Rocky88

Lidi se nemění a historie se opakuje. Když jsou cejtit prachy, i ten největší světák zaprodá střechu nad hlavou a komouši si začnou hrát na kapitalisty. Cesta za distribucí tetratenisu byla trnitá, Baird vše podává v tempu, zábavně, hollywoodsky správně, připrogramuje pár grafických fíčur, navrch hodí perfektně naprogramovaného Egertona a je z toho překvapivý zábavný mix na páteční večer. ()

BarryLyndon

V konečném důsledku mne ten film rozčiluje, protože nechybělo moc a mohl být geniální. Jsou tam skvělé pasáže, jak z desítkového filmu. Ale bohužel i hluchá místa... Chybělo málo a bylo by to geniální jako Big Short nebo Vlk z Wallstreetu. Takhle to zůstalo "jen fajn a zábavné". Myslím že lepší režisér by tam procpal více satiry a údernosti.  Taron Edgerton je tam excelentní, hrozně zábavný a všestranný herec. ()

Nach

Tetris jsem samozřejmě hrál, ale jeho historii vůbec neznal. A Apple TV+ ji podal tak záživně a svěže, jak jen mohl. Jon S. Baird to celé natočil hravě, takže si fakt připadáte jako malé děcko, které se nemůže této hry nabažit, aby pak vás udolávaly krutosti a těžkosti reálného světa, které bohužel nejsou o těch jednoduchých kostičkách. A patrné to je obzvláště ve světě, kde prim hrají peníze a kde se střetává kapitalismus se socialismem. To pak se v takovém socialistickém Rusku padá na hubu ras dva. Připadá vám to fakt bizarní? Pevně doufám, protože o tom tenhle film je. A já se nedivím, proč slaví takový úspěch. 80% ()

bourec

Film se mi doslova válel v kompu dva měsíce, a žádná chuť si ho přehrát nebyla. No a prosím! Nikdy by mě nenapadlo, že tomuhle dám pětku. Ale fakt víc poutavě natočit to nešlo. Hereckej koncert několika  protagonistů, napínavý jak špionážní thriller. Prostě Baird to zmáknul precizně. Pochvala. 100%. ()

C0r0ner

Jestli celá ta anabáze vedla až ke Gorbačovovi... Fabulace tady nejspíš dosáhla poměrně velké intenzity, což je ale nakonec jedno, protože to bylo celkem strhující, atmosféra SSSR zdrcující a vizuálně (animované přechody) zajímavé. 85% ()

Cheeter

Je dobré, když se najde dobré téma na film, režisér, herci a všechno se nebere tak vážně. A to se tu opravdu povedlo. Tetris jako hru znám dlouho, akorát mě nikdy nenapadlo, že o tom bude tak dobrý film. A ono jo. Navíc, obsadit do rolí Japonců Japonce a Rusů Rusy a nechat je mluvit jejich rodným jazykem je počin, který se v poslední době sice šíří, ale automatické to stále není. Takže i za to si film zaslouží pochválit. Celkově vzato dvě hodiny utekly jako voda a zůstal pozitivní zážitek. ()

Flynn

Me se to proste libilo. Skvela zapletka, v mych ocich perfektni zpracovani s prechody v old school grafice. Skvely Taron Egerton. Takze jsem si to fakt uzil. ()

Martrix

Jon S. Baird je moc šikovný režisér, díky němuž se z nepřehledné tahanice o práva na tetris, stal vcelku slušně odsýpající, ale hlavně svěže vypadající a znějící film. Teoreticky by měla tato pochvala osliznout i scénáristu, ale jeho směrem budu poplivávat spíš nechválu. Jak to bylo doopravdy, vědí nejspíš jen přímí účastníci "jednání". Ale jsem si poměrně jistý, že většina toho, co se točilo kolem KGB je vymyšlený blábol, který měl ten jinak vcelku nezáživný příběh oživit. Věrohodně ale působí v tom, nač jsou amíci tak pyšní... jejich enormní snaha přisát se na cokoliv, co lze zpeněžit. Když o tom s odstupem pár minut přemýšlím, tak se mi ten příběh vlastně nelíbil. Nemá žádnou historickou hodnotu, protože je skoro celý vymyšlený. A nebýt sympaťáka Egertona, byl by mi osud Hanka vcelku ukradený. Souboj supů, byť o zajímavou mršinu, je totiž pořád jen souboj supů. A to i když u něj vyhrávají pecky od Europe, nebo Pet Shop Boys. Kdybych dal čtvrtou hvězdu, byla by jen pro herce a režiséra, ale film je tady velmi nadhodnocený, takže nedám. ()

campix

Další z těch vývojářských životopisných dramat. Jakoby za každým úspěšným přístrojem nebo úspěšnou hrou stálo drama hodné zfilmovaní. U Tetrisu si toho nejsem zas tolik jistý. Ano, hlavní role je obsazena výborně a Taron Egerton snímek táhne na svých bedrech, ale na dvouhodinové drama je to dle mého názoru málo. Příběh chlápka, který zahlédl zajímavou hru a rozhodl se, že si zajistí práva pro její distribuci. Nutno dodat, že vlastnická práva velmi zamotaná a zahrnující subjekty z aktuálně se rozpínající matičky Rus, která byla volným trhem a podobnými novodobými nesmysly téměř netknutá. Bohužel je to spíše feel good movie a místa, kde byste měli mít o hlavního hrdinu strach nebo se jedná o velmi vyhrocené momenty nepůsobí nijak fatálně. Z mého pohledu hodně průměrná záležitost. ()

BoXBe

Naivní pohádka s prvky naivního thrilleru. Nemůžu si vzpomenout na jedinou scénu, která by mi utkvěla v paměti a která by nevypadala, že ji napsal do scénáře okolojdoucí student třeba žurnalistiky. ()

Triple H

Po Social Network a Stevovi Jobsovi sa našlapaným thrillerom z PC histórie stal aj zrod Tetris a aj tentokrát je z toho informačne hustá a svižná jazda, ktorá v kocke vystihne ukážkový príklad kapitalizmu, aj ukážkový príklad ako moc korumpuje a zároveň tieto celé vyjednávacie patálie učebnicovo previaže s pádom mocného ZSSR. Lebo je nejaká tá hra či irónia osudu, že v čase keď sa ilúzia komunizmu a deziluzia zo sovietskej zaostalosti za západom končila či vyhrotila, to bol práve skromný vynález sovietskej výroby, ktorý pomohol dostať videohernú zábavu v západnom svete  do každej domácnosti. A do toho vychytávky pre pamätníkov čo ten Game boy mali v rukách keď bol in, a Taron Egerton, ktorý od Kingsmana týmto definitívne urazil už veľký kus cesty a stáva sa z neho dobrý leading man. ()

Tosi

Tetris se tvářil bejt tak nekonečně napínavej film, až mně tenhle z prstu vycucanej příběh přišel docela nudnej. ()

rowdys

Štvrtina 2023 je za nami a filmovo zatiaľ nijako zvlášť neohúrila. Tetris je preto u mňa zatiaľ najväčší tohtoročný hit, na ktorý som sa tešil a ktorý splnil sľuby do bodky. Príbeh Tetrisu ju pre geekov so záľubou v starom hardvéri a počiatkoch herného priemyslu informačná zlatá baňa a je pútavo zachytený nielen ako kultúrna, ale aj geopolitická 80s kapsula v knihe The Tetris Effect od Dana Ackermana, ktorého meno rozozná každý, kto občas zablúdi na CNET. Odhliadnuc od štipky dramatickej licencie (autonaháňačka, fiktívny Trifonov alebo to, že Rogers nevedel, že je Sasha z KGB) sa príbeh drží faktov. Škoda len, že veľká časť licenčného boja Nintenda s Atari bola vystrihnutá. Snáď bude o mesiac BlackBerry rovnako príjemným prekvapením. ()

noriaki

Ono by to hrozmě moc chtělo být novým The Wolf of Wall Street, ale bohužel Taron Egerton je víc Leonardo Dicaprio, než je Jon S. Bird Martinem Scorsesem. Ve výsledku tak postava neodmítnutelného obchodníka táhne děj přes minové pole hluchých míst. A i když bych se to z první hektické čtvrt hodinky nezdálo možné, ve druhé polovině je jich až nechutně mnoho. Přesto je na co se dívat, protože příběh ze Sovětského svazu, toho času zatím ještě v řízeném pádu, rychle poznávajícího nástrahy kapitalismu, převzetí zahraničními investory a přeprodeje duševního vlastnictví, se občas podobá politickému thrilleru. Jen škoda té umělé Moskvy. Namaskovat Budapešť nebo Bukurešť by přece nestálo o tolik víc, než na počítači upravovat Glasgow. ()

Pavlínka9

Tohle pro mě byl film, který jsem si vybrala v jedno nedělní odpoledne a byla jsem velmi příjemně překvapena a spokojena. Rozjezd měl trošku pomalejší, ale líbilo se mi, že tam zakomponovávali ten vizuál tetrisu jako takový - i dokonce pak do honičky :D Bavilo mě to a i když to bylo chvilkama dost nepřehledné - aspoň částečně bylo ukázáno, jak to probíhalo při takové "blbosti" jako je hra, kterou jsme snaž každý někdy hrál :D Zajímavé ukázání národnosti Rusko, Japonsko a Anglie ;) Jak příznačné. Egerton se mi líbí víc a víc v každé ze svých rolí a jsem ráda, že je tak různorodý :) ()

_DAVE_

Začíná to jen jako nerdovský videoklip a postupně to nabere fantastické grády směrem politicky sociálnímu dramatu s parádním přesahem hraničím  s parodií. (Honička po Moskvě) A jestli se to opravdu stalo jen z poloviny tak, jak je to “vidí” AppleTV+, tak klobouk dolů. Ta hra za to stála. 90% ()

elanius

(53/2023) / Už dlho som pokukoval po tomto filme, už aj samotný poster mi prišiel niečím lákavý. A presne v jeho duchu sa nesie aj celý film. Ľahučký, svieži, docela dynamický ale zároveň veľmi prehľadný a zábavný. Taronovi tieto zdanlivo nenápadné roličky fakt sedia, šikovný mladý herec. Bonusom je, že človek sa čo to aj dozvie a páčilo sa mi, že film nešiel prvoplánovo cez ruskú líniu, ale o dosť viac sa venoval zákulisiu a licenčnému pozadiu jednej z najznámejších hier, ktorá ako jedna z mála oslovuje všetky generácie. Apple TV má svoju víziu, rukopis, a ja im celkom fandím. Podľa mňa jeden z najoriginálnejších streamov momentálne. (8/10) ()

hroubek

Jsem spokojený. Na film jsem se začal těšit po úderném a velmi stylovém traileru, a moc mě těší, že trailer nelhal. Dostali jsme povedený a zábavný film, který v sobě skrývá více, než se na první pohled zdá. Režisér Jon S. Baird odvedl velmi dobrou práci a jeho film je hravý, zábavný a dokáže překvapit. Baird v úvodní půlhodince sešlápne vypravěčský pedál až na podlahu a hodně stylově nám představí všechny hráče, zápletku filmu a nastíní jakým způsobem se příběh bude vyprávět po vizuální stránce. Režisér točí ve své podstatě feel good film, který v sobě má politický thriller s dramatickými momenty.  Tetris je povedený a zábavný film, který sice nepůsobí moc věrohodně, ale to nic nemění na tom, že je to kvalitní podívaná. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024