Americký explozivní thriller o tom, že i doušek obyčejné vody může mít smrtelný říz. Pierce Brosnan se pokouší zlikvidovat novou, velmi nebezpečnou výbušninu, která se mísí s vodou. Stačí se napít a začne se aktivovat... (oficiálny text distribútora)

Terva

CITÁT - Spojené státy byly poměrně bezpečné - až doposud.......... Ano, klasické klišé prochází celým příběhem. Který drát odstřihnout, když nechcete aby bomba bouchla? Jakou máte ráda barvu? Červenou nebo zelenou? Povídá Pierce Brosnan (agend FBI) a kouká ohrožené dívce pod sukni. Jo je to v klidu a nebojte se, že SPOILER drát který odstřihne není ten pravý. KONEC SPOILERU. CITÁT - Proč nenosíte kalhotky?.......... Akční snímek o terorismu a neznámé výbušnině obsažené ve vodě. V hlavní roli můj oblíbenec Pierce jehož práce i koníček je zneškodňování výbušnin. CITÁT - Myslím, že se musím jít vymočit, senátore.......... No a jak to tak bývá je to o zhrzelé lásce, penězích a politice. Má to výbušnou šťávu a na svou dobu je to celkem povedené. Ani v dnešní době akčních snímků, jsem se nenudil. Jedna věc je tam přece jen hodně přehnaná. A to jak dokáže agent Danny O'Niell (Brosnan) vyrábět výbušniny při pochodu. Prostě, co dům dá, to je výbušnina. Podle tohoto snímku si z domácích trhavin mohu sám vyrobit několik druhů bomb - jak prosté. CITÁT - Smůla, že nejsi pojištěný, co.............. A v senátorově domě však nejsou jen ingredience pro výrobu výbušnin, ale najde se i něco jiného. Kdo neviděl podívejte se a kdo viděl připomeňte si. ()

Pohrobek

Od začátku do konce stejně nesmyslné a ubohé. Už v prvních minutách nezbývá, než se pozastavit nad opravdu originálním, americkým chápáním terorismu. Útoky v Lockerbie, Amánu, únosy ve Středozemním moři jsou tu všechny spojeny dohromady a navíc ještě s nastávajícím řáděním bezcitného zabijáka v USA. Hlavní postava je asi tak životná jako funkčnost oné geniální chemické reakce (Pozor, co pijete! Kdyžtak noste v kapse vždycky něco zásaditého!). Začínám věřit, že všem speciálním agentům FBI se kdysi, částečně jejich vinou, utopilo v zahradním bazénu dítě. Ó, jak dojemné! Že to jsou slušní manželé, kteří cizí vinou musí udobřovat svoji ženušku, nejlépe tak, že postřílí kupu zabijáků, kteří jí střídavě míří na hlavu. Ten, povětšinou nechutně zbabělý, parchant, co se ji pokoušel svést si to jistě pěkně odskáče (V tomto případě asi až nepěkně.) To, že umím vyrobit výbušninu třeba i z h...a, je přece naprosto samozřejmé. A co udělám, když jsem na půdě, kam se za mnou blíží ozbrojený zabiják? No přece odložím pistoli na zem, vyrvu obrovskou železnou, mimochodem asi stokilovou trubku, naplním ji hřebíky a jakýmsi, mně bohužel nepochopitelným mechanismem, je všechny vystřelím přímo do krčku onoho chcípáka. A jednu perličku na závěr. Stalo se zvykem, že si rozdávám buď s rozuteklými, zabijáckými agenty KGB, anebo s fanatickými arabskými teroristy. Proč ne najednou? Alespoň jméno hlavního lotra Mikhail Rashid se nás o tom snaží přesvědčit! ()

lennyd

Danny O'Neill (Pierce Brosnan) je pyrotechnik specialista, kterého vždycky zavolají, když jde o nějaký hodně velký průšvih. Jen málo kdo ví víc o výbušninách než on. Jenže když při jednom výbuchu zemře místní senátor, je i Danny v koncích. Na místě výbuchu není nalezeno vůbec nic, co by nasvědčovalo tomu, kdo výbušninu nastražil, a nebo o jakou výbušninu šlo. A ten kdo zabíjel se jen tak nezastaví, zvlášť když ví, že je neodhalitelný ... Jeden z mnoha politicko-akčních thrillerů z konce minulého století, a jako takový, nenabízí nic extra originálního - prostě někdo likviduje nepohodlné politiky (= ty, kteří prosazují zákony, které se jemu nelíbí) a hlavní hrdina (ačkoliv má své osobní trable), tomu dříve nebo pozdějc přijde na kloub. Tento film je možná trochu originální tím, že použitý systém výbušnin je dost netradiční a hodně nebezpečný, a pak už jen tím, že si v něm hlavní roli střihl Pierce Brosnan ještě než se z něj stal pan Bond. A to je trochu málo... ()

djfun

V první půlce docela kousnutelná detektivka protkaná pár ucházejícíma džoukama (a tím nejklišoidnějšim traumatem hlavního hrdiny), druhá se změní v slaboduchou a hodně nepovedenou akční slátaninu, kde při několika scénách buď kroutíte hlavou nebo se musíte nechtěně smát. O přízeň své ženy (i diváků) škemrající elegantní prosťáček Pierce je zde díky tupému scénáři obzvlášť odpudivý. ()

Chrustyn

Ještě než se Pierce Brosnan proslavil jako agent 007 zahrál si v tomto průměrném akčňáku pyrotechnika, který prožívá manželskou krizi poté co mu utonula malá dcerka a do toho ještě řeší menší problémy s výbušninou, která vypadá jako voda a exploduje poté co ji někdo požije. Film to není špatný ale kromě slušných pyrotechnických efektů moc nenabídne. ()

• Natáčení filmu probíhalo od 22. října do 10. prosince 1991 ve městech Washington a Los Angeles. (GASTON73)