Modrá až na kost

• Južná Kórea Undercover (viac)

Zavraždili jí otce a ona se chce pomstít. Obrátí se proto na mocného bosse podsvětí a pod jeho vedením se dá k policii. (Netflix)

BFG2000

Opravdu moc příjemná záležitost. Je to v mnoha ohledech takové dost své. Mát o zvláštní kameru, zvláštní svícení. Má to zvláštní, byť návykovou hudbu. Hlavní hrdinka za těch 8 epizod mluví dohromady tak 10 minut.  Celkově to má takovou zvláštní atmosféru - ale povedenou. Když k tomu připočteme sic okoukaný, ale přesto zajímavě podaný příběh a nejen finální zvrat, zkrátka dostáváme výbornou sérii.  Jména opravdu nedávám. Hlavní hrdinka toho herecky - co se zejména výrazu tváře, moc nepředvede, ale to, co předvede, zase tak nějak zapadá do konceptu, takže vlastně ok. V bojových scénách je super. Z klaďasů se mně dost líbil policejní kapitán a musím uznat, že po dlouhé době jsem viděl opravdu charismatického záporáka, že se i Hollywood posledních let má co učit. Klidně bych dal další sérku. ()

bulinka

Od naivky a romantičky k nemilosrdnej drsňačke. Presne tak sa stihla Han So-Hee zmeniť hádam v priebehu roka :).  Hlavnej hrdinke rozhodne odvaha nechýbala. Za účelom pomsty dala do toho všetko. Hlavný záporák ma dokonale zmiatol. Ja som si ho aj obľúbila. Za to z týpka čo sa vyvinul psychopat ma teda až desil. Zase som žasla ako dobre vedia Kórejci zahrať šialencov. Ahn Bo-Hyun konečne pre mňa vynikol. Rola mu sadla dokonale, vyzeral dokonale, radosť sa na neho pozerať. Prajem mu viac takýchto dobrých úloh. Celkovo herecké obsadenie super, akcia šialená, dynamika ako na kolotoči. Tých 8 dielov divák zožerie jak nič. ()

Brmbolec

Možno otrepaná cesta za pomstou, ale tento seriál mal všetko. Napätie, akciu, drámu a to všetko v skvelom vizuále a so super hlavnou predstaviteľkou. Pre mňa seriál roka. 5* ()

Sepp598

Nemyslel jsem si, že mě ještě něco takhle chytne, co se týče korejských seriálů. Je prostě vidět, že mají ten svůj styl a mě to hrozně baví. To drama, ta gradace, spousta zvratů a jinejch mindfucků společně s nabušenou akcí plnou nožů a parádním soundtrackem s jednou z nejdrsnějších skladeb, co jsem slyšel…to všechno v osmi epizodách plných emocí. Ke každé postavě si vybudujete určitý vztah a dokážete je pochopit. Moc jsem si to užil a jdu si najít další skvost z jihokorejské knihovny mindfuck seriálů. ()

Drozdo57

Zasa som to po dlhej dobe zažil. Ten pocit, keď vidím audiovizuálne dielo, ktoré niekto natočil s úmyslom vyrozprávať dobre nejaký príbeh a dobre ho zobraziť. Viete, také tie veci, ktoré boli v minulosti samozrejmosťou. A tento príbeh je možno klišé, hlavná hrdinka je možno trochu terminátor. Ale ani na chvíľu som nemal pocit, že sa mi niekto snaží násilne vnútiť hashtag silná žena. Proste to tak vyplynulo z deja. Hoci máme opäť problémy ako 50 kilová žena zmastí 90 kilového chlapa, alebo rovno niekoľko, tvorcovia to veľmi vkusne riešia v ľúbezných bojových scénach, ktoré sú krásne surové a hlavná hrdinka v nich využíva rôzne pomôcky ako teleskopáky a nože a všetky rôzne predmety v okolí. Pritom nie sme svedkami žiadneho epileptického polsekundového strihu nad ktorým by omdlievali blahom hádam len samozvaní super teoretici. Hlavná predstaviteľka mala väčšinu času jeden ubolený výraz a ja som nevedel, či je to zámer alebo maximum hereckých možností. Po zhliadnutí prvého dielu Nevertheless som zistil, že Han So-Hee je celkom dobrá herečka, takže to asi zámer bol. Celkovo veľmi dobrá zábava s minimom hluchých miest. Seriál, ktorý som zožral za 4 dní a ktorý ma bavil ďaleko viac ako nepochopiteľne precenená kolegyňa Chobotnica. Diky! ()

HanzoBureshi

Tento seriál mě totálně dostal... a je to opět Jižní Korea, protože té se prostě poslední dobou nejvíce ve filmařině hodně daří, kvůli Kingdom nebo třeba Squid Game, o kterém jsem si myslel, že ho letos nic nepřekoná....no a pak jsem objevil tuto nadupanou nálož. Jedná se totiž o příběh, ve kterém hlavně jde o revenge záležitost, která se plíží delší cestou plnou nástrah a nejistot. Ten příběh má jen jeden malý nedostatek, je to možná trochu lehce předvídatelné. Vadí to tady ale? NE!!! Sakra, ta barevná vizualizace, skvělá choreografie, pěkné bojové scény a přestřelky, ve kterých byla So-hee Han jako začátečnice naprosto stylová, úžasná a cool....prostě wow. To celé doprovázel nabušeně příjemný vibe hudební soundtrack, který Sang-jun Hwang umí naprosto skvěle. To je pro mě neskutečné žrádlo. Musím se přiznat, že seriál na mě úspěšně útočil i po emoční stránce. Nemůžu tomu uvěřit, ale je to mé první hodnocení na ČSFD, kde uděluji k nějakému korejskému seriálu plný počet, a možná je to můj začátek sledování asijských projektů. Je to plnohodnotná zábava, která za zhlédnutí 100% stojí!!! Mé hodnocení: 10/10 ()

vodkasesemte

1 Jaktože už cvičí? Neměla se nejdřív nasrat? Přesně takhle jsem si představoval začátek, cestou do školy. Přišlo mi to uplně blbý. Nějaký zadejchaný. You should expect that from gangsters daughter. Co budou říkat moje děti? Dont call back. You are dead to me now. Záleží jí na něm. Tak vona mu řekne, že jsou tam fízlové, a on tam jede. Kdyby šel aspon pěšky. Leda že by je oddělal. To je pyčus, s tím nožem by ho udělal dřív, než by zvednul revolver s takovýdle blízkosti. Pak jí tam zamknul, když o ní nejevili zájem. Přitom mu mohla zachránit život! Ale jo, dobrej nápad. Hey, dont kick her in the face! If you want to die, there are better ways to do it. The cops wont investigate and you wont do anything! Typický. If you are really determined to find and kill him, you need to be capable of killing others. Tak hlavně on byl jen článek v řetězci, obyčejnej pobuda. Maybe shes a snack. For us to feed on when we are bored. 25x mup.  Why are you here? To get stronger. Takhle moc nezesílíš, mytím nádobí. Look at the fire in her eyes. You wanna fight? Why are you here if you are not going to fuck us? Si konečně vzala rukavice? You cant win like that. Its not winning, but killing. Thats how you need to fight. No matter how much you train, they will be stronger. Attack their vitals. Ani jeden z nich nemá wrapsy. By si dlouho nezaboxovali. Ale je to dobře natočený. Dobrej hudební doprovod. You have got talent, but not enough power. Had požírající svuj ocas (tattoo). No konečně si sundala ty tepláky. Pěkný ramínko! We protect the organization! The organization protect us all. Se dostala do formy nějak rychle. Doufám, že ji nechá vyhrát. 2 I roofied her water. She looks jummy. I m going to kill you both. Sou horší věci než smrt tvýho tatínka. Jejich šéf nemá moc velkej respekt. I will only mangle one. Pravou ruku? I m soo sorry. I have made a mistake. And thats why I wont kill you. All I did was beat some bitch up a little! I myslef brought her here. You shouldnt have even touch her. To ho naučí! Buzerant. You didnt belong in a crime ring. Its too late to stop. You never learned how to say that you are in pain. Or you had no one to teach you. No matter what happens, the organization will protect you. Betray us, and we will kill you. Captain Cha Giho of Narcotics. Zase ten dědek ze Sladkýho domova. Chamomile tea. Its good for insomnia. Dík! Why does it taste like makeup? I always wondered if he hadnt killed my dad, would I have been able to live like that? I trust her power for desperation. Jiwoo will become our dagger. 3 I told you to bring Mango out. Not wipe everyone out. Why did the gods create drugs? They have opened Pandoras Box. Drugs, war, death, poverty, disease.why endure them when we can forget? If you put this in your mouth, your fears melt away and you become a superhero. Its a gift from the gods. What is the first quality to being a good cop? What is the first quality good cop have? Patience. If you can wait, you will catch them. Čas hraje proti vám. Remove your cellphones. Dont be nervous. You will get hurt. Tak to je rada nad zlato. S toudle situací ta pýča, a hlavně ten dealer, měli počítat. Měla mít pager nebo něco, aby mu dopředu dala echo. Pořád jí muže selhat pistole. Did you forget who we are bcs of the designers suits and executive titles? No jasně, no. Byl to von. Je to pro něj osobní. Akorát ještě nevíme proč. Mu tam zařvala vlastní mrtka, o kterou se nestaral, a ted z toho viní drogovej kartel. Ubožák. I will find out. I will look into it. Its been so long I think I should say hi. Are you glad to see me? You cant choose, can you? I couldnt chose either. Jéé, taková malá jizvička vyvádí, jako by mu usekl péro. 4 He will probably stay low. He cant do that. His ego was damaged/he had his pride hurt. What if they did it bcs they knew exactly how we think? He planted a spy among us, so I just threw a stone his way. Lets see how how far the ripples will travel. Je mazanej! Now that the gun has surfaced, hes playing dirt tricks. Dont buy it/dont fall for it. Why are you workning so hard on this, you have no friends? The fortune teller told me this would be a lucky year for me. 5 You still have that look in your eyes like you fear nothing. You thought you were someting special. I will play with you all night long. Your final words? I m going to kill you. A lot of scars. Bcs I was coward. When I first joind narcotics, whenever someone had a knife, I used my hands. When you get stabbed, you need to fill the hole with meat. We got orders to carry firearms. To není fér! What would I get for exposing you? It will be just pain in the ass. It may be trap. You think too much. 6 Sir, will you be okay on your own? Tvl. Mohl ho aspon zavázat. Jako jde vážně toudle pustinou sám? How does it feel to be a killer? You will never ever be able to forget me. Až na to, že to funguje přesně obráceně. The decor is so you. Do you like the snow. Obávám se, že dneska začne sněžit. Dont you have any hobbies? Life is supposed to be fun? No choice in the battle, if I want to survive. Living is a war/life is battle. You cant lose nor give in. Thats why its a war. I havent been stabbed in a while. I had forgotten how much it hurts. Why did you hide it from me? Bcs you need conviction to be a killer. I want you to find the answer yourself. Investigation is like building a sandcastle. You work out to build it up, but the wave comes and knocks it down repeatedly/constantly. But if you keep at it, the low tide will come eventually. Thats when you catch the culprit. A to, jak se přihlásil k organizaci, ukážou? Se možná dozvíme v prequelu. Tady by klidně mohli uzavřít první serii. What sound did you expect? Podrazil je! Dostal, co zasloužil. 7 Zabodla ho nožem v pouzdře. He always kills traitors personally. He enjoyed to watch them take their final breath. You assholes really think you are human? Are you still human? Bestii mužeš zabít (soulless beast - včera). There are many kinds of ppl in this world. And every person things they are special. But if you take a closer look, there are only two categories. Predator or prey. Cha Giho was prey pretending to be a predator. So he wont live long. Which one are you? Leaving/going somewhere? It would be a waste to kill her. How didi you win her over to your side? I deceived/tricked her. I kdyby to hodila do vody, tak si o to někdo pořeže nohu. Stejně tak ty mrtvoly hned pod molem. To nemohli vzít lod a odvízt je spon na širé moře? She got me out to kill me. Neříkej. Ale pořád nechápu, proč se nechal zabásnout. Je to zamotaný. Whe will come on her own. Her only life goal is me (if you want to get island, burn your fuckin boats). You must have been so lonely and exhausting. I think I can understand you now. I will be back. Watch me and see what happens (righter of wrongs). You have toyed with me enough. Jako by záleželo, na který straně stojí. Zase zranila něčí city. You traitor bitch! Can we get her out? Theres no way. Get her out. 8 You wont end up in prison. I promise. Come back to me. I threw away my future and my name to catch the asshole who killed my dad. If I dont kill him my life has no meaning. This is all your life is worth? I started carrying a knife after my sister died. I was determined to kill the bastard if I found him. Every night I dreamt of killing that guy. And eventually my face changed. Like a murderer consumed with rage. Stop destroying yourself. Choi Mujin put a tattoo on my chest. I burned it off. You and I chose different paths. Ever since I saved form dying on the street, her life belongs to me. Dont be scared. We are cops, arent we? Právě proto! Entire world will be against you. To znám. I m ready. Wherever you go through, I will be with you. Jééé, to má snad říct Ježíš. Si zaprcal a ...dobře ho umlčel, zkorumpovanýho fízla. Z ní se stane normálně monstrum. Nejdřív tatínek, ted tendle buzerant. Dobře je tam dělá. John Wick hadr. Svým zpusobem mi to připomíná Miami Vice. To je slušný, na pět ran. Your father was weak. He had several chances to kill me, but he lacked the courage. He was born to be prey. So weak he made everyone around him miserabele. But you are different. You acted without fear. Why did you hesitate? Bcs I wanted to live like a human being. You asked if I want revenge no matter what. The price of revenge is becoming a monster. A monster like you are. Ten, kdo bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem (Friedrich Nietzsche). I will become a monster. And I will take pleasure in watching you breathe your very last breath. To vypadá, že další serie nebude, když se tam všichni vymlátí. Třeba bude mít víc pochopení on. It wont end until one of us dies. Víc krve snad nebylo ani v Alienech. O tom se mi bude zdát. You cannot become a monster. Stačí to tak neprožívat. No možná přidám hvězdičku navíc. () (menej) (viac)

AndyDarcia

kdyby to sestříhali cca do 4 dílů místo osmi, možná bych dal i 4, ale takhle tam bylo více vaty, než by se mi líbilo. Případně by to chtělo nějaké jiné linky. Kdyby to nebylo korejské a tudíž trochu neokoukané, šel bych naopak možná i na dvě, ten děj je prostě slabý. ()

TonyHawk94

Skvelé, napínavé, akčné, drsné. Kórejci to opäť všetkým nandali, a ja sa nestačím rozplývať nad tým, ako skvelo dokážu zakaždým veľmi inteligentným spôsobom odvyprávať zdanlivo ničím výraznejšie špeciálny príbeh, ktorý Vás ale naplno pohltí (v tomto prípade išlo o pomstu dievčaťa v prostredí kórejskej drogovej mafie, ktorá ju infiltrovala do zložiek protidrogovej polície, no nič nie je tak ako sa javí na prvý pohľad...). Každá jedna epizóda zaujímavo gradovala postupne sa stupňujúce napätie a tiež nútila premýšľať o príbehu (za mňa malé +), vžiť sa do role postáv a premýšľať aj za nich. Do toho úžasný soundtrack, brutálne vhodne zvolené kamerové zábery, skvelý strih (brutálne skvelo natočené scény bitiek so super choreografiou). K tomu výborne zvolený formát 8 epizód o priemernej dĺžke okolo 45 minút, vďaka čomu nezostáva čas na nadbytočné scény ani iný balast. Potešili v hlavnej roli skvelá Han So-hee a v roli detektíva vynikajúci Ahn Bo-hyun. Za normálnych okolností tomu dávam 5* s prehľadom, no vždy príde nejaké to ALE - tá skvelá jazda o prvej epizódy až na záver sa v poslednej tretine poslednej časti mierne zhoršila, a ja som mal pocit, že to tvorcovia chceli až moc rýchlo ukončiť, takže tomu záveru čosi drobné chýbalo. K tomu (SPOILER) smrť jednej z postáv, ktorú si v priebehu deja veľmi obľúbite zanechá vlažné pocity a určitú pachuť z toho, ako sa finále príbehu skončí. 85%, ale prižmurujem jedno oko, a dávam tomu FULLku (holt, až na to finále, s ktorým som osobne nebol spokojný to bola v podstate dokonalosť). ()

Kushina

Netflix našel zlatý důl kvalitních seriálů! Po hra na oliheň přišla opět další korejská akční bomba. Říkejte si co chcete, ale korejští herci jsou na tento typ filmů jedni z nejlepších a zde se to jen potvrdilo. Jít si tvrdě a neúnavně za pomstou chce nejet vytrvalost, ale i odhodlání a toho jsme se nabažili víc, než dost. Za mě skvělý seriál, který fakt nenudil a emoce z něj jen třískaly. bomba! 80% ()

warha

Formát 8/10 dílů mi začíná pekelně vyhovovat. Bez větších hluchých míst jak to bývá zvykem u 16/20. Poctivá řezničina, příběh jede tak rychle, že při sledování s otevřenou pusou ani nevíte, že už je konec. Dal bych klidně pět hvězd, ale ten debilní a předvídatelný plot twist to úplně pokazil(pro fandy jihorejské tvorby to nebyl ani překvapení). ()

tabu

Velké překvapení, chytlo mě to hned od startu. Jen škoda toho konce, přesto hodnotím plnou palbou. Všechny postavy na mě působily charismaticky, jejich hnacím "démonům" jsem věřil. Akce bez výtek, hudba jakbysmet. ()

Predator77

80 Procent, Tak tenhle seriál byl pro mě rozhodně překvapením a důkaz toho že i z jižní korei můžou vznikat kvalitní kousky, a modrá až na kost nevím kdo to překládal :D tak je rozhodně skvělím počinem a to at už kvůli dobrém akčním scénám, hereckým výkonům nebo fajn příběhu o pomstě který rozhodně nikoho neurazí, a taky fajn zakončení protože zrovna u tohohle seriálu si myslím že byl hlavní příběh odvyprávěn a je i dostatečně ukončený tak že rozhodně není potřeba točit další sérku, tak že za mě rozhodně doporučuji se na to podívat ;) ()

furie

Povedený jihokorejský seriál, který je sice trochu předvídatelný, ale to co nebylo předvídatelné byla smrt hlavní postavy. To jsem teda nečekala a přišlo mi to, že během těch 15 minut se toho tam tolik semlelo s tou jeho smrtí, že to mohlo být možná lépe vymyšlené a ne že všichni jsou happy a nejednou bum, přijede na motorce, ujede a pak si hlavní záporák na ni pěkně čeká u sebe. ()

Ronkar

Mladé ženě zavraždí milovaného otce. U policie se pomoci nedočká, a tak se obrací na bosse drogového kartelu, pro který otec pracoval. Ten bere dívku pod svá křídla. Při honbě za vrahem se hrdinka vzdává své minulosti i jména a přijimá novou identitu jako členka kartelu. Cena za pomstu ale znamená stát se monstrem… My name je klasický revenge story, ale žánry se tu sympaticky mixují a na děj se nabalují zajímavé motivy (práce u policie pod falešnou identitou, sebedestruktivní touha po pomstě, vztah s bossem mafie atd.). Občas je to gangsterka, občas akční řežba plná násilí, občas policejní vyšetřovačka… a v jádru tragické osobní drama. Nechybí ani trocha romantiky. Inu Korejci... Mystery kolem vraha je základním kamenem a jednotlivé dílky skládačky se odhalují hezky postupně. Vyprávění mnohdy nabere nečekaný směr, zaskočí novým odhalením nebo překvapivou smrtí. So-hee Han zde hraje totální badaas charakter, ale současně má v sobě emocionální křehkost, která ji polidšťuje. Od první tragické události jí osud bez ustávní nakopává zadek a divák dostane šanci dostat se jí pod kůži. O to víc pak fungují emotivní momenty, kterých není málo. Zaujme i charismatický Hee-soon Park jako stoický šéf kartelu a hrdinčin patron. Lze namítnout, že realističnost je zde až na druhém místě (postavy vydrží těžká zranění, jednání policie nedává občas smysl atd.) a směr vyprávění se dá odhadnout. O tom My name ale primárně není. Je to příběh o pomstě, zradě a přátelství, a v tomhle ohledu jde o akční i emocionální nářez. Řemeslná stránka je kvalitní a atmosféra nejistoty hodně fajn. Soundtrack je perfektní! Kontaktní souboje jsou dynamické, brutální a vždy přehledné. Je to napínavé, svižné a s řadou nečekaných twistů. Má to sympatickou hrdinku a ždíme to správným způsobem i emoce. Topkové hodnocení snižuje klišé a předvídavost. Taky je to tradičně korejsky přehnané, ale bavil jsem se hodně. PS (spoiler): finální průchod sídlem kartelu mi připomněl konec anime Cowboy Beebop. ()

Zlty_Dodo

parádne sfilmované, postavy sympatické, dej zaujímavý a napínavý s občasnými pomalšími pasážami, celkovo 4*.. plus 1* za absenciu LGBT a multikulti. ()