Každý bude poznať moje meno, každý bude poznať môj ksicht.“ Hlavný hrdina Alex v podaní populárneho českého speváka Adama Mišíka predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger (inými slovami, dobrú pieseň, hit). Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že na to má. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli. (Bontonfilm SK)

EricNor

Tema me bavi, prostředí me bavi taky. Oba hlavni jsou taky fajn, jen Bendig mi tak zazracny nepřijde. Barracuda je teda persona, ze by clovek neveril, ze je neco takoveho mozne. Nejzasadnejsi priblem mam s technickou strankou. Skoro se na to neda koukat. Kamera porad v necim ksichte, k tomu jameraman tancuje a nebyt to jinak zajimave, tak jsem to vypnul. ()

Zaks

Mne z tej kamery bolo zle aj bez koktailíku, ktorý chlapci vymysleli. Isté pozitíva v podobe humorných situácii by sa našli, ale ku koncu to už bola hlúposť. ()

LuciusDLX

Výborný film, konečne viem, čo znamená v češtine výraz "šašek počmáraný".  Kameraman si ten kokteil asi vychutnal ako prvý. Moje hodnotenie by bolo vyššie, keby som mal doma nejaké tie šmakulády, moreeee. ()

lukas.frydry odpad!

Hip hop mám fakt rád. Ale kulturu těchhle bazerantu, 30 kilovych rádoby gangsterů, co jsou pocmarani jak školní lavice v devadesatkach.. to mě fakt sere... Kromě toho jako to mám vědět, že ten teploměr Mišík s pečlivě vytrhaným obočím je velkej drsnej raper ? Kamera jak fakt hrozná, natáčet film na iphone je prostě furt blbost. Ten kdo Mišíkovi psal text té hovnoviny, co si furt kdaka, tak je horší textař než idiot Baracunda, co ani nepochopil co znamená hot16 challenge a udělal z toho pěti minutovej velmi špatnej song..  proč je tahle sracka, bez příběhu nebo pointy v červených číslech to nechápu... Protože takhle opravdu nevypadá svět okolo drog a hip Hopu.. to vím z první ruky, žil jsem v tom... ()

negativ

Ještě se mi nestalo, abych si dal před filmem Kratom a za chvíli o něm slyšel z obrazovky. To bylo příjemné překvapení. Ovšem poslední. Když pominu fakt, že výše jmenovaný zázrak z Indonésie nemá se zbytkem sraček jmenovaných v tomto "filmu" nic společného a v napjaté době, kdy jeho osud u nás visí na vlásku to celkem nepomůže, tak zbytek prostě stál za hovno. Snaha o šokující syrovou gangsta jízdu se u mě prostě zcela minula účinkem. Příběh, pokud se o něčem takovém dá hovořit, těžce předvídatelný, včetně toporně vygradovaném a zahraném závěru, ta jakože kamera (alespoň po Kratomu) tak zralá na epileptický záchvat diváka, když už byla jako jedno z hlavních témat muzika, tak tady žádná nebyla a vědomí, že za vedlejší roli dostal stále stejně tupě se tvářící Marsell Vinnetou Bendig Českého lva, mě nedovolovalo přestat kroutit hlavnou nad tím, čeho jsem se to dočkal. Zkrátka a dobře - tento film rozhodně není pro starý! Jediná uvěřitelná postava byl mě dodnes neznámý, celkem roztomilý lobotom Barracuda. Jinak trapas, nuda a údiv, co je dneska možné. A to se určitě dočkáme dvojky. ()

jirikzaboj

Opravdu velké filmové překvapení z domácí půdy. Na začátku jsem tomu nevěřil, ale po shlédnutí jsem litoval, že už je konec. Významný film pro naši kinematografii. Marsell je bůh. ()

alienable

První půlka na čtyři hvězdy. Musim ocenit, že konečně někdo přenes na stříbrný plátno můj nejoblíbenější díl AZ kvízu (p jako párno, u jako užtobude). Humor správně syrovej, natočení mobilem tomu dalo autentickej pocit. Bendig fakt synpatickej. V druhý půlce se to ale začalo tvářit moc vážně a prostředí naprostý intelektuální spodiny bylo otravný a jednotvárný. Konec příběhu za mě tuctovej. Jímá mě hrůza, že dementní Sergej B je reálná osoba. Nicméně v celku zajímavej progresivní počin. ()

lineker

Tohle bylo hodně rychlý. Speed jizda v podstatě na banální zápletce o kohoutkovi a slepičce a zaskočeným zrníčku. Máš omezený čas, abys mezi lid dostal ten svúj vysněný BANGER. Za prostředky které zvolíš poneseš následky. Hustý hlášky, vnímavá kamera a prostředí, které je mne naprosto cízí, ale děsivě mne ohromilo a vlastně vůbec nevím co si o něm myslet. ()

PMU

Překvapivě dobré. Nečekal jsem. Bendig úžasnej. Z kamery mi bylo chvilkama fakt blbě, možná záměr tvůrců.. nevím. Konec jsem nečekal, takže závěrečné překvapení super. ()

Ferguson

Po Kobrách a úžovkách další vynikající sonda do dnešní doby z pohledu outsiderů. Mišík, Bendig i Barracuda skvěle vystajlovaní. Bendig mistrně. Vždy jsem ho měl za líného bráchu Bendiga (viz jeho vystoupení v Superstar), ale tady dokázal, že ne zpěv, ale herectví je pro něj to pravé. Po celou dobu filmu jsem měl pocit, že ty čáry a pilule si dávám společně s borcema (díky kameře a střihu). A jako dát tomu Českého Lva jen Bendigovi a střih (tam nebylo zbití), a nedat to za scénář a kameru, mi přijde jako zločin. To nemluvím o nejlepším filmu - tohle je pro mě malý, ale ambiciózní film, ne předražená kostýmní nuda, která nikoho nezajímá. ()

Jareth

I když nemám rád rap, musím uznat že film má svoji kvalitu. Na to že to bylo točeno na iphone, kamera je solidní, hravá, a zajímavá. Herecké výkony jsou fajn. Film mě celkové bavilo sledovat. I když nejsem fandou rapu, film mě nadchl. ()

slatkakuca

Je to něco, co tu dosud nebylo, což je skvělý. Herecký výkony jsou super a téma mě bavilo. věřím, že tato scéna je ještě o dost horší. Jen tu kameru jsem nedala, ale chápu, že to přidalo na autentičnosti. ()

zitta66 odpad!

Už ta potetúvana opica na začiatku tohto hrozneho filmu naznačovala čo to bude zač. Za tých 35 minút filmu, keďže viac som nedal mozem dat hrdé hodnotenie-odpad.. ()

mdf

Jak to všichni vyzdvihují,jak jsou z to všichni unešený a pro mě je to amaterská,sice dobře zahraná,ale úplná píčovina.Bendingovi není skoro rozumět, nevím jestli to chtělo napodobovat Vyšehrad,prostě👎 ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

03.01.2023

V úterý 3. ledna byly zveřejněny nominace pro třináctý ročník Cen české filmové kritiky, jež mají ocenit a upozornit na výrazná díla i filmaře uplynulého roku 2022. Padesát členů Sdružení české… (viac)