Hádkovci

• Česko Hádkovi (viac)

Keď sa rodina zíde pokope, je to vždy radosť. Alebo nie? Dvaja bratia s manželkami sa spolu stretávajú v byte svojho starého otca, ktorý je v nemocnici a vôbec to s ním nevyzerá dobre. Bratia sú úplne rozdielni, ale majú sa svojím spôsobom radi, zato ich manželky sa nemôžu vystáť a vzájomné ohováranie je pre ne neoddeliteľnou súčasťou života. Vo vzduchu visí dedičstvo po dedkovi, ale na rodinné stretnutie dorazí aj otec obidvoch bratov s dôležitou novinkou. Starký chce s nimi všetkými ísť k moru, aby ho aspoň raz v živote videl. Svojrázni príbuzní musia teda toho spolu ešte veľa prebrať, ale narážajú na jeden problém. Nikdy sa nezhodnú a vždy skončia pri tom, že sa pohádajú. Sú to totiž Hádkovci. (Bontonfilm SK)

William_

Několik světlých chvilek (například monolog Ondřeje Pavelky na konci filmu) se zde najde, ale film podkopává klasická tupost a rádoby vtipnost nových českých filmů - být za každou cenu vtipný. Zbytek filmu je uřvaný, hloupý a docela převídatelný. ()

Hennes

To si človèk občas zapne televizi, přepne na českou komedii, nic velkého neočekává a ono ejhle objeví se film, který nenudí, tempo se naopak stupňuje a všichni protagonisté přinesou něco originálního. Tento film je opravdu herecky i scénáristicky povedený. Nenudil jsem se, pobavil jsem se, neváhám dát čtyři hvězdy. ()

bourec

Na to, že se to odehrává povětšinou v jednom bytě s minimem herců, tak to docela uteklo. Trochu to bylo vyšponovaný, ale jinak spousta rodinek se v tom v uvozovkách pozná. 40%. ()

MrPierc

Hudba strašná, ale ty postavy a jejich malost. Přesto je to v každém z nás. Morální poučení, hyenismus a jede se stále dokola. Překvapilo. ()

Streeper

Další česká komedie, u které jsem trpěla. Doslova mě rozbolela hlava, jestli to takhle v nějakých rodinách chodí, že se hádají kvůli každému slovíčku, co kdo řekne, tak je mi všech těch lidí a rodin líto. Tohle prostě nebylo pro mě, zasmála jsem se tak dvakrát a konec mě trochu dojal, jinak už nikdy víc. ()

zette

Nektere dialogy byly natolik neuveritelne, az jsem si rikal, ze se doopravdy musely stat.-). Me to bavilo. Dobre obsazene a zahrane. Kazda postava ma te komedii co dat. Cekal jsem to horsi a jsem prijemne prekvapeny. ()

KajusaK

Lehce nadprůměrná česká konverzační komedie odehrávající se na jednom místě (nejsou to ale Vlastníci, ani Mimořádná událost). První polovina docela šlape, ke konci to upadá. I tak příjemné jedno shlédnutí. ()

campix

Další spotřební česká záležitost, kterou máme nyní díky Netflixu šanci vidět nepoměrně dříve než tomu bývalo bylo zvykem. Nutno říci, že nevím jestli Netflix potřebuje další vrstvu podobného patosu. Hádkovi jsou totiž ničím neobjevné a ničím nezajímavé cvičení alá Vlastnci. Majetková pře odehrávající se na malém prostoru, kde prim hrají sami herci a jejich interakce. Situace se hrotí a eskalují do nesmyslných výšin (díky bohu se člověk nad tou absurditou jednou za čas alespoň zasměje). Snad si dvojice Moravec x Nováková dají na chvilku pokoj a ušetří nás dalšího trápení. ()

angel74

Čekala jsem něco mnohem horšího, ale nakonec mě tahle pichlavá konverzačka docela bavila. Při té bídě, jakou teď máme v tuzemské komediální tvorbě, nejde o tak hrozný film. Spoustu toho ovšem zachránilo obstojné herecké obsazení, i když třeba taková Sandra Nováková nebyla úplně šťastnou volbou. Na její přehrávání se chvílemi nedalo skoro koukat. (55%) ()

Ogen

Nejlepší výkon: Nováková a Čvančarová. Chlapi neměli moc roli, či prostor kromě Prachaře. No nejvíc to prostě táhly baby, na to se dalo koukat. A hodně jsem se zasmál. ()

Lachtaan

Mnozí to chválili jako další vyvedenou českou konverzačku, já jako velký fanoušek filmů odehrávajících se mezi čtyřmi zdmi jsem se tu ale zasmál fakt poskrovnu a očekával jsem nejednu pamětihodnou scénu. Den po zhlédnutí si nevzpomenu téměř ani na jednu. [viděno na Netflixu 5.5.2023] ()

Qitek

Hádkovi se hádají a pro někoho je to ze života obrovská bžunda, pro mě to bylo naprostý utrpení, který druhou hvězdu dostává jen kvůli faktu existujících, mnohem větších píčovin. Jinak slušná bída. ()

Johnny.ARN

Na toto musíte byť naladení, inak vás to neustále hádanie sa časom omrzí. Aj keď sa to snaží byť v tých hádkach vtipné. Keď však naladení ste, perfektne sa zabavíte. Jasné, je to sranda cez slzy a miestami trpká, ale na úškrny to stačí. Objektívne za silné 2, ale návod, ako vygumovať dezoláta bol hrot. Silné 3 z 5 ()

geklon

Hele to je normálně klasická na hlavu padlá komedie o zoufalství českejch maloměšťáků, tak jako byly dnes již klasiky Zítra to roztočíme drahoušku, nebo Já to tedy beru šéfe.... tak nechápu proč to hodnocení se valí tak při zemi. Chybí vám k tomu nostalgie, nebo Sandry podprsenka? ()

hroubek

Neurážející česká oddychová komedie, která má dobré dialogy, fajn herce a nepřepálenou stopáž. Pokud hledáte obyčejnou komedii, tak tímto filmem nic nezkazíte. ()

D28

Nenudila som sa ani chvíľlu a zvlášť oceňujem fakt, že všetci predstavitelia členov rodinného stretnutia sa dokázali skvelo sústrediť na vysoko autentické vykreslenie svojej postavy a zároveň si to nesmierne užívať.As poň to je môj hlavný pocit z filmu, ktorému pomohla aj výstižná hudba a veselá bojová scénka. Tvorcom sa podarilo poštekliť divákovi aj bránicu, a niektorým snáď trošku i svedomie. ()