Dom pri močiari

• USA A House on the Bayou

Manželia Jessica a John Chambersovci sa po odhalení mužovej nevery rozhodnú zachrániť svoj vzťah aj rodinu. Jessica sa nechce rozviesť, ale má tri podmienky – manžel preruší kontakty s milenkou, o jeho nevere sa nikdy nedozvie ich dospievajúca dcéra Anna a všetci traja pôjdu na spoločnú dovolenku do odľahlého sídla v Louisiane, aby obnovili narušené vzťahy a zblížili sa ako rodina. Keď ich však jedného večera navštívia nepozvaní a podozrivo priateľskí susedia, víkend naberie zlovestný spád. Na povrch vyplávajú temné tajomstvá a ich krehké vzťahy, jednota, súdržnosť a solidarita sa začnú rozpadávať. Jedno je však isté - na túto dovolenku v Luisiane nikto z nich do smrti nezabudne. (TV JOJ)

oveckaoa

Nemělo by být připsáno v žánru i mysteriózní vzhledem ke konci? Ženská zjistí, že jí chlap zahýbá  se svou studentkou (ne, že bych se mu divil ta studentka byla proti jeho ženě překrásná) a jelikož nechce rozvod navrhne mu dovolenou kdesi v baráku. Tak tam dojedou poznají jakéhosi dědka co tam prodává a jeho syna pozvou je na večeři a ti  je pak přepadnou (dál nebudu spoilerovat). Námět je dobrý bohužel to kazí herci kromě toho kluka za nic nestojí dcera vypadá divně a neumí si ani nalakovat nehty otec je takový nemastný neslaný a manželka je v permanentním módu, že je nasraná na všechno dědek je tam vyloženě do počtu. 60 procent ()

borec999

Od pohľadu nízkorozpočtový, ale zato dosť originálny home invasion, pri ktorom si človek môže povedať v dnešnej dobe pomerne vzácnu vec- že niečo podobné doteraz (pravdepodobne) nevidel. A to je najväčším plusom tohto snímku od Blumhousu, a práve preto príbeh nechcem opisovať ani spoilovať. Na druhej strane vyslovene báť sa nebudete, z postáv (hercov) Isaac dokáže navodiť chvíľkové nepríjemné pocity a atmosféru mysteriózna, no tie sú miešané s nepresvedčivým herectvom otca rodiny, ktoré pôsobí ako päsť na oko. A i logika správania postáv (I have to try save your dad because in the future you won t forgive me!!!) nie je často najlepšia. Takže áno, House on the Bayou stojí za pozornosť a na 1 pozretie je celkom fajn, ale má určite aj nejaké chybičky krásy ... 55% ()

Adramelech

Dost originální horor s dobrou atmosférou, nečekanými dějovými zvraty a trochu divným koncem. Nebudu zde prozrazovat děj, aby divák nepřišel o požitek. Místo toho se zaměřím na jednu jedinou scénu ze začátku filmu, v níž je podle mého názoru obsažené morální poselství tohoto nevšedního filmového díla. Hlavní postavy: muž, jeho žena a jejich dcera. Žena má ráda telecí maso, ale jejímu manželovi telecí nechutná. Žena pošle muže, aby dojel nakoupit do venkovského krámku nějaké potraviny, zvláště telecí maso. Muž v regálu objeví toto zboží: Veal Cutlets Special! $ 7.99/lb. Mně to přijde jako dobrá cena. (Kotlety jsou zabalené v papíru a balíček, jehož hmotnost odhaduji tak na dvě libry, je převázaný provázkem. To neodpovídá předpisům EU, ale Spojené státy na předpisy EU kašlou, protože jsou velmoc a mohou si to dovolit; kromě toho neleží v Evropě.) Muž vezme zboží do ruky, ale pak je vrátí zpátky do regálu. Nic naplat, k večeři budou zase nějaké burgery nebo čím se ti Američané pořád cpou. Při placení u pokladny dcera, která si v krámě prohlížela časopisy, připomene telecí. Muž odpoví, že telecí neměli. Prodejce to slyší, ale mlčí, protože zákazník má vždycky pravdu, nicméně varuje muže tím způsobem, že mu připíše na paragon tato slova: „Ďábel tě sleduje.“ Doma muž stejně zalže i manželce. No a brzy poté se začnou dít věci. Z toho plyne poučení: Pošle-li vás vaše manželka nebo partnerka nakoupit nějaké potraviny, tak jí všechno kupte dle jejího přání a nikdy jí nelžete, že to či ono neměli, když to měli. Může vás uslyšet ďábel, který – bez ohledu na to, jestli v něj věříte nebo ne – vám pak zatopí způsobem, jehož jednu variantu lze vidět právě v tomto filmu. ()

Corpsegrinder odpad!

Nudnej shit bez atmosféry co se zoufale snaží bejt originální ale vyznívá směšně a amatérsky. Přehlídka ošklivých neherců a stupidních dialogů je navíc podbarvená absolutně nehodící se hudbou. Závěr s policajtkou snad nemůže brát vážně ani ten nejhloupější divák. ()

Aurus

No tohle byl zvláštní ale i dost zábavný hororový film který staví hlavně na atmosféře a napětí což je podle mě hodně dobré. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě 7/10, je to hodně milé překvapí, no alespoň pro mě. A taky nechápu to hodnocení 56% podle mě by si zasloužil 70%. No pro ty kteří v hororech mají rádi velkou atmosféru a napětí tak doporučuji. ()

jorgus

zajimava jizanska atmosfera, nejasne vyusteni pribehu a jiz nekolikrat zminena nová "home invasion" - kdy jsem byl zvedavy jak probehne, pote az na jeden twist nuda nuda..:( ()

figliar

Najskôr mi film pripadal ako klasický horor, kde miestny vidliaci väznia a vydierajú bohatú rodinu, no v polke prišlo nečakané prekvapenie. A to filmu prospelo. Síce vidno malý rozpočet, ale herci, myšlienka a dej boli celkom dobré. Netreba čakať nič extra a na záver som určite sklamaný nebol. ()

Trancetino

V poslednej dobe vídavam na ČSFD, že celkom dobré filmy mávajú o ničom hodnotenia a takéto sračky ako táto 56%. Tento film určite nebol horor. ()

Stillborn83

Nejdem popierať, tento film som si pozrel kvôli Angele Sarafyan. Trištvrtina filmu bola milým prekvapením, aj keď o horore by som asi ani nehovoril. Nepredvídateľné hry manželov a dvaja záhadní miestni podivíni. Rozohrané to bolo výborne, nevadila mi ani nadprirodzená linka, ale našlo sa tam dosť nelogických vecí. Záver bol však totálna kravina – veľká škoda. Menej je niekedy viac, nemuselo sa všetko prezradiť. Aj napriek tomu dávam 3 hviezdičky, aj keď opakujem – záver bol na facku. ()

Pitryx

Je to poměrně pomalé, dokonce bych řekl těžkopádné. Ta místnost asi měla být třešnička na dortu, ale u mne to nezabralo a byla spíše rušivá. Největší překvapení v 52. minutě pro mne překvapením opravdu bylo. Konec mohl být dotaženější, ale budiž. ()

Mamlas

První 2/3 se neuvěřitelně táhly. Nicméně námět tohoto nestandardního HI nebyl špatný ani tuctový, téma zaujalo, realizace už moc ne. Kdyby to byla jedna 20minutová epizoda v nějakém povídkovém hororu, bylo by to dobré. (34%) ()

TheKniGht

Super zahadny film,zajimave zpracovani!konecne jiny a zajimavy zanr..dobro a zlo a hrichy..doporucji..mel by mit 70-75% dobre natoceny,dobry zvuk,kamera efekty…za me super!nechapu proc ma tak malo v tehle dobe kde vychazi sama nidna blbost a hlavne na netflixu clovek kouka jak do lednice protoze nevi co pustit kdyz je 85%veci uz nezajimavych a becka.. ()

xxmurphyxx

Celkom spoko. Taký neškodný low budget akože horor. Postavy hrajú na čo reálne majú, na Oscara to nebude, ale dívať sa ne dá. Príbeh taká klasika, ale našťastie tu bol pokus priniesť niečo nové a trošku to okoreniť aj jedným zvratom, takže za to majú moje sympatie. Na vypnutie mozgu na večer môže byť. ()

jouzy

Velmi silné tři hvězdy, Angela nádherná. Chvílemi mi to připomínalo Zabití posvátného jelena. Velmi dobrý výběr herců a dobrý příběh. ()

TesterX

Urcite originalni pocin, bohuzel mu chybi lepsi zpracovani, atmosfera a zaslouzit si oznaceni horor. Herci jsou tupa polena, az na hlavniho mladika, ktery jediny dokaze vyvolat stripky desu. V napeti vas tedy udrzuje predevsim, co z toho vseho vzejde. ()