fabecc1222

Že bych byl zrovna zapřísáhlý hráč Tetrisu, to se říct nedá, ale pravdou je, že s Tetrisem přišel do kontaktu snad každý. Je to opravdický fenomén, a přitom taková blbost...Padaj kostičky a vy je musíte umístit, to je všechno, prostě geniálně jednoduchý nápad. Čeho ale vesměs zapřísahlý fanda jsem, to jsou věci, které vystihnou tu pravou atmosféru doby, okamžiku či místa, což tento film splńuje ve všech třech částech. Plus je tu stále se zlepšující a mnohými stále z nějakého důvodu přehlížený Taron Egerton, který už se zařadil mezi hereckou první ligu. Nedokážu určit, jestli celý obchod probíhal takhle, ale dovedu si představit, že jednotlivé zákulisní machinace přesně takovéto byli. A že SSSR, potažmo Rusko bylo vždy vlastní svět, o tom pochyb být nemůže. Tam, kde tvůrcům už nezbyli peníze, nebo se z politických důvodů nemohlo logicky natáčet v Rusku, tam si vypomůžou šikovnou,dobovou grafikou, potažmo dobře zakompovanou dobovou hudbou s peckama jako Final Countdown. ()

JohnSmith

Nečekal jsem, že by film o Tetrisu byl tak zábavný a zajímavý. Film má spád a herci, zejména Egerton, jsou výborní. K tomu moc pěkné moskevské retro. Fajn zábava. ()

Skeksis

Aspoň som sa dozvedela, že tetra + tenis = Tetris. Nikdy som tú hru nehrala, neviem prečo by som sa mala zaoberať takou blbosťou, ale jej presadenie bolo zaujímavé, dokonca napínavé. Hru vymyslel Rus, odkúpil ju Nemec, potom Američan, a potom ďalší Američan. Ten určite nemal pud sebazáchovy, iba vidinu mega zárobku ako dopamín, určite mu aj non-stop tiekli sliny a stál vták. Pendlovať medzi ruskými komunistami a americkými megalomanmi, z toho by nejednému vypadali vlasy, v prípade KGB aj zuby. Korupcia a sprenevera na obidvoch stranách, všetci si o sebe mysleli, že sú mocnejší, ako sú, handrkovať sa s nimi chcelo pevné nervy a samovražedné pudy. Ale nejako sa mu to podarilo, dokonca dostal do Ameriky aj toho Rusa, čo hru vynašiel. Určite si doteraz honí nad tou škatuľou od Tetrisu. ()

dragon94

Pohádka o tom jak Taron Egerton za pomocí slušného hudebního podkresu a docela fajn tempa, zachraňuje tuhle "komickou" smyšlenku, o tom, jak se rozdistribuoval Tetris z SSSR do celého světa. Bohužel film kromně chvíli zábavného pobíhání od jedné nabídky k druhé nemá vlastně vůbec co nabídnout. 3* 60% ()

ondraondra

Tetris je divácky vděčný film. Je totiž extrémně zábavný a srozumitelný i přesto, že příběh pojednává o získávání autorských práv. Taky tomu pomáhá krásná retro videoherní grafika a hudba, díky které jsem se po celou dobu tetelil blahem. Sovětský svaz je zde zobrazen velice realisticky a finále je neskutečně napínavé. A vůbec nezáleží na tom, že se to ve skutečnosti stalo úplně jinak. Plný počet dávám čistě na základě subjektivního pocitu, jelikož žeru jak Tetris, tak Tarona Egertona. Jsem zvědavý, jak dlouho mi ještě bude v hlavě znít The Final Countdown. ()

Danikaa

Nejde ani tak o to kto, ale ako a za koľko tie licencie získa. O hre Tetris som vedela len to, že pochádza zo ZSSR, ako sa dostala do sveta a okamžite sa stala populárnou, mi povedal film. Jej x-tú napodobeninu mám v mobile aj dnes. Atmosféra filmu východ verzus západ ako aj casting boli vydarené, hlavne Egerton, Jefremov a Jones. Ak by bol film o 20 minút kratší, pomohlo by mu to. Niektoré zápletky pôsobili šialene a neuveriteľne. Najviac sa mi však páčilo zaujímavé spracovanie, preto nakoniec 4*. ()

vyfuk

Dílo, které se zdálo být příběhem vzniku jedné hry se ukázalo být napínavým intrikánským thrillerem s perfektním soundtrackem a finální atmosférou. Vyrostlý a perfektně sedící Egerton. ()

blackkocour

asi jsem si naivně myslel, že Taron Egerton si zahraje žlutý čtvereček, a modrý podlouhý obdélníček ho bude chtít oprcat do pixelu, že? I z pozice videoherního průmyslu a jeho historie je tohle opravdu hodnotný kousek, obzvlášť když se do toho připlete Sovětský svaz a Gorbačov. Srdíčko pro všechny, kteří hráli Tetris na fejkovým gameboyi od vietnamců v osmi letech, jako právě já. ❤️ [jeden z bestovních filmů 2023, so far] ()

Hollohlaway

Historii hry jsem zhruba znal, takže jsem si říkal, co na tom jde zajímavě natočit. A ono jo. Z kalhot mě to nevystřelilo, ale je to fakt kvalitní filmařina, dobře obsazená, s legendárníma hitama osmdesátek, dobře vyprávěné a prodané. Nic víc, nic míň. ()

Maynard.

Tak tohle mě hodně pobavilo. Po pravdě sem se toho strašně bál, páč tenhle rejža natočil Švícarák, což je jedna z největších píčovin co kdy plula po plátně :o). Ale říkal sem si, že v tom hraje Egerton, že to bude v pohodě, no a když se na začátku filmu objevil název MARV, tak sem si oddychnul :o). Perfektně odvyprávěnej příběh okolo hry, kterou všichni známe, teda všichni 30+, mládežníci vědí určo prd, co je to Tetris. Hezký je se podívat do matičky Rusy, kde to prostě dycky stálo za hovno a stát bude. Hodně, ale fakt hodnš se mi líbili oldschůlový grafický prvky, který ttomu dodávaj krásný kouzlo 80 desátek. ()

Soweek

Taron je prostě záruka kvality dobré zábavy. Na kolik je příběh reálný nebo zdramatizovaný pro účely filmu, nevím, ale je to každopádně slušná jízda. ()

borec999

Neveril som, že film o hre Tetris môže byť zaujímavý. Ale on je a vo veľkej miere to bude najmä preto, že samotnej hre sa vlastne venuje minimum priestoru a príbehovo sa zameriavame na udalosti spojené s jej vznikom a získaním práv zo sovietskeho Ruska, ktoré bolo v danom období už na sklonku existencie a jeh rozpad nešlo zastaviť. I keď mi bolo celý čas jasné, že dianie je pre potreby filmu prikrášlené a že takto presne sa to určite nestalo, tak mi to vôbec nevadilo. Hlavne preto že Tetris je veľmi divácky film. Má sympatické postavy ktorým fandíte, štipku humoru, výborné tempo, vykreslenie doby, nabušený 80kový soundtrack, kvalitných hercov a svoj nižší budget umne zakrýva rôznymi obrazovymi videohernými sekvenciami 80. Rokov. Tetris ma skrátka bavil ako v rovine dramatickej, komediálnej, špionážno trilerovej i historickej. No a záverečná automobilová nahánačka okorenená ruským coverom I need a hero od Bonnie Tyler sa stáva jednou z najlepších filmových sekvencií, ktoré som tento rok videl. Podobne ako nelegálna diskotéka s Final Countdown. Veľmi príjemná jednohubka. 90% ()

Junglista

I když to má s reálným přechodem Tetrisu na západ pramálo společnýho (doporučuju skvěle zpracovaný dokument od Gaming Historian), tak natočeno velice zábavně a Taron už je teď pro mě velkým hercem, který zahraje cokoli. Honička v Žiguli byla pochopitelně TOP :-) Líbí se mi spousta pomrknutí k reálným situacím a postavám (kterých si asi nezasvěcení nevšimnou, ale o to víc to my fanoušci oceníme). Je vidět, že se na to tvůrci úplně nevykašlali a udělali si domácí úkol. Jen škoda, že zábavnosti bylo více na úkor realističnosti. Ale ona by to pak byla docela nuda. ()

POciSEM

Nejlepší a nejúletovější film podle videohry. Vždycky sem se smál když chtěl někdo převést Tetris do filmu ale že přijdou se zrodem hry místo kostiček co lítají v prostoru a střílí po sobě jak ukazovalo množství fan trailerů, mě teda vážně nenapadlo. Naprostej nářez a ta brutální honička Žigula s Volhou po Moskvě by zasloužila Oskara. ()

Mafiapau

Kdyby polovina filmu nebyla o přechcávání a zjišťování o tom kdo je teda nejzkorumpovanější v těch komosračkách a film se zkrátil o 30-40 minut, tak bych filmu dal 4*. Dost předramatizovaný, ale filmová a  hudební práce jako taková je na výbornou. Atmosféra skvělá. ()

Stružák

Super film, velká paráda! Velmi pěkná konverzační podívaná, zajímavá příběhem, hudbou i vizuálem. Navíc v dost slušným tempu, odsejpá to. Je tam maličko americkýho klišé, ale co už. Klidně bych si ten film mohl pustit okamžitě teď hned znova a zase bych se dvě hodiny slušně bavil. 👌 ()

Rozjimatel

"What the f*ck, Kevin?" "No, it's Mr. Maxwell." "What the f*ck, Mr. Maxwell?"     Dráma podľa skutočných udalostí, nakrútená so sviežou dávkou nadsádzky. Malo to našliapnuté na výborné dielo, môj dojem však kazia tie tupé hollywoodske vsuvky, ktoré boli do zaujímavého skutočného príbehu nasilu vtesnané so zámerom spraviť ho ešte zaujímavejším. Sú to však práve tieto vsuvky, ktoré sú zo všetkého najmenej zaujímavé, dokonca až otravne klišéovité. Mám na mysli hlavne tú bezduchú autonaháňačku, únik lietadlom na posledný moment, zmeškanie koncertu dcéry, z čoho sa trápne vyvinie obrovská rodinná dráma, zvádzanie sexy agentkou a nezmyselné vyhrážanie sa ruských veľvyslancov v Japonsku. Filmu by určite prospelo, keby sa viac držal faktov, hlavne zaujímavej reality v ZSSR krátko pred jeho rozpadom (dusná atmosféra strachu, problémy so všetkým) a keby sa viac venoval postavám a vzťahom medzi nimi (tie rodinné vzťahy hlavného hrdinu sú umelé, až bieda). Tiež je to na môj vkus až príliš zamerané na biznis (chápem, že ten Amíkov zaujíma asi najviac, veď všetko je biznis). Na druhej strane sa mi páčila tá štylizácia do praveku počítačových hier, výborné boli aj obchodné jednania na sovietsky spôsob a úplne najviac ma bavili štýlové postavy, podané v mierne karikatúrnom duchu - arogantní predstavitelia firmy Mirrorsoft, otec a syn Maxwellovci (Roger Allam a Anthony Boyle), pôvabná ruská prekladateľka Saša (Sofja Lebeděva), zradný obchodník Robert Stein (Toby Jones) a samozrejme agilný hlavný hrdina s dobrodružnou náturou Henk Rogers (Taron Egerton).    "Russia is difficult country to love at first." ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024