Na jeho počátku uprchne v Irsku z vězení psychopat Ryan Gaerity. Dostane se do USA, kde se chce pomstít Liamu McGinleymu, který byl před dvaceti lety jedním ze členů jeho teroristické skupiny, ale teď žije pod jménem Jimmy Dove v Bostonu a pokouší odčinit svou vinu prací u policejního pyrotechnického oddílu. Právě se rozhodl požádat o ruku svou milenku Kate, kterou miluje, stejně jako její dcerku Lizzy, a současně odejít z aktivní služby do funkce instruktora, když Ryan poprvé udeří. Připraví nálož, která usmrtí Jimmova přítele Blanketa. Zatímco jeho kolegové spěchají k další nahlášené bombě, uvědomí si Jimmy nebezpečí, ale marně se je pokouší varovat. Ryan mu zavolá a naznačí, že jde po Kate a Lizzy. Jimmy je okamžitě odveze do bezpečí a vyšetřovatelům prozradí všechno, co o atentátníkovi ví. Pomlčí však o jejich vztahu. Další obětí pumového atentátu se má stát černoch Anthony, nováček v pyrotechnické jednotce, ale Jimmymu se podaří komplikovanou bombu zneškodnit. Zjistí, kde se terorista ukrývá, ale než stačí cokoli podniknout, stane se další obětí šíleného teroristy starý policista Max. Rozzlobený Jimmy spěchá do Ryanovy skrýše, kde se s psychopatem popere. Těsně před smrtí Ryan Jimmovi prozradí, že další obětí se za krátko stane Kate i s Lizzy. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Nudny film s lee Jonesom, ktoreho tu vacsina vynasa nebies, a ja som toho herca nikdy nemal rad. Vybuchy, explozie a akcne casti sice fajn, ale scenar by chcelo viac prepracovat. Viac sa mi paci rovnako ladeny film Exploze s Brosnanom. 40 % ()

Phos4rus

Nemam rad problemy spojene s IRA a rad je mit nebudu, je tak jasne, ze me tenhle film nijak moc nezaujal. Snad jen mnozstvim hereckych hvezd, ktere zde hraji a krasnou muzikou. ()

SeanLSD

Fantastické konkrétne detaily silne napojené na realitu. Väznica v tvare kríža, vyhračičkované bomby, U2, ktoré po filme už nikdy nebude znieť ako predtým... ()

andrii

Erupce hlavy. Reakce explozivní. Sluneční paprsky v pichlavé jehlice mění. Do mysli vlít´ bombér povětrný, meteorit paniky. Zakryl ji dýmem dynamitu, zaklínil "karnevalem" krve a smrti. ()

Triple H

Celkom znesiteľný thriller, ktorý bol miestami parádne klišovitý. Páčilo sa mi použitie muziky U2- hodila sa. Jeff Bridges sa snaží, rovnako ako Tommy Lee Jones, ktorý si svoju rolu teda poriadne vychutnal. ()

dANo

Priemerný film plný explózií a s množstvom klišé, ktoré trochu uberajú na kvalite. Tommy Lee Jones to naopak trochu pozdvihuje... ()

JohnSmith

Moc pěkný thriller se solidní dávkou napětí a dobře natočenou akcí. K tomu výborní Jones a Bridges. Si někdy říkám, že Hopkins je nedoceněný a měl by dostat opravdu velkou šanci se ukázat. ()

VanTom

Výbušná hra na kočku a na myš mezi pyrotechnickým expertem s temnou minulostí a pomstychtivým bombovým teroristou se v podání Hopkinse, Bridgese a Jonese slušně rozbíhá. Bere se však natolik psychologicky vážně, že jí asi ani nedojde, do jak hloupého hollywoodského akčňáku s instantním happy-endem se postupně (nejvíc v závěru) přelomí. ()

Smileface

No,bylo to celkem zábavné,ale ten debilnímu začátkek: Kdy oběť musela stále psát,dokud se nenaplní HDD (Připomenu jen že přímo psaný text se do HDD neukládá,ale do operační paměti).To by se dalo ještě snést,ale textový editor který ukazuje počet volných bajtů na disku.............UF to bylo i na mě moc.Jinak má film celkem zajímavé nápady a spád zejména díky Bridgesovi,Lee Jonsovi a Whitakerovi. ()

PALINO

ZDESENIE je dobrý film zo starej školy, ktorý sa nás nesnaží ohúriť rýchlym strihom, ale postupne budovaným napätím. A to nechýba ani jednej pyrotechnickej scéne. Film som prvýkrát videl ešte ako dieťa a musím oceniť, že po rokoch stratil len minimum zo svojej pôsobivosti. A to aj vďaka sympatickému Jeffovi Bridgesovi, záporákovi Tommy Lee Jonesovi, ale i Lloydovi Bridgesovi. ()

iXtr3m3

Herecký súboj dvoch veľkých hereckých mien v danej dobe hodne využívanom prostredí výbušnín, pyrotechnikov a pod. Určite ďaleko lepšie ako Brosnanov Live Wire. Skvelý soundtrack s pár hitovkami legiend z U2 to navyše ešte viac podtrhuje. Na druhej strane, je to ľahko zabudnuteľný film, ktorý nemá niečo, čo by ho robilo zapamätaniahodným. Ale pozretie určite neuľutujete. Dramatické aj napínavé je to fajn, niektoré momenty boli doslova skvelé, ako napr. "macro" zábery na určité akcie napr. zapojenie telefónnej šnúry do zástrčky atď. Za mňa 70-75%, takže lepšie 3 hviezdy. ()

Wally

Minulé tisíciletí jde z filmu cítit a nemyslím tím, J. Bridgese a T. Lee Jonese v nejlepší formě. Ale i tak sem se báječně bavil a film pohladil mou duši pamětníka této filmové éry... ()