Každý bude poznať moje meno, každý bude poznať môj ksicht.“ Hlavný hrdina Alex v podaní populárneho českého speváka Adama Mišíka predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger (inými slovami, dobrú pieseň, hit). Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že na to má. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli. (Bontonfilm SK)

slord

Zručne a s dravosťou natočený film, ktorý z českej tvorby príjemne vybočuje, či už svojim originálnym pojatím alebo témou. Adam Sedlák odviedol skvelú prácu, svoju víziu previedol na plátno veľmi zdarilo, postavy sú výborne zahrané, duo Mišík a Bendig nemá chybu a ich dialógové výmeny som si užíval. Na kameru som si chvíľu zvykal, no po čase ma to vtiahlo a vlastne do konca ma to nepustilo. Aj keď smerovanie toho filmu som tak nejako odhadol, tak napriek tomu ma dokázal párkrát prekvapiť, vyznenie bolo možno trošku doslovnejšie, ale nevidím v tom nejaký veľký problém. Naspeedovaná podívaná, ktorá je vtipná, úderná a má mnoho nápadov, a ktorá je sviežim vetrom v českých vodách. 8/10 ()

Katzenklo

Neskutečný nářez. Totální zjev. Film bez jediného hluchého místa. Perfektně vystavěný příběh a neotřelá syrová stylizace. Počin, který doufám nezůstane osamocen a podnítí naše krajany k dalším autorským experimentům. ()

slunicko2

Generační výpověď? Proboha, to snad ne! 1)  Zobrazený svět, Alexův slovník a obecně duševní obzor jeho i jeho kumpána, není mým světem a nebyl ani, když mi bylo dvacet. Nenastřeloval jsem se dříve ani nyní a  intelektuální svět rapperů, jakým je skutečný 32letý Sergej Barracuda (hiphoper Sergej), se mě rovněž nijak netýká. Vlastně bych je k našim blbým děvkám, lidem z naší smečky, tvojí mámě, tvojí ségře, tvému fotrovi přidal a učinil to, o čem tak výmluvně povykuje Sergej - všechny do jednoho bych je pochcal._____ 2)  Nicméně i snímek z tak odlišného prostředí může být zajímavý a podnětný. Dialogy samy nejsou špatné, mají mnohdy vtip a říz, zvláště, když protagonisté přestanou nadávat a je jim chvilkami i trochu rozumět. Vtipný je i návod, jak nařezat drogy._____ 3)  Nejlépe se 33letému scenáristovi a režisérovi Adamu Sedlákovi povedl casting. 25letý Adam Mišík (Alex, dealer nejlepšího kokainu v Praze) je ve své protiroli výborný. Daleko největší překvapení pro mě představuje Českým lvem za vedlejší roli oceněný 23letý Marsell Bendig (Adamův kumpán Láďa), jehož smažka (mimochodem docela vzdělaná) je ze všech smažek ta nejsmažkovatější. Ne, že bych jich moc poznal..._____ 4)  Připouštím, že bych pro necelých 7 miliónů korun (filmfanouch*****) našel jiné uplatnění, ale proti gustu žádný dišputát._____ 5)  Většinu potenciálu, který v sobě film má, ovšem zabila kamera. Je mi fuk, že autoři použili iPhone 12. Pro mě za mně mohli použít i Любитель-166 a vzniklé fotky pak rozpohybovat animací. Vadí mi převažující pohled v detailu a zejména roztřesený obraz._____ 6)  Aby toho ještě nebylo dost, špatná výslovnost obou hlavních aktérů jde ruku v ruce s přebasovaným zvukem. V důsledku toho jsem velké části rozhovorů nerozuměl, což vzhledem k řadě očividně pěkných fórů a hlášek, je docela škoda._____ 7) Vtipné komenty: Gilmour93**** (Mišíkův "pohled krtka na poledním slunci", tos mě dostal), Verbal*****, dlouheBidlo (odpad). ()

Philcze

V podstatě česká obdoba Pushera, což je v rámci domácí produkce nejvyšší možný kompliment. Zdaleka nejvíc cením autenticitu – celou dobu máte pocit, že sledujete dílo lidí, kteří současný nightlife velmi dobře znají a dokážou ho přesně reflektovat i shazovat. Vizuál je za dne odpudivý, v noci ale chytá tu správnou barvu stejně jako život hlavního hrdiny. Dramaturgicky drobně nevyrovnané, celou dobu jsem si přál, aby se ten film nebál zajít dál, a když se tak skutečně stalo, vlastně mi to přišlo za hranou uvěřitelnosti. To jsou ale drobnosti ve stínu nejvýraznějšího úspěchu – máme v Česku film pro mladé, za který se nemusíme stydět a který může rezonovat úplně stejně jako před lety Gympl. To je ovšem spíš citlivý skejťák, kterého potkáte zandávat raily na Stalinu, zatímco Banger je maník s hubou v ofsajdu stojící v osm ráno před Ankali. 80 % ()

PAGE

Scénář slaboučký, takových filmů jsou mraky, nic objevného, look filmu o ničem, Mišík s Bendigem v pohodě. Nijak mě to nenadchlo. ()

salalala

Svým způsobem unikát a naprosté zjevení v zakonzervovaném tuzemském rybníčku. Adam Sedlák zavádí diváky do světa, v němž by se asi nikdo nechtěl ocitnout a dělá to opravdu stylově, protože tempo je chvílemi až zběsilé, vizuál vynikající a ocenit se musí i obrazový humor (až geniální prostříhávání AZ kvizu s procesem "řezání" drog a přirovnávání k pejskovi s kočičkou a jejich pečení dortu), který je v našich končinách nevídaný. Potřebně šlape i atmosféra, která těká podobně jako postavy na drogách, k čemuž pochopitelně přispívá i klipovitý střih, který k nočním klubům a současné mladé generaci patří. Překvapením je velmi dobrý Adam Mišík v titulní roli, který potlačil svoje manýry a nesympatičnost a obstál, naprosto fenomenální je ale Marsell Bendig, který je natolik zajímavý, bezprostřední a přirozený, že by snad zasloužil vlastní film. V závěru se sice tvůrce uchýlí k přílišnému moralizování a konec je možná až moc doslovný a fatální, to ale v kontextu předchozího dění tolik nevadí, protože BANGER. je vskutku vynikajícím počinem, který u nás nemá obdoby a jen dokazuje, že i v našich podmínkách se dají točit progresivní filmy, které sice masy diváků nenalákají, ale uspokojí choutky těch náročnějších. 80 % ()

major.warren

RECENZE: BANGER. hlásí velký hit. Adam Sedlák našel cestu jak probudit český film z hlubokého spánku - Českokrumlovský deník Jmenuje se BANGER., natočil ho Adam Sedlák a hlavní roli v něm ztvárnil příjemně vyzrálý Adam Mišík. Odehrává se v prostředí drog a rapu, přičemž navenek se jeví jako stylově načechraná hříčka, primárně odsouzená k vpádu do slepé uličky řetězce konzumního publika, jemuž by v souladu s tematikou dneška měla v závěru patřičně nastavit zrcadlo. Nastaví, a to hodně nepříjemně. Podstatu zážitku z nízkorozpočtového filmu natáčeného na Iphone však netvoří slavná jména ani plakátová hesla, nýbrž způsob, jakým vypráví. Režisér Adam Sedlák na sebe před pár lety upozornil trýznivou studií vztahové destrukce, jež vešla do našich kin pod názvem Domestik. Pokud byla v tomto případě jeho klíčovou náplní snaha šokovat a jako na začínajícího a neznámého režiséra na sebe náležitě upozornit, v případě BANGERA. jde Sedlák ještě dál. Jeho novinka je více šokující, o poznání otevřenější, nervy drásající a na samém konci zejména očistnější. Odehrává se na půdorysu několika málo hodin pátečního dne a Mišíkův světem zhrzený hrdina s velkým snem, totiž nahrát feat. se Sergeiem Barracudou, vždy doplněný o věčného spojence ve světě hudby i řezání kokainu (vynikající a překvapivý výkon Marsella Bendiga), s nímž utváří dokonalou chemii, má poslední šanci, jak zachránit rozpad vztahu s dívkou, již bezmezně miluje, a zároveň se tak natrvalo oprostit od světa dealování. Aby toho dosáhl, musí naposledy nechtěně využít své špičkové pověsti na pražském drogovém trhu. O zápletce už netřeba nic dodávat. Každý další únik informací by jen snižoval míru radostného, sic mrazivého prožití hodiny a půl strávených v kině, během nichž se po dlouhé době nemusíte u českého filmu stydět smát, ba co více, chvílemi se může dokonce poštěstit, že se Vám dílem vypravěčské bravury zatají dech. 80%. ()

Colby Sawyer

K Bangeru jsem měl značný odpor. Nelíbilo se mi téma. Způsob natočení taky netáhnul do kina. Nemluvě o cílovce, která na to chodila. Realita mě ovšem velice překvapila, nejedná se totiž o film pro fanoušky Sergeie Barracudy a českého rapu. Je to spíše film pro lidi jako já, kteří považují česky rap za dno hudební scény a hlava jim nebere, jak to sakra může někdo poslouchat. Adam Sedlák natočil poměrně zlý film o nepěkném světě, který sice umí být vtipný, ale rozhodně není veselý. Mišík se snaží, ale castingová trefa to není, i když má fajn momenty, Bendig je naopak perfektní. Celé to fakt šlape, má to super střih a tempo. I v Česku může evidentně vzniknout super film, který dokáže oslovit publikum po celém světě, i přestože je natočený na iPhone. Neosloví bohužel. Pravděpodobně bude opomíjený i v tuzemsku, i když tu za x let nic lepšího nevzniklo. Je to škoda, protože je to fakt jízda. ()

kajas

Nejvíc musím pochválit herce, protože vysmívaný Mišík ukázal svým kritikům, že hrát skutečně umí. Zastínil ho ovšem nový objev na české filmové scéně, a to Marsell Bendig v roli nejlepšího přítele hlavního hrdiny (tedy dalšího feťáka a životního ztroskotance). Bendig má skvělý komediální timing, boží hlášky ("Pátečníci, Čapek a jeho gang. Se scházeli, more.") a herecky na mě působil mnohem lépe než často obsazovaný romský herec Zdeněk Godla. A cením si samozřejmě morálního poselství ve smyslu "drogy jsou špatné", ale závěr už na mě působil hodně vykonstruovaně a nerealisticky. Alespoň jsem se ale vzdělala a už vím, co je to banger. Znovu už se ale nemám potřebu dívat. Každopádně ale ještě lepší než Domestik, to stoprocentně. ()

DanVavra odpad!

Po 13minutác a 36 sekundách ten cringe fest opouštím a jdu raději koukat do zdi a rozdírat si varlata ocelovým kartáčem namazaným chilli pastou. Mišík neumí hrát, Bendig neumí hrát. Z kamery máme celá rodina epilepsii. Banger "Všechny bych je pochcal" je jak kdyby to natočil Maxim Turbulenc ve svým nejslabším období. Schizoidní atmosféru založenou na tom, že Mišík chce natočit "pochcal banger" s tragédem "Ferari ne Honda" a starou mu sbalil Révaj a proto se to tváří jako Prolomit vlny, je něco co nezvládám. Na světě umírají každý den miliony nevinných lidí a tady pan pochcal právě zažívá mentální brejkdaun kvůli tomu, že jeho bába z vejšky radši bude šoustat s Révajem. I když. Ono vlastně je naprosto příšerný, že někdo napsal scénář, kde vymaštěnej retard co dýluje piko chodí s bábou z vejšky, kterou šuká Révaj. Taky z toho zažívám mentální brejkdaun. A ty vole za tohle někdo dostal Lva za hereckej výkon? Filozofování na kapačce o Karloj Čapkoj a jeho gangu to dorazilo... Už aby scénáře psalo AIčko. Horší než tohle to nebude. Není to žádnej novej Trainspotting ani Pulp Fiction ani Šeptej. Není to vtipný, zápletka je zcela retardovaná, na všech je vidět, že předstírají, kombinace vypatlaných pseudo rapperů s pražskou hipstr smetánkou je naprostý scifi. Tohle je jako když si vesnickej Lojza vytuzí Fabii spojlerama z vlnitýho plechu a myslí si, že na Lambo srazu udělá velkou šou. ()

grogodil

Táto hiphopová subkultúra a jej potetovaní veľkohubí šašovia, to mi vždy prišlo komické, ubohé, bez dôstojnosti a totálne proti vkusu. Proste aj v jogurte je viac kultúry, než v takomto hiphope, takže nějaká počiatočná nedôvera voči Bangeru by zo mna šla stáčať do flašiek. A šanca fandiť mladému debilkovi, ktorý sa snaží preraziť s ďalšou vyslovene tupou rýmovačkou, tiež nula bodov na začiatku. Príbeh sa ale našťastie zvrtne v úplne niečo iné, čomu je hiphop len kulisa, nakopne to slušné priamočiare tempo a pohltí takou intenzívnou autentickou atmosférou. Až trochu nepríjemnou, keďže kameraman je neustále každému nalepený až na xichte. Aspoň si užijete fakt vierohodné herecké výkony. Mimochodom, totálne usmažený Bendig je Macháčkom pre súčasnú generaciu. Takže celý čas vlastne slušný, efektne klipovo zostrihaný odviazaný trip s dobrými hláškami. Štvrtá hviezda nahor ale za poslednú polhoďku, kedy tá veselá nálada zmrzne a zmení sa to na celkom dusný a napínavý nervák. ()

sofiapetra

Tak jsem si tedy toho vašeho slavného Bangera taky dala. Ale hodnotit hvězdami odmítám, neb se mi to nelíbilo a bylo pro mě téměř utrpení to dokoukat do konce. ()

Petroff

Skanduju spolu s účastníky koncertu: "Segedýn, Segedýn!" Všichni v tom filmu berou drogy a jsou to špatní a zlí lidé. A takový je i ten film. Děkujeme za sondu. P.S. K tomu brutálně přeceňovanej Bendig, kterej za to dostal Českýho lva. To je dobrej trapas. Spíš než jeho ale těch, co mu tu cenu dali. A zápletka, chachá, tihlecti mladí mají fakt zajímavé problémy - a jejich řešení. Jo, a rap je zlo... s hudbou to prostě nemá nic společného. ()

BoredSeal

Díky Bendigovi velmi zábavná černá komedie o wanna-be-rapperovi. Asi bych dal 3/5, ale jsem velmi spokojen se závěrem filmu, David Černý pobavil a Mišíkův parťák Bendig je v roli užitečného kamaráda, který je i ve sjetém stavu schopen najít řešení problůmů tupému hlavnímu hrdinovi tak cool, že dávám víc. ()

honajz2

SPOILERY Hned tu na rovinu řeknu, že se mi to vůbec nelíbilo, ale než tu začnu nadávat a dštít oheň všude okolo sebe, zkusím začít ještě klidně a aspoň trochu pozitivně. Domestik je sice ne zrovna dokonalý, ale nesmírně ambiciózní debut režiséra, který má bezesporu talent a potenciál změnit současnou českou kinematografii. Na Banger jsem se proto těšil a zároveň se ho začal strašně bát, když jsem zjistil, o čem má být, ale podobně jsem se bál novinky Václava Kadrnky Zpráva o záchraně mrtvého a tam vše dopadlo skvěle. K tomu filmu se ještě časem vrátím. Postupem času se ke mě dostávala na Banger doporučení od pár různých lidí nezávisle na sobě a i drtivá většina mých oblíbených uživatelů tomu nedává jiné hodnocení než 5* nebo 4*, takže jsem si to naplánoval taky a čekal, až na to seženu odvahu. Námět mi je totiž absolutně nesympatický a když jsem ještě zjistil, že to má rozklepanou kameru, začalo mě to děsit ještě víc. No a teď jsem to konečně viděl a bohužel se potvrdily moje nejhorší obavy. Teď ještě budu chvíli mírný - určitě cením, že Adam Sedlák věděl, co přesně chce natočit a jak to chce podat. Je to na tom vidět a v tomhle smyslu to má skvělou formu, z které je určitě nejvýraznější střih. Jo, objektivně to své kvality prostě má a vysokým hodnocením se tolik nedivím. JENŽE... Mě ten film byl opravdu vším tak strašně nesympatický, že jsem při jeho sledování místy vyloženě trpěl. Bytostně nenávidím rozklepanou kameru a la Dogma 95, její snaha o naprostou autentičnost na mě působila jen jednou a to doteď ani nechápu na základě čeho, ale jinak u mě vždycky spolehlivě zabije veškerou atmosféru a tady se tak stalo úplně stejně. Je na tom totiž vidět, že se Sedlák při natáčení inspiroval Refnovým Dealerem - a to opravdu hodně. Zatímco Dealer tu ale má krásných 76%, ode mě má jen jednu hvězdu a to proto, že mě absolutně nebavil a za celou dobu jsem si v něm nedokázal najít nic zajímavého. Proč mě mají zajímat osudy strašně nesympatických postav v příběhu, který jde totálně mimo mě a který je navíc natočený hnusnou rozklepanou kamerou? Brutálně jsem se u toho nudil a vyšší hodnocení bych tomu dal jedině, kdyby tam všechny postavy na konci umřely. A čím hůř, tím lépe. No a tahle česká inspirace Dealerem u mě dopadla bohužel stejně. Ano, pochopil jsem, že je to generační výpověď a konkrétně toho typu lidí, kteří poslouchají český rap, chovají se jako dementi a jejich život je založený na značkovém oblečení a drogách, takže mi tu nikdo sympatický být nejspíš ani neměl, ale i přesto bych měl mít o ústřední postavy nějaký zájem a měl bych být napnutý, kam se posunou. Tady jsem ale neměl proč. Ne tak úplně proto, že ti dva byli přesně ty typy osobností, které v realitě nesnáším, ale hlavně proto, jak je to zobrazuje. Ony jsou ty postavy totiž dost ploché. Zpočátku to jsou opravdu dva vymaštěnci, kteří dealují drogy a chtějí udělat banger, ale zhruba v půlce jako lusknutím prstu začnou mít zničehonic emoce a přijde uvědomování si vlastních chyb, u kterého chybí důvod, proč se v nich vůbec probralo. Vůbec mi přijde, že jsou ty postavy napsané ne realisticky, ale tak, aby působily uvěřitelně a dostatečně (ne)záporně, ale zároveň i tak, aby bylo možné si je oblíbit a soucítit s nimi. A tohle je podle mě hlavní problém Bangeru. Já bych ho dokázal vzít na milost, kdyby byl opravdu tak nekompromisně realistický, jak se celou dobu tváří. I kdyby z něj vypadla totálně nihilistická depka, pořád by mi byl sympatičtější, než v podobě, v jaké nakonec je. Já totiž znám osobně pár lidí tohohle typu jako Alex a Láďa a z vlastní zkušenosti vám můžu říct, že ti kdyby se dostali do takového průseru, bude jim dlouho trvat, než si něco uvědomí. Vystoupit před publikum Barracudových fandů a přiznat, že všechny otrávil špatnou míchanicí drog vydávanou za obyčejný kokain, by z nich neudělal nikdo. Spíš by se jen snažili zametat stopy pořád a pořád dokola, dokud by si pro ně nepřišel osud a neumřel někdo, koho si opravdu váží. Kdyby se to chtělo řídit realitou, muselo by to skončit ještě hůř a ústřední postavy by musely být vymletější. A děsí mě, že to říkám, když toho režiséra nemám rád a pár dní zpátky jsem si to i znova potvrdil, ale radši bych i byl za to, kdyby byly tak záporné a buranské jako postavy ve filmech Bruna Dumonta. Je to víc reálnější než tahle líbivá podoba. On je ten film totiž dost vychcaný a já hlavně doufám, že si jím na sebe Sedlák jen chtěl udělat reklamu a nepropadne tomuhle stylu na pořád, protože se obávám, že by se tím umělecky zabil. Banger je totiž "mainstreamový art", v dnešní době tolik oblíbený, který je artový jen formou, ale obsah má tak čirý a bez jakékoli hlubší myšlenky, že ho pochopí úplně každý. Ti, o kterých to je, nepochopí pointu, ale budou hýkat blahem, že je to o lidech jako oni, že tam hraje to nejhorší z českého rapu a že tam hraje Barracuda (proč by ho taky cpali na plakát, že?) a ten zbytek zase pochopí pointu a formu, takže to bude většinou hodnotit kladně, aby šel s davem a nepůsobil jako blbeček, který to nepochopil a něco tak neotřelého neocenil. Ano, na českou kinematografii to neotřelé skutečně je a i já jsem zastáncem toho, že by se tu měla podporovat především jinakost, ale sorry, co mi vůbec nesedne, tak mi prostě nesedne a nebudu si tu hrát na to, že jo. ČSFD je hlavně o subjektivních dojmech a ty mé dvě hvězdy (respektive 1,5*) jsou subjektivní dost, protože tak mi ten film sedl. Je to natočené tak, že si v tom každý najde něco, ale nic kloudného z toho nevzejde. Samotný příběh je hlavně silně předvídatelný a dá se dost rychle odhadnout - a to už klidně jen z toho symbolu značkové boty coby Alexovy životní situace. Jak je postupně ničena, je jasné, že jednou bude zničena úplně, aby to mělo správný dopad na diváka. Je to takový vychcaný styl a nelíbí se mi. A i ty zajímavé střihové nápady jako naroubování epizody z Pejska a kočky či AZ Kvízu do ústřední zápletky mají sice něco do sebe, ale na druhou stranu jsou jen trapnými zoomerskými gagy, u kterých si zoomeři budou nadšeně a nabubřele pochrochtávat, že tam vidí buď svoje oblíbené memy, nebo jim to v cool formě představilo jiné, které by je do něčeho takového nikdy dát nenapadlo. Nezbývá mi než tohle Sedlákovi odpustit, být tu mezi ostatními za dementa že to nedokážu docenit a doufat, že Sedlákův další film bude zase ve stylu Domestika, protože ten film je mnohem lepší a hlubší, než tahle podoba současného "artového" filmu... Btw, došlo někomu, že závěr je vlastně děsivým receptem na úspěch? Udělej průser v obrovském rozsahu, otrav nebo zabij pár lidí, pak zdrhni natočit track o svých motivacích a pocitech a až skončíš v lochu a tahle skladba se dostane ven, svět na tebe opravdu nezapomene... Není to tam sice jasně řečené, ale mezi řádky to vyplývá, i vzhledem k tomu, kolik článků o tom Alex čte na Twitteru ČT24 ještě před nahráním tracku. Dost by mě ale zajímalo, jestli to byl záměr, nebo jen nešťastná interpretace? Byl bych rád, kdyby to byl záměr, protože by to mělo trochu hlubší myšlenku na závěr, ale chybí tam na to víc vodítek... Slabé 2* () (menej) (viac)

William_

7/10. Jasně, žádný převratný film co by změnil historii kinematografie to není, příběh je průměrný, avšak způsob jakým je vyprávěn už stojí za zmínku a děj vás prostě chytne. Celý film je mimochodem natočen na mobilní telefon iPhone 12. Mě nejvíce bavil Marsell Bendig, jeho mimiky, výrazy a hlášky si z filmu budu pamatovat ještě hodně dlouho. Jedno z mála českých překvapení, a řadí se vedle Vyšehradu, Párty Hárd 2 k tomu světlému, co k nám tento rok přišlo do kin. ()

Lischai

Skvělý Mišík a Bendig táhnou hláškama našlapanou černou buddy comedy o škodlivosti řezání drog. Intimní výpověď o generaci co jede kokeše na rapových koncertech jsem nezaznamenal, ale bavil jsem se od začátku do konce a několikrát se upřímně rozesmál. ()

M.i.k.e

filmů, které snesou ty nejpřísnější měřítka a mohou se rovnat se zahraniční produkcí u nás zase tak moc nevzniká. Banger je ovšem jedním z těch ojedinělých případů, který splňuje obě podmínky. Příběh drogového dealera se svědomím, který potřebuje rychle sehnat peníze aby zaplatil známému raperovi a díky tomu si splnil sen a prosadil se v hudební branži je originální a hlavně intenzivní a nepříjemná jízda, která diváka vezme do míst o kterých běžný člověk buď nemá ani tušení a nebo se jim raději obloukem vyhýbá. Adam Sedlák už v Domestikovi ukázal že jako tvůrce je jinde a moc nezapadá do lokální škatulky zaměřující se primárně na trapné pseudo komedie a toxické vztahovky a zaplať pán bůh za to. Banger je bezpochyby jedním z nejlepších filmů co u nás vznikl za posledních minimálně deset let a vzhledem k tomu, že Il Boemovi jsem dal za odvahu čtvrtou hvězdu, tady dost vážně uvažuji o té páté...85% ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

03.01.2023

V úterý 3. ledna byly zveřejněny nominace pro třináctý ročník Cen české filmové kritiky, jež mají ocenit a upozornit na výrazná díla i filmaře uplynulého roku 2022. Padesát členů Sdružení české… (viac)