Julio Blanco (Javier Bardem) nie je žiadny neosobný korporátny manažér, jeho továreň na priemyselné váhy Básculas Blanco je rodinná firma, ktorú viedol už jeho otec. Všetkých tu pozná, všetci poznajú jeho a on berie rodinné podnikanie naozaj vážne. „Viete, že sme so ženou nemali deti. Mojimi deťmi ste vy všetci,“ pripomína svojim zamestnancom. Na stenách jeho kancelárie už visí poriadna zbierka diplomov za vzornú firmu a teraz si predsavzal získať ďalšie uznanie – regionálnu cenu za najlepší podnik. O niekoľko dní príde do továrne komisia na udeľovanie cien a všetko musí byť tip-top. Lenže práve v tom okamihu sa všetko začne rúcať. Vedúci výroby Miralles, inak spoľahlivý profesionál, je teraz úplne mimo, pretože doma rieši manželské problémy. Vedľa továrne demonštruje nedávno prepustený José a máva transparentmi, na ktorých nestojí nič, čo by mala komisia vidieť. A aby toho nebolo málo, je tu Liliana, nová stážistka na marketingu. A Julio Blanco má skrátka na stážistky slabosť. Obzvlášť na tie, ktoré si rady nechajú zaviazať oči... (Bontonfilm SK)

filipvrbik

Kopec nudy a Javier Bardem v naprosto nevtipné a táhnoucí se komedii (asi jsem viděl jiný film, nebo já nevím, mně to přišlo příšerné)...20% ()

Klajnik

Skvělá látka, ale to zpracování je příliš subtilní, přízemní a nedotažené. Vzhledem k tomu, že je to satiristický film o záporné postavě, kterou je vlezlý, pokrytecký šéf firmy na výrobu vah, tak by to klidně mohlo být více karikované a vyhrocené (na způsob Human Centipede 3). Kdyby to mělo propracovanější scénář, záživnější tempo a výraznější styl, tak by se to mohlo řadit k filmům typu Uncut Gems nebo Red Rocket.  Pak bych se víc bavil, načež by se mnou dílo déle zůstávalo, což je snad v zájmu každého tvůrce... Možná je Fernando León de Aranoa příliš velkej suchar, aby byl schopen naplnit potenciál této látky. ()

bararich8

O půlhoďky zkrátit a je to dokonalé. Javier si to skvěle dává, další postavy zdatně sekundují a jsou zajímavé. Příběh sám o sobě originální a je to takové hořkosladké. Prostě příjemný kousek ze Španělska. 4* ()

rivah

One man show Javiera Bardema, který každému pomůže tak, že ho nějak pod záminkou pomoci podvede... Pro Španěly asi přínosnější téma a provedení. ()

tlesk

Dobrý šéf je spíše dramatem než černou komedií, která se z velké části opírá o charisma Javiera Bardema, jenž zde exceluje v roli ředitele rodinné firmy na výrobu vah, co svou práci bere smrtelně vážně a jeho důraz na rodinu a vliv na podřízené v mnohém jako by připomínal ne podnikatele, ale přímo nějakého mafiánského bosse. Vtip filmu spočívá v ironických momentech a drobnostech, které spíše než hurónské záchvaty smíchu vyvolají lehké pousmání. Přesto počinu rozhodně nechybí cit pro detail a svižné tempo, které z něj rozhodně dělají nadprůměrnou podívanou. Sice vypadá spíše televizně a svou vážností se přitom zejména v druhé polovině oddaluje televizním velikánům žánru, jako je třeba The Office (Kancl), kde je vidět, že to celé jde udělat přeci jen lépe. Přesto si tento španělský film rozhodně zaslouží pozornost zejména jako portrét bezskrupulózního muže, který si za svým vytyčeným cílem dokáže jít nehledě na překážky. A přitom skrytý za maskou milého a ohleduplného nadřízeného… ()

Rooseman

Sladce dobrá a hořce vyspělá komedie o idylické továrně na váhy, ve které idylického není vůbec nic. A rodina je jenom marketingové heslo, které s vámi dokáže vyjebat víc než vy s ním. Javier Bardem baví, neúnavně a zatvrzele dominuje plátnu, což se od něj očekává. Výborní jsou také Celso Bugallo a Almudera Amor. Pomalejší rozjezd nahrazuje divoká střední pasáž, která si s vámi pohrává. Overall El buen patrón rozhodně stojí za pozornost. ()

Barbeeh

UPOZORNENIE: puto payaco de mierda, ktorý sem dal popisku, že ide o komédiu, sa veľmi vážne pomýlil, nakoľko ide o veľmi solídnu psychologickú drámu a žiadne prvky komédie tam nenájdete ani keby ste trpeli najvážnejšou poruchou. ()

Pete

Tenhle šéf je spíš průměrný, celkem zabaví, nicméně je to takový nevýrazný film, kde se všechno tak nějak samo vyřeší, a hrany jsou méně ostré, než by bylo záhodno. Každodenní problémy, jaké zřejmě mívají všichni majitelé firem, působí celkem realisticky, ale ne úplně vyváženě. Tradičně vynikající Bardem je každopádně důvodem, proč tomu dát šanci. ()

Gyrxiur

Po prvej polovici, ktorá je absolútna nuda, to naberie grády, ale aj tak, čakal som, že keď to má v popise komédia, že sa aspoň raz zasmejem. Nestalo sa. Nie je to zlý film, ale to hodnotenie, čo tu má, si myslím nezaslúži. ()

PlysovyMacko

Suchá dráma s pár odľahčenými momentami, kde hlavný hrdina je veľký šéf a má všetko a všetkých pod palcom. V priebehu jedného týždňa sa mu začnú kopiť problémy. Film plynie v rovnomennom tempe a čakala som na nejaké šokujúce vyústenie, ale zbytočne. Javier do úlohy výborne zapadol. ()

blondboss

Tento film mi celkom sadol. Nebola to síce komédia v pravom slova zmysle, ale tou odľahčenou atmosférou a nenásilne presladeným záverom si ma získala. Na druhej strane už len samotné meno Javier Bardem bola jasná záruka kvality a vo filme sa to prejavilo, keďže to v mnohých aspektoch bola jazda jedného muža. Určite jedno z tých milších filmových prekvapení. 75 % ()

PTuranyi

Dobrý trpko-smiešny príbeh šéfa, ktorý sa snaží svoju firmu na výrobu váh riadiť ako dobrý otec. Žiaľ nie všetko vychádza tak ako by malo a jeho zámery narúša najprv len prepustený zamestnanec protestujúci pred vrátnicou. Postupne sa pridajú problémy so šéfom výroby a celé to rámcuje nadchádzajúca kontrola komisie kvôli udeleniu ceny. Naviac sa zapletie s mladou stážistkou, čo vytvára ďalšie tak trochu nemilé situácie, ktoré môžu vyvolať úsmev. Produkcia je kvalitná, ale nedarí sa jej z komického potenciálu vytrieskať väčšiu zábavu, aj keď Javier Bardem hrá vynikajúco. Príbehu chýba možno trochu väčší spád alebo jednoducho režisér chcel, aby vynikla tragickosť celej situácie. 70% ()

Sopholojong

Rezijne trpezlivo a scenaristicky majstrovsky vypreparovana manazersko/zamestnanecka kriza od momentalne najlepsich filmovych tvorcov v Europe - Spanielov. A Javier hra toho "dobreho bossa" tak autenticky, az som zabudol, ze je to chameleonsky skuseny Bardem. Prefikana stazistka, paranoidny predak, drzy Arab, protestujuci ex-zamestnanec, doverciva manzelka, zadubeny "esbeeskar", verny starec, jedna nestastna tragedia a skvele zakoncenie "It's a new day". Bravo! Ale tesne pod vrcholom za televiznejsiu formu a asi tak o dva levely nestihajucich vedlajsakov dotahovat sa na kompletneho "actor-majstra" Javiera. ()

hanca.uh

Šéf Javier (Julio) po celé délce filmu vyčnívá a táhne děj, ostatní herci za ním vlají 2 kroky zpět, nicméně to vůbec nevadí, naopak - máme tu sondu do jeho i tak trochu obrácené duše (aneb káže vodu, pije víno:-)). Satira jako dělaná, pobavilo, hodnotím 4+:-) ()

Awer

Film o lidech, kteří se nevyhnou jisté dávce zodpovědnosti za své činy, neskrývají se před realitou a nejsou ani pouze zmítáni druhými či vnějšími okolnostmi. Tahle poloha je v podstatě existencialistickou, morální a až politickou výzvou a doplňuje ji několik břitce vtipných scén. Zároveň se ale implicitní optimismus ohledně kvality charakterů "dobrých šéfů" tohoto světa dá vnímat jako anihilující a v podstatě falešný. Zdráhám se věřit, že sledujeme skutečné lidi, stejně jako se zdráhám věřit, že sledujeme lidi dost šťastné, aby jim opravdu důsledně stálo za to se nezabít. I když co je vlastně život než sama bitva o to, aby vůle v něm pokračovat převažovala nad nechutí? (A pragmatičtěji a k tomu pouze průměrnému hodnocení: ne, pokud by mi nehrozilo skopání od trojice mladých výrostků, znova bych se na to určitě nepodíval, prostě to v tom není.) ()

Pignon

Symfonizovaná oslava firmy vedené jsko rodina. Už stovky let jsem neviděl takovou tristní pravdu o falši převedenou na plátno. Navíc cinknuté jižanským pojetím upřímnosti, počestnosti a hluboké mělkosti vzájemných vztahů. Kam na ty všechny polohy Javier chodí, to je mi záhadou, no, a kolik budu brát tě zajímá, nebo ne? 23.3.2023!Kino Kotva ()

36. Premios Goya – výsledky

36. Premios Goya – výsledky

13.02.2022

Ve Valencii byly v sobotu 12. února 2022 předány výroční španělské filmové ceny Goya. Režisérem slavnostního ceremoniálu, jenž se uskutečnil v operním divadle Palau de les Arts Reina Sofía, byl… (viac)