Hádkovci

• Česko Hádkovi (viac)

Keď sa rodina zíde pokope, je to vždy radosť. Alebo nie? Dvaja bratia s manželkami sa spolu stretávajú v byte svojho starého otca, ktorý je v nemocnici a vôbec to s ním nevyzerá dobre. Bratia sú úplne rozdielni, ale majú sa svojím spôsobom radi, zato ich manželky sa nemôžu vystáť a vzájomné ohováranie je pre ne neoddeliteľnou súčasťou života. Vo vzduchu visí dedičstvo po dedkovi, ale na rodinné stretnutie dorazí aj otec obidvoch bratov s dôležitou novinkou. Starký chce s nimi všetkými ísť k moru, aby ho aspoň raz v živote videl. Svojrázni príbuzní musia teda toho spolu ešte veľa prebrať, ale narážajú na jeden problém. Nikdy sa nezhodnú a vždy skončia pri tom, že sa pohádajú. Sú to totiž Hádkovci. (Bontonfilm SK)

JohnSmith

Tahle komedie mě příjemně překvapila. Herci jsou fajn, včetně Prachaře, prostě hrají to co hrát mají. Je to taková pěkná exkurze do českých povah a zcela se ztotožňují se závěrečným proslovem Ondřeje Pavelky. ()

jefff

Kdyby to měl v rukách lepší režisér, kdyby byl scénář nápaditější, pak by z toho byla solidní konverzačka ala Bůh masakru. Jenže Moravec není Polanski a Hádkovi trpí nepříliš kvalitním nápadem a zpracováním. Ani herecky to není žádná sláva. Kupodivu je nejzábavnější Nováková, od které jsem nečekal vůbec nic. Prachař bída a Čvančarová se taky nepředřela. Čermák odvádí svůj standard, ale nemá moc co hrát. Škoda promarněného potenciálu. ()

vitekpe

4+1 clovek se nonstop hadaji v jedne mistnosti. Relativne vtipne, mate-li na to naladu. V podstate divadlo v jedne scene. Co je pro me zajimavy je to, ze vsichni herci jsou v tech rolich bezva. Coz v cs filmu casto nevidam... ()

herr_carter

Vážně příjemný český film s několika dokonalými hláškami a především skvělou Novákovou, která ze sebe udělala blbku před celým národem a její popletené hlášky možná i zlidoví (Vidíš, to je aspoň personál, ten se mě zastane........) a mnoho dalších. Takový slabší Bůh masakru, vygradovaná histerie na pár čtverečních metrech...............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

klukluka

Z hovna se tady podařilo uplést bič. Vtipná česká konverzačka- to je div ne protimluv, ale Hádkovi jsou důkazem, že se něco takovýho skutečně podařilo. Myslím si, že nohy Sandry Novákový se v tom mým hodnocení neodrážejí, ale ruku do ohně bych za to nedal. Překvapivě dobrý. Myslím film. O kvalitách SN vím už dávno. ()

Flaveus

Nečekaně výborná komedie. Výborní herci, které táhne překvapivě skvělá Sandra Nováková v její dosavadní nejlepší roli. Skvělé frky především v hledání tajuplného papírku. Škoda jen závěrečné části, v které to sklouzne do trapné rvačky, která film shazuje, jinak velmi povedené. ()

MareT.

Nemuzu se rozhodnout jestli je to problem scenare nebo rezije, ale me tam chybelo vice udernych scen! Vlastnici, i kdyz pres karikaturovost, dokazali kopnout do hodne odlisnych povah, tady se spise preslapuje a resi se blbosti (papirek, nove auto atd) a ja to chapu, princip je, ze se lide kvuli prkotinam hadaji, ale zde mi to nestacilo, bohuzel. ()

Prochy38

Naprosto pohodová satira s luxusním obsazením. Každá postava je naprostý unikát a herecká esa si to užila a já pak taky. Nejde o nic hlubokého a je nutné to tak ani nebrat. Za mě super a rád kdykoliv znovu :) ()

mira007

Česká "komedie" o dvou manželských párech, které se hádají v jednom bytě, kdo jej bude dědit po právě umírajícím dědovi, pokud možno co nejefektivněji. Má to sympatické obsazení, ale to je asi tak vše. Já nevím, jestli jsem takovej suchar, nebo jsem to nějak špatně pochopil, ale mně to přišlo jako absolutně nevtipná kravina. Jedna hvězda za herecké výkony a za pasáž s papírkem, jinak hodně smutná uřvaná podívaná. ()

husokachna

Pěkně se jim to hádalo, jen co je pravda. Začnu pozitivy. Pěkně napsaný, životný, vytvořit takové karikatury bez toho, aby to šustilo papírem to už chce něco umět. Zároveň dokáže film na malé ploše (rozuměj časem i prostorem) vytvořit drama i konflikt a působí to na sílu opravdu jen občas. Všichni si odvádí takovej ten svůj hereckej standard, až na Čvančarovou, která prostě podle mě neumí hrát. Hlavně bradavky Sandry Novákové ať už prostetické nebo real deal si kradou scénu vždycky pro sebe. Když pak manželka v autě přišla s tím, že se trochu viděla v postavě Sandry Novákové a mě v postavě Prachaře, musel jsem jí dát za pravdu a působilo to až strašidelně. A k režii - natočit film tohoto typu, kdy to pořád šlape, neexistuje žádná dementní výplň (dívám se na vás, všichni ostatní čeští režiséři celovečeráků) a všechno záleží na precizním timingu, kloubouk dolů. No a na závěr...ten BYT, to je teda designová retro pecka, až nevěřím, že by ještě něco takovýho mohlo existovat. A teď trochu toho horšího. Pořád je to jenom česká komedie, která se často spoléhá na jednoduchý humor, celá ta rodina je taková trochu umělá vykonstruovaná a všechno tlačí dopředu to, že ženský jsou krávy a mrchy a chlapi hovňousci, takže opět takovej ten českej standard. Když se nakonec vytvoří konflikt i mezi hlavními mužskými postavami, působí to jako pěst na oko a vychtěně....ať teda můžeme udělat nějakou tu závěrečnou katarzi. Jinak ale dobrý, někdy jsem se smál i proti své vůli (hlavně díky Sandře, která je boží) a užil si tu hodinu a půl nepřetržité hádky. Tři velmi napěchovaný busty Lenina. ()

Eterninox

Dobrá finální pointa, ale jinak to je hlavně handrkování party hloupých lidí nesmyslně o tom, co kdo říkal a neříkal, myslel a nemyslel, nebo dělal a nedělal. Toho má člověk v životě až až, a hodinu a půl na to koukat ve filmu hraničí s masochismem. 50% ()

Massaro74

Za mě skvělá komedie, u které jsem se opravdu bavil po celou dobu...Film, který se odehrává v jednom bytě, pouze se 6 herci, je plný hlášek, úsměvných a zbytečných hádek, humoru a s přibývající hladinou alkoholu i krásných grimas. Myslím, že nejedna rodina se tam najde:-)) ()

Bozvav

Skvělá konverzační tragikomedie o tom, jakým peklem jsou rodinné sešlosti. Jako nastavení zrcadla mnohým rodinnám funguje na výbornou. Vždyť není horších nepřátel, než rodinných příslušníků, když jde o dědictví. Co na tom, že dotyčný, po kterém se má dědit ještě dýchá? V očích potencionálních dědiců má mít tu slušnost a neprotahovat to. Ideální by bylo, kdyby si šel někam na hřbitov, vykopal z posledních sil jámu, do té si lehl a umřel. Stejně by se stihli ještě pohádat o to, kdo tu jámu zasype.  Herci odvedli výbornou práci, dialogy dávali smysl a třeba ta hláška s tím, čí je který metr, byla skvělá. Já se bavila i když je to vlastně spíše k pláči. Za mne 80%. ()

Silencia90

Já se královsky bavila. :) Lepší než kdejaká reality show, kde jsou lidi debilní ve skutečnosti. Tohle byla bžunda. Ale pro každého to asi není. Připomnělo mi to Vlastníky. 4,5* ()