

Čekal jsem to asi o cosi vtipnější a nápaditější. Fantasy to není vůbec (na Kevina taky mluvil ďábelský kotel a nebylo to fantasy), o těch 8-bitech to v podstatě taky není, ale jako rodinná komedie, kdy děcka postupně zjišťují, co je na vánocích to nejdůležitější, je to asi docela ok. Průběh spíše průměrný, vyústění a finální pointa moc pěkná. Neil Patrick Harris s dcerkou mi byli ale daleko sympatičtější, než ta ústřední retro parta. ()

sidzej

Je to niečo na spôsob Christmas Story pre novú generáciu. Samozrejme nedosahuje to podobných kvalít ale v podstate mám takéto príbehy plné nostalgie a detskej perspektívy rád. A úplne som tomu malému chalanovi rozumel a fandil mu aby získal svoju vytúženú konzolu. Takéto príbehy fakt dokážu človeka vrátiť späť do detstva. A to si cením. 70% ()

Salem

Jak Barney od Teda se naučil vyprávět. Dcero budu ti vyprávět jak jsem dostal Nintendo který jsem vlastně ani nedostal, ale musel jsem si na něj vydělat. ()

Tony.cs

Wow... Už dlouho jsem neviděl vánoční film tak bez atmosféry, nudný, otravný... Tohle se mi vůbec nelíbilo. Ani ta atmosféra osmdesátek nebyla nic moc. Herci nevýrazní až otravní. Zachraňuje to posledních deset minut. Ale to nestačí. ()

blackrain

Další rodinná komedie o pavém smyslu Vánoc. Jako první jsme s bráchovu v ulici měli SEGU, takže velmi dobře dokážu Jakea pochopit. Brácha ji vydyndal na rodičích, do teď vlastně netuším, jak se mu to povedlo. Nostalgie je pěkná potvora. No, očekávala jsem trošku víc. ()

OG_Swifty

Misty i zabavny detsky film o tom, kterak Jake Doyle ziskal svoje prvni Nintendo - zakladni premisa je postavena na lzi, protoze se prvniho Nintenda nakonec divak vubec nedocka. Film se spis mel zabyvat tim, kterak se Jake snazil na Vanoce ziskat Nintendo. Nejnesympatictejsi byl dle ocekavani Neil Patrick Harris, kteryho osobne nemam rad, a (ne)herci deti byly nakonec snesitelny. Film konci neocekavanou dojemnou pointou, ktera byla vlastne fajn. ()

Chen

Nová vánoční klasika to v mém případě nebude a ano, je to předvídatelné, ale pobavil jsem. Ostatně, jsem "osmdesátkové" dítě a umím se do hlavních hrdinů velmi dobře vcítit ;). ()

Nach

Staromilsky vypadající film, který nám, narozeným v osmdesátých letech říká, že se blíží doba, kdy budeme cílovkou filmů pro pamětníky. Přitom ale skvěle fungující komedie s řadou už dříve různě omývaných klišé, které mě zde opět rozesmály, neboť mi tato komedie jako celek navodila pocity z dětství. To, co USA měla v osmdesátkách, se k nám dostalo až v době devadesátek. Takže úžas jménem 8bitová herní konzole, to bylo terno mého mládí. A řada klišé v podobě sociálních vztahů též byla něčím, čím jsme si my a můj kolektiv, který mě tehdy obklopoval, prošli. Za toto jasné čtyři slunce! Velice jsem si to užíval. 75% ()

FrankSusta

Pouštěli jsme to ve škole. Hlasování neproběhlo. Učitel rozhodl, že je to film 10+ a nám že prý již dost možná všem deset bylo, tak se to pustilo. Byli jsme znechuceni, byli jsme psychicky zdeptáni, naše mozky byly totálně zdekonstruovány. Prostě ne, rodinné filmy streamovacích služeb radši nebrat (až na vyjímky). A ani zajímavé obsazení to nezachrání. ()

Johnny.ARN

Nepoteší, neurazí. Barney si zaspomínal na HIMYM tým štýlom rozprávania. Sobotné doobedie na Markíze v čase predvianočnom, tam presne tento film patrí. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Velice fajnový, napínavý a nakonec i sentimentální spíše dětský film, který mě osobně přišel velice sympatický a absolutně jsem se po celou dobu sledování nenudil. Hezké absurdní vyobrazení tahu proti videohrám jakožto zkázu šířícímu zlu. Možná ty osmdesátky tolik nevynikly, nehrálo to na jejich atmosféru a všechno vypadalo jen jako taková alternativní moderní doba, kde NES bylo stále v kurzu a takovým dětským, často nedostižným snem. Mám takováhle překvapení při nedělním nahodilém sledování rád. ()

VasaX

Krásný Vánoční vzpomínkový příběh o cestě mladého chlapce za vysněným Nintendem. Klasické story s dětskými hrdiny (tradičními archetypy) - zde to stále funguje, zejména pokud je obsazení příjemné a moc seto nepřehání. Já ho naordinoval jako štědrovečerní pohádku a nejsem zklamán. ()

Sany33

Príbeh: Jake rozpráva svojej malej dcérke ako sa koncom 90-tych rokov snažil dostať k bájnej konzole Nintendo. Herecké obsadenie: Detský herci prešli úžasným kastingom a tak sa dokonalo hodina na svoje role. Už dlho som nezažil, že by mi postavy tak dobre sadli ako práve pri tomto filme. Či už detské ale aj tie dospelé. Prevedenie: Retro prenesenie do roku1988 je veľmi zaujímavé svieže a pútavo natočené. Samozrejme je to na Americkom kontinente tak, že to treba brať trocha s humorom. Pocity: Aj napriek tomu, že sa film prezentuje ako komédia, humor nie je jeho hlavnou devízou. Je to práve nostalgická atmosféra a príjemný rodinný príbeh na ktorý sa veľmi dobre pozerá. Pridaná hodnota: Veľmi dobre obsadená rodinná komédia, na ktorú sa aj veľmi dobre pozerá. Príbeh nie je žiadne inovatívne terno ale diváka pobaví. 80% ()

Jaro.Krafcik

Začal nám Advent a tak som neváhal a pozrel si nejaký vianočný film. S jasným svedomím môžem uznať že toto môže byt nová vianočná klasika z novších filmov, ktorá bude bežať každé Vianoce. 8 bitové Vianoce s nintendom potešia hlavne hracov. Ale aj nostalgicky staršie ročníky. Veľká škoda že stream niekde v polovici zasekol a tak som musel čakať kým sa to celé načíta odznova. Žeby preťažené servery školákov ktorí už sedia doma a maju vianočné prázdniny ? A dostanú vytúžené nintendo? 4* ()

Wally

Jedna * navíc za to hezké finální vánoční poselství. Jinak jsem čekal asi něco jiného. Ale ty děcka byly fajn a i přes některé 'trapárny' tu byly scény, které se povedly a člověka donutily k úsměvu 👍 ()