Starý pistolník Colton Briggs (Nicolas Cage) musí čelit následkům své minulosti, když se jednoho dne přijede pomstít syn muže, kterého před lety zavraždil. Colton se musí znovu chopit zbraně se svým parťákem – jeho 12letou dcerou (Ryan Kiera Armstrong). (HanzoBureshi)

warrenur

Mila, ale hlupucka tuctovka, ktora sa dejovo z "drsneho" westernu prepne do "vidieckej idyly". Mala Ryan Kiera Armstrong hlaskuje a je totalne mimo a bezmocna. Zrejme jej to diktoval scenar a udajne "ockove" geny. Meh...Nick by mohol zahviezdit v nejakom paradnom pokracovani National Treasure, ako v niektorych brakoch poslednych rokov. Kazdopadne je to u mna svojim prejavom a nepriebercivostou pan herec. 45% ()

Wacoslav1

No Cage se tu snažil o tom žádná, ale ten film musí vědět čím chce vlastně být jestli seriózním westernovým dramatem nebo béčkovým masakrem. No a když zůstane na půl cesty tak to ničemu moc nepomůže.25% ()

Chrustyn

Předvídatelné až hanba, ale překvapivě snesitelné. Nic je klasický bývalý pistolnický motherfucker, který bere zbraně opět do ruky, po vraždě své ženy. Klišé od začátku do konce ale přežít se to dá. ()

Arsenal83

Talentované dievčatko, o ktoré by zavadil nejeden Biden, a kedysi talentovaný herec, ktorému klobúková prašná rola celkom sadla. Scgématický film v béčkovom prevedení, ale treba hercom pogratulovať, že to pri tej šialenej Hannah Gutierrez-Reed, ktorá na hereckých placoch bežne strieľa len tak ostrými, aspoň prežili. ()

Marze

Divaci urcite byli urcite zvedavi na Nicolase Cageho hrajiciho kowboje. Fanousky westernu zase oslovi patina beckoveho westernu, nedozirna krajina s drsnymi muzi se zbranemi.Film se snazi simulovat slavnou zanrovou westernovou minulost, ale je takovy plochy a laciny na pohled. ()

JASON_X

Asi hlavním důvodem, proč si pustit The Old Way, je Cageova účast v hlavní roli. Ale paradoxně je právě on tím hlavním důvodem, proč film stojí za starou belu. Podivně dědkovsky šišlá, jako kdyby byl po chlastačce nebo měl hubu po obrně, teatrálně přehrává, jeho drsňák bez svědomí a beze strachu je figura spíš komická či parodická než westernová. A celý tenhle spektákl působí takovým ochotnickým poloamatérským dojmem podprůměrného DVDčka. Docela mě ovšem bavila jeho filmová dcerka, na svůj věk sympaticky schizoidní a nihilistická, myslím, že by mohla být dobrá kámoška s jinou Nicovou filmovou dcerou Mindy z Kick Ass, nebo třeba s Addamsovic Wednesday. ()

Morholt

Pistolníka na odpočinku dožene minulost a on je po dlouhých letech nucen opět tasit kolty. Prachbídnější šablonu aby člověk pohledal, ale s nějakou scenátistickou invencí tady asi nikdo nepočítal. Tady šlo především o kvalitu přestřelek a také o to, jak to zvládne Cage. Začátek celkem ušel, ale pak to šlo tak trochu do kopru. Střílení je takový televizní průměr, ale neurazí. Ovšem Cage, to je jiná káva. Já nechápu, proč se ten chlap musí pořád tvářit jako člověk s ukrutnou zácpou. A přitom hrát umí, což čas od času dokazuje. Ale ne tady, protože pokud mu zmizel z tváře výraz zaražených prdů, vystřídala ho maska usouženého čokla. Herecky to tak musela táhnout jeho filmová dcera, která sice nejspíš ne náhodou připomíná hrdinku z Opravdové kuráže, ale i tak byla celkem fajn. Nicméně samotný film je jen další z mnoha zapomenutelných westernových béček. 35% ()

Lacike

Televízne pôsobiaci western. Čiže oproti podfinancovaným Willisovským z-tkám o má aspoň kompetentnú technickú stránku, ale celý ten príbeh o pomste je taký nemastný neslaný. Na serióznu drámu to je príliš béčkové, postavy jednorozmerné a na zábavné béčko je tu málo akcie alebo čohokoľvek, čo by zabavilo. Proste celkovo taký nudný šedý dvojhviezdičkový film. 4/10. ()

kinderman

Westernový hrdina v žádném případě nesmí začít žvanit a vylévat si srdíčko. Zvlášť, když je to napravený zabiják a hraje ho Nicolas Cage. A když pak totéž zopakují i další dvě postavy (dcera a hrdinův protivník) je dílo zkázy dokonáno. Co nepochopil scenárista, měl napravit režisér, ale neudělal to, takže výsledkem je podprůměrná žánrovka, která zavání plýtváním časem zpočátku vstřícně naladěného diváka. ()

M.i.k.e

béčkový western, který nenadchne, ale ani neurazí. Cage je poměrně umírněný a jeho postava, která musí čelit svojí minulosti je v rámci možností ok. Zbytek je tisíckrát viděná vata, která nic objevného ani extra zábavného nepřináší...40% ()

bourec

Brett (šlápnul) DoHowna je celkem blázen. Béčkovej rejža, kterej rád poslouchá svoje herce mlít sáhodlouhý texty, plný podivnejch slov a vět. Už když holčička vyndavala barevný bonbónky ze sklenic, a začala je hadrem utírat, jsem věděl, že tohle nebude jen tak obyčejnej film. Je to pípovina. A to fakt kurewská. Ta jedna jediná hvězdička je za slušně hrající mladinkou herečku v roli Cageovi dcery, a za Nicolase, a to zejména z úcty k němu. Jinak zbytečný, bez jen sebemenší dávky přímočarosti. Prostě děs. 20%. ()

Rathalos

Mam pocit,ze tento western je uz vopred odpisany u vacsiny divakov len kvoli tomu,ze v hlavnej ulohe sa predstavi Nicolas Cage,ktory nie je velmi oblubeny,no mne tento herec sedi aj v sucastnosti,pokladam ho za talentovaneho a jeho umenie sa mi paci a aj v tomto filme to zahral dobre,celkovy dojem je spokojnost,nenudil som sa,pribeh bol fajn,herci tiez a ubehlo mi sledovanie raz-dva...:⁠-⁠) ()

Mamlas odpad!

Velmi nudné a přemrštěně užvatlané. Spíš to vypadalo jako nějaká divadelní hra s primitivním obsahem a dějem. S prstem stále na ovladači jsem to nakonec doklikal do konce, no ale fakt mizerie. (8%) ()

Jemes

nejlepší na filmu je jednoznačně holčina, která se určitě ještě v nějakém ačkovém filmu objeví, protože má velký potenciál.  Bohužel to je asi tak vše, co se mi na filmu tak nějak líbilo :( Cage se do té role nechodil a bylo to dost vidět a samotný film celkově nevěděl jakým směrem se chce vydat. ()

Easykill

Nicooo fakiiiin yeah cage like a cowboy. Celkem předvídatelné béčko, ale nica mám rád všude, tak proč ne. Kupodivu dobře koukatelná záležitost, jen se trošku víc kecá než koná, ale i tak to vůbec nenudí. Nejlepší na celém filmu je stejně nejspíš nicova filmová dcera, ta je přímo k pos*ání skvělá! ()

Sympy

Rad kouknu na nejaky novy westernek. V tomhle člověk cejti nedomrdek, ale koukat se to da. Cage se snaží, dokonce zdrsní i hlas, avšak bohužel nepatří k hercům co věkem zraje. Hraje furt stejne, už leta. Rozhodne necekam ze jeste nekdo trumfle staryho dobrýho Clinťáka, ale spatny to uplne neni,jen priste trochu lip. ()

Polux

5/10 | Nízkorozpočtová záležitost podle klasického westernového střihu, která je průměrná úplně ve všech myslitelných ohledech. Výchozí premisa o honbě za pomstou tady byla samozřejmě už nesčetněkrát, historka o návratu hlavní postavy zpět do akce na jednu poslední fušku po odchodu do "střeleckého důchodu" a založení rodiny, přičemž svým tehdejším chováním se příliš nelišila od těch, které nyní pronásleduje, se dříve už také párkrát objevila (a někdo za to dostal dokonce zlatého plešouna) a zkombinovat starého drsného pistolníka s (osiřelým) dítětem a značnou část děje postavit okolo jejich postupného citového sblížení po cestě za vykonáním spravedlnosti už rovněž v minulosti někoho napadlo (a někdo za to dostal dokonce zlatého plešouna). Tohle vše tady je a nic z toho není natočeno lépe nebo jinak, než tomu bylo u (slavnějších) předchůdců. | Samotné akce se divák v průběhu filmu moc nedočká a když už dojde na věc, je natočena rutinně až sterilně a to včetně finální přestřelky, cokoliv drsnějšího se milosrdně odehraje mimo záběr kamery, Cage v hlavní roli se sice snaží hrát, ale působí místy dost prkenně (western asi pro něj nebude to pravé ořechové), zatímco záporák postrádá jakékoliv charisma a člověk si až říká, čím vlastně tenhle směšný panák vyvolává u svých nohsledů respekt. Naštěstí to vyvažuje střídmá stopáž, skvěle tematický OST, pěkné lokace a krajinářská kamera spolu se slušně hrající Armstrong v roli Cageovy svérázné ratolesti, takže výsledkem je jedna nenáročná žánrová jednohubka na jedno večerní posezení. | PeZet ()