Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

Ufololog

Kupodivu  to nebyla  pouze análízační propaganda gejprejtství. Za to propagací negří nadřazenosti bylo po okraj jímky. Kupříkladu pokroková antirasistická scénka, která utkvěla v paměti ; olbřímí negryně, původem nejspíš z báječného nového světa, drží levicí pod bradou hlavu malé BÍLÉ holčičky, (nástupkyně na trůn) a říká ji, že je  zastaralý přežitek,(ta bílá holčička), že takový jako ona patří minulosti, v  budoucnosti pro ni není místo, v budoucnosti patřící jim (černým), a další podobné asimilačně obohacovací fráze, načež tý BÍLÝ holčičce usekne hlavu....  No a tohle pouští svým dětem běloši, nemající čas na jejich výchovu - kterou předaj systému a kanálům typu Netflus a pak se ukrutně diví co že to z nich vyrostlo.... ()

PISTA226

9/10 Je to seriál podle hry League of Legends, kterou jsem snad skoro nikdy nehrál a oni mě nikdy nefascinovala a připadala mi nudná. No tak to tahle předělávka je naprostý skvost. Je tam spousta skvělých věcí, které rady postupně zmíňím a jen několik chybek. Styl novodobé animace. Já osobně tyhle novodobé animace nemusím, ale tohle bylo jiné, tohle jsem si naprosto oblíbíl a jen sledovat ty pohyby a grafiku je nádherné. Tady se ale vysktla trochu otravna věc a to práze s tekutinami jako slzy krev atd... přišlo mi to spatně naanimivané a divné. Občas se take vyskytnou scény, kdy tu animaci divákovi příliš vnucují. Huba je taky novodobá a často hraje výrazná písnička, ale jelikož je to často v chvíli boje, tak se to tam hodí a nemám problém. Taky cz dabing nebil v ničem špatný. Vyprávění děje je něco, co dělá seriál tak kvalitní. Začátek je z dětsví, ve kterém člověk nic netuší a později starší tam blikaj naprosto skvěle udělané flashbacky, které jsou dokonale emoční s nádhernou atmosférou. Odehrává se tam víc dějových linek s postavami, ale všechny sevlastně krásně prolínájí do sebe. Nejen příběh sám osebě je kvalitní, ale taky to, že museli pracovat podle hry, která nijak velký příběh nemá a dokozali to udělat perfektně. Každá i záporná postava tu má všechno co potrebuje a jeji charakter je u všech skvělý a má svůj prostor. Stredověkem s vynálezi a trochou magii velmi připomíná WoWko. Celý se to odehrává v jednom městě a člověk se cítí stísněně. Neboji se tu zabíjet spoustu svých hlavních skvélých postav, ale vubec to nevadí, jelikož mají spoustu dalších. Smrti jsou dojemné a atmosférické. Jsou tu ale dvě postavy, které to moc neměli. Samostatná Jinx je třešničkou na dortu a celý seriál neskutečně tahá. A právě její vztah snad ke komukoli je nejsilněší ze všech a nejlepší. Její příběh, její stráty, její charakter, to vše je naprostý skvost. To jak se zbláznila a u poslední večeře si musela vybrat koho zabije, byl dokonalý konec. ()

slovan.mma

No bez tých homo náznakov by to bolo dokonale. Neviem prečo je zrazu toto posledné roky, tak dôležité. Hlavne ze "nech si každý v spálni robí čo chce" a potom mi to servírujú aj v reklame na psie granuly.Inak hudba, kamera a aj scenár prekvapivo dobreee. ()

stromtrupr13

Arcane jsem viděl zhruba před rokem, z ničeho nic jsem si na tuto show vzpomněl a musel jsem se na ní kouknout znovu. Naprosto mě ohromuje co Riot dokázal udělat za úžasnou herní adaptaci. Jakožto ex-hráč LoL jsem si myslel, že Arcane bude hlavně nějakej fan service pro fanoušky hry - pár fanoušky oblíbených champů proti sobě bude bojovat a bude to oblečené v klasické animaci co riot dělá pro své cinematics. Vážně jsem nečekal že z postavy jako je Jinx, která se ve hře jeví pouze jako nějaká šílená holka s kulometem a edgy hláškami, udělají sympatickou postavu, se silným a tragickým přiběhem, který vás chytí za srdce. Na každou další postavu, která se objevuje ve hře mám podobný názor. A co mě vážně překvapilo, bylo to že i postavy co jsou originální pro tento seriál, byly napsané se stejnou péčí, jako ty hlavní, občas jsem si i myslel že něktéré z nich musí přidat do hry. Arcane má skvělý přiběh, ve kterém se odehrává více dějových linek souběžně. Ty se na konec spojí dohromady a vyvrší ve velkolepé finále. Žádná hlavní postava mi nepřišla že je více nebo méně důležitá, všechny postavy měli svou roli v příběhu a byli napsané tak dobře, že jsem se na všechny koukal rád stejně. Samozřejmě musím pochválit i úžasnou a osobytou animaci. Každá scéna vypadá krásně, ať už je akční nebo ne. Co se týče akčních scén, nelze tomu co vytknout, naprostá dokonalost. Myslim si, že Arcane uspěl tam, kde vetšina ostatních herních adaptací selhali. Prostě úžasný seriál, se silným příbehem, dobře napsanými charaktery, krásnou animací, skvělou hudbou a úžasnou tématikou. Za mě, je Arcane asi nejlepší animovaný seriál ze západu, za posledních 5 let. Užije si ho jak nadšaný hráč LoLka, tak i někdo, kdo vůbec nemá tušení co je vlastně LoLko a to je podle mě pro herní seriál neskutečný úspěch. ()

Wekrot

Arcane je skutočným prekvapením pre fanúšikov fantasy žánru. Príbeh sa odohráva v krásne vytvorenom fantasy svete.  Scenár je napínavý a plný nečakaných zvratov, ktoré držia diváka v napätí až do konca a vizuálne efekty sú impozantné. Celkový seriál je skvelým príkladom toho, ako dobre môže byť fantasy žánr spracovaný. ()

Koreangirl

Už z principu jako velký fanoušek LoL jsem si nemohla dovolit skopnout tenhle seriál. Sice jsem musela při první sérii čekat na díly, ale za to čeká mi to stálo. Až teď jsem si všimla, že vyšla i druhá série, hopla. Tu ještě budu muset dohnat. Příběh byl zpracovaný moc pěkně. Dokonce jsem si u jednoho dílu pobrečela. Za mě skvělé uvedení hry na televizní obrazovky. ()

Thalin

Arcane je svěží vítr, ať už jde o animaci nebo děj. Herní předlohu ani člověk nemusí znát, aby mu vše dávalo smysl. A vlastně jen díky seriálu jsem začala lolko hrát aktivněji než jednou za měsíc dva, když jsem si náhodou vzpomněla že tam mám účet. Tohle se Netflixu výjimečně fakt povedlo. Má to akci, humoru i spoustu sympatických a i šílených postav. Kdo by čekal, že se z malé holčičky vyloupne pomalu Joker s copama? První tři díly mě teda moc neohromily, ale pak se to rozjelo mnohem víc a  mě to pohltilo. Rozhodně příjemná seriálová tvorba se skvělým vizuálem. ()

sdf1

Arcane je nádherný svou animací, postavami, hudbou... Líbil se mi ten jednoduchý a originální opening. Dále jedna z nejvíce pozitivních stránek seriálu jsou za mě postavy a to, že některé postavy, které ze začátku sice působí tak, že byly zmíněny teď a už o nic nikdy neuslyšíme (zkrátka jako úplně vedlejší postavy), nakonec často odehrají v seriálu dost důležitou roli. dále spoilery! Dobrým příkladem toho je třeba Jayce, který je nejdříve představen jen jako oběť krádeže, ale poté se na něj děj začne soustředit tolik, že je to jedna z nejhlavnějších postav seriálu. Ale nejvíce ze všech postav se mi líbila asi postava Viktora, jehož charakterový vývoj je ve finále tak krásně ukončený, když se nakonec smíří se svou smrtí (pokud se nepletu) a dá přednost bezpečí ostatních. ()

Jenda1cz

Hru jsem hrál jen asi před 10 lety v beta-verzi, takže nejsem až tak blízko konceptu. Příběh hlavního města mě dost bavil, ale kapitoly s tím týpkem, co má špinavé oko, mně přišly takové moc nereálné a pseudo-zajímavé. Příběhově moc statické, doslovné, ,,cool", jakoby byl seriál spíše pro mladší publikum. Do toho hraje v steam punk světě popová muzika... Ale oceňuju Netflix za nevšední podívanou. 5/5 bych rozhodně nedával. ()

martas2000

Po prvních třech epizodách jsem snad ani nemohl uvěřit jakou kvalitu Rioti připravili a po přehrávání scén, poslechu soundtracku a obdivování seriálové animace stál Arcane skoro na perfektním plném počtu s opravdu miniaturními problémy, které se ale mohli vyřešit v následujících dílech. Proto jsem šel na další tří epizody připraven až skoro negativním přístupem abych si byl schopen odůvodnit, že tato show není hodná perfektního skore 10/10 ale s každou scénou s každým charakterovým posunem jsem byl naopak utvrzován ve svém až nevěřícném názoru že Riotu se hned na svůj první pokus povedlo trefit přímo do černého. Finální tři epizody veškeré mé pocity akorát potrhli. Všechny příběhové a charakterové linky se neuvěřitelně proplétají v průběhu seriálu a budují neuvěřitelnou atmosféru, zatímco zvládají odhalovat střípky většího světa skrývajícího se za zdmi. I přes ohromný progres příběhu se však seriál na konci tváří skoro jako pouhý prolog, který slouží k vybudovaní fenomenálních postav, které budou hrát stěžejní roli v budoucnosti tohoto světa. Potrženo sečteno 10/10. Samozřejmě se zde najdou drobné problémy, ale série se svým unikátním přístupem a až revolučním vizuálem co se seriálové produkce týče by si spíše zasloužila body přidávat. ()

MatyKavy

Jako fanoušek hry tenhle seriál splnil má očekávání. Má to pár svých chyb, ale v pohodě to dokážu prominout, když to porovnám se zbytkem seriálu. Co se týče děje, je tu pár menších či větších změn, když to porovnám se lorem hry, ale většinou jsou to změny k lepšímu. Nejsilnějším tahounem seriálu jsou určitě postavy, vizuál a hudba. Příběh mi byl dobře znám, protože znám lory v LoL, ale i tak mě zaujal. Doporučuji všem, 9,5/10. ()

Socirel

Musím se přiznat že jsem LoLko nikdy nehrál a ani mě to nijak neláká, přesto jsem z tohoto seriálu nadšen. Riotu se podařilo vytvořit nejlepší snímek inspirovaný videohrou, ale i jeden z nejlepších seriálů celkově. Animace jsou naprostá špička, navíc doprovázené výbornou hudbou. Nicméně největším kladem jsou charaktery, které nejsou černobílé s časem se vyvíjí a člověk chápe jejich motivaci. Příběh nemá žádné výrazné trhliny, má navíc solidní tempo a je pochopitelný i pro nehráče, jde vidět že si na něm tvůrci dali záležet. Doufám že Netflix odklepne pokračování které si dokáže udržet kvalitu. ()

Anosompozer

Ešte nikdy som nevidel v seriály tak prešpekulovanú, a precítenú dynamiku medzi jednotlivými postavami. Charakteri postáv musel písať sám Ježiš anielským brkom. Za všetky, by som vypichol hlavne Powder a jej kvázi alter ego Jinx, ako šialeného Jokera s tváričkou melej nasranej sexi čičiny, s vražednými ciprlátkami. Seriál ma prekvapil hlavne, inteligentným chovaním postáv, nulovým výskytom wtf momentov, priateľstvom, ktorého je požehnane, ľudskosťou, napriek osudom aké jednotlivé postavy mali, a kvôli tomu že umieračik sa nevzťahuje len na nepodstatné a zlé postavy. Povedané na rovinu, keby mám opísať všetko čo sa mi páčilo, bolo by to na hodne dlho. Pre mňa serial roka, pretože má geniálny scenár, nádhernú animáciu (čo som si myslel že po Spider-Man: Paralelní světy (2018) ma už nič neprekvapí) a sofistikované jednanie jednotlivých charakterov. Esencia pôžitku. ()

Egl

Naprosto neuvěřitelný! Za pár měsíců to bude rok, co mě lolko pohltilo, a tak jsem se na tenhle seriál hrozně těšil, ale vážně jsem netušil, jakým způsobem to zboří veškerá moje očekávání. Každá, ale opravdu každá postava zde má svou komplexní osobnost, autorům není žádná postava ukradená a všichni dostávají dostatek prostoru. Příběh je naprosto skvělý, tolik chytře vymyšlených zvratů a twistů jsem dlouho v žádném seriálu neviděl. Naprosto dechberoucí věc na seriálu je hudba, která je zejména v akčních sekvencích naprosto famózní a kulervoucí (Ekko vs. Jinx, Vi a Jayce vs. Chemotankové). A konečně se dostávám k nejlepšímu článku, a to animaci. Naposledy mě takhle dostal animák Spider-Man: Into the Spider Verse. Vůbec jsem nevěřil, že ten němý úžas dostanu někdy znova, a Arcanu se to povedlo v plné parádě. Části backstory s Jinx nebo právě souboj Ekka s Jinx jsou naprostými vrcholy jak animace, tak kinematografie vůbec, a je až neuvěřitelné, jak dokázali být tvůrci kreativní. Smekám a hrozně se těším na druhou sérii.  10/10 ()

Darthorias

Ja osobne patrím ku hráčom starého LOLka , pamätám ešte na časi keď do hry prvý krát pridali Jayca alebo Dariusa a hoci som prestal hrať už dávno, lore LOL ako taký má neprestal zaujímať hoci v tom čase skoro žiaden nebol. Takže Arcane je pre mna veľkou nostalgiou a po jeho dopozeraní mám chuť si znovu zahrať. Plusy: Výborná animacia, krásna hudba, prehľadná akcia, kŕdeľ nových charakterov u ktorých ale už pri prvom náhľade viete čo od nich môžeme očakávať a aj tak skončite prekvapený, dosť veľká absencia humoru čo my vôbec neprekáža je tu proste daný dôraz na temnotu príbehu a to je len dobre že sem nepchajú humor na silu. Minusy: príbeh ako taký je podaný skvele ale v pár momentoch hrozne vynecháva už nebuduje napätie a len ide ďalej no potom to napätie začína znova a tak tiahne všetkých 9 epizód, príšerne otvorený koniec čo samo o sebe až tak neprekáža keďže je druha séria už potvrdená ale čakať rok a viac na rozuzlenie to fakt byt nemuselo. Celkovo ide ale o skvelý seriál ktorý stojí zato vydiet či už ste hrali League of Legends alebo nie alebo ste minimálne o ňom počuli . Hodnotím na 85% ()

tonysawer

Předlohu jsem neznal - vím jen, že existuje, ale seriál je od začátku do konce naprosto dokonalý. Velký klobouček tvůrcům za to, jak se odvážili pracovat s postavami a světem! ()

JancakV

Obrazový zážitek, příběh a děj nedovolí nedokoukat. Jedinou výhradu mám k animaci obličeje malé Power (i u té větší je to hodně znát), která má výraz žádný (přiblblý) a nebo křivou hubu (tedy dva stavy), které animátoři použili ještě u nejméně dvou postav. A jako jediná postava (ta hlavní) mě nepřesvědčila o svých myšlenkách, záměrech, pocitech. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD