Podozrenie

• Česko Podezření (viac)
Česko / Francúzsko, 2022, 3 h 28 min (Minutáž: 66–73 min, Alternatívna 4x50 min)

Pracovitá, strohá a vo svojich činoch pevne presvedčená o vlastnej pravde si ide zdravotná sestra, Hana Kučerová, tvrdo za svojím. Názory iných nereflektuje, na názor iných sa nepýta. Ona predsa vie, čo je pre ostatných dobré. Medzi kolegami a susedmi tak, prirodzene, nie je príliš obľúbená. Kolegyne v nemocnici odsudzujú Hankin príkry prístup k pacientom, ona zas neschvaľuje ich ochotu nadväzovať intímne vzťahy s lekármi. V takom napätom prostredí sa primár Vaculík snaží zachovať medzi sestrami na oddelení aspoň čiastočný mier a vytvoriť pre pacientov potrebný pokoj. Pre Vaculíka je pacient na prvom mieste. Lenže tak ako on, pravdepodobne aj všetci okolo neho majú svoje tajomstvá a motivácie, v ktorých nie je ľahké orientovať sa. Ako rozhodnúť o tom, čo je pravda a čo lož, keď fakty nehovoria jednoznačne, a jediné, čo máme k dispozícii, sú naše pocity a domnienky? Aké jednoduché je súdiť veci podľa toho, ako vyzerajú v našich očiach, a nie podľa toho, aké naozaj sú? A kam až vlastne siaha prezumpcia neviny? (RTVS)

shyster

Spíše by to mu slušely 2 díly. Takhle je to zbytečně natáhnuté. Ale v zásadě Melíšková, Barešová i Hanuš si to tu slušně dávají. Ten poslední záběr však jde mimo moje chápání. ()

C0r0ner

Tak se mi zdá, že když se u nás netočí retardované seriály a ubohé trapné komedie, tak je přece jen z čeho vybírat. Podezření je pěkně nepříjemné a tvrdé a Hulík opět dokazuje, že za psacím strojem leží smysl jeho života. 90% ()

zette

Kvalitni televizni tvorba. Meliskova asi ve sve zivotni roli, vyborny vykon. Libil se mi i Miroslav Hanus, ten taky herecky roste. Ponury pribeh, ze ktereho mrazi. ()

angel74

Minisérie Podezření je jasným dokladem toho, jak snadno dokáže společnost zadupat do země jedince, který se nechová podle jejích představ. Klára Melíšková podává v ústřední roli fascinující herecký výkon, nutno ovšem podotknout, že Denisa Barešová, Miroslav Hanuš a Ivan Trojan jí výtečně sekundují. Veškeré dění navíc provází naprosto zdrcující atmosféra podbarvená velmi příhodnou hudbou. Moc si nedovedu představit, že by u nás letos někdo dokázal trumfnout tento mimořádně zdařilý seriálový počin. (95%) ()

FrankSusta

Temný filtr a místy rozostřená kamera ze všeho hned udělá drama... tohle to ale nepotřebuje. Tohle funguje totiž tak skvěle, že by to i bez těhle dvou prvků bylo jedno z nejmrazivějších seriálových českých dramat, co kdy vzniklo. A především nejuvěřitelnějších! Klára Melíšková hraje jednoduše obyčejného (v dobrém slova smyslu) občana, který se jednoduše chová jinak než společnost, a tak z ní byl téměř vytěsněn (i když se to trochu víc rozvine až na konci, byl bych rád za další sérii - ale nevím o čem by byla). Jen mi bohužel přišla občas málo výrazná, i když hrála fantasticky. Fantasticky, a stejně fantasticky jí sekundují ohromní Ivan Trojan, Miroslav Hanuš či Denisa Barešová (ta byla božská!!!) a mnoho dalších. No... pak to má teda ohromnej příběh, stejně jako většina ostatního řemesla, co na tomto bylo uděláno, a já jsem jednoduše spokojen. Jen to mělo trochu slabší odpich...   7,9/10   ,,...takhle jsem se narodila! To se mám omlouvat za to jaká jsem?!?'' ()

campix

Česká televize útočí. Podezření je českým dramatickým seriálem naprosto světové úrovně. Až by člověk nevěřil, že tohle není produkce HBO, která u nás dlouhodobě vytváří ty nejlepší seriály. Podezření je protkané perfektní mysteriózní atmosférou, kterou přiživuje výborné herecké obsazení v čele s Klárou Melíškovou, která se do hlavní role perfektně hodila. Příběh je zároveň inspirovaný skutečnými událostmi, takže to posouvá výsledný produkt ještě o kousek výše. ()

kocik1

Dokonalá studie o rychlých soudech, o tom, jak lehké je zničit člověka za tleskání davu, Moc se mi to líbilo a jak tak koukám, asi jsem jediná, komu byla nesympatická Hanka vlastně docela sympatická. Byla jsem dokonce připravená dát i 5 hvězd, bohužel mi vadilo, že tvůrci odflákli sezení u soudu, takže Kučerová byla pořád vinna, vinna, vinna a pak najednou bez vysvětlení už ne. I tak jsou ale ty 4* hodně silné. ()

Splasher

Spoiler - Ad časté dotazy na poslední záběr minisérie. Samozřejmě nevidím tvůrcům do hlavy, ale myslím si, že se mělo jednat o jakési PTSD, kdy zvuk spotřebiče vyvolá vzpomínku na zvuk přístrojů při zástavě srdce. A zároveň tím asi autoři chtěli naznačit, že se kloní k variantě, že sama Kučerová si nebyla jistá, jestli kalium do infuze dala nebo ne (viz dialog s dcerou). ()

HorrFi

Za tohle syrový emotivní maloměstský drama jsem fakt rád a přesně tohle je můj šálek kávy.. zas nějakou dobu se mi nestalo abych nějakýmu českýmu počinu neměl co vytknout a tohle je jeden z těch případů.. všichni herci hráli perfektně a řekl bych, že to je jedna z životních rolí Kláry Melíškový.. ()

sator

Sestra Hana Kučerová (Klára Melíšková) projevuje nedostatek empatie, bezcitnost a jakýkoliv zájem o druhé. Z psychologického hlediska by ji byla nespíš diagnostikována disociace. Člověk takto jedná v souvislosti s prožitým traumatem, týráním a zneužíváním v dětství. Disociace tedy "oddělení se", ve zjednodušené interpretaci znamená, že osoba se na základě prožitého traumatu od svých pocitů oddělí a to proto aby se chránila před emoční bolestí a tím pádem ale není schopna cítit a vnímat. Jedna z možností jak disociaci léčit, je najít v minulosti spouštěcí trauma disociace a to zpracovat a přijmout, jinak řešeno smířit se s událostí. ()

HonzaBez

„Já jsem se prostě takto narodila, mám holt takovou  povahu. Nemám snad právo bejt taková jaká jsem?“ Nevím, nakolik mohla být postava vyhořelé nesympatické zdravotnice Hany Kučerové, kterou naprosto bravurně ztvárnila Klára Melíšková, charakterově podobná postavě zdravotní sestry Věry Marešové, která v reálu prožila to, co zmiňovaná seriálová postava. Autoři deklarující, že to více méně vše byla fikce a autorská licence a tady musím říct, že mi ten charakter Melíškové přišel někdy až trošku na hraně uvěřitelnosti. Ještě, že na konci třetího dílu přijde jedna scéna, která dotyčnou aspoň trošku polidšťuje. Téma složitého vztahu matky a dcery však bylo rozhodně nosné. ()

jedna_vrana

Vopred som nečakala, že miniséria, navyše z nášho prostredia, ma tak posadí. Klára Melíšková si zaslúži vyjadrenie obdivu za svoj herecký prejav. Príbeh, ktorý sa stal a je obžalobou ľudskej krutosti voči nevinným, ale nesympatickým. Ako to bolo v nejakom vtipe – kým nebol Facebook, babky ohovárali na lavičke na priedomí. Vieme byť k sebe veľmi krutí, bezdôvodne. ()

filmmovier

ČT jede! Tyhle minisérie jí prostě jdou a Podezření není výjimkou. Klára Melíšková je (ostatně jako vždy) absolutně fantastická. Je tak jednoduché její výkon milovat a ji samotnou nenávidět... Výborní jsou i Denisa Barešová, Ivan Trojan a Mirek Hanuš v úžasné komediální poloze. Skvělý scénář, skvělá režie a tři díly, které ani na vteřinu nenudí. Navíc je to všechno podle skutečného případu, což tomu taky dost přidává. Podezření je intenzivní, správně nepříjemné a skvěle nejednoznačné. Prostě prvotřídní zážitek, jež už se ani jinde než na ČT ani nedá hledat. 90 %. ()

Lachtaan

Po tragických Vražedných stínech jsem byl vůči neutichající kadenci nového obsahu ze strany ČT poněkud skeptický, k mému štěstí byly jisté předsudky bezpředmětné. Podezření se skvělou Klárou Melíškovou, která konečně nemusí moc hrát a využít pro roli své klasické grimasy, je opravdu fajnovou nepříjemnou sondou do mysli i srdce ženy, která nedokázala projevovat empatie ani vysílat sympatie a na oboje téměř doplatila. Zvláště v tomto oboru je hned každý necita podezřelým numero uno. ()

vyfuk

Jsme někde jinde. A je to cítit už od prvního záběru a od prvních scén. Jdeme na vážno. Jedeme tvrdě a syrově, tak jak si v ČT dlouho nepamatujeme. Výstup z komfortní zóny ve velkém. Rozpracování vztahů a životů na skvělé úrovni. Možná víc ten sociální efekt a rozporů mezi sousedy se mohl dodat, ale i zde pracujeme s něčím lepším. O skvělých hereckých výkonech ani nemluvě. ČT mě ne vždy zklamává. Umím si vybrat. Nalézám zde seriály roku. O letošním je zřejmě rozhodnuto velice brzy. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky